CZ_Milka

Pohádky zpravidla přímo vyhledávám, ale téhle se vyloženě vyhýbám. Ta strašná princezna! A ty bláznivé divadelní kulisy! ()

meda2016

95%. Přiznávám, že až po drahně letech si tuhle směšně ladovsky vyvedenou pohádku vychutnám. V dětství nuda. Ale dnes je potěšení sledovat Vinkláře jako snaživě přechytralého čerta s červeným diplomem, Beka, jako vzor hrdinného optimismu, Vojtu, Filipovského, Neumanna ...až k ďábelsky prohnanému Doktoru Solfernovi, tedy elegantnímu Rážovi. Scenérie dnes chápu jako účelově srandovní. Kdo natoči dnes pohádku, aby nebyla nelogicky otravná. Strach, to ano. Ale jiný? ()

oli9

Oblíbená pohádka. Sarkafarka, Martin Kabát, scholastik. Kreslené kulisy od Lady, vtip, skvělé herecké výkony hlavně čertů 🙂 prostě příjemná pohádka která nesmí na Vánoce chybět ()

PTuranyi

Výborná filmová adaptácia rozprávky s nádherne originálnou výtvarnou scénografiou Josefa Lady. Produkcia je jednoduchá takže vidieť, že sa všetko odohráva v štúdiu, ale dobrá, takže atmosféra neupadá a príbeh si drží spád. Najväčšiu zásluhu na tom majú herci, kde okrem uvoľneného Josefa Beka exceluje Josef Vinklář a celá čertovská čeliadka od bardov ako Stanislav Neumann, František Filipovský a Ladislav Pešek až po pekelne nekompromisného Vladimíra Ráža a Rudolfa Deyla. 75% ()

Chemic

Todle je druhá nejlepší česká pohádka. Je to fakt dobrý a pekelný marišek bych si s čerty chtěl zahrát. ()

S120

Tento snímek považuji určitě za nejvtipnější pohádku, která byla vůbec kdy natočena. Proslovy otce Školastyka a loupežníka Sarky Farky jsou úžasné. A korunu všemu dává Alena Vránová v roli princezny: "... kolikrát nemohu samou touhou ani usnout." :-) Z této pohádky mi vyplývá, že stačí primitivní kulisy, pár dobrých herců a když je dobrý scénář lze udělat dílo, které se nepřežije snad nikdy! ()

montel

Dvě vdavkychtivé slečny se seznámí s čertem, kterému upíšou svou duší krví za to, že jim dohodí ty pravé ženichy. Martin Kabát (Josef Bek) se rozhodne jít až do samotného pekla, aby obě slečny zachránil...Slavný pekelný mariáš mě vždy nudil. Podle mě to není pohádka pro současné děti. I když je to kouzelné, je to i dost zdlouhavé a na dnešní dobu nudné. 30% ()

Fritoll

Moje snad nejoblíbenější pohádka, na kterou se dívám každé vánoce. Když jsem ji viděl poprvé, tak jsem ji neměl rád kvůli těm kulisám, ale postupem času jsem ji právě klvůli tomu začal milovat. Je hodně netradiční, vtipná a především zábavná. Skvělým hereckým výkonům kraluje Josef Bek v roli Martina Kabáta. ()

Drky

Já nevím, tohle na mě nikdy neudělalo dojem, řekl bych, že mě to až tak nějak otravovalo, připadlo mi to jako nějaký guláš všeho možného. Omlouvám se všem milovníkům této pohádky, ale já se přes ní nikdy nepřenesl v dobrým a měl jsem z ní špatný pocit. Hodnocení 1* a 20% ()

De.lilah

Běda tomu, kdo by mi na Vánoce chtěl přepnou na jiný kanál!! Jakmile vidím Josefa Beka v té slušivé čapce, ovladač je můj a nedám! V téhle pohádce není postava, o které bych řekla, že je nevýrazná. Skvělé obsazení. Káča dělá čest nám Kateřinám - postaví do latě celý peklo :) Na druhé straně jemnocitná princezna s mikádem a varovně zdvihnutým ukazováčkem. "Já se hněvám, otče Školastiku, abys věděl." Skvělé, prostě skvělé. ()

tulen

Divadelní předloha není nijak maskována, dokonce naopak, a přesto všechno výborně funguje i jako film. Z velké části je to rozhodně vynikajícími hereckými výkony snad všech herců. I J.Bek sem pasuje a neumim si představit na jeho místě někoho jiného - a to platí vlastně o všech postavách. Těžko najít někoho, kdo by byl slabý a nebo byl nevhodně obsazený. A je cítit, že to všechny bavilo a to se vždycky přenese i na diváka (a funguje to i po více než 50 letech). Kulisy tomu dávají zajímavou atmosféru a poetiku. A jestli tu někdo píše o budovatelském filmu, tak to považuju opravdu za hodně přehnané. Jasně, dá se tam nějaký náznak najít - ale jen proto, že ho v tom někdo hledá a spojuje to s dobou vzniku filmu. Ale rozhodně to není žádná agitka z 50 let ! Pokud to někdo vnímá bez předsudků je to prostě pohádka o tom, že člověk má být dobrým člověkem. A je to podáno s takovým nadhledem a humorem, že to fakt nemůže nikoho urazit. Klasika za jasných 5* ()

Filatov

Klasická česká pohádka s nezapomenutelnými malovanými kulisami od Lady a skvělým Srnkovým hudebním doprovodem, která dala když ne světu tak nám legendárního Sarku Farku! Sešla se tady tehdejší herecká smetánka, která ztvárnila tak výborné charaktery, jako pro mě právě nezapomenutelný "nejhrozivější" loupežník Sarka Farka a odvážný Martin Kabát, co se do samotného pekla pro oupisy vydal. Hlášky obou dvou pronáším dodnes. Nesmím ale zapomenout ani na ostatní role čertů, ať už Lucia, Solferna nebo dvou ze mlejna, co si jenom chtějí zahrát mariášek o dušičku :-) Tohle ano! ()

dalberg

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Není třeba žádných velkých efektů, stačí pěkné ladovské prostředí, skvělí čerti a charismatický dragoun. Nechápu některé komentáře alá politizace atd. Přestaňte degradovat pohádku na agitku, uvolněte se a třeba vám o Vánocích bude líp:-) ()

Pythonator

Divadelní hra nebo film? Já tady hodnotím filmy. Kdyby mě zajímaly takové blbosti, tak jdu do divadla. A já jako kulturní barbar a filmový fanda divadlo z duše nesnáším. Nesleduju filmy kvůli dialogům a hereckým výkonům. To bych mohl zase do toho divadla. Od filmu očekávám víc. Od dobrého scénáře přes způsob nasnímaní až po dobré ozvučení a střih. Film je samostatný umělecký formát, který daleko předčí divadlo založené pouze na hercích a kulisách. Takže když mi někdo předloží něco jako divadelní záznam a vydává to za film, nemá u mě šanci. Za tu trochu zábavnosti co v tom je dám aspoň jednu hvězdičku, ale víc by se mi příčilo. ()

Chlo0opek

Pohádka nejen se zajímavými kulisami. Josef Bek se na svou roli dobře hodí. Sice z hlediska zločin, rozhřešení, pokání, trest, trošku kontroverzní, ale co už;). ()