Snímek nabízí pohled do zákulisí rozsáhlé pyramidové hry Bernieho Madoffa. Zkoumá, jakým způsobem do ní byla zatažena veřejnost, i sled ničivých událostí, které napáchala – jak na obětech, tak i na Madoffově rodině. Robert De Niro a Michelle Pfeiffer excelují v hlavních rolích Bernieho a Ruth Madoffových. (HBO Europe)

Juto

Tentokrát sa Levinson a HBO spojili s Robertom De Nirom na skutočnom životnom príbehu Bernieho Madoffa, ktorého falošný investičný nástroj bol odhalený počas finančnej krízy v roku 2008. Madoff prevádzkoval Ponziho pyramídovú schému, kde ste okradli jedneho, aby ste zaplatili druhému. Film mal mätúce rozprávanie a nerovnomerný scenár. Chce to vysvetliť vyšetrovanie Madoffa, čo jeho synovia vedeli o neistej situácii firmy, a tiež vysvetliť publiku Madoffov investičný podvod. Chcelo to trošku zjednodušiť. 5/10 ()

alchac

Je jistě chvályhodné páchat osvětu o vrazích ze Zdení ulice, tentokráte konrétně na téma "jak si jeden prefíkaný židovský filantrop a altruista svépomocí postavil největší letadlo v dějinách aviatiky," nicméně k provedení mám jednu velezásadní výtku - obsazením výtečného a značně sympatického Boba žel došlo k tomu, že onomu bezskrupulóznímu sociopatickému zničiteli životů tisíců lidských bytostí, jehož nápravné zařízení je luxusnejší, než nejeden hotel v centru Práglu, jeden skoro fandí a lituje ho. Gáj Pírs měl být obsazen! ()

ecceHOMMO

De Niro je pán. Pán herec. Zo skutočného hajzlíka Madoffa dokázal spraviť človeka, ktorému divák dokáže odpustiť. ***/**** ()

venison

Režisér Barry Levinson má pravděpodobně svá nejlepší léta za sebou a pecky jako "Dobré ráno, Vietname", "Rain Man" nebo "Spáči" už pravděpodobně nikdy nenatočí.. Produkce HBO a silná jména v hlavních rolích slibovala mnohé.. Drama "Čaroděj ze země lží" je bohužel povrchní nuda.. Chybí mu spád, dramatičnost a vypravěčské detaily.. Jako televizní strohé převyprávění příběhu bez hlubšího přesahu je to koukatelné.. Možná by tomu slušela seriálová kamera a střih.. Jako třídílná minisérie by "Čaroděj ze země lží" byl jistě šťavnatější.. ()

Skeksis

Nijaký "film podľa skutočných udalostí" nie je úplne taký, ako sa to skutočne udialo, dokonca ani dokument. Neviem, aký je Madoff, ani jeho rodina, ani či jeho rodina vedela o tom, čo robí, ale tomuto filmu sa dá uveriť. Herci výborní, De Niro excelentný, ako vždy, aj keď v civilnom živote je podľa mňa kokot. Hovorí sa, že mať silnú osobnosť je pre život super, no v prípade Madoffa (ktorý ju určite má, pretože tajiť pred všetkými kolosálny ojeb 16. rokov tak, aby nemali ani tucha, a bez toho, aby sa psychicky nezrútil, je v podstate obdivuhodné) je to na škodu. Keby sa zlomil skôr, odrbal by menej ľudí, a možno by nedostal 150. rokov natvrdo. A keby sa chcel so ženou skotočne zabiť (ak to naozaj chceli), zabili by sa "lepšie" a definitívne, a na druhý deň by neboli fit ako ryby vo vode. A keby mne spievala večer v spálni Judy Grlandová, tak by som sa zabila určite, a "poriadne"! ()

sedm.1

Upřímně jsem se tohoto filmu bál, neboť snímky s touto tématikou, tedy ze světa financí, manipulací, kalkulací a já nevím čeho ještě, bývají vesměs tak do sebe zahleděné, že zůstat po celou dobu v obraze pak bývá poměrně umění, nicméně naštěstí tohle není případ tohoto pozoruhodného snímku, neboť ten je i přes dané téma zpracován poměrně polopaticky a srozumitelně, takže divák nemusí věnovat až tak velkou pozornost všem těm machinacím a finanční rétorice a může se daleko více soustředit na samotný příběh, který pak stojí v tomto případě ale skutečně za to. Příběh Barnieho Madoffa je vážně poutavý, zajímavý a v podstatě i dost mrazivý, ovšem spíš než na jeho samotný neuvěřitelný podvod se film zaměřuje na dopady oné události, kdy vše vyšlo na světlo a divák je tak především svědkem toho, jak sek tomu všemu postaví jak jeho rodina, tak ale i vlastně oběti Madoffových činů, a není to tedy fakt žádná sranda, po většinu filmu mi až běhal mráz po zádech, a to především díky tomu, jak moc skutečně destrukční a nemilosrdné následky to pro zúčastněné mělo, brrr. Pozitivně zmínit musím ale určitě i zpracování celého tohoto příběhu, které funkčním způsobem skáče v několika časových rovinách, ovšem je toho dosaženo způsobem více než prospěšným, neboť zvyšuje jak dávky napětí, tak hlavně emocí, které zde působí opravdu silným a přesvědčivým dojmem. Čaroděj ze země lží je tak zkrátka vážně skvělé drama, které se tedy neodehrává zrovna v nějak strhujícím tempu, nicméně to bych nebral za až takovou výtku, neboť tento snímek je především o lidech, o životě, o těžkých životních osudech a rozhodnutích a na to jde o vskutku výtečný filmový zážitek. ()

klukluka

Perfektní. Nenapadá mě, co bych tomu vytknul, přitom to má jen 68 procent. A to je velká škoda, mělo by to vidět co nejvíc lidí. ()

Hanys_

Sice to pro mě bylo docela informativní, protože jsem s touhle kauzou moc obeznámený nebyl, ale tak nějak jsem doufal, že to půjde přece jenom ještě víc do hloubky. Azaria perfektní. ()

aLPaC

Pohled do světa začátku finanční krize, kdy spadne klec na jednoho vychcánka z Wall Street. Nevím, jestli to nebyl jediný odsouzený z dob krize, i když jeho případ s ní přímo nesouvisel. De Niro je samozřejmě skvělý a o několik tříd přehrává zbytek osazenstva. Konec je poučný (na rozdíl od Vlka z Wall Street) a třeba alespoň jednoho dalšímu podobnýmu vychcánkovi ukáže, co by se jemu a jeho rodině taky mohlo stát. HBO chválím. ()

Badel

Doufal jsem, že film nás nechá nahlídnout do sofistikovanýho okrádání blbejch investorů, ale to zjevně nebylo cílem filmařů. Záměrem bylo poukázat na asociálnost hlavní postavy a dopady jejího chování na členy rodiny. Budiž, ale podruhý netřeba. ()

BOURQUE

V rámci možností solídny film, ktorý zachytáva udalosti po odhalení megapyramidové hry B. Madoffa. Film vďaka hry R. De Nira, M. Pfeifferovej a A. Nivoli sa dostane do vyššej úrovni. Trošku postrácam to, že súdne jednanie dostalo málo priestoru. Dobrá vedľajšia rola pre H. Azariu. Jeho monológ o „autách“ mi ešte nejaký ten čas zostane v hlave ;). Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Faila

Díky práci kamery a několika vyloženě parádním záběrům je tenhle snímek temnější a děsivější než jemu podobné. Nejde jen o vyprávění zajímavého příběhu, ale i o hlubší pohled do života a mysli člověka, který zničil život mnoha lidí. ()

lemonova

Film by mal oveľa väčšie grády, keby nezlyhával v tom najdôležitejšom: v rozprávaní. Je to fascinujúci príbeh vyrozprávaný fádne a nekonzistentne. Ale aspoň som po dlhej dobe videla moju obľúbenú Michelle Pfeiffer. ()

Torpid

Čáry máry fondy, takže pohled do vysokého finančnictví zase trochu jinak. Mechanismům machinací a postavám které se toho zůčastňují není tentokrát věnována taková pozornost. Tady hlavně sledujeme devastaci jedné miliardářské rodiny, kterou její patriarcha desítky let vodil za nos a nechával ji v iluzi , že jsou za vodou miliardovou. Jaké to drastické procitnutí, když rodinka zjistí že jsou pouze milionáři a paničku vyhodí z V.I.P kadeřnictví, protože její starej okradl americkou vyšší vrstvu o 60 miliard. Levinson to celé nesmyslně přes dvě hodiny motá snad až na soucit s klanem Madoffových, kterého nejsem absolutně schopen. Herci dobří, ale Niro má tak do sebe uzavřenou postavu, že až tak moc prostoru na hraní nemá. ()

gemi

Kdyby to byla fikce, člověk by si řekl, že je to blbý jak boty, protože tohle by se přece nemohlo stát. Jenže to fikce není. Film se rozjede od první minuty. Zachycuje kdy to prasklo, vyšetřování i lidské tragédie, které Madoff způsobil. Místy téměr strhující podívaná, málem jsem dal plný počet. De Niro geniální, většinou tam místo něj fakt vidíte Madoffa! ()

TheRay97

Robert De Niro a Michelle Pfeiffer se znovu vrací společně na obrazovku. Tentokrát se nesleduje příběh mafiánské rodinky, ale podvodníka, který se obklopuje financemi. Velmi se mi zamlouvalo prolínání vyprávění z věznice a pohledy zpět na dobu, kdy si ještě všichni žili spokojeně a Bernie byl stále jediný, kdo s sebou nosil velké tajemství. Stačí jediná chybka a veškeré úsilí je v tahu. Musíme si ale připustit, že Bernie žil skvělý život, takový, o kterém může většina lidí jen snít a zbytek života za mřížemi neubírá nic na tom, co jednou znamenal. ()

Shitonit

Hezky natočený, ale nakonec musím uznat, že mě to moc neba. Je to spíš než vyloženě zákulisí Wall streetu, pohled do zákulisí jedný docela posraný rodiny. Navrch huj, uvnitř fujtajbl. Navoněná bída, s bižuteriově diamantovým leskem. ()