Jeden malý chlapec na pouti u stroje na plnění přání to své vysloví: chce být velký. Když se druhý den ráno probudí, zjistí, že se jeho přání splnilo a že jeho tělo přes noc vyrostlo. Uvnitř je to však stále stejný dvanáctiletý kluk. Musí se naučit, jak žít v neznámém světě dospělých, najít si práci a projít první milostnou zkušeností se ženou. Co se o tomto podivném světě dozví? (TV Prima)

BeranSon

Dost slušný průměr, který mě ovšem od začátku nedokázal nějak chytnout, dostat do děje a já si ho prostě neužíval. Herci,režie a jiné atributy jsou splněny na chvalitebnou. Atmosféra a děj jsou originální, Tom Hanks a jeho jedna z prvních velkých rolí působí... Tak trošku jako začátečník a neohrabaný klučina, ale přeci každý někdy začínal a jen málo kdo to dotáhl ke dvěma oskarům jako on. A vlastně i jeho dětinskost a vzhled jsou nastaveny naschvál, aby v něm i nepozorný divák pořád viděl toho malého, neohrabaného a skromného klučinu, ze kterého se za noc stane fešný třicátník. Podobných filmů je hodně a Velký je jeden z těch prvních, což je podle mě spíše nevýhoda, nežli výhoda. - 5/10 - ()

levente

Perfektní film pro všechny kategorie. Je to celé takové milé, sem tam dojemné, ale hlavně vtipné, i když pravdou je, že to spíše na úsměv, než-li na řehot. ()

Barak

Čím častěji ten film vidím, tím radši ho mám. Hodně fajn a milá záležitost o nejkrásnějším období našeho života - dětství je prostě nej.... :) ()

Miki68

Tom Hanks byl v téhle komedii jednoduše okouzlující. Je možný, že mu v době natáčení bylo dvaatřicet?!? Komu z nás se v dětství nesnilo o tom přes noc dospět a zase naopak - kdo z nás by nechtěl aspoň na chvíli vyměnit své nudné pracovní místo za pár bezstarostných školních dnů? Tenhle film je prostě příjemný, nekomplikovaný, odpočinkový, úsměvný a milý. ()

Leoric

Příjemná nostalgie, tenhle film jsem měl opravdu rád. Skříň, díky níž si Tom Hanks splnil svůj sen, na mě působila opravdu magicky, a taky jsem si ji přál najít. Díky bohu, že se mi to nepovedlo ;) ()

asfalt

Môj prvý film s Tomom Hanksom. Hneď som si ho obľúbil a strašne som mu závidel:-). Keď som ten film videl aj po rokoch, uvedomil som si jednu vec.......................stále mu závidím:-) ()

cure

Film s podarene spracovaným námetom, ktorý zo štyroch hviezd na tri stiahol Tom Hanks s jeho obrovskou snahou byť veľký. ()

Dm1tr1j

Príbeh ma nijako zvláštne neupútal,jediná vec ,ktorá sa mi natom páčila bolo zfilmovanie môjho sna o práci návrhára hračiek. A samozrejme dobrý herecký výkon Toma Hanksa neostal bez povšimnutia. Dve hviezdy ()

S.Robie

Tom Hanks byl bravurný herec už i zamlada... Film jsem bral s nadsázkou, ikdyž něco hlubokomyslného v nás asi měl zanechat... užívejme si okamžiky, to, kde teď jsme, a nehoňme se moc za budoucností :) ()

chrispe

Milý. To je myslím přesně to slovo, které ten film vystihuje. Člověk se na konci tak lehce usmívá a říká si, že to bylo hezký. Mlaďochovi Hanksovi tu zdatně nahrává jeho zrzatý kámoš a vůbec celý ten příběh tak nějak poklidně plyne až do nepřekvapivého konce. Ale u tohoto příběhu žádný drama nepotřebuju. ()

Kingjiri

K některejm filmům si musíte vytvořit vztah co nejdřív po datu jejich vzniku, protože postupem času vám nijak úžasný nepřijdou, čehož je důkazem I Velký. Kvalitní soudobý komedie jsou už prostě jinde a já jsem si při první projekci 25 let po vzniku snímku obtížně hledal cestu k jeho nevinnýmu a až moc slušnýmu humoru. Ke smířlivýmu průměrnýmu hodnocení nakonec dopomoh sympatickej Tom Hanks v hlavní roli, pro kterýho šlo o jednu z jeho vůbec prvních větších rolí. Jedna projekce bohatě postačí. ()

Hpatrik

Ale jo, tohle můžu. Film dokáže celkem obstojně pobavit i dospělého, je dobře napsaný (na scénáři se podílela sestra Stevena Spielberga), má slušnou hudbu a Tom Hanks tu (i přes ten jeho mladistvý kukuč) válí. Mimochodem, ten hotel byl fakt drsnej :) PS: Elizabeth Perkins to opravdu sluší! ()

GlamourCat

Docela naivní komedie, která mě ale potěšila, protože jsem čekala konec ve stylu "svět dospělých je hrozný, je lepší být dítětem", ale ani se moc nic takového nestalo. Nakonec docela dobrý nápad to mělo! Tedy že každého, kdo není jako ostatní a má trošku radost ze života, je potřeba nějak zařadit a uklidnit. A je to od Toma Hanske moc hezké, že to vzal i jen za dva miliony, když ten zlý, zlý DeNiro to chtěl za šest! ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela