Šokující odhalení

• USA Bombshell (více)

Skupina žen vytáhne do boje proti zakladateli Fox News Rogeru Ailesovi. Nelíbí se jim jeho obtěžování na pracovišti. (Filmbox)

Kaka

Procedurálka, která sice díky extra-soft citlivé tématice zdánlivě pokukuje po Oscarech, ale až taková senzace se nekoná. Je to pouze jedna z mnoha amerických korporátních, me too střižených povídek, která herecky potěší, timingem a střihem úřaduje, velmi rychle odsýpá a vlastně má i solidní výpovědní hodnotu, avšak časem se na ní zapomene, protože bude frčet zase něco jiného než-li bojovné feministky vs konglomeráty, či prostořeký Trump. ()

marhoul

Nečekala jsem mnoho a líbilo se mi to velmi. Tohle bude na delší lokte. K #játaké zaslepené sympatie nechovám, důvodem bývá klasické rozuzlení. Po finanční náplasti mají dámy svůj, osobnost devastující, problém zahojen, stejně jako postava, kterou ztvárnila Nicole Kidman. Veřejná satisfakce a prachy. Zvítězila? Vážně? Navíc řadu incidentů vytahují zneužité ženy dvacet let po té. Chápu, že jinak to nešlo, jenomže ono to působí všelijak i na ženy samotné, natož na přiblblého mača z Dubiny, který si vypíjí palici každé volné dopo nebo odpo (záleží od šichty) ve Vendě. Udělaly to pro kariéru, chtěly popularitu, role, prachy, ceny, těžily z toho roky, já říkám (zanícené feministky a feministé prominou, nechci se nikoho dotknout), na jejich místě bych osobně s ničím takovým nikdy ven nevylezla, cítila bych se jako prostitutka. Raději bych se užírala, než bych se veřejně přiznala k regulérnímu výměnnému obchodu, protože on to prachsprostý deal byl. V tom mají, naneštěstí, prasáci, kteří je zneužili, pravdu. Forma děsná, situace příšerná, ano, ale pakliže se s někým jdu dobrovolně vyválet na hotelový pokoj proto, abych hrála v největších trhácích Hollywoodu, jiné skóre mi z toho těžko vyjde. Ale jak říkám, takto to cítím já. Ne tak ambiciózní, žiji jiný život, běžný život, však také vystavena kdečemu ve velkém kolektivu (jako většina žen dnešní doby, proto je to téma palčivé, aplikovatelné do obecné roviny, manželky-zlatokopky nevyjímaje) , v němž muži mívali dlouhá desetiletí výrazně navrch, kde vládli. Mám asi výhodu, protože ke mně se pánové chovají v drtivé většině případů tak nějak automaticky jako gentlasové, kteří chtějí udělat dojem (všechna čest, chválím, je to skvělé!) a pokud ne, uzavřu: šovinistický blb, jeho drahou lituji. Nemám problém se verbálně vymezit , však dál se tím nijak netrápím. Naštěstí mi nikdy primitiv nešéfoval. Ovšem, vždy hraje roli povaha, (feministky, feministé, přírodní ženy a jiné citlivější duše opět prominou) vzhled, ale hlavně NADHLED. Dobře vím, že každá žena se s tímto úskalím vypořádává po svém, je v tom hodně proměnných, může narazit na kohokoli. Nebo já měla celý život nevšední kliku a proto se na to dívám svou optikou. Je záslužné, že se o těchto věcech hovoří, že vznikl film, že se tlačí na to, aby se pánové chovali slušně, že se ženy brání, chtějí se prosazovat na základě schopností, nikoli přes postel, jako kus svlečeného masa komukoli po vůli. Tyto společenské změny nějak začít musely a ačkoli mám k metoo nemálo výhrad, zdravý rozum dokáže uznat, že toto důležité téma je. Film problematiku vystihuje dobře a dámy v hlavních rolích byly vynikající! Co si k reportérkám arogantní nadřízení dovolili, je kapitola další. Za to by měly padat tresty, ne je pouze sesadit z postu, zajištěné odeslat na odpočinek a cvakat za ně zneužitým ženám „bolestné“. Jsou to prasata, která by měla čumět na dvůr přes mříže. Stát se to našim dcerám, všichni se vzácně shodneme, že takto tedy NE! Na stranu druhou v tomto únavném elaborátu ještě zmíním, že každý dělat všechno nemůže. Ačkoli je to momentálně taková ta ultralevicová móda, díky které vyzobávají bezpracně a s úsměvem populisté, nacisté, či bývalí estébáci desítky procent hlasů demokratickým stranám, neboť masu lidí vcelku pochopitelně vytáčí například ambice děvčátek zpívat v chlapeckých sborech, jež fungují jako chlapecké od středověku, nebo ženy v profesi zásahových hasičů, ortopedů, bagristů či dirigentů, také pějící vousaté zpěvačky se nesetkávají se všeobecným pochopením, ani tlaky na omezení přijímání masité stravy, či cestování letadly, inu bude trvat ještě dlouho než si neohroženě zádumčiví, věčně studující, hipsterští, veganští mládežníci nad svým avokádovým latté uvědomí, kam až své společenské nároky vyšroubovali a obávám se obávám, aby nebyli zaskočení, že planeta jakože nakonec dobrý, ale kdo že nám to na ní zbyl.. Což o to, my masožravci, pochlastávající kuřáci, příležitostní lehcí feťáci už budeme mít dávno v lebce burtonovskou žížalu, ale oni si to tady, s tou svojí příkladnou životosprávou, budou užívat do stotřiceti. O tom jindy. Narážím na to, že žena na obrazovce atraktivní být má. Šéfové televizí oprávněně hodnotí vzhled, účes, výšku, hezké nohy (ne tak, jak to bylo podáno zde, kdy trefně vystresovaná Margot musela vyhrnout malé černé až po pupek), ale v této branži vizáž důležitým kritériem je. Brojení proti něčemu takovému mi přijde ulítlé. Marika z hladového okna by asi neskončila v hladovém okně, kdyby televizní politické debaty mohla dělat každá, která děsně chce, může a tedy, aby nebyla diskriminovaná, logicky musí.. Nevidím problém, že ve FOX musely ženy nosit šaty a vystavit své dlouhé nohy v záběru. Tady už řvoucí fúrie jely to svoje, co nemusím zase já. Záběr na krvavý puchýř na patě, co by znak neúnosného pracovního utrpení mě pochopitelně pobavil. Kdo dočetl až sem, má můj obdiv. ;) Mějte se fajn. () (méně) (více)

StanislachKo

Silnejšie tri. Asi v živote nikdy som nevidel toľko frekvencie krásnych žien. Do plusu to dáva fakt, že nie samoúčelne obsadených. O hereckom talente Charlize som nikdy nemohol povedať nič zlé, ale čo mi na nej vždy vadilo bol ten strojený chlad. Tu ho jednak naplno využila a v zápätí trochu ten obraz naštrbila. Takže za mňa bravó a minimálne ten globe podľa mňa mala dostať. Kamera a strih typu "divák, si tam a teraz" ma vždy brala, takže good as well. Čo mi vadilo bolo príliš veľa "podstatných" postáv. A celkovo som sa chvíľami strácal, že kto komu kde čo prečo. Asi skôr chyba na mojej strane, ale čo už. :-) Nicol a Margot u mňa zase o rebríček vyššie. ()

D.Moore

Víceméně promarněná šance... Film o důležitém tématu, které měl zpřístupnit a objasnit ideálně všem, a přitom taková obyčejná a nepřekvapivá nuda určená zase jen úzkému okruhu diváků. Nejzajímavější postavu hrála Margot Robbie, a to nejspíš proto, že byla vymyšlená, respektive že do ní scenárista zhustil více jiných postav, zatímco Nicole Kidman mě takřka neoslovila a Charlize Theron dopadla jen o málo lépe. Obě ženy prominou, ale druhou nejzajímavější postavou byl Alies v podání Johna Lithgowa, což ovšem tvůrci zamýšleli jen stěží. ()

Arsenal83

Film, kde sa to len hemží blondýnkami a to na obálke nie je ešte Alice Eve, ktorá hrá dokonca ako blondína právničku. Aká to pocta, že nemusí byť každá stereotypne znázorňovaná ako hlúpa hus a zlatokopka! Film je však natočený zrejme skôr pre ženy ako mužov. Znázornenie sexuálneho obťažovania alebo toho, čo niektoré ženy považujú za harašment. Už je to tak prehnané, až sa pomaly muži budú báť povedať kompliment, otvoriť ženám dvere, pomôcť s ťažkým nákupom, proste správať sa ako gentlemani. Keď o to ide tým feministkám, tak klobúk dole, úspešne sa im darí šíriť lesbizmus ako nevyhnutný dôsledok presadzovania názoru, že všetci muži sú predátori a prasatá. No a samozrejme všade musí byť Trump, ľavicový Hollywood za nezaprie. Inak ale výkon Theronovej výborný, možno hodný aj nominácie na Oscara a jej podoba s Megyn Kelly je takmer neuveriteľná. ()