Reklama

Reklama

Star Trek: Picard - Season 1

(série)
Trailer 2
USA, 2020, 8 h 17 min (Minutáž: 43–59 min)

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Patrick Stewart, Alison Pill, Isa Briones, Evan Evagora, Michelle Hurd, Santiago Cabrera, Harry Treadaway, Jeri Ryan, Peyton List, Brent Spiner, Tamlyn Tomita (více)
(další profese)

Epizody(10)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (34)

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečně pořádný Star Trek! Přiznejme si to, Picard mohl úplně v klidu dopadnout jako Discovery (tedy diskutabilně, průměrně, jednou dobře, pak zas špatně), ale dopadl naprosto skvěle. Jediné, co mě na tom mrzí, je snad jenom to, že vytváří nový kánon a nenavazuje na knižní řadu, která v současnosti vychází i u nás - ale to už holt je klasický úděl. Patrick Stewart je totální král, který si návrat do své ikonické (a nejlepší) role maximálně užívá, návštěvy Sedmé z devíti, která pořád vypadá fantasticky, Rikerových a Brenta Spinera jsou také fantastické a příběh je nosný, zajímavý, inteligentní, v každém díle odhalujeme kousíček skládanky, celé je to konzistentní, a prostě mimořádně povedené. Vtip seriálu neschází, od začátku do konce je to naprosto klasický Star Trek (a ano, samozřejmě nejvíc ze všeho TNG), což je rozhodně v pořádku. Staré i nové postavy jsou perfektní (až na doktorku Agnes) a Isa Briones je fakt kočka. Picard je taky seriál plný odkazů, ale je samozřejmě vhodný i pro nové fanoušky, jen s nimi tak nějak nepočítá. Což je rozhodně zatraceně dobře. TNG, série 8 (protože nic jiného to vlastně není) dopadla skvěle a já se na druhou sérii těším už teď. Ve stínu Picarda působí Discovery ještě směšněji, než dosud. Moc se mi líbilo, jak tvůrci pracovali s postavami Data a Sedmé. Picard obstál na výbornou! 95%. ()

sirien odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ta série má materiál na dva díly - a je rozplizlá po deseti. Nepřekvapí tak, že tempo vyprávění je úděsný utrpení - začne to pomalu a rozvlekle a pak to ještě víc zabrzdí, takže mnoho dílů by šlo shrnout doslova 4 minutovym sestřihem pár klíčovejch momentů a vůbec nic by nechybělo (smutné je, že ač to zní absurdně, tak to je fakt bez nadsázky - opravdu sem přesvědčenej, že minimálně dva určitě, možná i tři nebo čtyři díly by šly sesekat na 5 minutový sestřihy a stačilo by to, ty ostatní na 10-15 minutový). Jak moc je sračka námět píšu u seriálu a jak moc sou sračka jednotlivý epizody píšu u těch, takže zbytečný se opakovat. ()

Reklama

cyphercz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po velmi nadějné první epizodě šla kvalita s každým dalším dílem dolů a celkově je tak první řada pro mě velmi rozpačitá. Měla určitě pár skvělých momentů, jenže ty jsou naprosto upozaděny kvantem příšerných stupidit a nesmyslů, které pak gradují ve "velkolepém" finále. Z nových postav zaujal možná tak akorát Rios, i když ani ten není žádný zázrak, jinak show táhla "stará garda" a nejlepší momenty pramenily z nostalgických vzpomínek a setkání, což je opravdu slabota. Vtipné je, že tahle show má snad 20 producentů a ani ti nebyli schopni vyprodukovat alespoň průměrnou řadu, když už nic jiného. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mohl bych popsat A4 výhradami, nelogičnostmi a věcmi, co se mi nelíbily (tak aspoň jednu: nevyužitá desperádka Sedmá z devíti, kolikrát stylem deus ex machina (ha! :-)) zachraňující situaci), nicméně ve výsledku (jakož i na začátku a v průběhu) jsem byl velmi spokojen. Vše stojí a (ne)padá s charizmatickým, tvrdohlavě mezkovitým Jean-Lucem, kterého si Patrick Stewart vystřihl s bravurou a zápalem pro návrat do starých bot. Zaujali i ostatní členové jeho provizorní posádky (jen proč je museli scénáristé hned milostně rozpárovat?!). Ambiciózní příběh mířil zbytečně vysoko (také to úplně nedotáhl), nicméně spousta momentů se vyloženě vydařila, včetně příjemného nostalgického upomínání. Po povedeném finále se těším na nášup! ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Star Trek sice nebyl nikdy moje ryzí srdcovka, na to byl (je) až příliš infantilní, upjatý, moralistický, humanistický, ale přesto mi udělalo velkou radost vidět znovu v akci nestárnoucího charismatického plešouna Picarda, nestárnoucí exborgskou sexbombu Seven of Nine, s vlasy až po lopatky a většinu času přepnutou do bojového módu, plus několik dalších výrazných, známých i nových startrekovských postav. Zajímavý příběh, do kterého jsou zapojeni i Romulani, syntetici (androidi) a zpacifikovaní (bohužel) Borgové, a který je místy na Star Trek nečekaně temný až zlověstný, je bohužel znehodnocený závěrem z jehovisticko-hippiesáckého "Androidistánu" a v posledním díle přímo zaříznutý extraporcí patosu a takové té odporné, laskavě hřejivé člověčiny, ze které obvykle cynici a misantropové dostávají osypky a záchvaty zvracení. Nicméně přesto u mě divácká spokojenost převládá nad rozpačitostí a rozladěností, a jsem zvědavý na druhou řadu. ()

Galerie (245)

Zajímavosti (11)

Reklama

Reklama