Zdravotní škola

(seriál)
  • Dánsko Sygeplejeskolen (více)
Drama / Rodinný
Dánsko, (2018–2021), 16 h 20 min (Minutáž: 38–42 min)

Mikkel Maltha

Molly Blixt Egelind, Jesper Groth, Mikkel Becker Hilgart, Jens Jørn Spottag, Anette Støvelbæk, Benedikte Hansen, Anna Stokholm, (více)

Série(4) / Epizody(24)

Mladé dívky a chlapci usilují stát se zdravotníky a pomáhat druhým v poválečném Dánsku... Dánsko, roku 1952. Několik let po konci II. světové války se zdravotnictví potýká s akutním nedostatkem sester, a proto se odvážná ředitelka zdravotnické školy v městečku Frendenslund rozhodne pro odvážný experiment – poprvé v dánské historii otevře škola své dveře i mužským studentům. Rozšíření řad v dosud ryze ženské profesi má své příznivce i odpůrce. Na škole se ale schází pestrý kolektiv nadšených mladých lidí, které i přes jejich rozdíly pojí touha pomáhat a prožívat společně studentská dobrodružství... Romantický dánský seriál byl opakovaně nominován na Dánské filmové ceny a setkal se i s velkou popularitou u domácího publika. V hlavních rolích uvidíme výrazné tváře mladé generace dánského herectví – vedle Molly Blixt Egelindové například Mortena Andersena nebo Katrine Greis –Rosenthalovou. (Česká televize)

kolemjdouc

Seriál má málo epizod a tak doufám,že bude mít spád až do konce.Docela slušně má nakročeno.Teda u mě.Sedl mi do nálady.A doufám,že až do konce se scénář vyhne skandinávskému politikaření.Jsem óbr spokojená úplně se vším.Se scénářem,samo že záleží na překladu (to obzvlášť) ,režií,interiéry a exteriéry.Nadstardní výkony herců.A kóóónečně musím vyzdvihnout překlad a famózní český dabing.Nejsem náročný divák, ale někdy to,co pustí dabingová studia mezi lidi je čistá tragedie!Za tím si stojím!Si čété u mě šplhla!Klobouček! ()

• Natáčelo se v psychiatrické léčebně Sankt Hans Hospital v Roskilde v Dánsku. (BMW12)