Africké savaně vládne ke spokojenosti všech zvířat král Mufasa. Právě se mu narodil syn Simba a celé království s radostí vítá nového následníka trůnu. Jen králův bratr Scar je touto zprávou nemile překvapen. Chce se sám stát králem a Simba je překážkou. Scar vymýšlí plán, jak se nenáviděného Mufasy a jeho synka zbavit. Dá příkaz, aby hyeny splašily stádo pakoňů a ti Simbu zadupali do země. Na poslední chvíli ho zachrání jeho otec, je ale zraněn a umírá. Prohnanému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout! A tak se Scar konečně dostane k moci. Simba si najde nové zvířecí přátele a vyroste do majestátné lví podoby. Mezitím země jeho otce strádá. Když v říši nastane hlad, vydává se mladá lvice hledat pomoc. Cestou narazí na Simbu a přemlouvá ho, aby se vrátil. Ten o tom nechce vůbec slyšet. Teprve opičák, který sloužil jeho otci, Simbu přesvědčí, že by měl zachránit říši krále Mufasy. (TV Nova)

baiskon108

Lví král je zajisté i král animáků – Má krásnou animaci, poutavý příběh, moudrého Mufasu, prohnaného Scara, zábavného Timona a Pumbu a píseň HAKUNA MATATA. ()

Evander

Milá pohádka, které k dokonalosti chybí málo. Např. až příliš mnoho muzikálových vložek. Jinak fantastická hudba určitě patří silnějším stránkám lvího krále, podobně jako hezký příběh. 85% ()

Folky

Od takového kultu by člověk čekal víc, ale jinak nemá smysl si stěžovat. Oproti jiným animovaným peckám to ale dost zapadá. ()

helloween93

Dnes již klasický animovaný film o jednom lvím společenství, jehož harmonii naruší zlosyn a intrikán Scar. Další klenot mého dětství, který jsem viděl kdysi dávno na vhs. Komedie a animáky jsou o vedlejších rolích a Timon s Pumbou jsou přesně to, co smutný Simba hledá. Nevím, jak vy, ale když začne hrát Can You Feel The Love Tonight od Eltona Johna, okamžitě se mi vybaví Lion King. Btw vůbec jsem netušil, že Rowan Atkinson dabuje ptáka Zazu. Hakuna Matata. ()

Pat_rick_fan

Môj absolútne prvý stret s kinematografiou nemohol byť lepší. Kultový animák celej generácie (a s Circle of Life ako jej hymnou). Prekrásna animácia, ktorú z ručne kreslených filmov pre mňa už nič neprekonalo, fantastická, až mystická atmosféra, osudový príbeh s prvkami tragédie a dokonalý soundtrack, ktorý zo mňa v troch rokoch (aj keď som to ešte netušil) ihneď spravil fanúšikov Hansa Zimmera a Eltona Johna. A taktiež (síce kreslenej) Afriky. ()

Besyn

Tak tady se Disney překonal.Moc pěkný příběh v nádherném hávu s překrásnou hudbou a písněmi.Moc,moc se mi to líbilo. ()

Natha

Moja najoblubenejsia rozpravka zo vsetkych. Som sice fanusik cislo 1, ale opravnene! :) Levi kral je vtipna, hudobne precitena a hlavne poucna rozpravka. Vsetko v nej pomaha ludom (hlavne detom) pochopit, ako by mali v zivote konat. Poukazuje na to, co je spravne a co nie je. Je pravda, ze o tom je vacsina rozpravok, ale mna jednoducho tato uchvatila najviac a drzi ma od mojich 7 rokov, ked som ju prvykrat videla. :) Myslim, ze by neuskodilo, keby si ju obcas pozreli aj dospeli. Niektori by to naozaj potrebovali. :) ()

bolf!k

Nebýt těch infantilních pínsniček, mám na mysli texty(viděl jsem to s dabingem), tak bych dal hvězd pět. Jinak nejlepší na dabingu jednoznačně Soukupův Scar. To je vyloženě lahůdka poslouchat :) 85% ()

mi-ib

"Ááá, to jsem se nacpal. - Já taky. Přežral jsem se jako prase. - Pumboo, ty jsi prase." Jeden z mých prvních filmových zážitků v kině. Bylo mi asi 7 let a já jsem byl na Lvím královi s bráchou u nás v městskym biáku. Jenže to už je víc jak 15 let a já si musel Simbu a spol. pustit znova, abych mohl objektivně hodnotit. Přesto to asi nezvládnu. Přecejen už jsem o 15 let starší. Jenže tahle pohádka má všechno co má mít a má i něco navíc. To navíc je silný příběh. Myslím, že kdybych jako malý mohl hodnotit, dal bych 4*. ()

Jeand´Boa

Těžko se to s odstupem času (rostoucím věkem) hodnotí...ale nutno přiznat, že z dílny zvané Disney je to to lepší, co člověku utkvělo v paměti nejen pro hloupost...když nad tím tak přemýšlím, je to ta z lepších vzpomínek na dětské zážitky v kině... ()

Torgal

Animácia výborná, ale opäť je to film, ktorý si užijú výhradne deti. Príbeh je osekaný na to najnutnejšie, vedľajšie línie neexistujú. Najväčší problém som mal klasicky s pesničkami, pri prvých songoch som vyslovene trpel, potom sa ale o čosi zlepšili. Ak si ale odmyslím spievanie, tak sa na to pozerá príjemne. Disney ale má aj lepšie filmy. 7-/10 ()

Spiz

Můj nejoblíbenější animák asi navždy.. Jako dítě sem to opravdu miloval a řekl bych, že se to nikdy nezmění.. Proste nejlepší.. Kam se hrabe nějaký Up, Doba ledová apod. xDxD ()

Haide

První film, který jsem kdy viděla v kině. No musím přiznat, že si z toho doopravdy příliš nepamatuju, protože mi mohli být tak... 4 roky možná. Každopádně jde však o skvělý film pro celou rodinu, se skvělou hudbou a na západní produkci i výbornou animací. Silný příběh už je (paradoxně) jen třešničkou na dortu krásnému prostředí a již zmiňované !úžasné! hudbě. ()

avril4234

Síce som ako malá bola na tom v kine, ale už sa na ten zážitok nepamätám, akurát viem, že už vtedy ma to uchvátilo. Ale aj teraz je to skutočne jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Nemám tomu čo vytknúť. Prekrásna animácia, postavy, veľmi dojímavé piesne a vysoko emocionálny príbeh, pri ktorom sa nikdy nemôžem vyhnúť slzám, aj keď to pozerám stokrát dokola. Nemôžem dať menej než 5* a 100% :) ()

Disney100: Koncert

12.10.2016

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

29.09.2016

Režisér prvních dvou Iron Manů si letos dopřál velký comeback. Jeho hraná/digitální Kniha džunglí vydělala 965 milionů dolarů, což znamená jediné - už se dávno pracuje na pokračování. Favreau ho měl… (více)