Válka v lůně přírody. Bitva v srdci člověka... Výsledek bitvy o Guadalcanal za druhé světové války měl výrazně ovlivnit postup Japonska na tichomořské frontě. Jako posila pro bitvou vyčerpanou námořní pěchotu je roku 1943 nasazena Spojenými státy divize mladých pěšáků, jež mají zlomit poslední odpor Japonců. Vyčerpávající boj o strategicky umístěné letiště, které umožňuje kontrolu nad tisícikilometrovým perimetrem, připraví mužům ze střelecké roty Charlie peklo. Hrůzy války zformují vojáky v semknutou smečku, emoce přerostou do rodinných vazeb. Důvody války se pěšákům vzdalují, jak se svět pro muže stává nicotnějším, až se jejich boj změní v pouhý boj o přežití. Na činy divize se díváme z mnoha úhlů pohledu; patří k nim válkou vyčerpaný seržant, plukovník bažící po moci, vojín, který poznal jen dezerci, a kapitán bojující se svými vůdcovskými schopnostmi... Jedno z nejlepších válečných dramat, které obdrželo sedm nominací na ceny Oscar, natočil zasloužilý americký tvůrce Terrence Malick, jenž se Tenkou červenou linií vrátil na režisérskou židličku po celých dvaceti letech. A nebyl by to Malick, kdyby nepřistoupil k válečné látce zcela svébytným, psychologickým způsobem, opět rozbil tradiční žánrová schémata a nabídnul bytostně rozvětvený pohled, v němž lidský svár hraje jen jednu z rolí na širším kolbišti přírodního dění, pojednávajícím o věčném koloběhu života a smrti. Nevybíravě realistické scény bitevních vřav se proto mísí s poetickou obrazivostí tak, jako se mísí krev s vodními toky. Nechte se i vy unést tvůrčím tokem jedinečných vizí o nesmyslnosti a současně nevyhnutelnosti válečné mašinérie, obětavosti a osobním hrdinství. (Česká televize)

Jane18CZ

Zbytečně dlouhý, nudný a nic neříkající... Jeden z těch horších válečných filmů co jsem viděla. Zklamání. Zlatý vojín Ryan, budu si muset spravit chuť! ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... tak tohle šlo jaksi zcela mimo mě... ani ne po půlhodině mi došlo, že tenhle film mi nemá co nabídnout - a hvězdá skvadra to bohužel nezachránila. Prostě jeden z těch filmů které vás nezaujmou ani natolik, abyste měli vůbec chuť to dokoukat alespoň s přetáčením - v tomto případě jsem tu chuť prostě neměl ani mě nezajímalo vlastně jak to dopadlo, jestli to tedy vůbec nějak dopadlo. Jestli tento film má "dávat na frak" Ryanovi, tak to tedy ani omylem - protože ten mě chytil od prvních okamžiků za pačesy, vymáchal v tom až po uši a až do konce, přez mírné uvolnění oproti nášupové úvodní scéně, nepustil... Tenká červená linie - pravý opak - zde zajímavý tak maximálně název... ()

jirijost

Filmy z druhé světové války mám nejradši, vždycky jsem za ten nejlepší válečný film považoval Zachraňte vojína Ryana, to se ani po shlédnutí Thin Red Line nemění ale přesto se mi tenhle film moc líbí. Dnes jsem ho viděl už podruhé abych řekl pravdu tak poprvé se mi moc nelíbil, přišlo mi to zbytečně zdlouhavé ale po dnešku svůj názor musím naprosto změnit, délka filmu už mi vůbec nevadí spíše naopak užíval jsem si to. Mnoho známých herců jako George Clooney, Sean Penn, Adrien Brody, John Travolta nebo Kirk Acevedo z Bratrstva neohrožených dopomohlo k dalšímu skvělému válečnému filmu. Je to ale trošku něco jiného než ty klasické válečné filmy, tady tenhle film musíte prostě pochopit což se mi na poprvé vůbec ale vůbec nepodařilo. Jak říkám, nesedne to každému ale dejte tomu aspoň šanci, já jí dal a nelituji toho, nakonec se z toho vyklubal skutečně výborný válečný snímek který si zaslouží vaše hodnocení. Kdybych měl ještě zmínit to co se mi na tom nejvíce líbilo tak určitě ty boje ve vysoké trávě to se může srovnávat možná i s vyloděním v Ryanovi a to myslím naprosto vážně a to dobytí kopce bylo taky skvělé, sice po velkou část filmu neni akce žádná ale to mi vůbec nevadilo, třeba když jeden z vojáků pořád myslel na svoji ženu která ho nakonec stejně opustila, tak i to mělo něco do sebe a proto dávám plný počet bodů. „Já umírám! Já umírám, seržante!“ „No dobře. Tak u toho sakra nedělej takovej kravál!“ ()

Zagros

Utahanéééé to bylo až hrůza. Navíc jsem moc nepochopil, co nám chtěl tenhle film sdělit. Vysokých hodnocení tady je mraky, ale nikdo k tomu nic moc nenapsal. A nevím, od které doby dělala americká armáda nábory na fildách. Samý hlubokomyslný filozof a zamyšlený poeta :-) No a stejně jako se do armády podobné typy nehodí, tak se nehodí do válečného filmu. Alespoň jich nesmí být většina. Také docela dost rušily přechody mezi akcí a právě filozofováním. Obsazení a herecké výkony dobré, hudba šla docela mimo. Sumasumárum dvě (stříbrné) hvězdy. ()

iXtr3m3

Ja nemôžem inak, ale je to jeden z mála filmov a v podstate prvý film, pri ktorom som zaspal v kine. Odvtedy som nemal odvahu, pozrieť si ho znovu. Príliš ale príliš rozťahané a nudné, čo škoda kvôli tej plejáde hviezd v obsadení. Je mi ľúto, ale patrím do skupiny, ktorá jednoducho žerie Ryana a Harbor. ()

Davej

Vnitřní komentáře postav jsou absolutně ploché omílání toho, co každý ví, a strašně brzdí už tak pomalé tempo. Vojenské akce občas vypadají poměrně nelogicky. Kupodivu nejlepší část snímku je asi začátek na tom subtropickém ostrově, kdy se téměř vůbec nemluví a kde je rychlost toku příběhu adekvátní. ()

Rssa

Parádní film, sice dlouhý, ale s atmosférou a myšlenkou. Útok na japonský tábor je natočen výborně, hudba k tomu hraje taková, že mrazí v zádech...90 % ()

Kapybara

Velice zdlouhavé reflexe o Bohu, životě a smrti místo toho aby vás povznášely nakonec jenom strašně nudí. Problém je také v tom, že příběh nemá žádnou jednotící dějovou linii ani jednu hlavní postavu, ale je od začátku až do konce roztříštěný mezi řadu více či méně zapamatovatelných scén a osob, o nichž se toho však příliš mnoho nedozvíme. To z celého filmu ve výsledku činí vcelku bezkrevnou a málo emotivní podívanou, ač režisér se úporně snažil dosáhnout pravého opaku. Dobře zamýšleno, ale špatně provedeno. ()

wosho

V jednom roce se nám urodily dvě klasiky o 2.světové válce Linie a Rayen.Rub a líc jedné vzácné mince. ()

Teg

Výborný. Na pět * to sice není, ale rozhodně působivé. Nicméně viz oficiální info: George Clooney v hlavní roli? To jako ten půlminutový projev na konci filmu? ()

bila.tecka

Nadpozemský film. Meditativní, přemýšlivý, nádherně nasnímaný snímek o válečné mašinérii, která s každým zamete po svém. Terrence Malick vkládá do každého záběru duši, pomalé tempo nutí přivřít oči a zahloubat se. Odkud se bere ta zloba, která nás ničí... Láska, která nás zachraňuje... Herecké projevy jsou naštěstí do jednoho umírněné a plně v rukou režiséra. ()

integer

Filosofická existenciální báseň o podstatě války a smrti. Příroda jako nikdy nekončící krutý souboj. Tenká, červená linie se svojí sílou a efektem razantně odlišuje od všech válečných filmů s nimiž jsem se doposud setkal. Použití voiceoveru i zapojení hudby je dokonalé. Perfektním střídáním meditačních pasáží a strhující akce dosahuje Malick jedinečného výsledku. ()

Ilhan

Nelibuju si ve válečných filmech, ale tento měl šanci mě zaujmout a i zaujmul. Po trochu utahaném začátku přijde velmi stravitelná třičtvrtě hodinka, která film trochu vytahuje, avšak zbytek se opět navrací do starých kolejích Malickovské režie, takže je film pomalejší než lenochod táhnoucí lokomotivu, protože Malick, pane bože, 170 minut v jeho režii vypadá spíš na 17 hodin a vážně mě moc nebaví ve válečném filmu koukat několik vteřin na létajícího motýla, nebo kouli od dveří. Nezaumula mě ani hudba, ani hluboké myšlenky hlavních hrdinů a dost mi tam chybělo také lepší uvedení do děje. Přesto filmu nemohu upřít způsob jeho zpracování a jeho další klady, takže těch 60 % dostane, ale po Novém světě si opět říkám, Malicka už nikdy víc. ()

Paity

Film především pro Američany. Téma tichomořského boje v 2. světové válce jednoduše není pro Evropana nic zajímavého, alespoň ne pro toho, který se nezajímá o vojenskou historii. U Tenké červené linie mám totiž pocit, že vše ve filmu už jsem někde dříve viděl a tak jsem to vnímal spíše jakousi slepeninu dalších pěti snímků. ()

barlow

Jeden z nejlepších, ne-li nejlepší, film o bojištích druhé světové války. Jako výpověď o hrůzách války funguje skvěle. Ač je to paradoxní, tak tento válečný film je asi nejstravitelnější Malick pro široké divácké vrstvy... ()

ChrisBa

Mnohí to tu porovnávajú so Spielbergovým Ryanom. A taktiež možno práve v dôsledku toho, že som videl Spielbergov skvost skôr ako TRL, dávam tomuto filmu takéto nízke hodnotenie. Po technickej stránke tomuto filmu nie je čo vytknúť, hudba od Hansa Zimmera je vynikajúca, tak ako aj herecké výkony. Nejaký zauzlený príbeh tu absentuje, no možno bolo cieľom skôr zobraziť vojnu ako takú. To by som bral, avšak nejako to na mňa nefungovalo. Monológy sa chceli tváriť filozoficky a mať výpovednú hodnotu.. bohužiaľ takými neboli.. a napriek snahe o rozpracovanie postáv som si k nim nevytvoril žiaden vzťah.. na prekvapenie to u mňa viac fungovalo v Ryanovi.. výsledný dojem bol napokon taký, že som sa miestami nudil.. 3* ()

ti88na

A aká to mohla byť dobrá vojnová dráma. Skvelé herecké výkon, výborná hudba, bojové scény veľmi pekne stvárnené, tá nemilosrdnosť vojny, zúfalstvo, strach v očiach a odvaha v činoch, všetko to tam niekde bolo, ale niekto si povedal, že z toho nechcel mať len vojnový film, ale čo si viac. Tak tam dali tie filozoficko-poetické výplody duše jednotlivých vojakov. To mi na celkovom dojem však značne ubralo, pričom zámerom bol asi pravý opak a taktiež niektoré dialógy boli pre mňa príliš básnické, aby som ich mohla brať vážne, a kazilo mi to celkový dojem s filmu. Takže namiesto dobrej vojnovej drámy je to film na jedno pozretie. ()

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)

Malick workoholikem

Malick workoholikem