Jeden malý chlapec na pouti u stroje na plnění přání to své vysloví: chce být velký. Když se druhý den ráno probudí, zjistí, že se jeho přání splnilo a že jeho tělo přes noc vyrostlo. Uvnitř je to však stále stejný dvanáctiletý kluk. Musí se naučit, jak žít v neznámém světě dospělých, najít si práci a projít první milostnou zkušeností se ženou. Co se o tomto podivném světě dozví? (TV Prima)

Slam7

Krásnej příběh o klukovi, kterej chce bejt za každou cenu dospělej, ale stejně zjistí, že to stojí za prd a honem zpátky do dětskejch let. Muj, už hodně let, oblíbenej film, na kterej se nedá zapomenout. Stačí ho vidět jen jednou (to neni muj případ) a stejně ve vás něco zanechá. ()

Mr.Lojza

Jeden z mých nejoblíbenějších rodinných filmů vůbec. Tom Hanks ve skvělé formě a spousty skvělých okamžiků z tohohle filmu udělaly vzor, podle kterého by se měly řídit ostatní rodinné filmy. Na závěr bych chtěl znova ocenit herectví mistra Hankse, to je prostě pan herec. ()

Crybaby

Pekne nostalgické, ale to je asi tak všetko. Nevravím že to bolo zahrané zle, ale chýbal tomu nejaký náboj, napätie, proste sa to podľa mňa príliš vlieklo. Toto určite nepatrí medzi najlepšie Hanksove filmy a podľa mňa zahrali lepšie vedľajšie postavy ako on. ()

MP17

Je to tak na čtyři, ale jelikož sem to viděl v kině jako menší a opravdu mě to vzalo, tak z nostalgie za pět. ()

Cerebrum

Ten film je objektivně Satanovo dílo a jako takové by měly být všechny existující kopie rituálně spáleny na hranicích Moravy. Subjektivně nejdelší film, co jsem kdy viděl. Ten nápad není originální ani na svoji dobu (o rok později vzniknuvší Chances Are je rozhodně snesitelnější variace), navíc Tom Hanks šíleně přehrává a scénář je mimořádně hloupý a v některých momentech až děsivý. Snad jen z piety k dítěti ve mně přidávám hvězdu navíc. ()

Víteček

První část byla celkem zábavná, ale ta druhá, soustřeďující se na celkem zneklidňující romantický vztah sráží jinak dobrý film do kategorie jednou a dost. ()

pollstro

Jednoznačně a nepochybně skvělý nápad na příběh, který umožnil vzniku perfektní rodinné komedii, která v sobě nese krásnou myšlenku a ponaučení. Tom Hanks roli dítětě v dospělém těle zahrál vskutku geniálně a výborně, jednoznačně role, která se zasloužila o jeho následující úspěchy a zasloužená nominace na Oscara. Velmi příjemné a vtipné scény, které dokážou velice pobavit a navíc již zmíněna krásná myšlenka typu, že každé dítě v určitě části svého raného života touží potom být najednou dospělým člověkem, jenže tato myšlenka funguje i naopak, že každý dospělý párkrát v životě zatouží po tom, aby se vrátil do svých dětských let, kde absolutně nemusel řešit záležitosti a povinnosti dospělého života a zde ve filmu Big je to nádherně vyobrazeno. Nesmírná škoda, že jakmile dojde příběh do momentu, kdy se postava Toma Hankse a Elizabeth Perkins do sebe zamilují a proběhne jejich první noc, tak film značně ztratí na svém kouzlu a efektivnosti, najednou se Josh nechová jako třináctiletý kluk, nýbrž se chová jako dospělý člověk a vlastní jím je, ale zase je potřeba brát celý ten film z pohledu toho, že se jedná o rodinnou komedii. Mimochodem představa, že třináctiletý kluk má sexuální styk s o mnohem starší ženou je poněkud vtipná a celkem odvážná. Slavná scéna s piánem je skvělá. "I wish I were big." ()

tee

Tom Hanks jako malý kluk v kůži dospěláka je naprosto bezchybný - rozkošná nevinnost sama. Jedna z příjemných komedií, která vždy potěší. ()

marason

První film, kterým Hanks skutečně naznačil svoje herecké schopnosti. Dvanáctiletého kluka zahrál skutečně skvěle. Myslím, že každý si někdy v tomhle věku přeje to samé co Josh a tady je vcelku zábavně a nenásilně ukázáno jak by to mohlo dopadnout. Sice to trošku kazí až příliš "srdcervoucí" milostná linka s Elizabeth Perkins, ale i tak se na tenhle film vždycky rád znovu podívám. ()

cici24

Tuhle komedii jsem viděl jako malý a už tehdy se mi moc líbila....je to sice klasická komedoška 80-tých let, ale já tady tyhle oddechovky můžu.... ()

Holusacek

Mile zábavný film,kterému pochyběl pouze větší komediálnější prvek.Tom Hanks v hlavní roli jak si hrál na třináctiletého kluka...dobrý.Slušný nadprůměrný film,který místy dokáže dobře pobavit.=75%. ()

alex011

Skvely film. Dojem, ktory zostava po pozreti tohto filmu je uzasny. Skvely vykon Toma Hanksa a velmi dojemny koniec. Ako dieta toto bol moj velmi oblubeny a nostalgicky film a aj nim zostane. ()

gezper

Celkem pohodový film s obvykle dobrým Hanksem. Zkrátka taková rodinná záležitost pro všechny věkové kategorie na sobotní odpoledne, kdy je třeba zvolit něco nenáročnějšího a přístupnějšího všem. Na filmu je lehce vidět stopa času, ale nejsou v něm vysloveně žádné trapné momenty - jak u podobných typů filmu bývá často zvykem. Škoda, že jsem to viděl v průměrné dabované verzi v TV, originál bude určitě ještě o trochu lepší. [60%] ()

Etherium

Výborné dielo, výborný Hanks, túto komédiu som pozerával dosť často, keď ju dávali a vždy ma pobavila. Najmä keď dostal prvú výplatu a keď sa hral s ceckami :D. ()

JFlower

Mlaďoučký Tom Hanks, který na svůj věk rozhodně nevypadá, byl roztomile nervózní, zasněný a nesvůj během celého filmu.. Pěkná oddychovka, u které si uvedomíte, že rozhodně není kam spěchat :-) ()

Tsuki003

Zatím nejstarší film s Hanksem, který jsem viděla. Ale ačkoliv je to můj nejoblíbenější herec, tenhle film mě bůhvíjak neuchvátil, bohužel :( Pro mě normální romantická komedie, na kterou se člověk třeba i rád podívá, ale sám jí nijak nevyhledává. Výkon Toma Hankse mi nepřišel tak vyýborný, jako v jiných filmech. Ale i tak je to dobrý film :) ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela