JohnnyD

Výborná zábava s našľapaným castingom a drzými dialógmi, kde mi vadil len ukecaný meta naratív v prvej tretine, kde jednotlivé scény viac menej len vizualizovali rozprávanie Hugha Granta. ()

Nin

Guy Ritchie se vrací ke svým kořenům a předvádí tu cool gangsterku. Možná bych si měl jeho první kousky zopáknout, ale Gentlemani jsou podle mě dost jiní než například Podfu(c)k či Sbal prachy a vypadni. Kupříkladu podle mě tenhle film mnohem více tlačí na komedii... a mnohem více kašle na nějakou logiku a realističnost, nejhlavnějším cílem je být cool. Máme tu spoustu skvělých herců, ale ty tu slouží jen k tomu, aby měl film co největší frajery, případně aby byla sranda. Nemůžu si pomoct, Gentlemani mi připadají hrozně povrchní. Kdyby se jednalo pouze o komedii, tak by mně to nevadilo. Jenže oni jsou Gentlemani komedií jen občas. Jsou pasáže, kdy tenhle film je plný vtipů - a často velice dobrých - pak se ale Ritchie zase soustředí především na tu gangsterskou část, která se snaží být drsňácká a v lecčem realistická (společenské třídy, legalizace marihuany, ghetta...), a tam mi prostě dost vadí, když se autor filmu tváří, jaký vám ukazuje velkolepý příběh... A neukazuje. Je to scénář plný logických děr a přehnaných nesmyslů (Youtube videem by se zabývala policie, "důkazy" na konci jsou jen v kufřících - protože profesionální bulvární novinář asi nezná internet...), jen jsou v něm občas dobré vtipy a všechno to odehrávají velice charismatičtí herci. Slušný film, ale velmi slabý Ritchie. Rozhodně tohle u něho není návrat ke kvalitní filmařině. (7/10) ()

Indiana

Skvělá gangsterka, která mě chytla stejně jako před lety Ritchieho předchozí Podfuck. Je to takový trochu remake Dlouhého velkého pátku s Bobem Hoskinsem (kromě podobné zápletky je i jedna z posledních scén v autě téměř totožná). Svižné tempo, vlastně za nejslabší část považuju asi vysvětlující začátek a pak už se to nezastaví. Výborné herecké obsazení, mnohými vyzdvihovaný Hugh Grant mě překvapivě bavil asi nejmíň, ale i tak byl skvělej. Colin Farrell geniální. 90% ()

Pilda17

Novodobá gangsterka, která má fantastický scénář a zajímavý příběh. Film vám nedá od začátku vydechnout a nutí vás přemýšlet. Logicky se každou minutou víc a víc zamotává až přijde rozuzlení, které je bez chyby. Herecká sestava je dokonalá, tohle je v mých očích nejspíš nejlepší film roku 2019. ()

Aky

Ne, tento způsob vyprávění mi prostě nesedí. Chtějí-li autoři něco sdělit, měli by se (pro mne) snažit o srozumitelnost, nikoliv své sdělení komplikovat kvůli předvádění se neortodoxní formou. ()

Cappuccino

Famózny Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Colin Farrell a Hugh Grant. Už len ich samostatné scény spravili z filmu vynikajúce predstavenie. Takú charizmu a štýlivosť som pokope už dávno nevidel. Záverečná pointa nebola síce veľmi odrovnávajúca a popravde sa dala čiastočne očakávať, ale vôbec mi to neprekáža. Hlavné je, že som sa celý čas fantasticky bavil. ()

HAL

Nejsem si jistý jestli to je víc návrat ke starému Ritchiemu, a nebo koncentrovaný odvar ze starého Ritchieho... ale ten stary Ritchie tam je, takže dobrý. Ale Sbal prachy, Podfuck a Rocknrolla lepší. ()

misterz

Áno, sofistikované, srandovné, len miestami som sa trochu v deji, a hlavne v tých postavách čo sa tam niekedy mihali, strácal. Ale uznávam, za posledné roky to najlepšie od Guy Ritchieho. 80/100 ()

Goldbeater

Král je zpátky! Tedy doufejme. Guy Ritchie se vrátil do gangsterských sfér, ve kterých mu to režijně a scenáristicky slušelo nejvíc. Jeho filmy posledních let mě totiž nechaly při nejlepším chladným, třeba jeho rádoby cool Sherlocka Holmese docela nemůžu vystát. Ale Gentlemani se vskutku a bez nadsázky vezou na vlně jeho klasických veleděl Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)k. Obsazení je celkově velmi vydařené, ale Colin Farrell nutně vybočuje i nad ostatní skvěle vybrané herce. Efektivně vykonstruovaná zápletka je tak akorát vyvážená, aby nepůsobila uměle, propojila barvité charaktery a minutu za minutou svým odkrýváním karet velmi dobře bavila. Trochu jsem postrádal více řízný a překvapivý závěr, přesto mě docela bavilo to meta rámování dotýkající se filmového průmyslu a celkově pohodově-pozitivní atmosféra. Návrat k pramenům Ritchie už léta vyloženě potřeboval a doufám, že to tímhle snímkem nekončí. ()

liskam

Naprostá,naprostá NAPROSTÁ PECKA!! Až to uvidím podruhé tak se rozepíšu, protože tohle je opravdu film ke kterému je dobré něco napsat. Za mě 99% ()

mzss1

(35%) Neměl jsem v plánu vidět tento nový filmový „gangsterský“ počin GENTLEMANI. Neříkám, některé gangsterky mám rád, ale takové ty novodobé, typicky americké jako je tento film opravdu nemusím. Ospravedlňuji se všem fanouškům režiséra Guy Ritchieho, ale toto mi vážně nesedlo. Neviděl jsem žádný jeho film a asi ani neuvidím. Tato novinka mě trochu nalákala vysokým hodnocením, ve výsledku ale zůstanu nepochopen. Přesto jsem to neodjebal jednou hvězdou jak jsem zamýšlel a to proto, že v hloubi duše cítím, že to jistou KVALITU a ÚROVEŇ mělo. Technická stránka filmu, kamera apod - to zde bylo asi dobré. Občas se tu zastřílelo, ale to nestálo moc za řeč. Bavili mě nejvíc herci McConaughey, Hunnam a Farrell. První půle filmu byla totálně nudná, ta druhá už byla lepší. K tomu to mělo funkční, ale strašně nudné rozuzlení. Nějaké ty nadlehčené scénky zde byly, ale minuly mě. Takže asi tak, víc to okecávat nebudu. Vydržel jsem to až do konce a už další filmy, ani ty předchozí, co natočil Ritchie, neuvidím. Aspoň jsem to zkusil …. ()

kingik

Matthew McConaughey svádí konkurenční boj s britským podsvětím. Svého obchodního ducha zasvětil pěstování konopí. Dost mu to vynáší, ovšem najdou se i dny, kdy jeho přísně tajná pěstírna přestane být utajenou a jeho sličnou manželku Michelle Dockery navštíví asijský konkurent za účelem vynuceného sexu. A to našeho hrdinu pekelně vytočí. To by nebyl Guy Ritchie, kdyby se tvůrčí oklikou nevrátil k žánru moderní gangsterky, na kterém si udělal jméno. Podvratné živly všeho druhu to je jeho tvůrčí základna. A v tomhle kousku se tedy zaskvěl každý účastník: některý originálně nevyzpytatelný, takový byl parťák ve zločinu Charlie Hunnam, našel se i takový, co měl vtipný rozměr, takový byl Colin Farrell, a průvodcem britskými zákoutími zločinu se stal Hugh Grant coby značně upovídaný soukromý detektiv. Na upovídanost tentokrát Ritchie vsadil nejvíce, ovšem učinil z ní výsadu. Dialogy jsou kvalitně až důmyslně vystavěné, načež se postupem času dostaví celková rafinovanost vyprávění. V celkově zajímavém a břitkém pojetí mně chyběl jen lepší (u)závěr, ovšem většinu času jsem se bavil skvěle. Tok filmu nikterak neměl závratné tempo, Ritchie to ale měl více než dobře promyšlené, takže ve správnou chvíli utáhl brutální šrouby. Sice bych snesl i mnohem drsnější scény, ale skvěle vycházel záměr vysmát se i vyloženě nešťastným událostem, co potkávají jednotlivé postavy. Guy Ritchie si uvědomil, že je dobré se v pravou chvíli připomenout tím, co má "zmáklé" bravurně. A v britském podsvětí se orientuje opravdu zdatně. 8/10 ()

HoneyBunny

Spíš taková stylová gangsterská jednohubka než něco přelomového, ale Ritchiemu musím uznat, že se alespoň částečně vrátil do formy. Tenhle film má přeci jenom ostřejší hrany, než Guyovy novější hollywoodské výplody. Gentlemeni nabízejí bandu sympatických podvraťáků v čele s macho McConaugheym a slizkým Hugh Grantem. Jejich příběh je sice ve své podstatě banální, ale kdo má tyhle anglické rychlé a vtipné gangsterky rád, tak zaplesá. ()

Anderton

Guy Ritchie nám dal po dlhom čase presne to, čo sme od neho chceli vidieť. Nie síce viac, ale ani menej. Občas sú niektoré scény príliš dlhé, ale je ich len zopár a tu skutočne niet priestor na nudu. Lahôdkové obsadenie, niekoľko perfektných hlášok, len som ich možno očakával ešte o niečo viac. Suma sumárum ale skvelý návrat do starej formy a pokiaľ máte radi Eddieho Marsana, tak sa budete musieť cez veci, ktoré sa stanú jeho postave, skrátka preniesť. Rámovanie tým, že ide vlastne o retrospektívne rozprávanie podľa scenára na základe reality a pokračujúce aj po jeho posledných riadkoch, beriem ako mierne oživenie, určite nie ako niečo geniálne, artové, či prepisujúce žáner. ()

Frajer42

Guy Ritchie navázal na počátky své režisérské kariéry, kdy mu šla práce hezky od ruky a vytvořil luxusní snímky (Sbal prachy a vypadni a Pudfuck). Potom se nějakou dobu zabýval tvorbou píčovin a průměrných slátanin, aby zjistil, že to nejsou žánry, které by mu jakkoli šly a nyní se filmem Gentlemani vrací ke kořenům v plné síle. V rámci žánru se toho nedá moc vytknout. Skvěle se mi trefil do vkusu a při pohledu na průměrné hodnocení, jsem evidentně nebyl sám, koho dokonale filmově uspokojil. Všechno stojí na geniálně napsaném scénáři a božsky vymyšlených postavách, které jsou zahrané s naprostou bravurou. Božský Matthew McConaughey či Colin Farrell jistě nikoho nepřekvapí, ale co vytáhl Guy Ritchie z Charlie Hunnama, kterého jsem měl zafixovaného jako postavu z ochotnického klubíčka profesionálních neherců - to byla radost pohledět. I kdyby se jednalo o 2 hodinovou konverzačku v britském stylu, tak bych se nenudil, protože dialogy jsou totálně uchu lahodící. Na přilepšenou ovšem Guy Ritchie přidává i kapičku akce, kde o humor a cynismus rozhodně není nouze. Snad vůbec poprvé chválím v komentáři i kostýmy, ale při pohledu na "Kouče" jsem se nepřestával řezat smíchy. 89 %. ()

boshke

Co bych ještě dokázal pochopit, je, že vám všem nevadí, že Ritchie pořád dokola točí filmy, které jsou z 95% identické. Co dokážu pochopit o něco méně, je, že to nevadí mně. Ano, je to Snatch & Co. all over again, ale mně to je fakt šumák, protože jsem se i přes jeho typické "tisíc a jedna postava, ve kterých se špatně orientuje, a celé to dává smysl až díky posledním dvěma minutám" bavil od začátku do konce a zašel bych i znovu... kdyby mne to nemělo stát dalších 209 korun... Těžko něco vytknout nějakému z herců, ale Farrell s Grantem samozřejmě vedou. A v průběhu času mne čím dál tím víc překvapuje Hunnam, kterého jsem měl ve škatulce "osvalenej blbeček, kterej neumí hrát" #pacificrim, ale tohle zařazení bylo očividně špatné... 100% ()

Dzeyna

Je to hrozně super akčňák. Sice z toho nejsem tak úplně odvařená, ale fakt mě to bavilo. Hlavně je tam můj miláček Matthew, takže za mě spokojenost. A to, že takových filmů už je mraky, o tom se není třeba bavit. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm