Rambo: Poslední krev

• USA Rambo: Last Blood (více)

John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. (Bontonfilm)

sskrblik

Džon si na stará kolena nedá pokoj a nakráčí jako největší geroj před kluci mexický s vidinou, že řekne "kucí pusťte mou neteř". Jak už to v podobných pohádkách bývá, jednou dostane nakládačky (okurky) Džon, podruhé si z mexičanů udělá tacos u sebe v baráku, když je Sám doma a nasraný.... ()

nevermore

Do p*dele, Sly se i na sklonku života umí nasrat :)) První půlka filmu byl průměr, ale posledních 15 minut to byla fakt slušná řežba a nasmál jsem se jako dlouho ne. "Fakt poslední Rambo" a na ty roky, co Stallonemu jsou, to bylo fakt dobře nastavené, aby tam zbytečně nekřepčil nějak. ()

Castrator

Kvůli hodnocení zde by mohlo někoho napadnout, že jde o počin na způsob pátého Rockyho, tedy sračku,  zklamání a kálení na dobré jméno série, ale tak tomu není. Pátý Rambo je trošku odlišný od těch předchozích, ale je zároveň i nejvíc rambovitý. A od začátku drsný, brutální (a bohužel i realistický). A jak se na Ramba sluší a patří i nepatetický, což je vzhledem k obsahu překvapivé. Pro mě po prvním Rambovi nejzajímavější film série. ()

Timak

Tak jako čekat od toho něco jiného, než naprostou bezduchou vyvražďovačku s pochybným scénařem, by bylo asi hodně naivní. Nicméně Rambo je prostě příjemně brutální a to nostalgické okénko na závěr tomu dodalo trochu sentimentu. ()

Master19

Tohle si John nezasloužil. Že to má scénáristické trhliny, na to jsme u Ramba zvyklí, ale nechat ho nakonec houpat v křesle na verandě? WTF??? ()

masw

Film spolehajici na emocni linku, ktera neni VUBEC zaslouzena. Podbizive nasili na konci, ktere ma ospravedlnit (a nenarocnym jelitum vynahradit), jak se kaslalo na pripravu filmu, o jehoz stejne podobe se mluvilo uz v materialech ke ctvrtemu dilu? Tenhle nepodar si jeste dovoli pripominat vam starsi dily (jeste tim tupym mileniovskym zpomalovanim zaberu) skvele serie (kolik akcnich serii ma takovy presah a zadostiucineni,jako prave Rambo, at uz ohledne ptsd, nebo v te dobe ne moc medialne proflaklych konfliktu a jejich zviditelneni a poukazani na hruzy,ktere se deji a ani o nich nevime) a dovoli si k nim zaclenit zabery z tohoto dila, jako mavajici "dcerku" a dramaticky se otacejiciho Juanita Ramba. Film je tak zdlouhavy a bez snahy o pridani neceho, co by ho vyvysovalo, ze jsem behem nej se svym mozkem idiota i stihl vymyslet,jak by mohl fungovat a jeste by byl plnohodnotnym Rambo snimkem. Beze zmeny scenare plati Rambo ma PTSD,vrati se domu najednou rodina hospodynky je i jeho rodinou (konecne neni sam),vyzene agresivniho bijce spolu s Giselle do Mexika, ma konecne klid a najde lasku k lidem,bohuzel umira matka Gabrielle, to je smrt ktera Ramba zasahne, ac je chudak skoro zvykly, ze ti co miluje umiraji. Ujme se Gabrielle jako dcery. Uplyne par let, John se snazi zapojit do spolecnosti, pomaha policii, ma sve kone, uz neni vojak, ale PTSD je svine,ktera mu porad zabranuje v tom vest normalni zivot, obcas to v jeho chovani vyleze ven a tak byva lidmi nepochopeny, az se ho strani. (viz rozhovor o Rambove zirani na jeji pratele) Proste trochu pritlacit na pilu v tom jak se John sice snazi a bojuje, ale proste valku nesetrese ani tenhle hrdina. Gabriella a babicka jsou mu vsak nablizko, Gabriella ma pochopeni a brani ho pred lidmi,co ho odsuzuji jako podivina. Tim padem mame radi ji i Ramba, ma na nas dopad i SPOILER!!! jeji smrt. Po ni nastane v Rambovi prerod, rozlili posledni krev nekoho koho miloval,uz dost, musi trpet a pykat. Najednou ma Rambo navrch, sice se uz k tomu zivotu,co ho stal tolik bolesti nechce vratit, ale je to osobni, na nicem jinem uz nezalezi, nema pro koho zit,nema nekoho kdo ho potrebuje, smrti se neboji, posle cely kartel do prdele, nebo "dies trying". Valka je jeho svet, ac to nechce. Je to vsak jedina moznost pro tuhle tragickou postavu. A bum mame opodstatnete i nasili. Chtelo to jen trochu prekopat scenu a jednu dve natocit. Proste jde o ten charakter. Tady je najednou jiny,je vic Sly a ac ho vzpominky trapi je to podano unyle. Navic se nechova logicky. Prvni vec by byla sehnat Gabrielle doktora,ikdyby mel branit nemocnicni pokoj pred celym,jak bylo naznaceno, zkorumpovanym Mexikem. A prijde mi, ze vse vic rozmyslel,takze prvni konfrontace se muze zdat mimo, ale i opodstatnena (jedna vic emocionalne), ty jeho pojistovaci vystrely na konci ale neospravedlni nic, navic kdyz to vidite uz snad poseste a se stale vetsim kalibrem, je to az smesne,zvlast kdyz v konecnem sestrihu dilu vidite i jeho stealth pocinani z minula. Mozna je to na dve hvezdy, ale jsem nasrany treba to upravim pozdeji, pro nynejsek fuck this movie. () (méně) (více)

Jaro.Krafcik

Vybrali sme sa na koniec veľkej akčnej legendy. Kto by nepoznal Johna Ramba. Zarazenie že jeden navštevník v kinosále na to zobral aj 2 menšie deti do 5 rokov. Aj takýto fanúšikovia sú, a prišli si pozrieť záver s názvom Last Blood. Pomalší začiatok ale príbeh s uneseným na prostituciu mexickým kartelom bol dobrý a vynikajúci akčný záver bol natočený tak skvelo že človek nechcel koniec. Jedna sa o dôstojný záver ktorý sme si pozreli aj so záverečnými titulkami, hlavne vďaka skvelým zostrihom a spomienkam na ostatné Rambo filmy. Treba pochváliť aj csfd databázu, lebo dobrý film je konečne v červených číslach. 5* ()

blackJag

Sám doma a nasraný, ok, proč ne. Osobně jsem čekal, že kluci trochu zamakají na rafinovanosti (naivita je ve filmu našponované daleko za únosné hranice). Navíc ti mexičtí plantážníci zrovna moc charizma nepobrali a ten, dejme tomu, použitelnější je odpraven mimo kameru, proč? 50% ()

NoFiction

Průměrná vyvražďovačka a důstojné rozloučení někoho, kdo dal filmu v osmdesátémdruhém jiskru. Tomu čemu říkáté peklo, je Rambův domov :) ()

JohnSmith

Neříkám, že to nebylo důstojné rozloučení s postavou Johna Ramba, ale určitě to nebyla kdo ví jaká pecka. Závěrečný masakr byl sice povedený, ale cesta k němu byla dlouhá, předlouhá a místy nudná. Je to škoda, protože zdá se, že Stallone, ač překročil sedmdesátku, stále na to má. No vlastně kdo ví, třeba John ještě nenaporcoval své poslední tělo. ()

m.a.t.o.

Mdlé, slabé, nudné. A hlavne, nehodné názvu Rambo. Možno tak Taken 4... Chápem, že Sly sa chcel vrátiť ku koreňom a ukončiť sériu podobne ako začala - komorne, ale toto skrátka nevyšlo. Dobrú hodinu sa takmer nič nedeje. Potom príde akčné finále, ktoré je síce fajn (ale iba fajn), no rozhodne nezachráni dojem z filmu ako takého. Podtitul Last Blood mala jednoznačne niesť štvorka. 40 % ()

drackula

Sly my ako Rambo stále baví. Je to priamočiare, občas naivné a nelogické. Ale stále to má gule. Stále je to nekompromisné a krvavé. V momente keď dievčinu uniesli som si povedal, že Rambo práve vyhlásil vojnu Mexiku. A čo bolo veľmi príjemným prekvapením, oproti predošlým dielom, že Rambo nie je nezastaviteľný a často dostáva riadne na držku. A nie všetko ide samozrejme podľa plánu. Za mňa super. Pokojne by som si dal ďalší diel. 80% ()

Pedross800

John Rambo forever and ever!!!!!!! První vykecávací půlka pohodová, kdo si stěžuje na nudu at si vzpomene na svý dědoušky jak se rádi vykecávají s nostalgií na jazyku a i to jak dostane na držku v pořádku, věk nezastavíš......no a závěrečná půlhodinka, kdy už dědek řádí v prostředí, kde se věk smazává je hotová akční lahůdka a pomyslná třešinka na rambovském dortu. ()

vyfuk

Rambo dostal poslední kapitolu. Něco, bez čeho bysme se asi obešli, ale proč to nezkusit. Po zhlédnutí mi bylo jasné, že to mělo zůstat jenom u nápadu a v pohodě bychom se bez toho obešli. Přijde mi až neuvěřitelné, že na toto se někdo podíval ve finální verzi a řekl, že to je super a může to jít ven. Film, který má střih a kameru ve stylu něčí silné prvotiny a mnohdy by se za to styděl i ryze amatérský filmař, co dělá zadarmo na YouTube. Můžeme přičíst později vnímání i toho jak funguje scénář a zjistíme, že jde mnohdy o chatrnou a nic neříkající patlaninu, která reaguje na věci adekvátně jako autista po obrně. K tomu se asi nedá, co více dodat. V rámci příběhu mnohdy překousnu klišé, zde ale je to celé zpracováno tak potupně, že to nejde brát pozitivně. Film se ve svém finále vlastně změní na dospělácké Sám doma, akorát bez Vánoc a pohodové vlně jako u zmíněného filmu. V celku zbytečný film, který je jeden velký přešlap. Po úžasné jedničce a důstojné čtyřce se snad tedy loučíme s něčím hrozným. ()

cpt.Lynch

Tohle asi nemělo vzniknout. Neskutečné trápení kvůli 15 minutám dobré a celkem brutální akce. Fajn je, že té akce bylo jen soudných 15 minut a nebyla natahována jak bosorka na skřipec. Respekt ke Slyovi co umí po sedmdesátce. 2,5* ()

KASUGI

Nejslabší díl jednoznačně, nebudu se s nikým přít. Mám ten film ale hrozně rád. Postavu Ramba mám rád. Kruh se uzavírá a vracíme se tam, kde začla jednička - tedy komornější akčňák, částečně říznutý dramatem. Sly nešel vzhledem ke svému věku zbytečně do nějakých extrémních akcí a naservíroval si děj hodný přestárlého veterána. Emoce tu fungují na výbornou a u závěrečných titulků jsem by naměko, že už to končí a co všechno jsme s Johnem za ty roky prožili (a přežili). A ať si kdo chce, co chce říká, nemůže filmu popřít jeden neoddiskutovatelný klad. Totiž, že se Stalloneovi podařilo v dnešní době prosadit nekorektní kousek, který by nikomu jinému asi nejspíš neprošel. Muži jsou tu ti testosteronoví tvrdí a silní kápové a ženy jsou tu ty křehké a slabé bytosti, které potřebují chránit. Podívejte se jak dopadla hromada kultovních frančíz. Vetřelci, Predátoři, Terminátoři, Die Hard - všecko to šlo do hajzlu. Pátý Rambo si na rozdíl od těhle kultovních sérií i přes rozporuplné kvality udržel svou čest a důstojně se s postavou rozloučil. Za to patří Slymu neskonalý dík a hluboká poklona. Kdyby přilétli na zem mimozemšťané a při zkoumání filmových žánrů narazili na pojem "akční film" a ptali se, co že to znamená, pustil bych jim pentalogii Rambo, víc netřeba. Sbohem Johne Jamesi Rambo!  A dík!!! Nemáte někdo kapesník? Něco mi spadlo do oka. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (více)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (více)