Komentáře uživatelů k filmu (1 389)

Jednoduše geniální. Phoenix je výborný herec, ale tady opravdu zazářil a zasloužil by si za to Oscara. Scénář výborný. Jako oficiální magor jsem nikdy neviděl lépe zpracované a realističtější šílenství než zde. Film byl tak dobrý, že jsem na něm byl v kině dvakrát a to jsem nikdy v životě předtím u žádného filmu neudělal.(13.10.2019)

Ač jsem velkým fanouškem Marvelu, tak tohle strčí všechny marvelovky do kapsy. Ten přerod z nuly do zločinecké legendy Gothamu je úchvatný. Phoenix zde předvádí vrchol svého hereckého potenciálu, kam se hrabe R.D.Jr jestli letos nedostane Oscara, tak nevím za co by si to zasloužil víc. Úplný konec malinko zklamal, ale doufejme v pokračování ke kterému už se přiklání samotný Phoenix. Jinak i já se cítím jako Arthur Fleck. 95%.(13.10.2019)

Na tenhle film jsem se fakt těšil, většinou tohle není dobré znamení, protože jsem ve výsledku zklamán ale u tohoto snímku nikoliv. Fakt se jedná o výborný film, který je zpracován výborně jak po filmové stránce, tak i po nějaké dějové stránce. Film je sice zvláštní, absolutně netuším co si mám myslet, ale i přesto parádní. Chápu pohoršení některých jedinců, že se glorifikuje padouch, protože si myslím, že většina diváků v tomto filmu sympatizuje s Jokerem a takovou tou "komunistickou" lůzou a naopak opovrhuje těmi schopnými. Občas mi to připadalo, jako by tento film sponzorovala nějaká tabáková společnost, protože se tam kouří (a docela očividně) tak často, že i já jako nekuřák jsem měl pomalu chuť na cigáro. Joaquin Phoenix postavu Jokera ztvárnil fakt skvěle, podle této role bych si troufal tvrdit, že je to jeden z nejlepších herců současné doby. 92%(13.10.2019)

Na tento film som naneštastie vytiahol môjho kamaráta druhý krát. Najviac ma prekvapilo že vôbec nenamietal. Vôbec sa mu nečudujem. Tento film obsahoval neuveriteľné množstvo prvkov a to je dôvoom pozrieť si ho stále znovu a znovu. Todda Philipsa som pôvodne poznal iba vďaka filmu Vo štvorici po opici. Jedna zo zaujímavostí na tomto režirsérovi je že sa z počiatku zameriaval iba na komédie ale týmto filmom sa všetko zmenilo. Je ťažké opísať môj emocionálny zážitok z tohto filmu. Viem že je to trochu zvláštne ale súhlasím s názorom Jokera takmer vo všetkých ohlľadoch. Jediná vec s ktorou nesúhlasím je násilie ktoré s jeho povstaním súviselo. Najprv by bolo dobré rozobrať si tu najväčšiu pravdu ktorá v tomto filme bola vyobrazená a to je skutočnosť že sa aj v tejto dobe bežne vyskytnú ľudia na hranici medzi šialenstvom a samovraždoou. Na pokraji zhrútenia. Pozrite sa ako tento svet vyzerá. Je plný ľudí ktorý túžia po peniazoch a nezáleží im na ľuďoch okolo. V tejto dobe je každý zaneprázdnený natoľko že nemá čas byť k iným ľuďom slušný. Arthur Fleck (Joaqiuin Phoenix) bol človekom ktorý sa stále ocitol na nesprávnom mieste a v nepsprávno čase.. Herec ktorý mal česť zahrať si postavu Jokera bol Joaqiuin Phoenix ktorého výkon bol extrémny. Bol som dokonca nadšený z jeho výstupu. Soundtrack tohto filmu bola nádhera sama o sebe. Viac vám o tomto filme nechcem povedať. Veľmi vám odporúčam pozrieť sa na tento majstrovký kúsok.(13.10.2019)

SPOILERY v komente. Pre mňa najodvážnejší komiksový film spolu s Watchmen, ak nie ešte o kúsok odvážnejší, keďže paradoxne svoju najväčšiu silu čerpá z úplnej ''normálnosti''. Atrhur Fleck nie je žiadny superzloduch a mastermind, práve naopak: je to jednoduchý, podpriemerne inteligentný, fyzicky slabý, nešťastný, chorý a zakomplexovaný človek, snívajúci o métach, na ktoré proste nikdy nebude mať. Tak ako Thomas Wayne nie je žiadny milionárksy dobráčik ale arogantný politik, absolútne vytrhnutý z reality zúfalej prevažnej väčšiny obyvateľov Gothamu. A nakoniec Murray Franklin nie je ľudový hrdina a dobrý ujo z televízie, ale pokrytecké, naoko politicky korektné prasa, pasúce sa na nešťastí druhých, presvedčené, že jeho sledovanosť a úspech mu dáva právo a moc súdiť druhých. Film sa nehrá na klišé, na romantiku, na zázraky ani na ideály. Arthurov prerod na Jokera nie je žiadny epickým, veľkolepým, štýlovým príbehom. Je to len príbeh extrémne nešťastného ľudského osudu, akým mohlo byť ktorékoľvek decko streľajúce spolužiakov na jednej z amerických stredných škôl. Toto veľmi uveriteľné zobrazenie duševne chorého a životom ťažko skúšaného človeka nám dáva možnosť súcitiť s ním, ľutovať ho a svojím spôsobom rozumieť dôvodom jeho extrémnych činov. Znamená to, že tento film je nebezpečný? Nie. Z môjho pohľadu tento film využíva nesmrteľnú popkultúrnu ikonu, aby nám okrem iného pripomenul fatálne následky ignorovania alebo odsudzovania ľudí v extrémnych životných podmienkach, či už sociálnych, duševných, alebo kombinácie týchto dvoch. Veľa postrehov hlavného hrdinu sa zarývajú hlboko pod kožu. U mňa rezonuje najviac myšlienka, že najhoršie na duševnej chorobe je, že sa od vás očakáva, že sa budete správať ako zdravý človek. Táto myšlienka presne vystihuje pokrytectvo spoločnosti a dôvod na zrod takýchto "Jokerov". Tento film nabáda na súcit so zloduchom, nie na jeho obdiv. Je to silná myšlienka, že každý sme hrdinom svojho príbehu a aj tí zlí veria vo svoju pravdu, majú svoje dôvody, ktoré si vedia pred sebou obhájiť a sú presvedčení, že oni sú tí dobrí. Ak ich chceme zastaviť, najskôr ich musíme pochopiť a v prvom rade snažiť sa predísť ich zrodu. Aj malé detaily niekedy zavážia a každý môže minimálne začať od seba a spraviť vo svete aspoň malú zmenu. Takže, bratia a sestry, namiesto silných rečí od klávesnice a vysmievania sa ľuďom, ktorí nám nespravili absolútne nič okrem toho že sú iní, skúsme pre zmenu niekoho podporiť, povzbudiť a potešiť :-) Čo sa filmu samotného týka, Phoenix je neskutočný a ani Oscar by nebol dostatočným uznaním za takýto výkon. Ďalej by som chcel vyzdvihnúť hudbu, ktorá je dokonale ponurá, depresívna a dostával som z nej zimomriavky v pravidelných dávkach. Vilončelo je diabolský nástroj a dokonale použitý v tomto soundtracku. Vizuálna stránka je taktiež neskutočne vydarená, násilie nie je prvoplánové ale vždy dáva v kontexte filmu zmysel a všetky spomínané aspekty do seba zapadajú tak dokonale, že tvoria jeden neuveriteľne depresívny, nešťastný a zároveň tak dokonale krásny celok. Čo mi vadilo? Možno len že to utrpenie Arthura začalo už časom byť až moc zdĺhavé a úmorné na sledovanie, a taktiež zbytočné doslovné vysvetlenie pointy v jednej scéne v poslendom akte, ktoré by bolo nutné len pre extrémne neinteligentných divákov.(13.10.2019)

Temný, realistický psycho drama s prvkama anarchismu.. K tomu neuvěřitelný výkon Phoenixe.. Co dodat.. Doporučuji opravdu všem. Pro milovníky pochmurnějších filmů snad povinnost. 666/10(14.10.2019)

Teď jsem se vrátil z kina... A? 🤔 Představoval jsem si mnoho scénářů, jak by mohl vzniknout Joker a to co jsem viděl, jsem v žádném případě nečekal. A ano, takhle vznikl maniak milující chaos říkající si Joker. Naprosto famózní film, každopádně si myslím, že průměrný divák, který neholduje světu ve kterém je Gotham reálný, tento film nedocení. Chápu a upřímně je lituji, protože pochopit člověka, který nebyl ani jednou ve svém zkurveném životě šťastný, je dar. A já za něj děkuji 🙏(15.10.2019)

Smích,ten smích...další one-man show...dobrý,ale přesto mi to připadá obyčejné.Phoenix a Ledger,srovnání je na místě.Akce,brutalnost, temnost a špinavost, žádná.Gradace někam,byla nikam.(16.10.2019)

Veľmi temný, psychicky ťažký a depresívny film. V podstate som napísal na 3-krát to isté, ale je to tak. Ja ani neviem, čo som od toho očakával. Chcel som niečo ako Suicide squad a zároveň nechcel? A ani neviem, či som dostal to, čo som chcel. Je to fascinujúce a nenaplňujúce zároveň. Keď sa už film rozbehne a môžeme vidieť viac, tak vlastne skončí. A chcem vôbec aby vznikla ďalšia časť? Mlslím, že to ani nebude dávať zmysel. Každopádne, Joaquin Phoenix je pán.(16.10.2019)

Nesklamalo, a odhliadnuc od deja, ponúklo skvelú kameru. A aj hudbu, ktorá mi pripomínala tú z Assasin's Creed.(16.10.2019)

ahhhahaaha(16.10.2019)

Obešlo by se to bez Bruce Wayna? Jistě. Tenhle prolog k Jokerovi totiž funguje samostatně bez nutnosti znalosti celého DC univerza s batmanem v čele. A naopak znalost kontextu dodává všem akcím patřičnou hloubku. Zpracování, kamera, kostýmy a prostředí na očekávané vysoké úrovní. Herecký výkon nesrovnatelný s čímkoli jiným. A finálně zvolené tempo filmu, které mi mimořádně velice sedlo. Nenudil jsem se ani na okamžik, ale i tak mám problém dát plnou palbu. Proč? Obvykle tak totiž hodnotím filmy/náměty, které mě zavedou do nových svetů a ještě dlouho po shlédnutí mě myšlenky na ně neopouští. Joker mi však dal realitu a nechal ji předemnou shořet. 9/10 [IMAX London](17.10.2019)

Naprosto splnilo očekávání. :) Teda nečekal jsem, že Joker bude psychicky nemocný už zpočátku a nemoc se v něm teprve rozvine, ale i tak to bylo teda silné psycho a pro někoho depresivní film. :) Naprosto obdivuju hlavního představitele, který je schopen Jokera takto zahrát a přitom se z toho sám psychicky nesesypat (i když jsem koukal, že herec už prošel několika životními událostmi, hlavně se svým bratrem...). Navíc film vyšel v Evropě v naprosto dramaturgicky ideálním čase, kdy řešíme střet chudých proti oligarchii a občas (Francie) demonstrace mají až animální podtext... ☺️ Jediné, co mě trošku mate (a nejen mne) je, jak to teda bylo s Jokerovým otcem... ☺️(17.10.2019)

Zrodil sa naj film tohto roka. Geniálne podaná verzia zrodu najväčšieho Batmanovho protivníka je strhujúcou sondou do duše človeka, ktorého v živote nestretlo nič dobré a zhodou rôznych okolností sa v ňom eskalujúce napätie a zlosť voči všetkému pretavila do výsledného monštra. O výkone Phoenixa ani netreba hovoriť, ak nedostane všetky sošky tak už potom neviem. A naj prekvapenie je réžia T.Phillipsa.(18.10.2019)

Hodně silný zážitek.(18.10.2019)

Joaquin Phoenix nehraje Jokera, Joker je Joaquin Phoenix !!!(19.10.2019)

Joker možno nie je tak chytrý ako si tvorcovia mysleli, množstvo tém aj motívov si vyložene prepožičiava od Scorseseho Taxikára, ktorý predsa len s tematikou násilnej spoločnosti a absolútnej vnútornej i vonkajšej deštrukcie konkrétneho člena pracoval jemnejšie i sofistikovanejšie. Todd Phillips je priamočiarejší, do určitej miery brutálnejší, čo minimálne v jednom prípade prekáža, navyše sa viac vyžíva v explicitnosti, než nenápadných náznakoch. Scenáristicky je režisér trilógie The Hangover ešte stále tak trochu nevybrúsený, čo cítiť naprieč celou snímkou, ktorej chýba minimálne ďalšia hodina obsahu, aby Jokerov pád do hlbín šialenstva nepripomínal strmý kopec, ale skôr postupný zosuv. Možno však hovoriť o tom najlepšom a zďaleka najvyspelejšom projekte, ktorý vzišiel z terajšej filmovej produkcie DC. To opätovne potvrdzuje, že týmto temným hrdinom svedčí seriózny nádych a nie digitálne bitky a pestrofarebné delfíny s plochými charaktermi, ktoré možno fungujú ako kráľovská popcornová zábava, no nekompromisné drámy so silnými protagonistami sú domovom Detective Comics, kde to papierovým predlohám svedčí zďaleka najviac.(19.10.2019)

Kdybych mohl dát 6 hvězdiček.. :-D U žádnýho filmu jsem se ještě tolik nenasmál :-)(19.10.2019)

95%(19.10.2019)

Joaquin Phoenix bol vo filme excelentný.......fakt úžasný. Žiaľ o celom filme sa to povedať nedá. Aj keď prevedenie bolo profesionálne a trochu pripomenulo batmanovskú trilógiu, vyskytla sa otázka, či vôbec mal zmysel tento film......Podľa mňa nemal. Vracať sa budem iba k trojici filmov Batman začína, Temný rytier a Návrat Temného rytiera. Takže za film s prihliadnutí na výkon Phoenixa dávam tri hviezdy a tým pre mňa skončil.(19.10.2019)