Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

papadoce

John McTiernan sa vrátil, aby oprášil zašlú slávu prvého dielu a treba povedať, že to nebol vôbec márny návrat. Rodina Grúberových ma zločin proste v krvi. Peťo Grúber sa nepoučil na bratových chybách a vybral sa robiť bordel do New Yorku. Bohužiaľ si predtým nezistil, že v NY si môže robiť čo chce iba na Time Square, ale nie v Harleme či na Wall Street. Ku tomu si navyše pribalil problémového poručíka McLanea so Zeusom a bylo vystaráno. Veľmi vydarená akčná záležitosť, ktorá nesie všetky prvky ešte aj dnes moderného akčňáku. Má akciu, humor, napätie, príbeh s pointou. Pre mňa najlepší diel po jednotke. ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Odlehčený vtip byl nahrazen větší akcí a vymakanou zápletkou. Willis luští hádanky, běhá po Manhattanu a v mezičase vyřeší o co vlastně jde. Borec! ()

Clark_Kent

Do třetice všeho nesmrtelného. John McClane po boku černýho vtipálka S.L. Jacksona. Plno krásných a nezapomenutelných hlášek, příběhově o dost dobrodružnější a nápaditější než předchozí akce. ()

Godhaj

„Who the hell wanted to blow up the department store?“ Třetí smrtonosnou zbraň mám ze všech nejradši. Příběh konečně opouští klaustrofobní mrakodrap a letiště a hřištěm McClana se stává rovnou New York. A perfektní na tom je, že na to není sám, ale sekunduje mu sám Samuel L. Jackson v roli správně nabroušeného prodavače Zeuse. Chemie mezi hlavními hrdiny je nakažlivá a o hlášky není nouze. Akce je maximálně vyšperkovaná, výbuchy, honičky aut, vše je devadesátkově přesné a opulentní. Kam se na ně hrabou dnešní chatrné CGI efekty. Technické zpracování je vynikající. Scény jsou přehledné, žánrově přesné a dynamika nenechá diváka vydechnout. Snad jen ten úplný konec bych nepochválil, působí lacině a trochu jako rychle došitý přídavek. ()

BFG2000

Akční film, jak se sluší a patří. Bruce ještě v nejlepší formě. Irons si to také vyloženě užívá a Samuel L. Jackson je vždy sázka na jistotu. Perfektní hlášky, super akce, opravdový hrdina, jakého z dnešních filmů už neznáme. McTierman je jeden z nejlepších režisérů vůbec a zde své umění znovu předvádí. V dnešní době by podobný film stál nejméně $300 000 000 a nebyl ani z poloviny tak dobrý. ()

Najt

Další nářez v podání Johna McClana. Tentokrát už ne o Vánocích a příběh je poprvé v jeho rodném NewYorku. Navíc má nově taky parťáka. Kdybych měl shrnout trojku úplně jednoduše, tak je o něco lepší než dvojka, ale o něco horší než jednička. Tentokrát se mě hodně líbil příběh, jelikož loupež byla mnohem rafinovanější než v předchozích dilech. Ale to ostatní je srovnatelné s ostatními díly, krom samotné akce, ta byla nejpovedenější v prvním díle. Na třetí pokračování je to opravdu pecka. ()

HanSolo

Slabší než jednička, ale na stejné úrovni jako dvojka, takže se pořád jedná o velmi kvalitní akční dílo. ()

JK77

úplne najslabší diel, možno by mu len pomohlo keby to nemalo v názve Die Hard, tak potom by som nad lepším hodnotením porozmýšlal 3/10 ()

HarveyDent

Zajímavější...proč? protože originálnější. Zatímco v minulých dílech MacLane kecal jen sám se sebou, v tomhle díle mu dali "rasistického" parťáka v podobě skvělého S. L. Jacksona. Sice tu chybí to co dělalo minulé dva díly (hlavně první) tak dobrými a to asi ta "uzavřenost", v té budově nebo na letišti, MacLane nemohl odejít, protože tam šlo o život jeho ženy, kterou miloval zatímco tady s ní nestačí prohodit ani slovo po telelfonu. Ale i bez Holy je pro mě tenhle díl stejně skvělej, drsnej, akční a bombastickej jako jednička. 85% ()

The_Peach

Určite bol tento diel pre mňa lepši ako dvojka. Strašne som si lámal hlavu nad tým, ako to urobili s tými nádobami a galónmi :-D . B.Willis a S.L.Jackson vytvorili skvelé duo, celý čas to malo grády, Jeremy Irons perfektne stvárnil záporáckeho Nemca. Tento film možem iba odporuči milovníkom akčných filmov, určite sa nebudú nudiť. ()

huzgi

Chybí mi kolorit jedničky a trochu i dvojky: Vánoce, jednota místa. takto se ze Smrtonosné pasti stává obyčejný akčňák. Obsazení je skvělé, výkony nadstandardní, ale chybí atmosféra a švih. Místy film i nudí.... ()

Exix

Velmi povedené pokračovaní možná dokonce i lepší něž dvojka.Takhle by měl nějak vypadat pořadnej akční nářez. ()

Zadri

První půlka filmu se podařila, ale pak už to jede jenom s kopce dolů a že ten kopec je pořádně dlouhej. Kdyby byl kratší, tak by se hodnocení nemuselo sklouznout až na tři hvězdy. ()

Nessos

Willis, Irons a Jackson. Paráda. Zajímavé, že Die Hard má vždy stejnou kostru, ale nikdy nenudí, a já se u ní báječně bavím. ()

Evza7

Něco mezi strhující jedničkou a velmi slušnou dvojkou. 3. díl Die Hard mě prostě baví. Výborné hláškya slušný scénář. Herecké obsazení parádně sedí. John McClane nemůže zklamat. Irons v roli záporáka velmi přesvědčivý, ale nad všechny čnící Samuel L. Jackson, který je mým oblíbencem mě přesvědčil na 4*, které si tento akční nářez zaslouží. ()

princesofpersia

Asi se režisér a scénárista poučili z dvojky, protože třetí díl mi přišel natočen seriozněji a kvalitněji než ten předchozí. Zápletka super, Jeremy Irons dokonale slizký a poměr vykecávaček a akce v rovnováze. Možná se z toho už nesnažili udělat hollywoodský akčňák, ale normální, inteligentní film :) ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014