Epizody(6)

Šestidílné drama Roky a roky sleduje zaneprázdněnou manchesterskou rodinu Lyonových. Daniel si bere Ralpha. Stephen a Celeste se bojí o své děti. Rosie uhání nový objev. Edith už nebyla celé roky doma. A všem jim vévodí panovačná babička Muriel. Když se všichni jedné zásadní noci v roce 2019 neodvratně spojí, příběh se přehoupne do budoucnosti a sleduje životy a lásky Lyonových v průběhu následujících patnácti let. A že je na co se dívat! Tato úzce semknutá rodina prožívá všechny naše obavy i naděje. Společnost je vášnivější, rychlejší a šílenější. Bouřlivé zvraty v politice, technologiích a vzdálených válkách mají přímý vliv na Lyonovi a realitu jejich všedních dní. Ti se na pozadí toho všeho musí zorientovat ve svých nadějích a obavách v domnění, že obyčejná rodina nedokáže změnit celý svět. Nebo snad ano? (HBO Europe)

vitapavlik

Koncepce seriálu odpovídá jeho názvu, avšak bohužel, zdá se mi, že shrnutí budoucích světových událostí je tak stručné, že lze těžko uvěřit tomu, že by to mohlo být něco reálného. Děj ale kombinuje všechny obávané vize budoucnosti dohromady, do jednoho příběhu, na rozdíl od Black Mirror, kterému se ale, mimochodem, tenhle seriál vůbec nevyrovná. Viděl jsem zatím dva díly, ale asi mi to stačilo. Některé komentující kolegy ten seriál vzal, někteří říkají, že se jedná o něco, co by měl každý vidět, ale já si to nemyslím. Moc se mi ale líbí vizuální zpracování jednotlivých scén, hudba (i když se mírně opakuje) a tak podobně, ale jako vize budoucnosti? Celkem slabá. ()

tribican

Neuvěřitelný, čím dál více vyhrocený seriál. Naznačuje vývoj budoucnosti, nebo jen upozorňuje na největší excesy, kterým se máme vyhnout? Těžko říct. Každopádně je to ale seriál plný skvělých herců a zajímavých postav, které reprezentují dnešní Británii i svět. Tvůrci podle mě pokryli vše, co může dnešní divák žádat. A co za 15 let? Kdo ví... 95 % ()

ollie24

Strhující a nesmírně inteligentní podívaná. Každý detail a každé slovo něco znamená. Tak blízko realitě, až zamrazí. ()

Hekman

Na tohle ani cumet nebudu, bo se tam seslo hodne tlam, ktery kdyz v tv nahodou vidim, tak chci popadnout kladivo. Debilni casting. ()

PoprockCZ

I am speechless... It made me cry - it was that intense feeling... Zrcadlo společnosti v nejvyšší možné míře, kor teď s aktuální panikou kolem korona viru. Seriál předpovídá budoucnost a dle mého názoru není daleko od budoucí pravdy. Ono se toho totiž už spoustu reálně děje. Perfektně emocionálně silný soundtrack, práce s barvami, průlet časem a rozličné postavy, které spolu dokonale fungují. Seriál vtáhl a nepustil spolu s ideální stopáží 6 dílů. Myšlenky, které popisují proud událostí mě dostaly. Mezi hlavní momenty zmíním např.: Proslov babičky ke konci → "To, jak se svět vyvíjí a mění JE NAŠE CHYBA", Postava aktivistky, která umírá a i přesto či právě proto neustále bojuje za odkrytí pravdy a koná ve jménu spravdlnosti, ač je to mnohdy riskatní a ohrožuje to ji i její blízké, Křehké vztahy našeho století a problematika nesnášenlivosti k menšinám, Narážka političky Vivien na opakování minulosti a na to že rádi zapomínáme na to, co fungovalo (genocida), Narážka na leaking dat, které vláda shromažďuje, Řízené blackouts, Kontrola obyvatel skrze sítě, nařízení a sledování... Zkrátka ten seriál je přesně pravdivý až to bolí. A jsem moc ráda, že vznikl. Pár chybiček sice má a některé detaily jsem trochu nepobrala či jisté skutečnosti jsou nelogické, ale stejně si myslím, že to jako celek skvěle funguje v myšlence: "Years & Years", tedy ukázat velké dějiny na krátké časové ploše. Filmové počiny tohoto typu mají, za mě, potenciál rozvířit důležitá témata mezi diváky and "make them seriously thinking". ()

hanca.uh

Hodně znepokojující!!! Tohle slovo mě napadlo jako první po zkouknutí posledního dílu seriálu. Dost zajímavě natočené, ve sci-fi podání, které vás sejme v té lidsky zničující+technologicky všeovládající+člověka ovlivňující vizi, že přímo cítíte ten strach z budoucna..............až se mi nechce zdát, že by tvůrce nepředpovídal tuhle naši aktuální negativní "corono-dobu". Po dodívání (večer - v noci) jsem nemohla několik hodin vůbec usnout a měla fakt neklidnou noc - tak na mě tento seriál zapůsobil (obzvlášť poslední 2 díly byly pro mě velmi silné). A ačkoliv absolutně nejsem fanda sci-fi ani podobných scénářů, ráda spím:-)), musím dát tady v hodnocení plný počet - za ten silný emoční "dozvuk"....brrrr:-)) ()

Igwar

Seriál o rodine, ktorá čelí nástrahám nepekných udalostí blízkej budúcnosti. Seriál začína v "našej" prítomnosti, stavia na aktuálnych faktoch a pokračuje do veľmi reálnej pochmúrnej budúcnosti. Presne takýto námet je moja šálka kávy. Niektoré veci sú síce trochu klišé, ale seriál je veľmi dobre napísaný a veľmi rýchlo vtiahne do deja. ()

monia

Desivá, desivá, desivá blízka alternatívna realita.... Záleží len na nás, ako sa naša budúcnosť bude vyvíjať. A tento seriál je veľmi silným varovaním. ()

Naty94

Konec je už dost přitaženej za vlasy, ale jinak teda síla. Ze začátku mě to až děsila podoba s realitou. ()

Jan00

Co všechno se může stát na to upozorňuje tento sériál...Nyní to je Scifi, které se může proměnit v realitu. Pokud dovolíme politikům zacházet, jak s námi zacházejí, nic není nemožné. ()

stuj

Odřené 4 hvězdy. Podle oficiálního popisu jsem očekával úplně něco jiného, než co jsem dostal. A to je dobře. Pravda, "o rodině" to je, ale naštěstí i o fikci, jak by se mohla společnost (a technologie) v následujícím desetiletí vyvíjet. A samozřejmě to není moc veselý pohled. :) Ty rodinné záležitosti tolik zajímavé nebyly, ale nějak se to odvyprávět asi muselo. ()

svedek

Seriál roku nebo sluníčkářská agitka? S těmito referencemi jsem si pustil první díl a ten mi přišel velmi slibný. A nebýt posledního, dal bych možná 4 hvězdy. Seriál beru jako zajímavý vhled do uvažování autorů se silně progresivistickými politickými preferencemi o naivní představě pravicové diktatury. Hlavní láskyplný vztah je mezi gayi, z nichž jeden je uprchlíkem. Jeden z vedlejších vztahů je lesbický, ve druhém figuruje hendikepovaná, která to vzdá, protože její partner míval sex s robotem. Postava, která má být podle recenze zástupcem bílého heterosexuálního muže (bankéř volící Labours, wtf?), žije s holohlavou černoškou a jejich dítě chce být trans-human s mozkem downloadovaným do cloudu. Když se vaří, je to bez masa a hlavně šetrné k životnímu prostředí :) Mám rád sci-fi, ale ta dávka "pokroku" je pro mě na 6 dílů extra silná. Problém je, že postavy jsou neukotvené, a tak vykořeněné, až je mi jich líto. Nevím, zda proto, že se to scénáristovi nepovedlo, a nebo si takto představuje ideál liberalizovaného Evropana nového typu, kterému je vlastně jedno, kde a s kým žije. A tak nejsympatičtější postavou, ke které bylo možné si vytvořit emoční vztah a držet jí palce, byla babička - nejstarší postava asi symbolizující odcházející konzervativní svět, kde ještě jde o rodinnou soudržnost. To se mi snad nikdy nestalo. ()

redmonkey

Hodně drsně pojatá případná budoucnost nejen Anglie, ale i celkově celého světa kam se řítí spoléháním se lidí stále více na digitální technologie. Pro mě byl asi nejhorší pohled na mladou generaci. Utopie, ale člověku zamrazí a donutí aspoň chvíli zapřemýšlet. ()

venedikt

Ze začátku se mi jevilo jako kravina, ale vydržel jsem a nelituji. Mělo to příběh, hloubku co měla co říct. A nebylo to jen klišé happy endů. ()

alienable

Pro brity dystopická budoucnost, pro nás z časti jako přímej přenos ze sněmovny. Svět se v prdel obrací. Jasně, je to všechno dohnaný do extrému. Ale nezačíná to všechno právě tak, jako dneska? Psychospirituální krize, závislost na digitálních aktivitách, rostoucí extremismus, klesající intelekt. Dávám si upomínku na 2030 a mrknu se znova. Jestli teda bude na čem. Vy, co se vysmíváte nám, uživatelům papírovejch diářů, vy si na nás ještě vzpomenete! ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů