Dr.Ummer

Výkon Joaquin Phoenixe se zapíše do filmové historie jako jeden z nejlepších, co herci před kamerou předvedli. Naprosto zasloužený Oscar a všechny ocenění. O tom co předvedl by se dali psát odstavce. Tento dramatický, mysteriózní počin jen podtrhla hudba od Hildur Guðnadóttirové, u které vám bude běhat mráz po zádech, a která ho posunula na nejvyšší úroveň. Naprosto jasných 5/5. ()

PanPyzamo

Na film Joker jsem šel do kina s tím pocitem, že se bude jednat o dobrý film a nic víc. JAK MOC JSEM SE MÝLIL! Film není dobrý. Je přímo vynikající a patří mezi ty nejlepší, co jsem kdy viděl! Asi netřeba představovat postavu Jokera, která je v DC už léta, ovšem takovou duši, jakou této postavě dal Joaquin Phoenix, jsme doteď neviděli. Film má vynikající atmosféru, nádhernou práci s kamerou a celková kvalita je na obrovské úrovni. Omlouvám se všem fanouškům Jokera z Temného rytíře, ovšem za mě byl tohle ten nejlepší Joker a nejspíš i navždy zůstane. Tohle byl zasloužený Oscar pro Phoenixe, jak nic. MUST-SEE film. 10/10 ()

D-bont

Vidím asi takto: Tento film nie je ničím iným len vykrádačkou Scorseseho fantastických filmov. Keby sa to nevolalo Joker tak by potom neštekol ani pes (napr. Phoenixov You Were Never Really Here). Najhlbšou myšlienkou filmu je, že Todd Phillips a Scott Silver videli Taxikára a Kráľa komédie a následne zistili, že vo svete sa ešte stále dejú nespravodlivé veci (a následne glorifikovali incelov). ()

Fender

Phoenix se na tuto roli hodil naprosto bravurně a vzniklo z toho dokonalé, temné umění. DC postavy mají prostě značně větší hloubku, než ty od Marvelu, tohle je mnohem více temné a psychologicky zabarvené. Joker zde byl vyobrazen z té lidštější stránky a mnohem realističtěji, to se mi na tom opravdu velmi líbí. Z kina jsem si odnesl nezapomenutelný zážitek. ()

brasek

Joaquin Phoenix absolútne boduje, Joaquin Phoenix je hviezda, Joaquin Phoenix je naozaj ako pološialenec. Žiadne komixové dobrodružstvo, ale psychologická dráma so silnou pointou a záverom, že tí zlí nemusia byť zásadne zlí od počiatku, ale väčšina čo diktuje chod sveta ich tak stvorila. ()

Hopeman

"dostává se do konfliktu s brutálními zloději. Pomalu se roztáčí spirála událostí dosahující hrozivých rozměrů. " Vážně ? že sem si nevšim.....Ne tenhle film je o tom jak se ze společnosti stává salaš pro ovce a jak je vidět na hodnocení a superlativech zde přítomných ani oni sami si nevšímají co s nimi tato korektní společnost a doba dělá" ....:No podívej klauník má taky srdíčko, je oduševnělej má spoustu problémů a voni sou na něj vošklivý ( a má maminku)a je to temný a je to deprimující a je to........................a my jsme PC a ukážeme vám Jokera do žluta sluníčkovýho a jakou to máááááááá hloooooouuuuubku!!! (a žádnýho superzmrda ...jak ho my z minulého milénia máme rádi).....................................přemýšlejte aspoň dvacet vteřin............................................ co s Váma tato doba/společnost dělá. ()

kaukola78

Poctivé psychologické drama se vším všudy.Je neuvěřitelné co musel Joaquin Phoenix podstoupit aby se mohl zhostit hlavní role v tomto filmu.Sveřepý a trapný humor to je to co Jokera charakterizuje.Velice smutné a depresivní.Právem se řadí k tomu nejlepšímu co bylo v minulém roce natočeno. ()

Adhol

Joker je dobrý film, o tom nemůže být pochyb, a Joaquin Phoenix si Oscara určitě zaslouží, jeho výkon je perfektní, i když Heath Ledger pro mě stále zůstává nepřekonaný. Snímek mi po celou stopáž přišel "pouze" jako velmi slušné psychologické drama, které ale nikdy nepřekonalo pomyslnou hranici výjimečnosti. Výjimečný byl pouze hlavní protagonista, který si celý ten hype zaslouží, zbytek mi ale přišel snad i docela o ničem. A to prostě i při vší úctě před Joaquinem na absolutní hodnocení nestačí. Neurazilo, ale ani nijak zvlášť nenadchlo. 4 hvězdy s trochu odřenýma ušima. ()

Kozlowski8

Po tom, co se zneuznalý, nepřízní osudu zasažený a na hraně šílenství balancující klaun, střetne tváří v tvář s brutalitou, násilím a zlem, jeho šílenství, společně s pocitem bezradnosti a ztráty víry v dobro a spravedlnost vygraduje do rozměrů, které z něj učiní vraždící monstrum a zrodí Jokera - ikonu zločinu. Vcelku banální a předvídatelný příběh - je ale absolutně precizně napsaný a do detailu propracovaný, stejně precizní je i jeho vizuální zpracování a obrovsky silnou stránkou filmu je herecky naprosto úžasný Joaquin Phoenix, totálně ponořený do své role. Přes pomalejší rozjezd - velice výživné psychologické drama. 80 %. ()

Salvator

One man show Joaquina Phoenixe. Potud skvělé. Celkově ale Joker představuje určité zklamání a to především díky chybějícímu komiksovému nadhledu. ()

karnifex

Většina postřehů se objevuje v jiných recenzích, takže přidám jen jediný: scéna s trpaslíkem má překvapivé vyústění a nabízí srovnání s kultovním (a za mě velmi pitomým) filmem Komando - zatímco tam Arnold poruší slib a trpaslíka zabije, zde Joker své slovo dodrží. Antihrdina se tedy stává důvěryhodnější než klasický hrdina. ()

stanlyOu

Taxi driver z komiksoveho sveta prenesený do toho reálneho. Najlepší herecký výkon minimálne posledných 5 rokov a hudobný doprovod akoby vypadol z mysle chorého človek.  9/10 ()

PatrikP4

Nechci říct bylo to hrozný, ale bohužel Joker byl jeden dost dobrej (R.I.P. Heath Ledger) a podle mě nikdo z ostatních Jokeru se mu nepřiblížil, možná ještě Leto byl celkem zajímavější a celkem mě bavil... Nějak sem to nehledal, ale nechápu proč má bejt jeden Joker Leto a druhý zase Phoenix... Teď k filmu... Joker má vždy nějaké očekávání, já jsem se docela nudil až na závěr... Tyhle vzniky mě prostě moc nebaví... ()

Updated_Cake

DC filmy je jako mít třísku v genitáliích, jejich spuštění a pozorování je jako nahrazení třísky nožem a jeho postupné zabodávání niž a níž. DC seriály a filmy vesměs moc kvalitní nejsou, až na pár výjimek. To neplatí o Jokerovi. Tenhle film nepřejímá příběhy z již vytvořeného DC universa ale vypráví jednoduše Arthurův příběh tak, jak je, z jeho pohledu. To je na tom ta skvělá věc - vidíme tunu příběhů klaďasů, dobrých příběhů záporáků ale moc není. Pro mě už navždy zůstane nejlepším Jokerem Heath Ledger, který pro tu roli i zemřel a vnesl do ní veškerou dravost, co měl. Joaquin Phoenix ale s kvalitou příliš dolů nejde, vlastně se to ani moc porovnávat nedá, protože on vypráví příběh Arthura právě z pohledu Jokera, kdežto Heath hrál Jokera jakožto záporáka Batmana. Joaquin vnesl do té postavy hodně "života" a chaosu, že se mi až nechce věřit, že kladně hodnotím film z DC universa. ()

sirjohn

Masterpiece v čele s Joaquinem. Víc říkat netřeba. Momenty odkazu na budoucího Jokera zakomponované s mistrnností a precizní filmařinou. ()

Marsu88 odpad!

120 minutovej film, kde se 110 minut nic neděje. Chtěl jsem dát aspoň jednu *, ale fakt nevím za co. Naprostá ztráta času. ()

Prokop_Buben

🤡 Velmi zajímavá studie osobnosti jednoho muže. Arthur Fleck/Joker v podání Joaquina Phoenixe, který podává fenomenální výkon, je člověk, jemuž ostatní neustále hází klacky pod nohy a je až mrazivé, že když se následně pomstí a dopustí se odporných činů, že s ním člověk dokáže soucítit. Samotný Jokerův character je na situaci dobře nasazen, i když by dokázal fungovat i bez něj, nicméně s ním funguje výborně. Tudíž chybějící Batman, jakožto neodmyslitelná součást Jokerova života zde také vůbec nevadí. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Seriálový The Penguin nabírá obsazení