Sexuální výchova

• Velká Británie Sex Education (více)
Velká Británie, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvůrci:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (více)

Série(4) / Epizody(32)

Rockerman

V životě by mě nenapadlo, že mě odpůrce trapných a nevtipných komedií ze středních škol bude bavit seriál z tohoto prostředí. Tu a tam nějaká ta trapárna proběhla i zde, ale většinou byly ty fórky dobré a mělo to i svou vážnou rovinu. Samozřejmě, že mě zase vytáčelo to neustálé omlouvání se a to i za slova i činy, které žádnou omluvu nevyžadovaly. Také mi nebylo moc po chuti, jak nám tvůrci chtěli ukázat, jak ta multi-kulti a nerasistická společnost perfektně funguje (dvě mámy, černá a bílá = tmavý syn, běloch + bývalá zřejmě černá žena = tmavá dcera atd.). Jenže toho zajímavého a humorného tu bylo daleko více. Vrcholem seriálu jsou dialogy mezi Otisovou mámou a instalatérem. To patřilo k tomu nejlepšímu a za vynikající Gillian Anderson přidávám půl hvězdy. ()

johnywalker

Tohle by nemělo uniknout žádnému dospívajícímu jedinci dosahujícího při nejmenším průměrné inteligence (aneb takovému, který se při slově sex, vagína, penis nebo klitoris nezačne hystericky řechtat). Hlavním tématem seriálu je skutečně sex, což může být pro leckoho odrazující, protože se necítí s tímto tématem stoprocentně pohodlně. Když seriálu ale dáte šanci, objevíte v něm příběhy, se kterými se dokážete ztotožnit, vcítit se do nich či si z nich odnést cenné ponaučení. Sex education je vtipná, nenáročná, naučná, příjemná a úsměvná podívaná, která rozhodně stojí za zkoušku. ()

roxanne_GG

Je to sice poněkud nadsazené, ale neuvěřitelně to baví, a to je podle mě to hlavní. Se začátkem druhé série přidávám pátou hvězdičku, nemůžu se od toho odtrhnout. Navíc, Asa je v roli Otise k popukání. ()

GMVajgl odpad!

Nevím jistě, jestli jsou tvůrci tohohle seriálu banda feministek a homosexuálů, ale natočili seriál, ve kterym chlapi zoufale chtějí po ženách vztah, zatímco ženy jsou ty nadržený, chtějí jen sex a vztahům se vyhýbají; kde černoši jsou skvělí otcové, běloši naopak mizerní a o něžné, citlivé a zranitelné chlapce se dívky pomalu perou, zatímco jediný cisgendered white male na škole je v každém dílu ponižován. Prostě další popkulturní feminacistická propaganda. ()

TETŘEF

Hodně lidí se pozastavuje nad množstvím sexuálně-genderově-rasových kombinacích, které tvoří nedůvěryhodnost světa (a něco na tom trochu je a ne že by to člověku v dnešní atmosféře zlosti k takovým tématům nepřišlo na mysli aspoň do té míry, že to nikdo v seriálovém světě neřeší), ale já jsem překvapen Anglií, kde neprší a pořád to tam vypadá jako ve Španělsku. ()

bery71

1. série: 3,5/5 První díly jsou vysoká liga. Scénář je silnej a dialogy dávají smysl, zahráno výborně. Funguje to skvěle a zároveň tam je velká přidaná hodnota trefených momentů pro odbočení z žánrových klišé. Epizoda z potratové kliniky je nesmírně lidský a vtipný kafe.  S dalšíma epizodama pokračuje svižné tempo i většina z toho, co píšu hore. Začne ale bohužel mizet ona skvělá žánrová subverze a je z toho trochu moc "klasický" drama rom-com. Jakoby každá zápletka musela být uzavřená. Jakoby každá scéna musela mít přesně daný 'feeling'. Od diváka už to vlastně nic nechce. Je to líbivé jako post na instagramu. A stačilo by myslím, kdyby některé scény byly o trochu delší a bez hudby. Trochu trapnosti a ambivalence, kruciš. I tak je to celkově velká paráda, jen jsem se ze začátku namlsal na podvratnější message. ()

hazaba

Místy skvělý, místy až příliš tlačí na pilu, ale jinak velice dobře natočený seriál o dospívání a všem, co je provází. Poslední řada je o dost slabší a je potřeba si uvědomit, že se jedná o určitou bublinu... ()

SidneyP

Bohužel čtyři série byly na tenhle seroš možná až příliš. Zatímco první dvě byly neobvyklé love story na "americké" střední v Anglii, tak poslední dvě zase míchají už moc věcí dohromady. Každý je gay, každý je bi, každý si začíná s každým a obzvlášť poslední série mi připadala, jak kdyby i samotní herci se už nemohli dočkat, až to skončí a můžou se posunout k jiným projektům. Škoda, že se ze seriálu stalo takové panoptikum všech lidí a jejich poruch, nemocí, absurdit apod. ()

Hpatrik

No páni! Pustil jsem se do toho kvůli Gillian a Asovi (ach ta skloňování), a výsledek mě víceméně dostal na kolena, a shlédnul jsem to téměř na posezení. Postavy jsou nejen skvěle obsazené, ale především výborně napsané, je to dokonale zábavné, a dostatečně vážné když je třeba. Má to šmrnc a spád, že mi každá episoda přišla krátká. ()

HenryIvan

Britské teenage issues a Netflix idú dokopy. Sex Education je však oveľa komplexnejšie ako moja úvodná veta. Prepierajú sa tu nie len tínedžerské slasti a strasti, ale aj vzťahy v rovine rodinnej. Ale vážne, je to jednoducho úplné a návykové maso, pri ktorom máte pocit, že ho „ slúpnete " za jednú noc ( nebyť povinností na ďalší deň tak sa tak aj stane ). Všetko na tom je skvelé. Herci - absolútne chrumkavý, prostredie, v ktorom sa to odohráva - presne podľa môjho gusta, hudba - elektrizujúco presná. Suma sumárov - nič viac netreba. Až sa hanbím, že som dal len 4*. Prípadná druhá séria ( o Bože môj nech je ďalšia ) môže pohár mojich očakávaní dozaista naplniť, pomyselný ( skurvene na pocity atakujúci ) cliffhanger ( vo viacerých naratívoch ) predsa padol na ( skurvene ) úrodnú pôdu. ()

bararich8

Povedený kousek, hlavně první díly, který pobaví díky svému jinému pohledu na věc - teen komedie o problémech dospívající mládeže - a zajímavým postavám. Humor je příjemný, logicky spíše zaměřený na mladší ročníky.Hlavní dějová linka (Otis) tady plní svůj účel, ale příběhy dalších postav jsou s ní pěkně svázané a vzájemně se doplňují. Na konci se to až celé příliš přibližuje klasickým teen vztahovým seriálům, ale celkově je to fajn chuťovka, která rozhodně potěší, 4,5* ()

Joppo88

Cekom svieže a aj vtipné... len... podľa môjho gusta až príliš začali tlačiť na pílu a prezentovať LGBTI - všade.. a to časom aj omrzí a aj začne štvať a brať radosť z oddychu. V českom dabingu, ale vrelo odporúčam - zvlášť hlas pána Otisa... ()

katmandzoo

Keď som sa rozhodol zapnúť si tento seriál z dielne Netflixu, nemal som prílišné očakávania. Predsa len, podobných filmov a seriálov odohrávajúcich sa v prostredí strednej školy a rozprávajúcich o životoch mladých ľudí, sme tu mali už kopu. Musím však povedať, že v tomto prípade som ostal milo prekvapený. Sex education je moderný a veľmi aktuálny seriál pojednávajúci o sexuálnom dospievaní stredoškolákov a o problémoch, ktoré s tým súvisia. Otvára množstvo tém, ktoré sú aj v dnešnej dobe v niektorých spoločnostiach tabu a divákovi to podáva veľmi pútavým a zaujímavým spôsobom, na základe ktorého je nútený sa na isté veci dívať z viacerých uhlov pohľadu. Vtipné a často bizarné situácie, do ktorých sa študenti dostávajú, trefne vykresľujú, aké myšlienkové pochody sa v nich odohrávajú a akými spôsobmi sa s nimi v čase mentálneho a fyzického dozrievania snažia vyrovnávať. Seriál je natočený veľmi hravo, takže ani jedna epizóda vyslovene nenudí. Hlavné postavy sú sympatické a dokážete sa s zžiť s ich životnými príbehmi a trápeniami. Na odreagovanie je preto tento seriál v týchto pohnutých časoch ako stvorený. Vrelo odporúčam. 5/5 ()

chrispe

Musím přiznat, že mě Sex Education ve finále mile překvapilo. A jsem ráda, že jsem to nezabalila a pustila si ten třetí díl, díky kterému jsem pak sjela první dvě řady na posezení. A místy mě to bavilo fakt moc a místy ani moc ne. Ale celkový dojem mám pozitivní. ()

Torgal

Spočiatku výborný odpočinkový seriál, ktorý sa postupom času zmenil “len” na veľmi dobrý. Tento prerod bol postupný, keď sa miesto zábavnej sexuálnej poradne Otisa a Maeve a začal zameriavať na vzťahy. Samo o sebe by to nebol problém, lenže tu sa to zmenilo na spôsob “každý s každým”, čo s ohľadom množstvo sexuálnych minorít zastúpených na Moordaleskej strednej (tu sú to skôr majority) dáva poriadne divoký koktejl. Tvorcovia to v tomto ohľade prepískli a z takého Erica ostalo len torzo toho sympaťáka z úvodných epizód. Stále sa mi to dobre pozerá, ale mám obavy, kam sa toto ešte do budúcna vyvinie…8/10 ()

Jajar

Fakt skvělý teenage, high school seriál. Freaks and Geeks pro dnešní generaci. Silné emoce, aktuální témata. Na bojišti kulturních válek si každopádně tvůrci stranu vybrali. Nic pro konzervy. ()

Urukhaj98

S01-S03: Sexuální výchova je v podstatě fúze přisprostlé pubertální komedie typu Prciček a vážně míněného dramatu o těžkostech dospívání. Tvůrcům se snaha mezi těmito dvěma rovinami balancovat daří na jedničku a činí tak ze seriálu mimořádně feelgood podívanou, která obstojí i při opakovaných shlédnutích. 9/10 ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (více)