Jumanji: Vítejte v džungli!

• USA Jumanji: Welcome to the Jungle (více)

Když čtveřice školáků objeví starou videoherní konzoli se hrou, o které nikdy předtím neslyšeli - zvanou Jumanji - ocitají se všichni vzápětí v džungli, v níž se hra odehrává, a zcela doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili: z počítačového hráče Spencera se stává odvážný dobrodruh (Dwayne Johnson), náruživý sportovec Fridge přijde (dle svých slov) "o horního půl metru těla" a stane se z něj drobný génius (Kevin Hart), ze všemi oblíbené Bethany se stává profesor ve středním věku (Jack Black) a zamlklá samotářka Martha je proměněna v drsnou bojovnici (Karen Gillan). Společně zjišťují, že Jumanji není hra, kterou si můžete jen tak zahrát - musíte ji přežít. Aby hru pokořili a mohli se vrátit do skutečného světa, musejí se vydat na nejnebezpečnější dobrodružství svého života, objevit, co před 20 lety opustil Alan Parrish a také se naučit sami sebe vnímat zcela odlišně - jinak ve hře uvíznou navěky... (Falcon)

blackrain

Nápad s videoherní konzolí byl fajn. Taky jsme ji doma měli a pěkně se na ní vyřádili, proto moc pěkně zapracovala nostalgie. Bethany si moc dobře zvolila svou postavu. Od Jacka Blacka jsem očekávala truchu více bláznivin a vůbec od celého osazenstva. Z nápadu s videoherní konzolí se ale dalo určitě vytřískat mnohem víc. Kde byly ty opice za kniplem, které šly po pilotovi Alexovi? S tou zmíňkou se přece taky dalo něco udělat. Těch motorek tam bylo trochu moc. ()

italka63

Nemůžu si pomoci, I když tam nějaká ta skvělá scéna byla, např. průlet vrtulníku kaňonem a chytání drahokamu, celkově jsem byla spíše zklamaná, škoda. ()

Mikita

Nejsem fanda předešlého dílu. Tento beru jako samostatný snímek a opravdu povedený. V krásném prostředí jsem se kochala i nápaditým příběhem a příjemným humorem. Velmi osvěžující. ()

Helo

Skvělej výběr herců - každej jeden z titulní čtveřice je prostě super, navíc jsem zase po dlouhý době rád viděl Jack Blacka v roli, která mu brutálně sedne. Je to vtipný, místy je to zábavný, upgrade na PC hru a utahování si ze "standardů" skutečných PC her musí potěšit každýho hráče, jenže... ve výsledku je to takový nijaký. Po tom úspěchu kolem toho, jsem čekal větší jízdu, na druhou stranu nelze ani říct, že bych byl nějak zklamanej. Prostě takovej lehkej nadprůměr, kterej táhnou nahoru hlavně herci. ()

runner85

To čo platilo pri prvom filme, teraz už neplatí. Vtedy sme zavreli oči a nechali sa unášať detskou mysľou. Teraz nie len, že by to nestačilo, ale by sme prišli aj o krásku na plátne. Hlášok je tam viac ako pri strážcoch galaxie a ja som sa chvíľami uštával od smiechu. Pár výhrad by sa samozrejme našlo ale sú Vianoce :D ()

Lucjen

Filmy s Dwaynom nevyhľadávam, ani Harta veľmi nemusím, rodinným komédiám sa väčšinu času vyhýbam a českému či slovenskému dabingu tobôž. A predsa som sa ocitla na Jumanji s dabingom v kine. Bola som pripravená na všetko, nemala som žiadne očakávania. Aj to znásobilo moje obrovské prekvapenie. Tínedžeri v úvode mi síce veľmi nesadli, no veľmi rýchlo ich vystriedali herné postavy a príbeh dostal spád. Už po niekoľkých minútach som sa smiala a vtipné scény fungovali takmer po celý čas. Atribúty herného systému boli vo filme veľmi šikovne využité, o vizuálnej stránke sa pri novodobých filmoch nemusíme baviť. Jasné, boli tu aj tie výsostne rodinné momenty kedy postavy museli prehodnotiť celý svoj život a podobné hlúposti, ale budem si nahovárať, že to tvorilo dobrý podklad pre výchovu prítomných detí v kine. Snáď po prvýkrát mi Dwayne Johnson vyslovene sedel v danej úlohe a neprotivil sa mi každý jeho pohyb a slovo. Slovné prestrelky medzi ním a Hartom ťahali humornú stránku filmu a ja iba ľutujem, že som bola na český dabing, v ktorom určite veľa vtipných momentov zaniklo. Štvrtú hviezdičku si nakoniec nechám pre seba kvôli trošku škrípajúcim posledným minútam v hre a predovšetkým - zápletka Jumanji je úžasným alibi na všemožné akčné scény; Kasdan ju však využíva veľmi triezvo, zbytočne. Tento film by uniesol aj väčší úlet! ()

Colby Sawyer

Fajn film s dosti nevyužitým potenciálem. Film není bohužel příliš zapamatovatelný, problém je v tom, že si střídavě hraje na komedii a na dobrodružný film. V každé části funguje jen částečně, mě osobně nejvíce mrzí nevyužitá parodie na hry vs. normální člověk. Tento prvek tam byl zpracovaný dobře, ale nebyl využitý, i když se to dost nabízelo. Každopádně herecký ansámbl funguje perfektně a každý svoji roli dává na maximum, celé to funguje a baví. Takže přijde remake i Zathury? ()

Derek

i ked dvojhodinova dlzka je obcas zabijacka, stale ide o dobru zabavu (urcite lepsie ako povodny film) ktoru taha nahor hlavne vynikajuci soundtrack od henryho jackmana, ktory dava pripomenut na indiana jonesa ci dokonca i predatora... ()

Blackhand47

Na snímek jsem se koukl spíše tak ze zvědavosti, jelikož vydělal fakt velkou sumu peněz. Původně jsem se mu kvůli Johnsonovi a Hartovi, které nemám v lásce, vyhýbal, ale nečekal jsem, že se film tak povede. Co se týče výkonu, tak musím opravdu pochválit Jacka Blacka, který zblbnutou puberťačku zahrál vážně bravurně. Dokonce ani Johnson už mi nebyl tak nesympatický jako obvykle a některým fórkům jsem se i zasmál, což se mi u moderních komedií tolik nestává. Možná bych filmu vytkl trošku stupidní úmrtí některých postav, tedy až na buchty, ty byly perfektní. Kladně jinak hodnotím hudbu nebo zpracování záporáka, který byl správně nechutný i šíleným a to na scéně moc nepobyl. Když se na film podívám ze všech stran, je můj názor na něj vesměs pozitivní, a proto mu můžu s klidným svědomím dát 80% ()

dom156

Nemohu se ubránit porovnávání s filmem z roku 1995. Bohužel pro tuto novější adaptaci vychází srovnání v plno ohledech horší (i když ne o moc), kromě snad jednoho. Jedinou výjimku tvoří posun v CGI, ale to pouze souvisí s vývojem technologií jako takových. V ostatních ohledech tato verze spíše pokulhává, jak po herecké stránce a o ději raději mluvit nemusíme. Zvuková stránka také chabá a celkově když zvážím veškeré aspekty, vychází mi opět průměrné hodnocení. ()

Aleee89

Bavilo mě to. Ideální rodinná podívaná, bylo to vtipné, dobrodružné, trochu napínavé a chemie mezi herci fungovala dokonale. Důstojný nástupce jedničky. ()

Miseet

Bála jsem se aby nové Jumanji nepošpinilo to staré. Ale musím uznat, že toto nové modernější zpracování bylo lepší, než to starší, a bylo to ještě lepší, než jsem čekala. Byla tam pořádná dávka vtipů, a mě to prostě bavilo. S výběrem herců jsem byla také spokojená. ()

Fíla

Beru to jako totálně oddechovou záležitost. Kdo si chce odpočinout a na necelé dvě hodinky vypnout, pak je právě Jumanji, tím pravým. Sexy Karen, učící se flirtu, od tlustého profesora, který je v reálném životě sexy studentkou. Už to zní bláznivě, že? Dwayne Johnson, který se divý tomu, jaké bicepsy nosí, na svých pažích. Nebo celkem příjemné zpestření v podobě Nicka Jonase, který nás bude doprovázet, jako pilot ! Chcete s děcky na něco co jim zpříjemní den/večer? Hurá na Jumanji ! ()

BoredSeal

Dobrý nápad nechat nadsázky schopné dospělé herce hrát převtělené teenagery, už jen přítomnost veteránů ujetého humoru The Rocka a Jacka Blacka zajišťuje určitou záruku kvality, zvlášť když Jack Black hraje instagramovou teen modelku, pokukujících po chlapech a jejich penisech (a vlastně i po vlastním) - nepamatuju se, že by někdo takhle vtipně nechal diváky smát se gay narážkám, aniž by to někoho uráželo. Zápletka je dobře ušitá pro současné publikum s prostředím videohry, takže, co se na tom dá zkazit se čtyřmi kreditovanými scénáristy? To je jednoduché - akce typu jedoucí motorky a CGI zvířata není (alespoň pro otrlého čtyřicátníka) tak zajímavá a tempo se zbytečně brzdí pravidelným charakterním zamyšlením (zamilování, neměla bych být sobecká kráva, zneužíval jsem svého kámoše, musíme si pomáhat) a hlavně toho humoru by tam mohlo být aspoň třikrát tolik. Nechápu, že studio radši utratí pár melounů navíc za digitálního tygra, než donutilo scénáristu vyplodit víc hlášek a vtipných situací. I tak to není nové Jumanji marná oddechovka, jen je to prostě nedostatečně vytěžená příležitost. ()

honajz2

Jo, nějak takhle si představuji oddechovku. Sice jsem se původně lekl, když na scénu přišli študáci, ale chvála bohu, žádní vypatlanci to nebyli. Dokonce jsem se při tomhle filmu nenudil, pobavil jsem se u toho, dočkal se zajímavých scén, dokonce to mělo i logiku (herní logiku, ačkoli třeba školní autobus nebo vrtulník se tam nehodí, ale co už). Děj to má taky herní, žádné velké zvraty, akce, prostě jako hra. Herci dobří a na Karen Gillan se hezky kouká :-) Já jsem spokojený, film splnil účel a to je to hlavní. 5* ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (více)