Je tomu už dávno, co hvězdný motocyklový kaskadér Johnny Blaze (Nicolas Cage) uzavřel smlouvu s ďáblem, aby tak dokázal ochránit lidi, ke kterým má nejblíže - svého otce a dětskou lásku Roxanne (Eva Mendes). Nyní si však ďábel přišel vybrat svůj dluh. Přes den Johnny zůstává špičkovým kaskadérem, ale po setmění se mění v Ghost Ridera, jehož údělem je lovit rebelující démony. I přesto, že je nucen bezvýhradně plnit ďáblovy rozkazy, rozhodne se se svým osudem bojovat a využít své prokletí a nově nabyté síly k tomu, aby ochraňoval nevinné. (HBO GO)

pepo

V case premiery, ked komiksovky tocili ludia ako Singer, Lee, Nolan alebo Raimi to musel byt strasny pruser. Teraz, ked sa velebia veci ako Captain Marvel alebo Black Panther a zo shitov ako Venom sa stavaju megahity je to celkom slusny priemer. Navyse sme mali moznost vidiet ako dopadlo pokracovanie. Plus vidiet Caga vo velkofilme (aj ked s odstupom vyse dekady) mi robi radost. 6/10 ()

Xmilden

Mé shrunutí: Slabej režisér, děravý scénář (pochybuju že by s touhle látkou někdo něco vykouzlil), Cage už jde plně do sraček. Dialogy jedním slovem "hrůza". Uplná zbytečnost tenhle komiks točit. Může se to líbit snad jen v Americe. Tohle bych nepustil ani mrtvému koni bez mozku. Teď musíme jen doufat že Marka Stevena Johnsona už nenapadne nic natočit. Nebo ať si pro něj příjde Ghost Rider! Update 2024: Ač se to v roce 2007 zdálo nemožné, tak Cage dokázal natočit během let podstatně větší hrůzy. Casting Ghost Ridera byl docela trefený a vlastně to zase až takové peklo nebylo. 50% ()

Divočák

Tak to zas jednou byla pěkná číčovina. Ghost rider bohužel patří mezi tu sortu komiksovek, které už od začátku ubíjí samy sebe svým scénářem. Jako každá jednička nám nejdřív osvětluje, jak se hlavní hrdina stal tím čím je a tak celou první půlku sledujete, jak Cage skáče přes helikoptéry a podobně. Když se však podíváte na zbývající čas, tak zjistíte, že už vám ho na akci moc nezbývá, a taky že se jí moc nedočkáte. Maximálně tak na vás někdo vybalí hlášky typu "Ty mě neznáš, ale já ho miluju!". Herci se vyvedli tak na půl. Cage je docela fajn, ale strašně přehrává a má příčesek. Mefisto "Kapitán Amerika" vypadá jako po rakovině a Mendes je sice hezká, ale má velkou prdel. Nejhůř je na tom ale hlavní záporák. Strašný cucák, navíc žvatlá kraviny ("Jmenuju se Legie, protože je nás mnoho") a ještě k tomu je to pěkný idiot. Je nesmrtelný a nasaje do sebe duše, jen aby ho Cage díky tomu mohl zkrouhnout. Kdo se však povedl byl starý Ghost rider a špekatá pankáčka, co jí Cage zachrání. Abych ale jen nehanil, samotný Rider a jeho motorka byli dost styloví a když to rozjeli, byla to fakt zábava. Pokud se do dvojky ubere keců a přidá akce a pořádný záporák, nemusí to dopadnout vůbec špatně. ()

Phobia

Mentálně znevýhodněný hormon upíše svou duši Peteru Fondovi a následkem toho se z něj za několik let po nocích bude stávat hodně žhavý, plešatý, na kost vyhublý týpek na démonické motorce, co jedinou jízdou likviduje silnice spolehlivěji než celoroční pendl přetížených kamionů. Tvůrci si zřejmě pravili, že ten námět je tak blbý, až by to mohlo být dobrý... ale přepočítali se a vznikl jim z toho festival trapnosti, na kterém překvapivě NENÍ tím nejhorším účes Mikuláše Klece. Všechny postavy bez výjimky se chovají, jako by neměly dvě mozkové buňky (ani všichni dohromady), efekty jsou kupodivu také mizerné, herecké výkony - jaké co??? Pánská část diváků spokojeně masturbuje nad Evou Mendes, ale když pominu, že by mi nevadilo mít její tělo, u ksichtu není o co stát a panenka Barbie by danou roli zahrála lépe (určitě by měla výraznější mimiku). Mimochodem, selhaly mi počty - Cage tvrdil, že se s Mendeskou neviděl 56.000 hodin, ona přitom zestárla tak o 15 let a on o 30. Po jak dlouhé době se teda setkali? Ale to je jen takové hovínko v té míse plné zvratků. Takže za co vůbec dávám těch 30%? 10% za flusajícího hrobníka Elliotta, 10% pro Klecova kadeřníka, 10% za jakousi zvrhlou formu zábavy pro příležitostnou lovkyni odpadů. ()

lesumir

Slabota, Nicolas Cage je vynikajicvi herec, predvedl to mnohokrat a doufam, ze jeste predvede ale tomuhle se propujcit nemel. Pribeh je dost slaby, dalsi nepovedena komiskova adaptace a vymlouvat s ena to je zbytecne, protoze vznikla spousta uspesnych filmu z "casopisovych" predloh! Hvezdicku si zaslouzi Evicka Mendes, ta je opravdu nadherna! ()

darkrobyk

Jako comicsový šílenec jsem si to vážně užíval. A co víc, bavil jsem se skvěle, narozdíl třeba od třetího Spidermana, který je řemeslně dokonalý, avšak tak nějak prázdný. Démoni, hřbitovy a peklo vždy svojí tajemností lákají či odrazují. Původní comics taky není žádná bomba, těžko ji čekat od filmu. Film mohl být drsnější, ale taky třeba vyměklejší jako Spidey. Jasně, ohnivá lebka leží mnohým v žaludku, no a? Na ní film nestojí. I po třetím zhlédnutí se těším na další. Pokud však někdo hledá plnohodnotný inteligentní zážitek hodný filmového labužníka, pak bych doporučil třeba...A.Tarkovského. ()

Jamal

Něco je na legendách pravdivého, ale této díky tomuto filmu jistě vůbec neuvěříte. Cage jako Ghost Rider naprosto nepředsvědčivý. To s tou hořící lebkou místo hlavy bylo spíše komické, než nahánějící hrůzu. Hořící motorka a démoni z pekla byli na tom obdobně. A ty hrozná gesta.... změnily film někam na horší béčko. Ani nevím proč dávám za 2 *, nejspíš jen kvůli Cageovi a Mendes, kteří stejně nezahráli skvěle a kvůli jedné scéně, kdy skočí přes fotbalové hříště přes 5 vrtulníků. Ale musím říct, že Rituál byl ještě o něco horší. Doufám, že se Cage neusadí v takových to hrozných filmech. ()

balone

Tak jak jsem se na to těšil, tak jsem byl i zklamán. Další komiksák ve filmu, který má skvělého hrdinu a dopadne takto. Nicolas Cage nebyl zrovna nejlepší volba pana režiséra a příběh? Pořád na stejné brdo, že jim to někdo žere se divim. Pořád se mi tam však líbily nějaké efekty a tak nemůžu dát přímo odpad. ()

paascha

Podprůměrný výkon podprůměrného herce v podprůměrném filmu. Jestli toto zobrazuje duchovní bohatství USA, tak to je ochraňuj Bůh:-)) ()

Fiftis

Marvel je životodárnou studňou hollywoodskych comicsových adaptácií už pekných pár rokov a teraz konečne nadelí jeden darček aj Nicolasovi Cageovi, ktorý chcel v 90. rokoch hrať snáď v každom pripravovanom comikse, aby z toho vzápätí vycúval, náhodne menujme napríklad Supermana alebo Constantina. ()

Shakers

Efekty nič moc ale aspoň,že boli sympatické postavy a herci to aspoň uhrali.Hlavne Mendes a Cage.Akcie slabé a záporáci o ničom.Veľmi veľmi slabý film. 45% - 2* ()

ajuska

Přes úpornou snahu o nenáročnou zábavu je Ghost Rider nudný a nezajímavý. Dialogy jsou hloupé, zápletka dosti podivná a vratká a Cageovo drsně pozvednuté obočí taky zrovna neuchvátí. ()

filmfanouch

Jedno z mých prvních seznámení s komiksem. Tomuhle filmu ubližuje jedna věc- zbytečná romance mezi Johnym Blazem a Roxanne. Jinak mě ale film uchvátil a dovedl mě k tomu že se tak zajímám o komiksové filmy. Skvělý Wes Bentley a Cage, ještě lepší Peter Fonda a Sam Elliot. Dopadlo to o hodně lépe než Daredevil od stejného režiséra. Je to sice pořád hrozný béčko, s efekty na úrovni školních počítačů, pořád je ale fajn. ()

Pepinec

Mně zahořelo láskou srdce, Nicholasovi hned celá hlava. Holt každý reaguje na Evu Mendes jinak. A co si budeme povídat, ono to o ničem a o nikom jiném nebylo. Každá scéna, v níž krasavice s postavou bohyně nefigurovala, byla jen útrpným čekáním na scénu, kde se objeví a posune film alespoň na úroveň maximální erotičnosti. Protože scénář, akce, ani Nicholas na vyšší level neměli koule. Jen tak mimochodem, Evčo; já koule mám! ;-) ()

Nin

Tak jsem se doslechl, že Mark Steven Johnson je velký fanoušek komiksů. Ale po shlédnutí Daredevila a Ghost Ridera bych spíš uvěřil Nickovi Cageovi, že jeho hlavní role v tomto filmu byla jen taková recese. Johnny Blaze - drsňácký motorkář - je tak místy víc Peter Parker než Tobey Maguire, ale aspoň se můžeme koukat na Eva "sleduj ty kozy" Mendes, která kupodivu není až tak otravná, jak jsem myslel. Jediný, co asi ten film přes nudnou režii a pochybnej scénář zachraňuje, jsou poměrně slušné efekty - místy film opravdu vypadá cool a podobně jako Daredevil má i Ghost Rider svých skvělých pár sekund. Takže z komiksu s paranoidním, vysíleným, brutálním a lehce psychopatickým zabijákem zlých duší je podivný Cage hrajícího si na motorkáře v podivné adaptaci od velmi podivného komiksového fanouška Marka Stevena Johnsona. (3/10) ()

Rover

Hodně rozporuplný film. Na jednu stranu celkem nápaditá kamera a občas i střih, na druhou stranu dementní výkon N. Cage (já jsem borec a kzulíbání krasavec, kdo je víc) a neméně dementní triky. HUDBA: Christopher Young - jedna ze silnějších stránek filmu, trochu mi připomněla hudební doprovod k počítačový hře Sacred... ()

Ketri

Zvláštní, tento druh filmů mám vskutku ráda, tak se divím, že jsem v roce 2007 ani nezaznamenala jeho vznik. No budiž. Musím říct, že na vzpamatování se po noci s filmem D. Lynche je to ideální počin (díky Viktorko). Patrně jsou tyto filmy prvotně určeny spíše pro pány (a já musím přiznat, že jim závidím) a musím tedy akceptovat pohledy na vnadné představitelky hlavních rolí (takže mně přestane chutnat popcorn a většinu filmu se ujišťuji, že ta cola byla už opravdu poslední). Ale Evička mě tentokráte zkazila celý film. Totálně sterilní výraz (bojím se napsat jaký), kdy jediná viditelná změna nastala jen ve chvíli, kdy začala modrat, tak to bylo i na "popkorňák" málo. Doporučuji příště zabírat jen tu část od krku dolů - pak to bude ideální pokoukání. ()

Stegr

60% - Hodně zábavný film, který však hrozně zbytečně a celkem často spadá do béčkové kategorie a postrádá charizmatického záporáka. Jestli však hledáte pouze nenáročné odreagování, jste tu správně... Zlaté maliny za rok 2007 - 1 nominace - nejhorší herec v hlavní roli - Nicolas Cage... ()

salahadin

Neskutečný blbý film. Ta 1* je pouze a jen za místy slušnou hudbu, jinak podle mého pohledu na tento film fatálně selhaly všechny složky od scénáře (tohle psal člověk, co chodí ucucávat benzín), režie (horší šablonu neznám), herců (tristní N. Cage a jeho jediný herecký výraz, který používá ve všech filmech). Když připočtu fantasmagorický námět a celou tu nemyslnou omáčku kolem, digitální triky na úrovni hry Heroes od might and magic 1, směšné záporáky a ještě směšnější klaďase, topornost a hereckou nemotornost N. Cage, vyjde mi téměř nesledovatelný snímek, který jsem protrpěl až do konce, jen abych si tu postěžoval, že nejhorší snímky nového tisíciletí mají nálepku "made in USA". Místo podepsání smlouvy s ďáblem měl podepsat papír, ve kterém se zříká odpovědnosti za nudící účinky filmu na diváky. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +zápletka, provedení Ghost Ridera, Eva Mendes, trikové sekvence, v některých částech hodně vyvedená hudba -méně postav, téma filmu (ďáblové, peklo...), v podstatě žádné bojové scény/// Ghost Rider v mích očích patřil mezi 5 nejočekávanějších filmů tohoto roku. A po zkušenostech s Daredevilem jsem od tohoto filmu hodně očekával ( to není ironie), ovšem po vašich názorech jsem raději nic neočekával. Každopádně oproti zmíněnému filmu mi zde chyběl trošku akční grif, propracovanější postavy, charismatičtější herci, více akce. Přesto Ghost Rider se mi líbil. Samotná postava je zatraceně cool. Nicolas Cage je velice vtipný, i když to zřejmě nebyl záměr :-) Postup v němž se o něm dozvídá věřejnost je fakt parádní. Co však není můj šálek čaje, tak záporné postavy, respektive téma (myslím zobrazené už v Constantinovi a dalších filmech). Prostě jakákoliv spojitost s dáblem, satanismem a podobnými tématy jde uplně mimo mě. Celkově si myslím, že toho film mohl nabídnout daleko více. Kdybych chtěl dát plnej počet, tak to co film nabídl rozhodně nestačí. Přesto mě film nezklamal a zhruba za půl roku nebo za rok si jej znovu pustím na DVD./// Celkem 77%/// ()

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

05.07.2018

Nicolas Cage (Skála, Tváří v tvář) už má s komiksovými filmy nemalé zkušenosti. Zahrál si Ghost Ridera, skvělou roli ztvárnil v Kick-Ass, a Tim Burton z něj kdysi málem udělal Supermana. A teď – teď… (více)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Kazatel je mrtvý

Kazatel je mrtvý

28.08.2008

Nelekejte se, tohle není další nekrolog. Neumřela žádná osobnost. Umřel projekt. Ultradrsná komiksová série Preacher (pár dílů vyšlo i v češtině) o odpadlickém knězi, který putuje Amerikou, válčí s… (více)