Poprvé se virus objevil v roce 1967 v žoldáckém táboře kdesi v Zaire. Americká vláda tam svrhla bombu, která ho v jediném okamžiku vymazala z povrchu země. Znovu se virus objeví o třicet let později. Do Zaire odlétá bakteriologický tým americké armády, vedený plukovníkem Samem Danielsem. Jeho varování o závažnosti choroby, která se přenáší dotykem a má velmi rychlý průběh a stoprocentní úmrtnost, nikdo z nadřízených nevěnuje pozornost. Generál McClintock chce celou záležitost ututlat a zbavit se Sama, jehož muži mezitím zjistili, že mají co do činění se supernebezpečným virem. Nazvou ho Motaba, aniž by tušili, že ho generálové už čtvrt století mají v archívu bakteriologických zbraní. Do tuhého začne jít v okamžiku, kdy pašeráci zvířat propašují do USA opičku, která je přenašečem viru Motaba. Objevují se první nemocní. V Bostonu epidemiologové podnikají přísná opatření a podaří se jim zabránit šíření nákazy. Zcela opačná situace je v malém městě Cedar Creek, kam se Sam se svými muži vydává navzdory příkazu generála Forda, aby se do případu nepletl. Nákaza se děsivě šíří a generál McClintock nechá městečko neprodyšně uzavřít a prosadí v bezpečnostní radě radikální řešení. Chce zlikvidovat Cedar Creek stejně jako kdysi tábor žoldáků. (TV Nova)

kolacky

Slušně obsazené, slušně natočené, dobře zahrané. Taková hollywoodská klasika... ale dobře se na to kouká. ()

(fjw)

Film který neurazí, ale ani nějak nepřekvapí. Na svou dobu ale rozhodně byl úspěšný. Herecký vykon Dusitna Hoffmana jsou jako obvykle bez komentáře, a to i dalších známých herců, včetně "začínajícího" Kevina Spaceyho. Atmosféra vydařená. ()

Gortyna

Hodnocení veřejnosti asi odpovídá lásce zdejšího filmového publika k představiteli hlavní role. Jinak předvídatelná banalita se spoustou klišé. Dustine, Dustine, zdalipak tohle máš zapotřebí? ()

brtko

Na celé 4* to nie je, skôr tak medzi 3 a 4. Hviezdne obsadený film o biologickej katastrofe. Každopádne má čím zaujať. ()

The_soloist

Místy je to opravdu hodně ujeté. Celý film v podstatě zabilo přílišné "Amerikánství". Tím mám na mysli 100% úmrtnost, generála zlouna, začínajícího afroamerického epidemiologa, který si v polovině filmu uvědomil, že je také pilotem vrtulníku. Budu věřit tomu, že tyto znalosti Cuba Gooding získal v Pearl Harbouru. A v neposlední řadě nekompromisní liliputní Dustin, který zachránil random vesnici před atomovou bombou. Ale co už, je tam přece Morgan Freeman, který to všechno vysvětlil, ačkoliv z logiky jeho postavy jsem asi dostal koronavirus. ()

Bilky

Veľmi to zvetralo, ale bola to pandemická klasika so zlými vojakmi a dobrými doktormi. Posledná tretina už bola len úsmevná ale z nostalgie 70% ()

J.Mayen

V dobe sveho vzniku byl film naprosto wow! V dobe kdy jsem jako teenager na nem byl v kine. S odstupem mi prijdou nektere sceny velmi stupidni a cely rad filmu ktery se nese v politickou a vojenskou smesku rozhodovani, zastavovani a vyhrozovani pusobi spis smesne. Nicmene nebudu zbytecnej morous, porad se jedna o lehci nadprumer. ()

Eire

Virus se 100% smrtici ucinnosti*** citace vysse***  !!!!!!!!!11!!!!!!!!!!!...... ty Piiico! Takze POUCKA z VIROLOGIE kapitola 1 cast 1 odstavec1 **** virus moze zit len v bb zivocichov, mimo bb je to iba CHEMIKALIA /neziva/ T.J. virus ktory zabije hostitela /kazdeho t.j. 100%/ nemoze ani vzniknut... Rene Russo NEUVERITELNE sexy. Takze 1 * za sexy zrzku............ 30% film ktory nerespektuje ani BIOLOGIU pre zakladne Skoly, cim ma nesmierne uraza... :-(................DiableBlanc   všechny recenze uživatele  Po roce lockdownu bych toto dílo řadil spíše mezi komedie ()

Kokutek

Kamoš mi vynadal, že jsu kokot, že na to čumím, když všude kovid. Vomikrón se šíří a šíří. Doufám, že to některým fantasmagoristům pomůže vymyslet další píčovinu o viru. Jinak je to teda hrozná chujovina, ale vzhledem k současné situaci jsem se bavil. ()

Mamutol

Ta čtvrtá hvězdička je čistě jen pro Dustina Hoffmana. Jinak je to průměrné akční drama odpovídající době svého vzniku. ()

emilkac

TAK TOTO DIELKO JE PODARENE! FILM O EPIDEMII S PRESNE NASTOLENOU ATMOSFEROU A NAPINAVYM SCENAROM! ESTE ZE TO NENATOCIL MICHAEL BAY! TO BY SME TU MALI SAME SPOMALENE ZABERY A PREHNANYCH OBETAVYCH PATRIOTOV S AMERICKYMI VLAJKAMI NA PRILBACH! NASTASTIE TO ZOBRAL DO RUK OVELA SKUSENEJSI REZISER! SUPER FILM! ()

Rieux

Tak ako sa vravi, ze jedna lastovicka leto nerobi, tak plati aj u filmov - dobri herci kvalitu filmu nezarucia. Darmo, ze tu hraju legendy ako Hoffman, Freeman, Spacey, darmo, ze to tocil Petersen, jednoducho je to iba dalsi z radu katastrofickych filmov, ktory oproti ostatnym naozaj nicim nevynika. Po par dnoch si z neho nebude pamatat nic, len to, ze kto tam hral... ()

Pjotrik

Je to napínavé, dojemné, sympatické a s přivřením oka i věrohodné. Honička s vrtulníky je zde trochu navíc, ale kladné hodnocení naprosto převládá. 90% ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen