Komentáře uživatelů k filmu (1 381)

Joker podle mě nepatří mezi filmy, z nichž člověk vychází s jasně uceleným názorem na to, co právě viděl. Phillips s Phoenixem opravdu vykročili mimo mainstream, otázkou ale je, nakolik tenhle odvážný směr ustáli. Jestli čekáte herecký a řemeslný triumf, u něhož milovníci Taxikáře a Krále komedie zamáčknou nostalgickou slzu, tak ho rozhodně dostanete. Jokerovy ambice jsou ale daleko větší a zahrnují velmi aktuální témata ve složitém podání, u něhož je diskutabilní, zda funguje nebo ne. Vlastně mám pocit, že Joker do dnešní doby „film je potřeba okamžitě zaškatulkovat a přiklonit se na jednu nebo druhou stranu“ vůbec nepasuje – a to zcela záměrně. Zatím tedy zvedám palec opatrně nahoru a ke spokojenosti nebo pohoršení se poctivě dopracuju v dalších dnech.(27.9.2019)

Zpátky z kina - Brutální, epický, výborný! ;) Joaquin Phoenix je brutal total magor a v tomhle filmu si to neskutečně dává. Soundtrack je skvělej. Když už nedostal Phoenix sošku za Johnnyho Cashe - Za tuhle roli by si jí už zasloužil, moc mu to přeju. Pro mě druhej nejlepší Joker hned po Heathu Ledgerovi. Skvělej vizuál filmu - Z Gotham City udělali pěkně temný, hnusný, špinavý město, posprejovaný, všude bordel s odpadkama, depresivní. Ano závěr filmu mi trochu připomínal scény z filmu Temný rytíř - Konkrétně scény kdy Joker pronásleduje Harveyho Denta - Stejně tak temný, noční světla, hořící Gotham City - Anarchie a Chaos. Ještě mi na pár vteřin Joaquin Phoenix připoměl Heatha Ledgera, když se po vraždě Roberta De Nira kouknul do kamery v TV pořadu :D To bylo creepy! V tomhle filmu v některých scénách poteče i krev, jedna séna jak z hororu - Nůžky na vlasy :D Jokerovi jsem celou dobu fandil (Stejně tak jako Jokerovi v The Dark Knight) Takový zmrdečky co byli v tom metru bych nejradši postřílel taky. Krásná scéna tance u zrcadla a na schodech. Joker potřeboval lásku a překvapilo mě že s tou Sophie (Zazie Beetz) šel na rande a byli to jenom jeho představy, připomělo mi to film Mechanik - Též vyhublý herec Christian Bale - Ha ha to je ironie - Batman! Jsem kuřák a jak tam hulí furt Arthur Fleck jednu za druhou, už jsem měl chuť taky na cigáro a těšil jsem se až si ho po filmu venku konečně dám :D Kurevsky dobrej film! - Ať žije JOKER!!!!! https://www.youtube.com/watch?v=Pf5QywI4tTc(2.10.2019)

• dragon94

Joker je jako vtip bez pointy. Předně bych rád pochválil naprosto fantastický výkon Joaquina Phoenixe, který do své role dal skutečně všechno. Také je třeba zmínit, že se jedná o celkem koukatelný film. Tím výčet pozitiv končí. Nenechte se zmást názvem. Hlavní postava nemá s Jokerem společného vůbec nic. Je to jen chlápek co má psychickou poruchu a tím to hasne. Nic víc se o něm ani nedozvíme. Arthur, jak se postava jmenuje, bohužel nezačne během celého filmu býti Jokerem. Pořád a neustále je jen v depresi, s tím rozdílem, že na konci už mu to vlastně nevadí. I jako sociální drama je to ničem. Film zkrátka vůbec ničím nepřekvapí a ani nepřijde se scénou, o které bych mohl říct, že tohle je ten vrchol a kvůli tomuhle stálo za to se na film podívat. Nejvíce na mě zapůsobila scéna s dítětem v autobuse. Ta je asi někde v prvních 5ti minutách. Ve zbytku filmu jsem čekal, kdy přijde nějaký ten bod zlomu a nepřišel. Druhá celkem zábavná scéna, a taky jediná vtipná, pak byla s Liliputem a zámkem. Když nad tím tak přemýšlím, tak celý film by se dal shrnout ve třech větách. Navíc má ještě, ze zcela nepochopitelných důvodů, asi 4 konce. Popravdě ani netuším, jestli má film potitulkovou scénu nebo ne. Již průběhu třetího konce jsem totiž oblečenej kráčel po schodech dolů, a jakmile se objevil nápis "The End", tak už jsem odmítal v kině trávit další minutu navíc. Hodnocení je jen za perkfektního Phoenixe a za to, že to bylo koukatelné. 2* 40%(3.10.2019)

Fuh... tak toto som nečakal. Trochu predlohyznalí (za ktorého sa považujem aj ja sám) padnú do kolien. Ja som padol. Geniálna sonda do pošahanej mysle človeka "milión" a keď mu realita zakaždým uštedrí len facku za čokoľvek, o čo sa pokúsi... To už poháre nie že pretekajú, ale rovno kypia. A Phoenix jak ho nemám, ukazuje, že oskara by som mu za toto fakt doprial! Film, čo mi po dlhej dobe zarezonoval najviac. Nechápem, že to natočil Todd. Čo je ale viac menej jasné, že taxidrivera má napozeraného odpredu odzadu...(5.10.2019)

Aneb jak přitáhnout fanoušky komiksů masově do kin a naservírovat jim výborné psychologické drama a ještě u toho vyhrát áčkový festival. Devizou Jokera je nečernobílý výklad nejen ústřední postavy. Zneklidňující film.(6.10.2019)

Filmové komiksy sa priebežne vyvíjajú, menia a postava Jokera je toho pekným príkladom. V 60-tych rokoch bol Cesar Romero živou kreslenou postavičkou, strúhajúcou smiešne grimasy a nosiacou infantilne pestrofarebné kostýmy ako zo škatuľky. Koncom 80-tych rokov Nicholson a Burton ešte zostali verní pestrofarebnej a nažehlenej prezentácii, ale pridali do nej trochu temnoty a drsnosti, pričom Nicholsonov herecký prejav sa k postave hodil (a fakt, že postavu hral niekto jeho formátu ju zlegitimizovalo). Latka sa posunula vyššie. Dekádu dozadu Ledger a Nolan opustili infantilnosť a nažehlenosť a naservírovali nedbalého, strapatého psychopata. Ledger zmenil držanie tela, intonáciu hlasu, gestikuláciu, mimiku a opäť posunul latku vyššie. Dokonca tak vysoko, že aj slušný herec ako Jared Leto si v snahe doskočiť na jeho úroveň vylámal zuby a v Suicide Squad zlyhal. Nebyť tohto zlyhania, zrejme by neexistoval nový Joker, ktorý latku dokázal (na moje prekvapenie) posunúť vyššie znova. Prvé dve tretiny sú slušný nadštandard, ktorý človeka emocionálne až tak nechytí, ale pripravujú pôdu pre záver, kde všetko do seba zapadne a film vygraduje. Pomalá výstavba sa zúročí a od scény na schodoch už film nepustí. Je to práve táto scéna kde sa ukázalo ako šikovne celý prerod Phoenix a Phillips spravili, pretože tanečky s cigaretkou do chytľavej rockovej hudby by mali byť cool (viď. napr. Nicholsonov Joker tancujúci po múzeu na Princea). A vo vákuu aj sú. Ale s vedomím ako sa Arthur do tohto bodu dostal tá scéna nie je ani tak cool, ako z nej behá mráz po chrbte. Jeho šialenstvo takmer cítiť a nevybavujem si, že by niečo podobné takto efektívne trafil niekto v minulosti. Nejedná sa samozrejme o sofistikovanú drámu - psychológia aj výstavba deja sú pomerne jednoduché. Pre mňa ale pointa leží v tom, že po prvý krát niekto trafil esenciu toho čo by Joker podľa mňa mal byť a čo som tajne dúfal, že niekedy uvidím - tzn. blázon, ktorý napriek svojmu menu a klaunskému imidžu nie je zábavný či na smiech - skôr naopak, človeku je z neho nepríjemne. Zúročil sa určite aj tvrdší rating a menší budget, ktoré tvorcom umožnili odtrhnúť sa z reťaze viac ako bežná komiksová produkcia dovolí. Phoenix je presný a sústredený od začiatku do konca, nemá ani jednu slabšiu chvíľku. Hrá telom, očami, tvárou a je vidno, že za jeho výkonom je dosť práce. Myslím, že plešouna má istého a napriek jeho dosť dobrému resumé je toto asi jeho kariérny vrchol. Neviem či je šanca aj na cenu za najlepší film, ale nominácia by sa podariť mohla. Koniec-koncov, ani Zelená kniha, či Shape of water neboli dejové a scenáristické zázraky a ak lamentovanie fanúšikov, že Akadémia komiksy ignoruje má niekedy padnúť na úrodnú pôdu, lepší čas ako teraz v dohľadnej dobe nebude. V rámci žánru sa jedná o ďalší evolučný stupeň, kedy komiks ukazuje že stále je kam sa posúvať. Nie je tu skoro žiadny humor, film nie je klasicky zábavný, Arthur nie je 2x sympatický a celkovo sa jedná o síce prvoplánovo, ale dôsledne depresívnu záležitosť. Kto by povedal, že niečo takéto vyšpekuluje práve Todd Phillips.(11.10.2019)

Pak, že se v dnešní době už netočí dobré filmy!(19.10.2019)

Hodně hutný a realisticky naservírovaný film s absolutně dokonalým výkonem Phoenixe. Pátá hvězda je za ten oskarový výkon.(25.10.2019)

Kdo mě zná, ví, že nemám rád prequely všech druhů. Někdy proste není třeba vědět, co všemu předcházelo. U tohoto filmu jsem však změnil svůj názor. Tento film skvele zobrazuje to jak se Joker stal Jokerem jak ho známe a nemohl jsem se ubránit dojmu, že mluvíme o Jokeru, jak ho v prvním filmu zahrál Jack Nicolson. Film se sice poněkud vleče a neoplývá množstvím akce, přesto však má mnoho co nabídnout.(22.11.2019)

Z bolesti a smutku, povstala krutost a nenávist, ve své kráse a především, síle.(14.12.2019)

Úžasně zpracovaný zrod jedné z nejslavnějších komixových postav v ryze nekomixovém filmu. Od Todda Phillipse bych takový režijní výkon nečekal. Od Joquena Phonenixe pak už ano. A nezklamali ani jeden😉(30.12.2019)

Naprosto nepolíbená Batmanem a čímkoli s ním souvisejícím jsem ve filmu viděla vraždícího klauna z románů Stephena Kinga a zároveň dokonalou studii neléčeného psychotika, alegorii na zfanatizovaný dav schopný oslavovat kohokoli a teď tady čtu, že prý marvellovky a Batman??? S dovolením, ponechám si svůj vlastní pohled a podle něj budu i hodnotit.(30.12.2019)

Za mě nejlepší DC film od Temného rytíře, ve kterém však Jokerova motivace dávala větší smysl. To však nemění nic na tom, že Phoenix se role zhostil opravdu skvěle. Bohužel režisér Todd Phillips na něj spoléhal až moc, což působilo jako by režisér nevěřil příběhu, ale pouze kvalitám na Oscara nominovaného herce, jehož vyzáblé tělo ukázal ve snímku snad 20x. Každopádně se jedná o příjemnou změnu v žánru, kterou bych uvítal častěji. 8/10(3.10.2019)

Skvěle napsané a mistrovsky zrežírované dílo s naprosto fenomenálním hereckým výkonem (ne-li koncertem) v podání Joaquina Phoenixe. Film od začátku do konce neskutečně graduje a mění nám Arthura před očima aby nám ho na konci dalo v podobě, ve které ho všichni známe a na kterou po celý snímek dychtivě čekáme. Za mě je to nepochybně film roku (a že měl letos docela konkurenci) na který už teď nedám dopustit. Jo a jestli chcete dvojku, klidně si pusťte Heatha Ledgera v Temném Rytíři protože ten na to s klidem může navazovat. Todd Philips totiž ukazuje vzrůstající šílenství a tvaruje antagonistu správným směrem a Nolanův Batman nám pro změnu dává Jokera v jeho nejčistší podobě (nehledě na tom že oba herci ze sebe vymačkali maximum a do role se naprosto hodili - Joaquin však Heatha za mě v lecčems překonal). A abych nezapomenul, jděte na to do kina, na domácí shlédnutí je tohohle veledíla škoda! Tleskám ve stoje. (95%)(3.10.2019)

Joker je strhující dílo. Dolů ho tlačí jen spojitost s Batmanem. Na úvod se vyplatí zopakovat fakt, že postavu „vtipálka“ Jokera jsme ve filmu viděli hned několikrát. Svou tvář mu propůjčili herci Jack Nicholson i Heath Ledger, jenž za jeho ztvárnění v epickém snímku Temný rytíř získal posmrtně i Oscara. V současné záplavě filmových komiksů se samotný snímek Joker při svém vzniku jevil navenek spíše jako další ze série klasické komiksové adaptace, která si spíše, než přicházet s vlastními nápady buduje pozici na zavedených postavách a příbězích. Todd Phillips, režisér filmu Joker, na to však vyzrál jinak. Jeho dílo totiž komiks nepotřebuje, ba dá-se říci, že dokonce sahá za jeho hranice. Tvůrci v čele s režisérem-scenáristou se totiž rozhodli natočit film, který opouští od zavedených stylů komiksů a přesunuli se do reality úpadku lidského ducha, kterou postava Jokera představuje. A místo akce a efektů ho položili do skutečného světla. Výsledek je strhující. Kdo je vlastně Joker v jeho vlastním domovském filmu? Oscarový Joaquin Phoenix. Jeho výkon se jistě nevyhne srovnání s vynikajícím Ledgerem, avšak Phoenix dodal postavě Arthura Flecka, zkrachovalého pouličního klauna, všeobecný rozměr (podpořen skvělou formou scénáře) a to, že se jedná o komiksovou postavu ze světa Batmana je vlastně úplně jedno. Hrdina Arthur Fleck může být kdokoli. Film Joker totiž na bázi absolutní samostatnosti funguje naprosto brilantně. Phoenix si vychutnává každý záběr a žádná scéna není stejná jako ta předchozí. Podpořen režií a vynikající hudební i vizuální stylizací podává Phoenix naprosto odzbrojující výkon, který dle mého názoru budě oceněn hereckým Oscarem. Ztvárnění postavy Jokera, jenž Phoenix vytvořil se musí vidět. Geniální psychopat a šílenec, tak jak ho známe z jiných snímků, se zde totiž vrací k podstatě – ke vzniku jeho zla, na podloží těžké psychologie, a v podání chechtavého maniaka Phoenixe, což je hrůznější faktor napětí, než si člověk může vůbec představit, si divák Jokera musí vychutnat od začátku do konce. Krom Phoenixe, který ani na chvíli nezmizí z plátna a prakticky vše vede sám, filmu Joker přidává na jeho brilantnosti především skvělý scénář, a to hlavně jeho perspektiva se kterou na hlavní postavu nahlíží. Dramatické paradigma funguje výtečně, obdobně jako silná gradace příběhu, která od počátku, kdy pouliční klaun Arthur Fleck má ještě šanci na lepší zítřky, směřuje přes sled náhod a okolností ke skutečnému vyústění v katastrofu. Režie Todda Phillipse je stěžejní sama o sobě, kamera je perfektní, dokonale působí i výtvarná stylizace. Herecky Phoenixovi nikdo nekonkuruje. Přítomnost Roberta De Nira jistě potěší, ale jinak nemá moc prostoru pro nějaké větší herecké kousky, podobně jako herečka Frances Conroy, jež představuje Arthurovu matku Penny Fleckovou. Jistým esem k dokonalosti, co se atmosféry týče je mrazivá hudba od islandské skladatelky Hildur Guðnadóttir, která s Jokerovým charakterem jde přímo úžasně, a skladatelka zde ještě více uplatňuje svůj zavedený styl, který vynikl již v soundtracku pro seriál Černobyl. Naopak od hrůzných témat se chytře distancuje výběr nepůvodní hudby, kdy se temné tóny Jokera mění v milé jazzové pochody a náhle dotvářejí příjemnou atmosféru, která přidává na zábavě. Samotné filmové dílo Joker má mnoho strhujících momentů, kdy se divákovi doslova tají dech. Krásným příkladem je scéna v metru, kdy je Arthur napaden trojicí mladíků, a pak samozřejmě jeho příchod do show De Nirova moderátora. Před tvůrci by se mělo za tento filmařský počin jednoznačně smeknout. Zamrzí vlastně jen dvě věci. První je, že se film snaží zůstat v Batmanovské mytologii. Více by slušelo její kompletní opuštění. Propojení Arthura Flecka s Batmanovým otcem Thomasem Waynem působí jen na efekt, stejně jako klasická scéna, kdy malému Bruceovi Wayneovi ve finále během nepokojů zabijí oba rodiče v úzké uličce. To už jsme přeci jen párkrát viděli. Přítomnosti Batmana možná diváky potěší, ale paradoxně to filmu spíše škodí. Podobně se dějištěm filmu nemuselo stát zrovna Gotham City. Joker se totiž může odehrávat v New Yorku, stejně jako v Praze😊. A druhý problém se najde u Jokerových nepříliš přehledných a pointovaných dějových vpádů a myšlenek. Co se stopáže týče, dvě hodiny jsou zcela v pořádku. První půle je více poutavá a lépe vygradovaná. Druhá část o drobný kus poleví, ale ve finále nás dovádí k velkolepé podívané. Přiznávám, že jsem Jokerovi od začátku moc nevěřil, a zrovna nadšen jsem nebyl ani jeho vítězstvím na festivalu v Benátkách. Teď ale měním názor. Joker je jedním z filmů roku a ceny si prostě a jednoduše zaslouží. Protože jestli ho něco posouvá dopředu, jsou to tři věci. Excelentní hlavní herec, který navázal na svého zesnulého předchůdce, aniž by ho jakkoli imitoval, vynikající perspektiva scénáře, a v samotném podtržení bravurní filmařina. 75% a opravdu krásné čtyři hvězdičky. Nejlepší scéna je zmiňovaná sekvence v metru a dále pak velmi vtipná scénka, kdy za Arthurem přichází domů jeho dva kolegové klauni…(4.10.2019)

Nejsilnější komiksový zážitek. Přesně ten typ filmu s vlastnostmi, během kterých člověk ani nekontroluje hodinky a jen tupě zírá. První polovina mě hodila do hluboké mrazivé deprese a druha polovina do naprostého filmového uspokojení. V průběhu je i pár vtípků a situací, které mi způsobovali výbuchy smíchu, které byli jednou spíše lidské a podruhé zrůdné. Bylo tedy na vás, co vás rozesměje a co vás znechutí. Rozhodně se postava Jokera nevyhne srovnání s ostatními herci, který hráli tohohle komiksového záporáka. Určitým způsobem mi snímek připadne jako prequel pro Jokera z "Temného rytíře", jelikož tam už byla postava ve svém vývoji o něco dál. Modlím se, ale za to aby se Jokeři nesrovnávali. Každý předvedl naprosto něco jiného a působivého. Nemusíte být fanoušci komiksů, aby jste si film vychutnali. Okolnosti a charaktery jsou vykresleny, ale nemusí být dogmatem. Joaquin Phoenix je extrémně pečlivý herec, který se snaží hrát do posledního detailu a tak jako jeho kolega Christian Bale shodil extrémní množství váhy, aby podtrhla psychologii postavy. Tak jak tomu bylo u Balova snímku "Mechanik".....Ještě bych chtěl pochválit hudbu, která podtrhávala psychologii postavy či záběry na Gotham. Což oba tyto elementy mi připoměli opět Nolanova "Temného rytíře". Todd Phillips se netajil, že se nechal inspirovat snímky jako: "Taxikář, Zuřící býk či král komedie" v hlavních rolích s Robertem De Nirem. Všechny tyto úžasné snímky jsem jako málokdo v kině shlédl a cítil jak se mi matně vracel dopad všech snímků a s přibývajícím dějem jsem nával filmových odkazů téměř nezvládl stejně tak, jak jsem u toho zápasil u "Deadpoola 2" Velmi silný a hodnotný snímek plný odkazů, které zvýraznili atmosféru snímku. Vyvstává mi jedna otázka...proč Todd Phillips ztrácel a mrhal talent nad ptákovinami typu Pařba ve Vegas apod., když dokázal vytvořit tak neuvěřitelné působivé dílo.(5.10.2019)

Bezchybné! Príbeh a myšlienka sú veľmi zaujímavé a hlavne originálne, ale tento film si proste človek aj tak navždy zapamätá vďaka hereckému výkonu Joaquina Phoenixa. Top zážitok, nutné zažiť. :o)(5.10.2019)

Poměrně přehajpovaná záležitost, což automaticky budí zdání, že se jedná o něco fakt vyjímečnýho. Za mě tomu ale k dokonalosti něco chybělo. Film definuje především Oscarovej výkon Joaquina Phoenixe, výborná je taky hudba + pár opravdu dobrých scén, ale krom toho to vlastně nepřináší nic extra netradičního.(7.10.2019)

Vedel by som si tento film pozrieť prvý krát aj mimo kina. Úplne v pohode a asi by som o nič neprišiel. Na druhej strane, tá hudba a zvuk tomu dáva ďalší rozmer, ktorý doma na reprákoch nezažijete. Nikdy. Fénix si kráča tanečným krokom po sošku, dúfam. Snáď príde namaľovaný a s prekvapením. A snáď ho nepostihne osud iného Žolíka. Dal to na pána, všetko, od začiatku, cez prerod až po monológ v závere. Veľmi zaujimavý origin, podaný realisticky, bez jeblého DC-ovského bordelu. Joker je proste psychouš, ktorého ale stvorila doba a ľudia. To všetko je tam tak pekne medziriadkovo podané, že sa divák niekedy pristihne pri zamyslení, kolko toho scenáristi vyfúkali, že im to tam tak pekne zapadlo, jedno do druhého. Dej je tu trochu v úzadí, skôr je to Fénixov koncert, na ktorý si len treba zvyknúť a na konci už len žasnúť. Dám zatial ako dám, uvidím po opadnutí emócií. 5 z 5 ( CinemaCity Eurovea )(10.10.2019)

Phoenix perfektní, ale hloubku má snímek stejnou jako komiksy pro teenagery. Oscar za herecký výkon klidně, z hlediska celku však nebude mít film ani nominaci - a pokud ano, tak kvůli návštěvnosti.(11.10.2019)

Nic jsem od tohoto snímku nečekala - Gotham znám horem dolem - ale přitom jsem dostala všechno. Už od prvních minut jsem seděla v kině jako přikovaná a věděla jsem, že je to "ono". Obyčejně jdu po scénáři - a ten rozhoduje, ale tentokrát vše převálcovalo herectví - za něco tak hypnotického a výjimečného Phoenixe Oscar prostě nemůže minout. Nevím, jestli jsem vůbec někdy viděla něco smutnějšího a přitom tak dobrého.(14.10.2019)