Tři vteřiny

• Česko Tři sekundy (více)

Pete Koslow (Joel Kinnaman) je bývalý voják speciálních operací, který pracuje jako informátor pro FBI, aby pomohl zlikvidovat obchod polské mafie s drogami v New Yorku. Když se však operace FBI zvrtne a výsledkem je smrt tajného policisty newyorské policie, je Pete donucen vrátit se do Bale Hillu, vězení, ve kterém si předtím odpykával trest za zabití. (Magic Box)

salalala

Je znát, že Andrea di Stefano není až tak zkušený režisér a tvůrce, protože The Informer má slušný potenciál, který ale úplně nevyužil. Ke vší škodě je tím nejlepším na celém filmu samotný úvod se zpackanou akcí, který má napětí, potřebně hutnou atmosféru a relativně nečekaný průběh. Postupem času se ale bohužel opírá o klasická žánrová klišé, která ve své podstatě nevadí, jen jsou využívaná naprosto standardně a nepřekvapivě. A je to škoda, protože scény, které by mohly být napínavé, kvůli nim moc nefungují a příliš nezaujmou. Překvapivě sterilní je i vězeňská linie, která je zvládnutá až moc rychle a samotný útěk z vězení je překotný a asi ne úplně důvěryhodný. Naštěstí tu je solidní Joel Kinnaman, který ze svého (anti)hrdiny dělá relativního sympaťáka a nemá problém ani s akcí, které tu ale zase tolik není. Z ostatních je výrazná snad jen Rosamund Pike, protože Clive Owen nemá tolik prostoru a od počátku je jasné, že hlavně on bude tím hlavním záporákem, Common je spíš zajímavý než nějak extra výborný. Ve výsledku tak je The Informer slušná žánrovka, která má solidně našlápnuto, ale svůj potenciál utopí v chybějící režijní odvaze a velkém množství očekávaných klišé. 70 % ()

dyfur

.....tá úvodná premisa prečo sa mládenec dostal do basy to písal asi scenárista-učeň....potom šéf polskej mafie je v USA-povedzme -ale predtým si v Polsku odpykal 20-ročný trest-a takéhoto pustia do USA ? ....inak celkovo nuda, taká neakčná krimi....ten distribučný názov  filmu (kto to vymýšľa???)   odpovedá kvalite filmu.... ()

ilemas

Pohodový film, který neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Podobných témat je lépe zpracovaných, čekal jsem víc. ()

bourec

Uznávám, že sem k tomu přistupoval hodně opatrně, a nečekal sem nic nadprůměrnýho. Ale zase zdejší hodnocení, který už tady u mě funguje povětšinou jako komentáře Mirky Spáčilový, tedy jako pravej opak toho, jak nakonec ten film vypadá. Napínákovej thriller s prostředí polský mafie, slušnej příběh, dobře obsazený. Prakticky sem z toho nespustil oči, takže to je znamení dobře odvedený práce. 80%. ()

C0r0ner

Film podobného ražení jako Dokonalá loupež - neotřelý, originální, s dobrým tempem, žádná klišé. Tohle akorát nebyl až takový námrd, nicméně se i tak jedná o super kriminálku, která uteče jako nic, je plná zajímavých postav a člověk do poslední chvíle neví, jak dopadne. 85% ()

Martrix

Starý dobrý poctivý thriller o chlapíkovi, který se dostal mezi mlýnská kola a přesto to nevzdal. Scénář není nijak zvlášť originální, ale je dostatečně hutný a s tématikou kriminality a praktik FBI pracuje na výbornou. Joel Kinnaman umí postavu Pietra prodat. Jako vždy je uvěřitelný, nepřehrává a navíc umí svým postavám dodat vnitřní napětí, které diváka přiměje mu fandit. Účasti větších jmen moc nerozumím...Owen i Pike si svoje odvedli, ale nějakého velkého hereckého umu nebylo třeba...a taky se ani nekonal. Jejich role by zvládl kdokoliv dostatečně charismatický. Třeba jako Common, kterýmu postava zarputilého detektiva parádně sedla. To ale není výtka; ve skutečnosti mě vlastně ani nenapadá, proč nedat plný počet hvězd. Přesto je nedám, chybí mi tam nějaká wow scéna, která by mi po skončení filmu v hlavě zůstala. ()

PROCESOR

Snímek je akční a pro mě neokoukaný hrdina. I když motiv tu byl asi tisíckrát, tak tady je hezky vykreslena FBI, která je naprosto shodná s mafií, kde ten dotyčný je až na posledním místě. Pro mě hezká zábava. ()

angel74

Po dlouhé době jsem konečně narazila na pořádně napínavý krimi thriller, který navíc šlapal jako dobře manazaný stroj. Pomalu jsem si začínala myslet, že něco takového v současnosti už neumí natočit vůbec nikdo. Evropští tvůrci dali těm zámořským zase jednou pěkně na frak. Potěšil mě Joel Kinnaman, který předvedl v hlavní roli naprosto strhující výkon, čímž mimo jiné výrazně přispěl k mistrně vygradovanému závěru celého příběhu. (85%) ()

alchac

Bonzák se mi válel v blbníčku od doby, kdy jsem uviděl první trailer, neb jsem cítil ve vzduchu dalšího Pistolníka, leč jelikož brzy zmodral, odvážil jsem se na něj až poté, co mi několik jedinců z mé topky našeptalo, že zde zase – podobně jako u zmíněného Šónova kusu – řádí místní klika pravidelných konzumentů Šalamounova hovna. A vskutku! Takto kvalitně napínající, odsýpající, plnokrevný, od A do Z excelentně obsazený a zahraný (Trouba dokonale slizký, madafaka Komouš dokonale černý, Žoel dokonale dokonalý, ale největší poklonou musím vyseknout paní Píkové, která by ty mrazivé frigidní černé vdovy mohla přednášet na univerzitě, pročež mi z ní zase dvě hodiny zalézaly kulky), na vymazleném scénáři postavený thriller jsem neviděl… no, ano, asi právě od výše zmíněného Šónova kusu (pročež odvolávám netflixího Tripla). Jako milý bonus též hodnotím skutečnost, že autentičnost místních temných sil nebude mít problém představit si asi nikdo, kdo se někdy náhodou nachomýtl na nádraží ve chvíli, kdy po prohraném zápase odjížděli fandové Baníku, či navštívil hokejové utkání v Havířově (nebo si tamtéž dokonce zaskočil po zápase na pizzu). ()

jedna_vrana

Atmosféra filmu je dobrá, napínavá. Nechýba napätie a množstvo intríg, ale v konečnom dôsledku zostal pocit, že chýba poriadna zápletka. Vývoj postáv viazne, najmä čo sa týka jurisdikcie a konečného riešenia. Akoby to chcelo kamsi pokračovať... Konanie a rozhodnutia hlavnej postavy boli divné, asi bolo cieľom, aby podporili obsah príbehu. Na hudbu, kameru ani strih sa nebudem sťažovať. Slabina bola v príbehu. ()

Lachtaan

Je mi líto, že už potřetí v řadě vypadám jako věčně nespokojený divák, ale ani zprvu dobře vypadající, byť trochu starosvětský thriller The Informer neukojil mé touhy po řádném snímku a se spoustou neduhů, které nemůžu odpustit, i tentokrát pouze za tři. Joel Kinnaman je sice bůh, ale logickými lapsy přeplněný film sám utáhnout nedokázal. O prapodivném ukončení ani nemluvě. [viděno na Prime Video 9.9.2023] ()

Johnny.ARN

Príliš dlhé na americky thriller, málo atmosferické na anglickú krimi. Taký hybrid, ktorý síce nepoteší, ale neurazí. Nešiel som do toho s nejakým očakávaním, ale film o Polákoch a ich drogovom biznise, do toho nejaká ta basa s gangmi a nevraživosťou. Poviem to tak, dokázalo to udržať moju pozornosť. Kučeravá Armas síce nevyužitá, o to viac sa na ňu teším v bondovke, Rosakunda zase klasicky bez emócie. Chcel by som vidieť niekedy film, kde by sa Common naštval alebo usmial alebo urobil aspoň dačo. Už je skoro ja Affleck. Celkovo v pohodičke film, ktorému ale chýbali kľúčové atribúty na lepšie hodnotenie. 2 z 5 ()

JohnSmith

Znamení, pro mě, kvalitního filmu je, že neodolám ho dokoukat i přes pozdní hodinu. A tento film to splnil. Kinneman je výborný, příběh trochu předvídatelný, ale je to pěkně natočený a drží si to svoje tempo. Owen opět v záporné roli a docela mu to sedí. ()

VanTom

Solidní krimi / vězeňské drama zaháčkovalo dobře rozjetou zápletkou, kdy spolupracujícímu informátorovi Joelu Kinnamanovi věříte zájem vymanit se ze zločineckého podsvětí. I za mřížemi si dokázal (poctivě) jít za svým, bohužel dojel (on i celý příběh) na jednorozměrné vedlejší postavy na straně zákona, jejichž proměnné postoje měly naopak základy velmi mělké. K závěru přibylo zkratek a „happy“ rozuzlení už se bezradnému scénáristovi z uvěřitelnosti poněkud vymklo. ()

Autogram

Keď v New Yorku existuje Malá Čína, tak logicky musí existovať aj Malé Poľsko. S ultra drsnou drogovou scénou, na ktorú dohliada Generál. Už táto situácia mi trochu udrela do očí, ale na film národnosť nemá vplyv, mimo toho, že rozumieme, čo si mafiáni mrmlú popod nos. Inak ma na filme veľa nezaujalo, aj napriek výbornej filmárskej práci. ()

Hollohlaway

Ne že by to nebylo dramatické, ale je to hrozně rozplizlé a od půlky poměrně nenápadité. Jinak herecky slušný, polská mafie je celkem neokoukaná. ()

Daddko

Podľa hodnotenia na csfd sa to ledva dostalo do červeného čísla. U mňa 71 % silne podhodnotené. Neviem čo očakával divák. Potoky krvi, mučenie, nereálnu streľbu kde všetci strieľajú ako majstri sveta a lámu hnáty ako stroj ? A navyše veril by som že tento príbeh sa mohol stať. ()