Sexuální výchova

• Velká Británie Sex Education (více)
Velká Británie, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvůrci:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (více)

Série(4) / Epizody(32)

joker30

Velka skoda, ze serial nebol ukonceny po 2 serii, ktora naozaj skvele rozvinula vsetky postavy, aj tie ktore sa spociatku zdali ako zbytocne, alebo negativne. Dalo sa to krasne ukocirovat a mozno by som dal aj plny pocet 5 hviezd. Tretia seria na volnobeh udrzala relativne dobru kvalit, ale uz uplne zbytocne este dalej predlzovala love story hlavnych dvoch postav. 4u seriu, ked sa budem snazit byt zhovievavy zhodnotim ako uplne priemernu. Spociatku rozpacito este viac rozbujneny roznorody svet teenagerov si isto najde svojich fanusikov. Nevedel som sa ale rozhodnut, ci ide az o komicky satiru,/ co by bolo fajn ak by sa to podchytilo vtipnejsie, tak ako sa to darilo v predoslych seriach/ alebo naozaj chceli tlacit na silnejsi gender tematicky respekt. To by nebol ani tak najvaznejsi problem, ako to, ze vlastne pozadie serialu zatlacilo hlavne a zaujimave postavy uplne do uzadia.  Zaverecne dva diely ako tak udrzali relativne zaujimave ukoncenie pribehu, co by som vyzdvihol. Nebyt toho, bol by som asi este ovela kritickejsi. Napriek slabsej poslednej serii komplexne ide o nadpriemerny a sympaticky teenage serial. 77% ()

Queb

Za mě jedna z nejlepších „teenager“ komedií, které jsem viděl. 1. 2. 3. Série naprosto super. Postavy/charaktery jsou skvělé a zajímavé a jsou skvěle vykresleny… humor je dobrý a kvalitní - rozhodně né dětinský a stupidní, jako to občas v „teenager“ komediích bývá. Pořád dává trochu větší pozornost „LGBT“ tématům, ale v 1.-3. Sérii, je to ještě v pohodě. Ale 4. a poslední série za mě velké zklamání a kazí to tak trochu dojem celému seriálu, prostě nedůstojné zakončení celého seriálu. Pokud v předchozích seriích je téma LGBT ještě v normě, tak tady to už naprosto přestřelili, počínaje alternativní školou a tím jak funguje, tak i množstvím LGTB, kdy máte pocit, že v seriálu existuje 1 člověk co není LGBT na 20 co LGBT jsou…. Člověk by si myslel, že 4. Série bude hlavně o závěrečném posunu a nějakém vyústění vztahu Otise a Maeve, ale to se nestane a ti dva prostor vůbec nedostali a zakončení a vyvrcholení jejich vztahu se nekoná. Člověk sleduje 3 série právě nejvíce vztah těch dvou a to jaká je mezi něma skvělá chemie a těší se nějaké skvělé „zakončení“ a bohužel…. 4. Série nejslabší a pokazila závěr seriálu. Nicméně seriál jako celek stojí za vidění, pro toho kdo hledá skvělý  komediální seriál. ()

ExpertAsie

Kéž bych, měl už tehdy šanci na střední mít takového tejpka, co by ti přímo řekl ze srdce, jak máš přímo naložit teď i do budoucna se svým sexuálním životem, jedním slovem, sex guru :D. ()

holub109

Dost velké překvapení. Netflix už ze začátku roku vypustil takto skvělý počin a jednu z nejoriginálnějších komedií poslední doby. Seriál ve zkratce pojednává o extrovertním teenagerovi Otisovi a jeho matce, která je sexuoložka, díky čemuž od ní Otis ledacos pochytí a začne radit svým spolužákům. Rovněž se zamiluje do spolužačky Maeve a jejich prohlubování vztahů je dalším motivem seriálů. Britský humor je výtečný a opravdu jsem se smál každou chvíli, i když jsou poslední díly více dramatické a humoru trochu ubývá (což není na škodu, protože i v dramatičtější rovině tu funguje skvěle. Postavy a herci obecně jsou také velmi dobří. Na závěr musím zmínit skvělou Gillian Anderson :D 1. série - 95% / Druhá série byla fakt nářez. Ohromná feel good pecka. To obsazení je prostě výborné, chemie mezi hlavními postavami funguje na jedničku s hvězdičkou. Navíc to působí celé hrozně přirozeně a jak komediální, tak dramatické pasáže jsou zkrátka skvělé. Ještě lepší a vyváženější než první řada. Závěr mě naprosto rozsekal. Natěšenost na další sérii je neskutečná. 2. série - 100% ()

Sweat55

I přes mírné zklamání u vyvrcholení musim říct, že mě tahle feel good, strašně sprostá pohodovka, dost bavila. Velmi sympatické postavy měly moji pozornost už od prvního dílů a příběh mě vlastně taky bavilo sledovat. Jenom je škoda toho až sladšího finále, kde jsem měl pocit že sleduju telenovelu z kanálu CW Network. ()

Maximilianus

Perfektný svieži seriál o stredoškolákoch a ich existenčných a najmä sexuálnych problémoch. Postavy zaujímavé, problémy ešte viac, spracovanie top. 2. séria: Pracuje so známymi postavami, plus pridáva pár nových. Akože, bola to strašná telenovela a až moc prekombinované. Humoru tu bolo omnoho menej, bolo to menej inovatívne a všetko taká náhoda ako ani nie je možne. Prvých 5 dielov bolo na 3*. Aspoň že v posledných troch sa seriál ukľudnil a viac sa priblížil prvej sérii. Čiže vďaka dielom 6, 7, 8. je to na 4*. Seriál to je stále dobrý a zaujímavý, len už nie taký prekvapivý a skĺzol do až nereálnych klišé. 3. séria bola pre mňa podobne ako tretia séria Strange Things príjemným prekvapením, ktoré som si veľmi užil, a to najmä vďaka tomu, že podobne ako ST ale aj prvá séria Ted Lassa bola zábavná a odľahčená. Páčilo sa mi, že dostali priestor aj postavy, ktoré boli v minulosti viac v úzadí. Musím ale povedať, že posledné 3 diely boli slabšie ako zvyšok série a po skončení som mal pocit, že by to malo ešte pokračovať, ale to skôr vypovedá o kvalitách tejto série. Určite zlepšenie oproti prechádzajúcej sérii. Teším sa na ďalšiu. 4. séria: Na moje prekvapenie ešte dokázala udržať relatívne vysokú úroveň, aj keď aj na mňa už bolo moc toho všetkého LGBTQIA2S+ (a to neviem, či som niekoho nevynechal). Ak to tak teraz chodí na západných školách, tak ok, ale myslím si, že toto je Netflixovská vec a tu sa jednoducho nechal uniesť. V podstate mi nevadí zakončenie príbehu žiadnej z postáv. Erik je samozrejme môj favorit a jeho predstaviteľovi prajem veľa úspešných projektov, nech sa z neho stane hviezda a vídavame ho na obrazovkách a plátne čo najviac. Stále mi Sex Education pripadá ako taká cukríková Euphoria, ale riešia sa aj tu dôležité témy, len je to také klasickejšie, ale inak super. 7,2/10 ()

zapalik

Název a synopse mě dlouho odrazovaly, nakonec jsem se přemohl, protože hlavní hrdina už i jinde ukázal, že má obrovský talent. A jsem rád, že jsem předsudky k "teenage" seriálu překonal. Nesmírně se u toho bavím, tuhle jsem se jedné scéně chechtal několik minut v kuse. A není to rozhodně jen o té legraci... ()

bono22vox

Chytré, vtipné, sympatické, dojemné, poučné... A to vše v doprovodu skvělého soundtracku... Pro dnešní mládež dokonalá záležitost... ()

LordMysti

Zkouknuto jedním dechem. Jasné téma, jasné příběhy, žádná hluchá místa, prostě si to nenáročně frčí díl za dílem. Super. ()

ChickenPate odpad!

Britská škola? Jakože cože? Kdyby to tam nebylo několikrát zmíněno, tak to divák nemá šanci rozeznat. Analýza vztahů v seriálu vyobrazených by vydala na samostatný článek, ale jednoduše to shrnu. Příšerná multietnická propaganda plná, ve společnosti zcela marginálních, vztahů jako je "mužná blondýna matka 1", "černá matka 2", které shodně "mami" oslovuje nejlepší plavec školy "černý lovec žen". Etnicky homogenních párů v celém seriálu nenapočítáte víc, než prstů na jedné ruce. ()

E lan

Neskutečná pecka! Vtipná, smutná, zábavná každým coulem. Skvělé herecké výkony, vynikající scénář a režie. Už aby byla další řada, tonse neomrzí! ()

Klajondr

Musím se přiznat k něčemu, co se mi už dlouho nestalo. Ano, tomuto seriálu jsem naprosto propadl. Ať už je to skvělým prostředím, pěkně napsanými postavami, a nebo prostě jen tím, že jsem slaboch a dojme mě blbá romance teenagerů, Sex Education od lidí z Netflixu se náramně povedl. Příběhu nevadilo ani již typické dosazování postav všech sexuálních orientací. Tento seriál je tak důkazem, že i toto křehké téma lze do kinematografie dosadit velice jemně. No a teď hurá do nocí pročekaných na sérii 3. ()

Hashirama

Hot tubs are not really my thing. - What is your thing then? - Complex female characters. Je to karikatura, je to naleštěná stylová bublina...ale především je to dokonalá rom-com plná neotřelého vtipu, svěží romantiky a originálního nenuceného humoru v živém barevném podání, které si nejde neužívat a nejde se nepokrytě a nahlas nesmát. Někdo říkal povrchní fake limonáda? Já říkám neskonale užívací, třeskutě zábavný a příjemně uvolněný piece of art, v němž se snoubí blýskavá nadsázka se sladkobolnou citovou opravdovostí, a ve kterém leckdo třeba najde odpověď, kterou hledá. I fuckin’ love Maeve! ()

Luxocculta

Komediální seriál, který je nejsilnější ve své dramatické rovině. Pro už dávno neteenagera je v něčem naprosto nekoukatelný (např. první dva díly ve stylu Prciček), ale když se dostane k vážnějším tématům, má rozhodně něco do sebe. Na druhou stranu to, že je to často dost pubertální, vnímám i jako velké plus, protože seriál působí autenticky a dost možná se v něm díky tomu mnozí náctiletí víc najdou. Po hodně pohodové třetí sérii přidávám pár procent. 80 % ()

arkie

Sezona 1 bola bomba. Potom to ide dolu vodou, 2.sezona stale ok, ale uz tretia ide len na zotrvacnost. Nasinec mozno nezaregistruje uplne dobove nezmysly, ked sa v prostredi v skole mixuje realita anglickeho a americkeho skolskeho systemu. Bohuzial ale neskor sa polozi aj logika deja na oltar akejsi myslienky a symbolizmu, co je ale cim dalej menej stravitelne. Serial ma obrovsku hodnotu v zmysle akceptacie LGBT+ a moderneho vedenia postav, ale bohuzial otvara temy, ktore boli v zapadnom svete aktualne tak pred 10 rokmi a v zasade su vsetky nekonfliktne. Teda okrem opatrneho naslapovania okolo transgender, kde radsej nastrcili len nonbinary postavu. Obavam sa, ze 4.sezonu uz sledovat asi nebudem. ()

maxmen

Seriál hezky zpracovaný a v prvních sériích místně vtipný, ale tam to končí. Od druhé série seriál pouze propaguje sexuální devianci a všechno další sebedestruktivní chování a špatné rozhodování, které může. Pouze další z levičáckých odpadů Netflixu, který by ještě pár let zpátky nikdy nevznikl. 40% ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (více)