Snímek nabízí pohled do zákulisí rozsáhlé pyramidové hry Bernieho Madoffa. Zkoumá, jakým způsobem do ní byla zatažena veřejnost, i sled ničivých událostí, které napáchala – jak na obětech, tak i na Madoffově rodině. Robert De Niro a Michelle Pfeiffer excelují v hlavních rolích Bernieho a Ruth Madoffových. (HBO Europe)

Mamlas

Slabší začátek (hodně jsem přeskakoval), lepší konec. Nudnější film, ale aspoň v pohodě dodívatelný. ()

mac000

Veterán Barry Levinson (Rain Man) je stále ve formě a dovede podat silný příběh v působivém vyprávění, které - přestože má přes dvě hodiny - nikdy nenudí. Skvělý de Niro v roli milionáře Bernieho Meadoffa. Děj se nezaměřuje jenom na Meadoffa samotného, ale i na členy jeho rodiny, které zastihlo odhalení finančního skandálu rodiného imperia zcela nepřipravené - a snad o to hůř. ()

solisoli

Tak to bolo niečo. Prehliadka starých vyleštených páprdov. Aj starúšik Robert de NIro a Michelle Pfeiffer, že sa dali na takúto blamáž najať. Dej o ničom. Je úplne nereálne, že by sa za také dlhé obdobie v USA prelievalo, až do 65 miliard dolárov bez povšimnutia. Že by sa tak veľkoryso nejaký zazobanec vzdal luxusného života a vymenil ho za väzenie bez mihnutia oka. Potom všetkom by sa k nemu tak zhovievavo v base správali je absolútne nereálne a nemysliteľné. Aj jeho synovia mi pripomínali svojou úrovňou skôr komparzistov, ako hercov, vyskakovali na členov FBI, ako by oni vyšetrovali ich. Navyše niečo ulial pre ostatných členov rodiny a bez akýchkoľvek problémov zabezpečil miliónmi dolárov. Takto to v USA určite nefunguje. Boli by všetci na ulici s holím zadkom. Malo to byť o niečom, že bolo, ale skutočne v žiadnom prípade takto, ako to podala réžia – určite nebolo. Trápne ťahanice, námet by nemusel byť zlý, ale celý ten vyše dvoj hodinový hrozne rozpracovaný mľandravý priebeh ma doslovne vyčerpával a ubíjal, keď už ani popcorn nepomáhal, som to vzdal a konca sa nedočkal. Verím, že ten zostávajúci čas čo som prespal, ból užitočnejší, ako sa dočkať dopozeraním tohto nemohúceho filmového trapasu. ()

bonovox

De Nirov návrat ku kvalitným hereckým úlohám a taktiež aj u Levinsona na poste režiséra. Pôsobivý príbeh o jednom z najväčších finančných podvodov histórie a jeho dopade na samotnú milionarsku rodinku. ()

Franki69

Film s naprostou jistotou staví na fascinaci obyčejných lidí kriminálníky světového formátu. A Bernie Madoff (Robert De Niro) byl opravdu neskutečný hajzl světa globálních financí. A právě proto je jeho příběh tak lákavý k vyprávění. Tvůrci naprosto precizně, záběr po záběru, vykreslují svět Madoffa a jeho rodiny, který se před vašima očima postupně drolí pod tíhou viny monumentálního podvodu nesmlouvavého šejdíře bez charakteru. Film má neskutečný tah na bránu a Robert De Niro na to pod taktovkou Barryho Levinsona (Spáči, Rain Man, Bugsy, Vrtěti psem…) není sám. Krok s ním bez problémů drží jeho filmová manželka Michelle Pfeiffer a ani ostatní postavy (Madoffova rodina) se neztrácejí a jejich životní dilemata (zjistí, že milovaný otec a hlava rodiny ožebračila tisíce lidí o miliardy dolarů) mají sílu zasáhnout i vás. Věřím, že hlavně v USA musel mít tenhle film obrovskou odezvu a pro veřejnost zafungoval jako zfilmovaná spravedlnost. Dávám 100%, míň prostě dát nejde. ()

nezavisle

Dynamická dráma o megalomanstve, pripútanosti k peniazom, neštastia z ich straty, nenávisti, smrti, nepochopenia, arogancie, lahostajnosti a moznosti legalno nelegalne vycucat s penazeniek mnohych co sa da. Bravo Barry. ()

Denzen

Menej komplikovaný a viacej brutálny smutný film z pohľadu Bernieho Maddofa, ktorý vybabral s množstvom ľudí počas rôznych finančných problémov v USA. A odniesli si to bohužiaľ jeho dvaja synovia. Nedocenené dielo s výborne hrajúcim De Nirom, ale prehnanou dĺžkou. Celkovo zaostáva za Stávkou na neistotu, alebo Vlkom z Wall Street. ()

rengers

Velmi kvalitně natočený snímek o podvodníkovi století. Kolikrát se ptám, proč někteří lidé mají potřebu neustále hromadit už tak obrovské jmění do nekonečna? Udělali bychom všichni něco takového, kdyby jsme měli takovou možnost?! Ve filmu jsou dobře vykresleny dopady takového chamtivého počínání. Chamtivost nezná meze. Co se týče hereckých výkonů, Robert De Niro je prostě herecký velikán a vždycky jim byl. ()

KuceraJohny

Je více než jasný, že tenhle film není nic světoborného, ale jako další prozkoumání historie pomůže. Rád koukám na filmy i z toho studijního hlediska. Rád vyhledávám snímky, jenž mi pomůžou pochopit svět a Čaroděj ze země lží mi v tom zase lehce pomohl. I když popravdě mohl pomoc mnohem víc. Samozřejmě nejedná se o dokument, ale faktů tu nebylo moc ani na film. Dobře rozumím, že se tvůrci snažili zaměřit na rodinu a v tomhle pohledu je ta skutečnost opravdu strašná. Co se týče hereckých výkonů, tak upřímně nikdo nevyčnívá a jde tu v podstatě jen o natočení dalšího film, který se nikomu moc do paměti nezapíše. Ne a nepomůže ani De Nirova podoba se skutečným Berniem. No možná za to by plusové body dostat mohl, protože skutečně mu byl podobný a to i chováním. Je jedno co tu o tom napíšu, ale myslím si že lepší tři hvězdičky jsou naprosto trefné ohodnocení. Takový lehce lepší průměr. ()

zekon

Hodně utahané a dost specifické prostředí, ne pro každého. Takových změtků máme v ČR haba kuk, bohužel. ()

karelhura

Nebavilo mě to. Nudné a dlouhé. Nemůžu si pomoct ale z mé herecké ikony se vytrácí to něco a já nevím jestli už to není nadobro fuč. ()

Jan00

...co dodat. Šmejdi jako Madoff a jiní bankéři způsobily celosvětovou krizi v roce 2008, které trvala téměř 7let. Statisíce lidí po celém světě přišly o své peníze. Do té doby byla kontrola hospodaření bank minimální. Díky krizi začala alespoň nějaká kontrola bank. I když ne zcela důsledně. Příklad můžeme spatřit i u nás, viz kauza s dluhopisy bývalého ministra.... ()

maple6

Videl jsem zajimave natocene drama, ktere kazdych 15 minut venovalo jednomu fragmentu z celeho pripadu a me tenhle styl velice zaujal. ()

Unlikelyhero

Vypráskaná rodinka, synové jako pavko morozov, žijou v přepychu, nic netuší, tátu napráskají aby si pomohli a matku z nepochopitelných důvodů zavrhnou, De niro dělá na Wall street klasiku, určitě nebyl sám, až na de nira a michelle pfeiffer nudné ksichtos ()

trotlicek

Wallstreet filmů je plno. Já bych si dovolil mírně porovnávat s BigShortem. Wizard nejde do podrobností - divákovi ukazuje prostou autobiografii člověka, jenž dokázal obrat o prachy ty, jež mu věřili. BigShort jde do podrobností - nejen, že ukazuje divákovi autobiografie čtyř hlavních protagonistů, vzdělává laiky a dementy ve finančnictví, pojišťovnictví, hypotékovnictví - to vnímám jako obrovské plus. Wizard chce ujíždět hlavně na umu DeNira - neujíždí! BigShort je rozhodně zdařileji pojatým celovečerákem z WallStreet! ()