Zítra vstanu a opařím se čajem

• Velká Británie Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea
TV spot 2
Československo, 1977, 93 min

Kamera:

Jan Kališ

Hudba:

Karel Svoboda

Daginka

Podle mě docela vynikající česká sci-fi komedie, která dostala nejednoho diváka.Vynikající herecký výkon hlavně Petra Kostky a Jiřího Sováka.Popravdě tomu nemám skoro co vytknout, snad jen trochu tu přeplácanost a rychlou změnu děje, víc asi nic.Ráda se na to znovu podívám :)..85% ()

Rodin

Nebýt toho přiblblého závěru celého filmu, asi bych dal i pět. Protože to, co předcházelo závěrečné pětiminutovce, opravdu stálo za to. ()

IEO10

Nemůžu jinak i po pátem zhlédnutí se nepřestávám bavit a žasnout nad hereckým ansáblem ,který tento film povyšuje minimálně o jednu hvězdičku... ()

Godhaj odpad!

,,Najdete si něco teplýho. No, tady si snad vyberete.“ Tento pokus o sci-fi film dopadl opravdu hrozně. Už prvotní záměna dvou bratrů je scénáristicky velmi špatně provedená, mezi nimi není v běžné konverzaci skoro rozdíl, takže hlavně v pozdějších fázích filmu, kdy má každý aspoň dva dvojníky, je naprostý chaos. Samotný příběh mi přišel plytký, motivace postav jakž takž, ale jejich chování úplně divné a nepravděpodobné. Korunu tomu nasazuje soundtrack, který jako jediný prvek z tohoto filmu u mě vzbudil smích. Jinak jsem se nezasmál ani jednou, což je na komedii asi dost málo. ()

Dampfer

A nejde to tak i dneska? Trhlý, ale vtipný námět, nekřečovitě zfilmované a uvolněně zahrané, s povedenými triky (které i dnes překonávají "moderní" počítačovou animaci některých českých filmů), skvělými nacisty, pitomostmi, jež ale sedly a hlavně... zábavné. Staré české komedie jsem dost zanedbával, ale jak je objevuji, klasiku po klasice, začínají pro mě být jo důvěrným žánrem. Bohužel, stále se mi v současných hercích nerýsují noví Sováci, Brodští, Menšíkové (možná Dejdar). Každopádně, palec nahoru. ()

IvonaK

Docela jsem se bála že to bude film od kterého uteču, neboť brácha s mamkou říkali že mne tento film rozhodně nedoporučují. Ale opak je pravdou. Petr Kostka svou dvojroli zahrál výborně. :-) ()

milwaukee

"Šaty patří do skříně. Tak je tam dejte." Jedna hláška za druhou a já se bavil od začátku do konce. Lepšího Hitlera jsem neviděl a Sovák, když očumuje pánský odér mě prostě dostal. A nebyl sám. Jedna herecká hvězda za druhou je prostě záruka kvality. Pět a ještě jednu na vrch. ()

topi80

Miloš Macourek s Jindřichem Polákem (což jsou vlastně poloviny jindy konkurenčních dvojic Macourek/Vorlíček vs. Hofman/Polák) se rozhodli, že si pořádně vyhrají s časovými paradoxy, aby v tom bylo jednou provždy jasno. Čehož využije Petr Kostka k tomu, aby svého nezbedného bratra - dvojče nahradil sám sebou (prý byl jediným na place, kdo se v těch časových paradoxech na konci filmu ještě vyznal). A do toho spousta legrace, intrik a vlastně i napětí. Skvělé dílo. A vůbec vám nepřijde, že vedle Macourka chybí Vorlíček nebo vedle Poláka Hofman. ()

Ex_Machina

Keď sa cestuje v čase s úmyslom zmeniť chod dejín, vždy sa niečo pokazí. Plejáda popredných českých hercov nám tu naservírovala najlepší sci-fi počin československej kinematografie. Skĺbiť komédiu, sci-fi a vojnový film sa nadmieru podaril. Je tomu už 45 rokov a doteraz je to v tomto smere neprekonané dielo. ()

Lumpus

Neuvěřitelné je že se jedná o 32 let starý český film, takže na tu dobu to musela být pecka, která ještě k tomu má vtip a glanc.Škoda toho že se to později svrhne v trochu frašku. ()

jprmusic

Tahle vychytávka se mi vždycky strašně líbila, i když jsem ve 12ti letech pojem časový paradox moc nechápal - nicméně herci si to evidentně užili a na výsledku je to vidět - opravdeu fajn zábava. ()

xxlch

Paní Rosůlková kontra Hitler.To je nezapomenutelná scéna jednoho z vcelku povedených skorosci-fi filmů naší tehdejší doby.Koukat se na to dá i dneska,jako na dobrou komedii a přehlídku super herců. ()

Mykhaluu

Mazec! Dokonale uvěřitelný pan Kostka, na jehož rozpolcenosti film dost stojí! Myslel jsem, že po letech bude mít scénář větší díry! Kdopak mluví mladší verzi pana Sováka - dobrá finta! :) Že si vezme Jan Evu a zároveň Jan bude chodit s Helenkou?!? No co, vždyť je to stejně slušný muž!!! :) A ta hudba!!!! :) ()

curfew77

Neskutečné trio Sovák, Brodský a Menšík v nacistických uniformách, pilulky proti stárnutí a šílené dobové efekty včetně démonické hudby dávají dohromady nezapomenutelný koktejl. Pár děr ve scénáři dojem nekazí tolik, jako poněkud toporný Kostka, přesto jde o legendární a průkopnický sci-fi počin v rámci české kinematografie. 90 %. ()

Stejšn

Dal bych i víc, ale celkový dojem kazí dvě věci: zaprvé scéna, kde Hitler sleduje zkázu Berlína, která tam naprosto nezapadá a je úplně zbytečná a křečovitá a zadruhé hudební motiv Karla Svobody, který se pořád dokolečka opakuje do zblbnutí, až je ke konci vyloženě otravný. Soundtrack k tomuhle filmu se snad skládá z jedné jediné melodie... ZAJÍMAVOST: Ve scéně, kde Vladimír Menšík jde ke svému Mercedesu, je v pozadí na ulici zaparkován prototyp Škoda Supersport. Pozdeji bylo toto auto upraveno, přelakováno na černo a zahrálo si hlavní roli ve filmu Upír z Feratu. Nyní je k vidění v továrním muzeu v Mladé Boleslavi. ()

boombang

Velmi, velmi dobré. Trochu se stydím, že jsem tento film viděl až teď - měl jsem kdovíproč dojem, že půjde o ptákovinu typu Já nejsem já. Naštěstí jsem se spletl. Hitler si sice není moc podobný, ale zahraný je perfektně - Bruno Ganz se může jít zahrabat :-) Z ústřední čtveřice je třeba vyzdvihnout trojího Kostku a SS-mana Sováka (ten nemá chybu). Brodský je tady však nevýrazný, Menšík mi vždycky lezl krkem, a tak pochválím ještě bábinku Rosůlkovou, ta je úžasná. Jo, a výborný scénář, i když pořád jednou nohou v socializmu (a taky zde chybí výraznější odsouzení fašizmu). ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016