Je tomu už dávno, co hvězdný motocyklový kaskadér Johnny Blaze (Nicolas Cage) uzavřel smlouvu s ďáblem, aby tak dokázal ochránit lidi, ke kterým má nejblíže - svého otce a dětskou lásku Roxanne (Eva Mendes). Nyní si však ďábel přišel vybrat svůj dluh. Přes den Johnny zůstává špičkovým kaskadérem, ale po setmění se mění v Ghost Ridera, jehož údělem je lovit rebelující démony. I přesto, že je nucen bezvýhradně plnit ďáblovy rozkazy, rozhodne se se svým osudem bojovat a využít své prokletí a nově nabyté síly k tomu, aby ochraňoval nevinné. (HBO GO)

nash.

Být zlomyslný čumil, byl bych spokojen. Vždyť kolikrát za život má člověk šanci vidět popravu. Navíc popravu takové legendy jako comicsový Ghost Rider. Jenže nejsem a odsouzence, který je v tom navíc nevinně, je mi líto. Mizerný scénář je poslepovaný ze slov, které strašně moc chtějí být velkolepá, Cage je až zábavný svou urputnou snahou o dojemný kukuč, podivně toporná Eva Mendes se bezradně motá po scéně, a kolem nich parta ochotníků deklamuje neohrabané věty, křečovitě přehrává a komicky se pokouší o velká gesta za doprovodu prkenných digitálních efektů. Takhle nějak vypadá béčko té nejhorší cenové skupiny, které se vydá na dětskou besídku v podomácku spíchnuté masce áčkového blockbusteru. ()

Ratemus

Sakra na tohle jsem se těšil, jeden z nejsilnějších marveláckých hrdinů, potenciál jako prase v čele se skvělým Nicolasem Cagem a ono se z toho vyklube největší zklamání roku, to je ještě horší než druhá Fantastická čtyřka. Scénář absolutně o ničem, dvě hezké akční scény ale jedno klišé za druhým, opravdu škoda. ()

Vitason

,,Kostlivej jezdec jede tmou, ohnivej řetěz má nad hlavou, jede cvalem s tuhou svou, jede smutnou obcí komiksových fanoušků..." No to už se moc nerýmuje. Základním problémem Ghost Ridera je to, že se tvůrci tváří, že to nemyslí až tak vážně. Jenže jedná se o pouhou přetvářku. Je sice hezké, že Nicholas Cage pije (no to by nedávalo smysl, prostě je do sebe hází) ze skleničky místo alkoholu bonbóny, ale to je asi tak všechno. Skoro se zde nedají najít jiné momenty nebo hlášky, které by film zlehčovaly a tahle sázka na vážnou tvář se moc nevyplatila, protože atmosféra se nepřišla ohřát ani na pár vteřin. Místo toho se dostavila nuda, která je ještě umocněna tím, že Ghost Rider zabíjí všechny protivníky jedním jediným způsobem. Na popsání hloupého scénáře, či nevýrazného Cage nebudu plýtvat písmenka a spíše se zaměřím na pozitiva snímku, mezi která určitě patří křivky Evy Mendes, docela slušný Peter Fonda a hlavně v první části snímku (v té, kde ještě není Nicholas) je hodně povedená vizuální stránka. Suma sumárum 2* ()

Arsenal83

Kedysi sa mi to veľmi páčilo, ale dnes sa už pozerám na tú dejovú linku s peklom, diablom, ktorý má konkurentov, a ohnivú hlavu na motocykli s úsmevom. A v podstate Cage mne nikdy nepasoval do romantických liniek, čiže aj to všetko s Evou Mendes mi prišlo také neprirodzené, bez chémie. ()

klerik

Rovnako famózne, veľkolepé a nezabudnuteľné ako ELEKTRA. Cage sa tam nehodí, aj keď sa snaží hrať "mlado" (čítaj váľa očami, žmurká, ksichtí sa) vyznieva to smiešne (vďakabohu, že sa nedostal k jeho vysnívanému Supermanovi). Akcie trestuhodne málo, toporné dialógy (resp. trápne mentorské monológy). Triky sa mi už v ukážkach zdali hrozne lacné, ale to je možno len spôsobené režisérskou neschopnosťou a škaredými zábermi kamery. Chlapík, ktorý ma miesto hlavy horiacu lebku je celkovo smiešny - hlavne keď hovorí, ale keď si strčil prsty do "úst" a zapískal na svoju motorku, mal som fakt dosť. Myslel som si, že CATWOMAN je dnom komixového filmu, no Ghost Rider sa nedal zahanbiť a pekne jej šliape na päty. DAREDEVILA zachránili pekné akcie, no teraz som presvedčení, že ich netočil Mark Steven Johnson. Pomaly sa z toho spamätávam a normálne mám chuť pustiť si ULTRAVIOLET... ()

Chrustyn

Režisér nás už svým předchozím komiksovým skvostem Daredevil přesvědčil, že komiksové filmy dělat neumí a tímto to jen potvrdil. Špatné triky, špatá akce, špatní herci. ()

iamek

Ze stupidního námětu nemůže vzniknout dobrý film a Ghost rider je toho jasným důkazem. K hereckému výkonu Nicolase Cage se nemá smysl moc vyjadřovat. ()

SeBig

To byl zase hovnocuc. Kejč mi do role vůbec nesedl a zaporaci jak ze sérky twajlajt. Ne, díky. Aspoň ta hudba za něco stála. ()

korbitch22

Neskutečně dětincké,scénáristicky primitivní,přesto v celku zábavné.Skvělá hudba a charismatický Cage. LOOK AT TO MY EYS! ()

Crocuta

Kdekdo tu nadává na ubohý efekty - mně se celkem líbily, hlavně na hořící kostru byl prima pohled. Druhá, nebo spíš první věc která tu stojí za vidění je předimenzovaný výstřih Evy Mendes (Divočák píše, že má velkou prdel - pro mě je tak akorát). Ale příběh dost nudil, spád - hlavně v první půli - nic moc, záporáci - chcípáci (až na Fondu) a hlavně těch blbejch keců už od samýho začátku - taková sbírka blábolů co vypouští herci z huby, to se slyší málokdy. Rozhodoval jsem se mezi 2 a 3 *, za ty kydy zaokrouhluji dolů. ()

LaciLC

Po zhliadnutí Johnsonovho predošlého Daredevila som bol k jeho očakávanému Ghost Riderovi pomerne skeptický. No, teraz musím uznať, že ma film aj trochu prekvapil. Film je rovnako dementný ako predtým, ale, čo je hlavné, nebol nudný ako jeho predchodca. Vlastne som sa pri ňom absolútne nenudil a občas som sa slušne pobavil. Ako oddychový film viac ako dobré. ()

Scalpelexis

Ne, ne, třikrát ne! Je vidno, že režisér by si tuze rád hrál s triky, ale aby dával pozor na scénář či jakýkoliv druh režie, na to už asi zapomněl. On by to měl být asi zábavný film, jenže já jsem se bohužel jen nechtěně smál bezduchosti snímku, patetičnosti hlavní postavy, nesmyslné a trapné jednání proměněného Cage a vůbec..prostě všechno špatně. Za Evu 10% a už, ať to v životě nikdy neuvidím. ()

jojinecko

Po všetkých stránkach absolútne zúfalá adaptácia komiksu, ktorá má bližšie k paródii ako ku serióznemu spracovaniu. Nicholas Cage (ktorý tu mimochodom vyzerá ako trtko) sklamal!!! ()

sharky

U tohdle filmu nestačí jen vypnout mozek, musíte zapomenout že jste vůbec kdy nějaký měli, ale potom vás čeká dokonale svižná vizuální jízda s ďábelským Peterem Fondou, který si svou roli unaveného Satana perfektně užívá. Daredevil byl rozhodně mnohem horší. ()

Flego

Premýšľal som o tom, či to tvorcovia mysleli smrteľne vážne. Ak to tak bolo, je to smutný pohľad na upadajúcu kariéru Nicolasa Cageho... Verím, že to tak nemysleli, ja určite nie a preto som sa vcelku bavil. Film má zopár chýb, ale ako letné kino je to príjemné spestrenie večera. Nečakajme od tohto snímku ambície filmov Prichádza Satan alebo Diablov advokát, ani Constantine ( ktorý patrí o level nižšie ), lebo Ghost Rider patrí ešte o jedno poschodie dolu. Apropó... Peter Fonda sa mi páčil. ()

anais

Já se u Ghost ridera velmi bavil. Něco tak vtip...směšného už tu dlouho nebylo. Celou dobu mi vrtalo hlavou, jestli to není myšleno jako parodie... Jak jinak si vysvětlit scény typu "dva kostlivci ženoucí se po prérii, jeden na motorce, druhý na koni - taky kostlivci, za zvuku country ppísničky s metalovýma kytarama a refrénem ´jupíjéééj´"! Krom této nepochopitelné infantility jsou mizerné i triky, záporáci, scénář (Johnny Blaze v jednu chvíli sjede z cesty a projíždí bažinou jen proto, aby na něj z vody mohlo vyskočit vodní monstrum) a vůbec všechno. Ale je to svým způsobem zábava. ()

Roman.Ticka

Scénář nic moc, ale Nicolas je tady opět fešák k nakousnutí a Evu Mendes mám taky ráda. Jinak si myslím, že je sice hezké mít oblíbený koníček např. komiksy, ale nic se nemá přehánět a je dobré občas změnit žánr, co říkáš Nicku? Ale Tebe to drží zas a zas co, nedáš si říct a nedáš... ()

honajz

Po pravdě řečeno, už si ani nevybavuju nějakou skvělou scénu z tohoto filmu - některé triky jsou směšné,děj zmatený, včetně motivací postav, a to je i na béčko prostě moc. ()

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

05.07.2018

Nicolas Cage (Skála, Tváří v tvář) už má s komiksovými filmy nemalé zkušenosti. Zahrál si Ghost Ridera, skvělou roli ztvárnil v Kick-Ass, a Tim Burton z něj kdysi málem udělal Supermana. A teď – teď… (více)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Kazatel je mrtvý

Kazatel je mrtvý

28.08.2008

Nelekejte se, tohle není další nekrolog. Neumřela žádná osobnost. Umřel projekt. Ultradrsná komiksová série Preacher (pár dílů vyšlo i v češtině) o odpadlickém knězi, který putuje Amerikou, válčí s… (více)