Kto by ho nepoznal.. Michael Knigt, rytiersky jazdec, brázdiaci cesty na najlepšom aute svojej doby: KITT. Ale, ako to všetko vlastne bolo? Celovečerný pilotný film k seriálu Knight Rider rozpráva ako celý projekt začal, prináša prvé kontakty Michaela so svojím novým autom: KITT-om. A jeho prvú misiu. Film bol neskôr ozdelený na dve 45 minútové časti a tvorí tak prvé dve epizódy seriálu Knight Rider, známe aj pod názvom: Knight Rider: Knight of the Phoenix. (baruss)

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokud by mě někdo zastřelil a já bych se přesto probral s hasselhoffovskou tváří a půl metrem výšky k dobru, tak bych snad raději znovu zemřel. Pokud bych však k návratu do života dostal dárek v podobě energeticky soběstačného auta s nezničitelným designem, tak bych si asi ještě pár let užil. Stejně jako Michael, který si sice s KITTem v pilotním díle ještě moc nerozumí a už vůbec netuší k čemu jsou všechny ty blikající knoflíky. Ale on na to časem přijde. ()

Radyo

Pilotní film k takřka kultovnímu seriálu o zázračném autě, které umí létat a mluvit, a jehož majitelem a řidčem v jedné osobě je David Hasselhoff. Asi každý člověk přiměřeného věku tenhle film, respektive seriál kdysi hltal na rakouské televizi a byl z něj unešen. Po letech ale musím uznat, že jeho kouzlo pominulo se sametovou revolucí. ()

chef

Nastupuje kopa ožranov z diskotéky do auta a rozhodnú sa aby šoféroval ten čo vyzera najtriezvejšie. Neprejdu ani kilometer a už vidia za sebou policajné majáky a nápis STOP. Všetci v zmätku, čo spravia zastavia pri krajnici. Pomaly sa ku ním bliži lúč z policajnej baterky a smeruje ku šoférovi. Policajt pristúpi ku okienku avšak nikoho nevidí na mieste šoféra iba ožrana na sedadle spolujazdcu a ďalších štyroch na zadnom sedadle. Policajt: "A teraz mi poviete kto z vás šoferoval chlapci !" Ožratí chlapci si vymenia pohľady a odrazu jeden zahlasi: "Kit ! Povedz už niečo !" ()

nash.

Pilotní film má stejně hloupý scénář jako těch několik epizod, které si pamatuju, navíc ke mě seriál nedorazil ve správném věku, takže se nenaboural do srdce ani paměti příliš hluboko. Spíš způsobil jen takové lehké povrchové škrábnutí v mé filmové paměti. Mluvící auto je sice srandovní, ale když už bych měl volit, vybral bych si raději Ferat. ()

otík

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pilotní film ke stejnojmennému seriálu je slabým odvarem dovolím si tvrdit slušného seriálu. Příběh je o mladém policistovi, který je postřelen do hlavy a zázrakem přežije, přičemž mu neznámý mentor změní tvář k nepoznání od Davida Hasselhoffa, dá mu novou identitu, neomezený přístup k penězům, vylepšené a "zázračné" auto, nechá mu své poslání - bojovat se zločinem a umře. Micheal se pomstí svým "vrahounům" a už jsme u seriálu, který má daleko větší spád a i více humorných míst. Je to sice slátanina, z dnešního pohledu tam slyšíme naprosto debilní dialogy, ale kdo by se nepodíval na počátek Knightovy mise? ()

• V čase 01:16:00 je Michael Knight (David Hasselhoff) na útěku z firmy Comtron, kde ho ochranka postřelí do levého ramene. Poté nasedne do auta, projede hlídkou na bráně a ujíždí pryč. Následuje střih, kde vede rozhovor s K.I.T.T.E.M. a drží si ránu na pravém rameni. (Mydlivoj)