Jumanji: Vítejte v džungli!

• USA Jumanji: Welcome to the Jungle (více)

Když čtveřice školáků objeví starou videoherní konzoli se hrou, o které nikdy předtím neslyšeli - zvanou Jumanji - ocitají se všichni vzápětí v džungli, v níž se hra odehrává, a zcela doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili: z počítačového hráče Spencera se stává odvážný dobrodruh (Dwayne Johnson), náruživý sportovec Fridge přijde (dle svých slov) "o horního půl metru těla" a stane se z něj drobný génius (Kevin Hart), ze všemi oblíbené Bethany se stává profesor ve středním věku (Jack Black) a zamlklá samotářka Martha je proměněna v drsnou bojovnici (Karen Gillan). Společně zjišťují, že Jumanji není hra, kterou si můžete jen tak zahrát - musíte ji přežít. Aby hru pokořili a mohli se vrátit do skutečného světa, musejí se vydat na nejnebezpečnější dobrodružství svého života, objevit, co před 20 lety opustil Alan Parrish a také se naučit sami sebe vnímat zcela odlišně - jinak ve hře uvíznou navěky... (Falcon)

misbos

Kareeeeen Gillaaaaaaaaan!!!!! - aneb - mohli bejt krapet odvážnější a zpřeházet to víc. Znova jsem si potvrdil svoje přesvědčení, že Hollywood dlouhodobě systematicky diskriminuje jednu zásadní minoritní skupinu, a sice herečky ze Skotska! Dělejte s tím něco, vemte sociální média útokem, založte hnutí... chce to OUTRAGE!!! Karen musí bejt od teď v každým filmu, jinak... se budu válet po zemi, křičet, a kopat nohama!... Vážně, já to holku žeru, je vynikající! ()

geek.ondra

Dobří herci, pár slušných hlášek a samozřejmě vyšperkováná vizuální akce. Pro dnešní mainstreamovou scénu neurážející sázka na jistotu. 6/10 ()

Razzor_82

Popcornová jednohubka. Příběh je sice plytký ale díky kouzelným efektům skvěle zabaví a vtáhne do děje. Báječný výběr různorodostí postav, které se neustále poštuchují a vytváří tak napětí a dobrou chemii mezi sebou. Rock je tady za sympaťáka, Black je skvěle zábavný, Gillan zatraceně sexy a Hart střeleně zábavný. Peckovní výprava za dobrodružstvím pro celou rodinku. 8/10 ()

aR3Zz

Nářez! O 2 levely jinde, než předchozí díl. Jiný styl humoru, mnohem svižnější děj a hlavně - postavy, charaktery a herci, kteří to utáhnou! Opravdu, filmové postavy jsou mnohem lépe vykresleny, mají svůj příběh, motivaci a snadno se s nimi sžijete a fandíte jim. Tak jak mě původní díl nebavil a neuměl vtáhnout do děje, tak mě tento pohltil a "hrál" jsem Jumanji s našimi hrdiny! Podařený kousek! 80% ()

AloisNeuman

SUPER, PECKA, SRANDA, BŽUNDA A HUMORU SPOUSTY AŽ JSEM BREČEL. NAROZDÍL OD POBŘEŽNÍ HLÍDKY LUXUS !!! A PO DLOUHÉ DOBĚ 3D PERFEKTNÍ ()

ing.man

Dávám plný počet, protože jsem se prostě skvěle bavil a chechtal na celé kolo. Dokonce to nebyla ani hrůza, jak jsem čekal. Celkem nápadité ztvárnění starého tématu plný skvělýho CGI a běhání herců před zeleným plátnem. Trochu i příběhu tam dostali i lovestory, škoda jen že nevyužili nabízený potenciál myšlenky, že většinou jsme, co si o sobě myslíme. Jack Black at his best a ta hora svalů, Dwayne, umí i něco zahrát. A Karen Gillian je nejkrásnější žena na světě! Díky za tu scénu s čůráním :D:D, chci další sequel !!! ()

Psycho.R

Jako kluk jsem byl u prvního Jumanji úplně hotovej, pustil jsem si ho nedávno opět a pořád mi příjde výbornej. Druhej díl je takovým potenciálním restartem, s malým odkazem na původní film. Je to milé a úsměvné a Karen Gillian je kus, ale na herectví Robina Williamse, který měl širokou škálu hereckého rejstříku, to nemá. ()

Eventyrer

Neskutočná zábava! Toľko nápaditých vtipov som už dávno nevidela. Nevidela, lebo tie vtípky boli skôr vizuálne. Skvelé herecké obsadenie, postavy mali svoj čas, akcia nenudila, občas sa našlo aj nečakané prekvapenie. Pre mňa najpamätnejšie: - (NE)flirtujúca Karen Gillan ()

DarthFailord

Velká parádička! Měl jsem trochu strach, že tahle předělávka/sequel bude nezvládnutá, ale bál jsem se zbytečně. Naprosto trefně zasazené do dnešní doby se spoustou narážek a satiry na věci z reálného světa. To, že všichni ví, že jsou ve videohře a podle toho se chovají je opravdu super. V tomhle směru se z toho dalo vymáčknout ještě víc, ale díky bohu za ty dary. Naprosto skvělá odreagovačka, která baví od začátku do konce. Není divu, že má tenhle díl podstatně lepší hodnocení než původní Jumanji s Robinem Williemsem. Taky není divu, že film začal na 50% a teď má 78%. Welcome to the Jungle!!! 80% ()

Mouchal

Hodně jsem se bál, že tento film doslova "znesvětí" původní Jumanji, protože originál je jen jeden a je to nestárnoucí klasika, ale nakonec druhý díl příjemně překvapil. Není to sice příběhové veledílo a zážitek z filmu z vás vyšumí poměrně rychle, ale jako příjemná a místy vtipná popcornovka to funguje velmi dobře a o to tvůrcům šlo. Také jak jinak, když do dvou hlavních rolí obsadí Rocka a Kevina Harta, kteří mají do nějakých dramatických herců opravdu pořádně daleko. Nicméně zde hrají přesně to, na čem si postavili kariéry a doplňuje je schopně Jack Black a spanilá Karen Gillan, na kterou se opravdu velmi pěkně koukalo (když pominu ty její flirt scény a toho hubana s Rockem, které nominuji na nejvíc "cringe" scény uplynulého roku). Já osobně bych možná více uvítal, kdyby si tvůrci ještě více pohráli s videoherním potenciálem, který dobře nastínili omezenými životy a charakteristikami pro postavy, ale krom toho jsem nějaké další pomrknutí na věčné pařany nezaznamenal a v konečném důsledku z toho vzniká spíš typická dobrodružná komedie v džungli, než "filmová videohra". I tak je ale film zábavný a původnímu filmu nedělá ostudu. 70% ()

Bobšule

Slušná rodinná zábava. Bethany neměla chybu. Jack Black odvedl skvělou práci. Celek vyznívá jako zábavnější a zajímavější než původní Jumanji. Převyprávěno moderním jazykem s větším akcentem na uvolněnost a s menším množstvím pathosu. Pokud ještě někdy Jumanji, pak výhradně toto. ()

Maximilianus

Prvému filmu hanbu neurobil, ba priam naopak naň skvele a moderne naväzuje. Charaktery boli dobre využité, najmä paralely hracích charakterov s tými "reálnymi". Tu najmä vyčnievajú Kevin Hart a predovšetkým Jack Black. Mne osobne trochu vadilo, že je to viac o zlosynoch ako o nástrahách ďžungle v podobe rôznych tvorov, aj keď pár ich tu bolo. Zábava a oddychovka inak na slušnej úrovni a keby som pozerával Tv a niekedy by tento film dávali na markíze cez víkend doobeda alebo večer, rád by som si ho pozrel. 7,2/10. ()

LordMysti

Ale jo dalo se to, byla to místy sranda, na trikách se nešetřilo a věřím že mladší diváci ocení mnohem víc než já. ()

Pavel82

Rock a Hart mě hrozně zklamali v Centrální inteligenci, ale tady dokázali, že jsou dvojka, která k sobě patří. Na jedničku se nechytá vlastně ničím a bylo to jen použití fungující, známé značky pro zaručení komerčního úspěchu. Neříkám, že jsem se nebavil, ale od Jumanji zkrátka čekáte víc. A to tu nedostanete. ()

s1r1us

ale jo, fajne zábavná jednohubka. teenagerská komédie na super téma 1*. slušně odsýpá 1*, dobrý fórky 1*. Cool TheRock 1* a samosebou Karen 1*. Kevin Hart -1* a trapáckej Jack Black -1* nepatří mezi moje oblíbence, ale tady jsou i vtipní +½*. tj. Za hru získáváte 3,5 bludišťáků. Tadá ***-**** ()

Demonic189

Skutočne velmi príjemné prekvapenie, ktoré asi nečakal ani ten najväčší optimista. Mix výborných scénok, skvelého kastingu a deju, ktorý rozhodne dáva zmysel. Naši štyria hrdinovia musia preto pristúpiť na podmienky hry (levely, hlavný bos, životy, silné/slabé stránky), tahat za jeden povraz a prejsť si nejednou náročnou úlohou, kde tak vynikne každý jeden herec na čele so sympatickým D.Johnsonom. Možno i o vlások lepšie než pôvodný Jumanji.... PS: GNS na konci príjemne prekvapili! ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (více)