Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

Rozjimatel

"Let me ask you a question, bonehead. Why are you trying to k-k-k-k-kill me?"     Zrejme najkvalitnejšia časť série, minimálne moja najobľúbenejšia. Hlavné prvky ostávajú viac-menej zachované: 1. Skvelo organizovaná zločinecká skupina s mimoriadne sofistikovaným plánom, na čele s charizmatickým vodcom (výborný Jeremy "Simon" Irons). 2. Ohraničené pole pôsobnosti, ktoré sa tu opäť rozšírilo, tentokrát na celý New York. 3. Neohrozený akčný hrdina, ktorý je ako jediný schopný odvrátiť blížiacu sa veľkú hrozbu. Z chudáka Johna McClanea (Bruce Willis ani tentokrát nesklamal) tu síce tvorcovia spravili trosku so strašnou opicou, našťastie ale dostal parťáka (výborný Samuel L. "Zeus" Jackson), ktorý mu v jeho misii účinne vypomáha. Hlavné podmienky sú teda splnené, môže sa opäť začať napínavá hra na život a na smrť, tentokrát s kódovým označením "Simon f*ckin' says!". Vyzdvihnúť musím výborné napätie, ktoré by sa dalo krájať a silné herecké obsadenie, zrejme najsilnejšie v celej sérii (hlavný zloduch porovnateľne kvalitný ako v jednotke, dokonca aj s priamym odkazom na jednotku, navyše tu sú ďalší prvotriedni herci ako Samuel L. Jackson, či Graham Greene). Oceňujem i to, že tu po prvýkrát konečne nie sú žiadne prihlúple postavy, ktoré mi v jednotke i dvojke pili krv. Jediné, čo mi trochu vadí, je miestami až príliš horúčkovité tempo s otravne roztrasenou kamerou. Inak je ale akcia parádna, jedna skvelá scéna strieda druhú (vrcholom je pre mňa scéna v metre), snáď len občas to už tvorcovia trošku prestrelili ("nastúpenie" na loď, trochu nadbytočná scéna s vrtuľníkom v závere).     "Nicht schiessen!" "What was that?" "He said, "Don't shoot."" ()

Macik

Prostě paráda!!!!!Daleko zamotanější a zábavnější než předešlý dva díly.Už tam není ta jednoduchá zápletka kterou pochopí každe blbec. A ta úvodní scéna, kdy při pohodové písni prolítá kamera městem a zachycuje život a každodenní schon lidí do kterého zčista jasna vybouchne barák, brilantní....!!! ()

Ollie235

Kulky létají, vrtulníky vybuchují a John McClane s kocovinou, hodně od krve, ale stále v dobré formě. Akce je to více než slušná, ale mírně to pánové přehánějí. Přestože to k tomuto žánru tak nějak patří, tady mě to bilo do očí až to bolelo. Bruce Willise v jeho naprosto typické roli snad ani netřeba hodnotit, S.L.Jackson docela překvapil hlavně díky docela častým vtípkům typu ,,... to protože jsem černoch?" Kdo mi ale vůbec nesedl byl Jeremy Irons v roli hlavního záporáka. Dokud se nezačal objevovat před kamerou vše běželo jako má, ale jeho působení na scéně u mě film srazilo o stupínek dolů, takže celkově takové řekl bych i lepší 3*. ()

Mikino00

Začátek je velice dobrý, hra na kočku a myš je zábavná a zběsilá. Poté už je to je akce a akce, což je dost monotónní a časem se to začne přejídat. ()

Movie Gourmet

V pořadí třetí celovečerní snímek s Brucem Willisem coby Johnem McClanem v hlavní roli. Podle mě opět povedený scénář s vtipnými hláškami a scénkami a samozřejmě Johnem McClanem v nátělníku. Tomu tentokrát výborně asistuje "ebenový samaritán" Samuel L. Jackson a v roli McClane(ova) protivníka a teroristy vystupuje štíhlý a vysoký švihák s blond melírem a extravagantními a stylovými brýlemi ve tvaru mnohoúhelníku, Jeremy Irons. Novinkou je zde McClane(ovo) hádání hádanek a následné plnění úkolů, které mu terorista "Simon" zadává, aby mohl tak získat pro sebe dostatečné množství času a šikovně tak odpoutal pozornost od svého cíle a chytře vymyšleného plánu. Verdikt: 5* a 85-90 %. ()

Yardie

Lepších 70%. Dle mého je to lepší než dvojka, ale na jedničku to zdaleka nemá. Spousta dobrých hlášek, slovních přestřelek, dost akce a tempo. Myslím, že právem nosí jméno této série a nedělá ostudu. Dá se na to dívat vícekrát a vždy to baví. Howgh! ()

Reverger

Přes rozporuplné pocity a dohadování se sebou samým, což je...zvláštní, který díl je vlastně nejlepší, jsem musel shlédnout všechny několikrát, abych došel k závěru, že tohle, je mezi všemi díly, ten pravej, ten nejlepší. Brutální akce a hlášky. Brutálně akční od začátku do konce, kdy se Vám stále zastavuje dech. Willis, Jackson a Irons ze sebe brutálně dostávají to nejlepší a doslova, to propojení mezi nimi, bylo neuvěřitelné. ()

Santino7

Čo sa mi na tejto sérii vždy páčilo je, že si jednotlivé časti vždy dokázali udržať vcelku vysoký štandard (rátam ale len prvé 3, vonkoncom nie najnovšiu časť). Človek vie, čo od toho má zhruba čakať a keď je s týmto faktom vopred zmierený, s najväčšou pravdepodobnosťou ho ani táto časť nesklame, stačí len vypnúť a užívať si to - a to aj napriek všetkým tým absurdnostiam, ktorých bude počas najbližších vyše dvoch hodín svedkom. Za slabinu považujem tentokrát veľmi nevýrazné slabé postavy (neuspel ani Jeremy Irons, naozaj slabota) a tiež možno až príliš rýchle (uponáhľané) tempo, ktoré mi prišlo občas až prehnané. Ale inak tomu nechýba vlastne nič, McClaneov parťák solídny, nejaké tie hlášky sa dostavia tiež, takže vcelku fajn, nemám príliš čo vytknúť. Jedna z top záležitostí v rámci žánru, podobne ako predchádzajúce časti série. Simon říká... 4/5 ()

mira007

Solidní akčňák , který oproti předchozím dílům je trochu už překombinovaný počtem akčních scén , ale jelikož jsme na tom filmu byli v kině na lyžáku, tak je to koukatelný i trochu ze sentimentu. ()

Renfield

V rámci série a žánru stále dobré, pro mě dokonce lepší, než dvojka. Dobrý nápad bylo propojení s prvním dílem a zapojení hádanek a her do jinak vcelku akčního děje. Té akce je tak nějak přiměřeně a když už je, většinou stojí za to. Ale strach o Johna McClanea asi nikdo mít nebude, ostatně v kterém díle by mu "něco" hrozilo. Přednost trojky je i obsazení... Bruce Willis je klasicky dobrý, plnění prvního úkolu Simona Grubera nezapomenutelné, stejně tak seznámení s parťákem v podobě Samuela L. Jacksona, ten je taktéž velice dobrý. Nějakou dobu jsem si musel zvykat na záporáka Jeremyho Ironse, ale i ten svým výkonem brzy přesvědčil. Co dodat, klasický, dobře natočený děj, návrat Johna McTiernana sérii prospěl. 75% ()

geimz

Poctivá a našlapaná no-brain deväťdesiatková akcia, v ktorej je však potrebné mozog vypínať častejšie a úpornejšie, než by bolo dobré. ()

Emo-haunter

Třetí Smrtonosná past byla doopravdy velmi dobrá, k pěti hvězdičkám chybělo málo. Máme tu dvě hodiny spousty dynamické akce, skvělé atmosféry, zvratů, pekelných hlášek McClanea i sympatického Samuela L. Jacksona. Film jsem si užil a jsem rád, že si i třetí díl stále drží veskrze vysokou kvalitu jako předešlé dva díly. Pátou hvězdičku jsem neudělil pouze ze dvou věcí - slabší konec a nedotuněnou postavu Ironse. Možná jsem čekal spíše než sestřelení vrtulníku pořádnou bitku mezi ním a McClanem. To nic ale nemění na faktu že film má nesporné kvality a vedle prvních dvou dílů se ani v nejmenším nemusí stydět! A já si vezmu Donalda Trumpa! 85% ()

Oralfabet

Momentálně kromě MCU rewatche a Twin Peaks rewatche taky trochu sjíždím filmy John McTiernana, neboť jeho filmografii právě prodiskutovávají na mém oblíbeném podcastu Blank Check, a tak jsem přeskočil druhý Die Hard (který McTiernan nerežíroval) a rovnou se vrhl na ten třetí. Opět jde o nesmírně solidní řemeslnou práci, opět nechybí vtip či napětí a John McClane je pořád celkem sympaťák, i když to na začátku vypadá, že si zrovna prochází dost těžkým obdobím. Navíc mu je tady za nedobrovolného parťáka přiřazen Samuel L. Jackson a ikonického Alana Rickmana nahradil Jeremy Irons, což bych vůbec nebral jako downgrade. Přece jenom už mě to ale z nějakého důvodu nechytlo až tolik jako jednička. Sám tak úplně nevím, čím to je, kromě poměrně antiklimatického konce nemám moc co kritizovat, ba naopak, mohl bych klidně pokračovat ve chválení. Oceňuji třeba jak rychle se tady jde na věc, a jak tempo vlastně nepoleví po celou dobu. Ale možná, že i díky tomu to pro mě prostě místy začínalo být trochu na jedno brdo. Pořád ale hodně solidní akčňák, jen ne jeden z těch, ke kterým bych měl potřebu se opakovaně vracet. 7/10 ()

Strike

Stále super. Nejlepší hláška při průjezdu parkem: Jackson,,Chces ty lidi zabít?" Willis ,,Ne , jen toho mima." ()

masiko

Horší než první díl, ale jasně lepší než druhý. Jeremy Irons mi tam jako brácha Rickmana prostě seděl - stejně inteligentní a charismatickej hajzl (není čemu se divit, on zahraje vždy a všechno excelentně :) ()

wampire23

Smrtonosné pasce môžem už od malička. John McClane je jedna z najlepších akčných postáv kinematografie. A nech je to už akokoľvek divné, pre mňa je práve tento diel tým najlepším z celej série (nie žeby som ostatné diely nemusel, ale toto je proste BEST). Práve to spojenie Willisa a Jacksona dodáva tomuto filmu šmrnc, ktorý mi v ostatných dieloch chýbal. A ďalej je to úžasná atmosféra, stále sa tu niečo deje (podobne ako vo štvrtom pokračovaní Votrelca, kedy človek nevedel, čo ho čaká v ďalšej minúte). No a hlavný padúch v podaní Ironsa mi tiež prišiel z celej série najzápornejší a najlepšie zahraný. Takže tu máme skvelú akčárnu, na ktorú sa môžem pozrať donekonečna. Pre mňa pekných 90%. ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014