Otevři oči a naskoč! Čeká tě jízda tvého života. Je Štědrý večer, pravý čas na dobrodružství. A tebe čeká v podobě cesty, která se kroutí nahoru a dolů horami, klouže po ledových pláních a šplhá přes závratně vysoké mosty. Vítej na palubě polárního expresu, kde je během cesty podávána horká čokoláda rozvernými číšníky a dobrodružství čeká v každém vagónu. Režisér Robert Zemeckis vytvořil s pomocí hlasu Toma Hankse opravdovou vánoční klasiku. Společně vás zavedou do světa kouzelné animace. "Vidět, znamená uvěřit", tvrdí záhadný tulák, který tě doprovází na této fantastické cestě. Uvidíš skutečné zázraky" Vlak je připraven, tak neváhej a nastup! (Warner Bros. CZ)

Tomulka

Opět mí v ději chybí tako nějáké kouzlo. Sic je to technicky precizní ale to je to takové strojové (jinými slovy chladné). ()

Diceros

Film jsem neviděl v IMAXu ani v žádném jiném kině. Je to vánoční pohádka a ta patří do televize, kde si ji má člověk užít vklidu a pohodní domova. No já sem si tuhle jízdu dokázal užít i doma, ale věřím že v IMAXu to musel být opravdu skvělý zážitek. Příběh je docela plytký, ale film je určen hlavně dětem a ty by si měli Vánoce užívat a věřit. Pro mě je to průměr za 3* ()

dawexx

Svého času to bylo moje první setkání s hraným 3D filmem v Imaxu. Nu, dejme tomu, že to byla ještě taková dřevní léta tohoto multižánru, který se nám dnes bohatě, až přebujele rozrostl, ale Zemeckis měl deset let po Forrestovi na trochu lepší scénář. Tohle tak nějak nemastně neslaně plyne, až to doplyne a divák si všehovšudy neodnese žádný zážitek. ()

enzo_cz

Večerníček příliš neprostinký pro děti a přespříliš prostinký pro dospělé. Další ukázka vizuální brilantnosti a dějového lapsusu. ()

tOmMo.D

Pre mňa jeden z najlepších animákov k navodeniu tej správnej vianočnej atmosféry. Rozprávka pre ktorú budem mať vždy slabosť. Snímok ktorý sa ma dotkol tak, že všetky jeho "muchy" prehliadam s neuveriteľnou ľahkosťou. Ako si vačšina ľudí nevie predstaviť vianoce bez Popolušky, Perinbaby a ďalších podobných "tradičných vianočných trhákov", tak ja si ich neviem predstaviť práve bez Polárneho expresu. ()

Otan

Nikdo,opakuji nikdo mne nepřinutí věřit v amerického Santu.Snímek se o to kýčovitě snaží,mne to ale nestačí. ()

Pa.ja

Kdyby se autoři snímku více zaměřili na příběh a ne na divokost a akčnost zejména první poloviny filmu, určitě by udělali lépe. I tak ale Polární expres patří k filmům, které navodí tu kouzelnou atmosféru Vánoc a probudí v nás víru, na kterou jsme už dávno zapomněli. ()

zeromen

Jeden s nejlepších animovaných filmů co jsem zatím vyděl, dech beroucí animace, s výbornou hudbou. Tom Hanks je famózní, i když pouze digitální. Jedna chybka přece se našla a to, americký symbol vánoc teta Coca-Cola reklamní symbol vánoc, a to po buchaný dědek santa claus:-). Jinak film nemá chybu. ()

B.e.r.n.y

Byla vytvořena kýčovitá, efektivní, dětská záležitost, která více než z vánoční atmosféry těží z prostředí zamrzlých lesů, skal a jezer. Ať tak, či onak. Žeru to tvůrcům i s navijákem. Vánoční čas už mám s tímto filmem pevně spjatý a nikdy si ho nenechám ujít. Pasáž s tulákem na střeše vlaku je moje nejoblíbenější. Soundtrack Alana Silvestriho vše krásně podmazává. ()

DK197

Pět hvězdiček na truc tomu hodnocení tady. Když jsem byla menší, ten film mě naprosto dostal příběhem i svojí grafikou. A já tolik chtěla sedět v polárním expresu... svoje mouchy to má, ale na mé nadšení nezapomenu. ()

Mistr119

Kdybych mohl film rozparcelovat na 3 části, jak jsem jej viděl, dal bych 2*/2*/4*... Konec byl dojemný, jen škoda, že rolnička nezůstala jen v jeho srdci, bylo by to realističtější. Zbytek byl bohužel jen pozlátko, zbytečně až nevkusně dramatické, plné nelogičností (např. jak se přes ty spadlé koleje ve vodě dostali zpět?). Zřejmě, jak z dalších komentářů vidím, byl film udělaný hlavně pro 3D efekty, což v televizi ztrácí smysl. ()

stefi13

K tomuto filmu se v období Vánoc pravidelně vracím. Kouzelná atmosféra a výborná hudba mě pokaždé dostanou. Příběhově možná trochu slabší, ale ten konec mi to vynahrazuje :) ()

NikiVai

Každý rok čekám, kdy vlak přibrzdí pod mými okny a každý rok nic. Takže mi nezbývá než koukat na tuto pohádku. A koukám ráda, mě to prostě baví. Je to hezky animovaný a navíc příběh o Santovi je mi sympatický. ()

petrce

Pořád věřím a pořád mám v sobě duši dítěte, i když mi je už přes 40. Život je tak pro mě mnohem pěknější a 😌👌☃️❄️. Nádherná vánoční atmosféra 🎄... ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Batman a Superman digitálně animovaní

Batman a Superman digitálně animovaní

04.09.2007

Chvíli v tom byl docela slušný chaos. Když studio Warner Bros. oznámilo, že hodlá už příští rok odstartovat natáčení Justice League of America, komiksoví fanoušci začali střihat ušima. Co to, co to?… (více)

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)

Já se vrátim! Nebo ne?

Já se vrátim! Nebo ne?

14.11.2006

Když se Arnold Schwarzenegger, někdejší nejlépe placený herec Hollywoodu, opětovně stal guvernérem státu Kalifornie, početné zástupy fanoušků opustil i ten poslední zbytek naděje na jeho comeback.… (více)