Jumanji: Vítejte v džungli!

• USA Jumanji: Welcome to the Jungle (více)

Když čtveřice školáků objeví starou videoherní konzoli se hrou, o které nikdy předtím neslyšeli - zvanou Jumanji - ocitají se všichni vzápětí v džungli, v níž se hra odehrává, a zcela doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili: z počítačového hráče Spencera se stává odvážný dobrodruh (Dwayne Johnson), náruživý sportovec Fridge přijde (dle svých slov) "o horního půl metru těla" a stane se z něj drobný génius (Kevin Hart), ze všemi oblíbené Bethany se stává profesor ve středním věku (Jack Black) a zamlklá samotářka Martha je proměněna v drsnou bojovnici (Karen Gillan). Společně zjišťují, že Jumanji není hra, kterou si můžete jen tak zahrát - musíte ji přežít. Aby hru pokořili a mohli se vrátit do skutečného světa, musejí se vydat na nejnebezpečnější dobrodružství svého života, objevit, co před 20 lety opustil Alan Parrish a také se naučit sami sebe vnímat zcela odlišně - jinak ve hře uvíznou navěky... (Falcon)

Rasle

Nebolo to zlé, k postavám v hre nie je čo vytknúť. A vlastne to oni posunuli hodnotenie do výšin. Nebyť tohto kvalitného obsadenia, dám za menej *. Z dnešnej generácie asi málo kto vydel pôvodný film s Robinom Williamsom a aj preto nové Jumanji na pôvodný film nemá... ()

Torpid

Zpětně doceňuju Spielberga za jeho Indiana Jones serii, která byla dobrodružná a vtipná. Tohle bylo akorát drahé a trapné, ale vzhledem k vysokému hodnocení jsem asi hodně daleko od cílovky. ()

HenryIvan

Prekvapujúco satisfaktické. Neuráža svojho predchodcu, ba naopak. Celkovo svieže, pre niekoho vtipné, pre niekoho trápne. Herci v pohode, Dwayne Johnson na počudovanie vtipný a nie príliš patetický, Karen Gillan veľmi sexi a charizmatická, Kevin Hart v podstate otravný, no v zábavnom smere a Jack Black pár krát vtipný, po väčšinu času však smiešny ( buď sa vám jeho rola páčila a smejete sa vždy keď otvorí ústa, alebo ho máte po krk po 5 sekundách ). Keď to zosumarizujem, tak sme v kladných číslach a tak usudzujem, že sa mi to v podstate dosť páčilo. 75 %. ()

Harry_

Po přípravě v podobě zhlédnutí jedničky jsme vyrazili na dvojku s povedeným trailerem. Ani film samotný nezklamal, jde o volné pokračování, které se velmi dobře přizpůsobilo jinému století - Gumanji je teď počítačová hra. Došlo k posunu od thrilleru k akční komedii a to kvituji. Takže za mě 90 %, ale jsem trochu nerd ;) V kině byli ale i normální lidi ;) ()

chrispe

Viděno v kině. Za mě velká spokojenost. Opravdu jsem se u filmu uvolnila a smála se každou chvíli. Velmi příjemně mě překvapil Dwayne Johnson, ale vůbec celá čtyřka a SPOILER!! později pětka byla super (no... Jonas za ostatníma dost pokulhával). /// Na závěr jsem se trochu dojala a zkrátka můžu říct, že to rozhodně nebyly vyhozený peníze. :-) ()

Cinematrix

Nevim, co si o tomhle počinu mám myslet. Herci byli sympatičtí, akce přehledná, děj přímočarý a srozumitelný i pro takového blba, jako jsem já, ale stačí to? Pokud si řekneme, že ano, tak se nehneme z místa. Byl jsem na tom v kině, kde byla vedle mne rodinka: Matka, otec a dvě jejich zhruba desetileté děti, chlapeček a holčička. Tomu chlapečkovi se začalo chtít zhruba v půlce filmu čůrat a bylo nutné to řešit. Řešil to s ním tatínek, oba odešli a už je nikdo nikdy neviděl. A pokud si tohle pamatuju víc, než o čem byl celý film, tak je něco špatně. ()

mardun

Jak říkám, dvojky obvykle stojí za prd a zpravidla nepřekonají originál. Nemusí to však platit pokaždé. Jumanji 2 není špatná, ale budu se k ni po čase vracet ? Asi ne. Původní 🎥 je nepřekonán a i na dále zůstává jedničkou. ()

bararich8

Fajn záležitost, která mě i přes pomalejší rozjezd vcelku příjemně překvapila. Navíc jsem o Jumanji nikdy předtím neslyšel. Tvůrci pěkně zakomponovali herní prvky a využili je v nespočtu scén. Hlavní postavy k sobě sedí a je fajn zase vidět Rocka a Kevina pohromadě. Příběh není z nejgeniálnějších, ale pro účely filmu funguje na jedničku. Stinnou stránkou tak zůstává slabší neschopný záporák. 4* ()

Katcat

Ty jo, to je snad prvně v životě, co mě nějaký instamoderní, na první pohled úplně trapně působící, biják dostal víc, než starý, dobrý originál. Zároveň po dlouhé době Amerika překvapila kvalitní dávkou crazy humoru, který neurazí, ale hodně pobaví. Kevin nezklamal dávkou gest a blbých poznámek, smála jsem se snad u každé věty, kterou vypustil z huby. A navíc vytrhl mambě zuby. Za mě klenot loňského roku. ()

emdvojka

Bláznivý nápad, dať dokopy týchto štyroch ľudí vyústi v bláznivé dobrodružstvo plné bláznivých zvierat a ešte bláznivejších nepriateľov v bláznivom príbehu o tom, že človek je tým kým je...a aj keď sa ocitne v koži samotného tvrďáka The Rocka sa na tom nič nemení. No nie je to bláznivé? ()

tomik99

Když jsem se poprvé doslechl o pokračování Jumanji, tak mě hned napadlo, že se bude jednat o obrovský průser. K mému velkému překvapení se tak nestalo. A vlastně naopak. Vítejte v džungli je důstojným pokračováním, které si z předchozího filmu bere jen to nejlepší, ale zároveň si jde vlastní cestou, aniž by se na svého předchůdce moc okatě vázalo. Vůbec prvky počítačové hry jsou na celém filmu to nejlepší. Jednotlivé nehratelné postavy neustále opakující stejné věty, životy, levely, cutscenes – to vše dává snímku skvělý rozměr a pocit, že hráči jsou skutečně ve hře. Kouzlo trochu upadne v závěru filmu, kdy jsem od posledního levelu a finále čekal trochu víc. I tak je ale Jumanji: Vitejte v džungli dost povedeným filmem, který mě překvapil snad na všech frontách. Pár chybek to má (zmíněné finále, některé digitální triky), ale myslím, že jako rodinná komedie to poslouží výborně. ()

dalziel

Vážne som sa obával že, to natočia ako cez kopirák pôvodneho filmu.Našťastie sa k tomu postavili uplne novým originálnym spôsobom.Výborna zábava."Nebulin" sexy výcvik v zvádzaní od "Jeffa Portnoya" bol absolútne boží!!! ()

Torgal

Zoology, bitch! Zábavné, ale iba vďaka výrazným postavám. Pôvodné Jumanji sa každopádne podarilo dobre resuscitovať a narážky na videoherné klišé pobavili viac ako väčšina filmov natočených priamo podľa hier, no dejovo žiadna sláva. Celé je to len o presune z bodu A do bodu B, pričom počas cesty sa toho veľa originálneho neprihodí. Jednoducho čistá jednohubka u ktorej nevidím dôvody pre opakované púšťanie. 7-/10 ()

Kingjiri

Jumanji mě zaujalo vtipnym scénářem, kterej dokáže některý náměty ždímat téměř na maximum (převtělení holky na chlapa nebo nerdi v těle drsňáků). Potěšila i slušná akce nebo upgradovanej scénář směrem k dnešní době (místo deskovky "počítačová hra"). Herecký obsazení velice fajn - Jack Black jede standard, The Rock ukazuje funkční komediální polohu a Kevin Hart je tentokrát fakt vtipnej (málokdy si však bohužel uvědomí, že neni třeba afektovaně přehrávat). Hodně se se mi taky líbilo, že se jela zábava téměř od začátku do konce (zkrátka i ve finále byl čas na nějakej ten vtípek), takže nuda nehrozila. Dobrodružná akční komedie je v novym tisíciletí pořádně ohroženej druh, ale nejenom proto je druhý Jumanji skvělou žánrovkou, čtyři čistý hvězdy. ()

Gixian

Žádná velká story nebo filmařina se pochopitelně nekoná, ale jako příjemná rodinná zábava to funguje dost dobře. ()

kilobyte

Tohle pokračování mělo smysl a to se často nevidí. Nápad s předěláním deskovky na konzoli a převtělením do herních postav byl výborný. Škoda jen, že úvodní čtveřice studentů byla tak nesympatická, že jsem si od začátku přál, aby umřeli. Po pár minutách s The Rockem, JB, Karen a dokonce i Hartem (moc ho nemusím), ale moje nadšení pro jejich smrt vyprchalo a na konci, už jsem jim i fandil. ()

Hpatrik

Ve schopnějších rukách by se z toho asi dalo vytřískat víc, zvlášť scénář by zasloužil více péče a ocenil bych i víc videoherních narážek, hlášek a gagů. I takhle je to ale parádní jízda, je to vtipné, postavy Vám snadno přirostou k srdci a záleží vám na nich. Super! ()

barabura

Já jsem se dost bavila. Rozhodně mnohem víc než u původního Jumanji. Akční, vtipný, hezky zahraný, dobrý hlášky, celkově velice zábavný. Pěkný kluci, krásný holky. Taková jízda od začátku do konce. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (více)