Láska má mnoho podob a nakonec si najde každého, vzkazuje zimní romantická komedie Šťastný nový rok, jejíž příběh začíná těsně před Vánocemi a končí na Nový rok. Film se odehrává v pohádkově zasněžených Vysokých Tatrách, kde se na jednom místě sejde parta kamarádek, jejich blízcí i úplní cizinci. Každý z nich tu má svůj vlastní příběh. Během několika dní dovolené bude někdo z nich čelit především trapasům, jiný zas životním výzvám nebo změnám, někdo bývalým a jiný naopak budoucím láskám. Na všechny bez rozdílu ale čeká řada romantických a komických situací a jedno velké překvapení. (Bontonfilm)

husokachna

Začnu pozitivy - jsou u nás (rozuměj ČSFR) pořád krásný herečky (kromě Chucky Norisové) a Emilia je pořád kočka na úrovni. Dál mě potěšilo, že to není tak agresivně zlý, jako standardní česká komedie. Je to jen úplně hloupý, nevtipný, zbytečný, s neuvěřitelně špatným dabingem do češtiny. Nejlíp v tom hraje Prachař, kterej hrát neumí a hraje Prachaře, co dělá ředitele, ale má prostě charisma. Celkově, kdyby se to po deseti minutách zlomilo v porno, bylo by to asi pro všechny lepší. Akorát se v letním kině špatně masturbuje....prej....já to samozřejmě nevím, protože to nedělám a vůbec, co je vám do toho. Vzhledem k tomu, že jsem musel odejít před koncem, možná se to tam rozšukalo (rozuměj rozhledalo) a tak budu shovívavý a dám dva naddimenzované úsměvy na půl huby. PS: Bartoška tam pořád chodí jak dement, až bych se tomu smál, kdyby mi ho nebylo líto. ()

nonick1

Během sledování této "komedie" jsem se zasmál JEDNOU - a to při "cimrmanovském" vypípávání  (patrně jadrných?) maďarských nadávek, neboť pravděpodobnost, že by jim u nás někdo rozuměl, se limitně blíží nule. Proč vůbec byl tento film natočen? Je to jen neskrývaná, půldruhé hodiny trvající reklama na Kempinski a Bogner - jinak nechápu důvod natočení tohoto filmu, prošpikovaného product placementem, ani důvod, pro který se této blamáže zúčastnil Jiří Bartoška. Přiznám se, že jsem o něm měl poněkud vyšší mínění. ()

noelcoward73

Na film jsem se rozhodl zajít hlavně kvůli mé oblíbenkyni Táně Pauhofové. Potěšilo mě, že měla hlavní roli. Trochu mě překvapilo, že v úvodních titulcích byla uvedena až na třetím místě za Jiřím Bartoškou a Emílií Vášáryovou. Jejich vedlejší dějová linka byla podle mě dost okrajová a hned bylo jasné, jak skončí. Perfektní film nabízející spoustu vtipných momentů, především slovních. Kino bylo slušně zaplněné (nedávno se promítalo jen pro mě) a myslím, že se většina dobře bavila, nesmál jsem se jen já. Kdyby takhle vypadaly všechny nové české komedie, bylo by to výborné. Naštěstí se najdou takovéto výjimky. Opravdu jsem se výborně pobavil, nenapadá mě nic, co bych mohl vytknout. ()

Danqo

Nestojí to za hlbší komentár – reklamné spoty na hotelové rezorty väčšinou nepotrebujú hodnotenie verejnosti. Nestálo to ani za ten čas. Ale nôž som si do očí počas filmu nebodal. Emília V. ma dostala do kina a vďaka nej som zostal v kinosále – ona to zvládla, zvládnem to i ja. Inak hromada stereotypov, nepravdepodobných charakterov, naivného deja, ľudí z vyššej triedy správajúcich sa ako z nižšej triedy pre ľudí zo strednej triedy. ()

godycz

scena s prevlekaci kabinkou je uz klise. slovaci maji asi jiny styl humoru.bylo to tragicky. videno v www.vasekino.cz ()

tyna97

Neromantická a nevtipná nekomedie. Komická byla nanejvýš ta trapnost a blbost. Nesmyslné střihy, špatně vybraná hudba, hloupý guláš postav a jejich životů. Radost mi dělali akorát ti Maďaři, kterým jsem stejně nerozuměla ani zbla. Závěrečné scény byly utrpením, které bohužel nepřebil ani zasněžený pohled do hor. ()

andaa

Příjemná oddechovka, krásné prostředí, dobrá zápletka. Tento humor mě bavil a opět jeden z lepších počinů české současné kinematografie. Výkony herců za mě taky super. Určitě bych doporučila na nedělní večer se sklenkou vína. ()

zdeny99

Z počátku mi to přišlo jako vykradený příběh z filmu PŘIJDE LETOS JEŽÍŠEK? s Abrhámem a Šafránkovou. Protože i tam se několika desítkách letech se chtěl Josef Abrhám sejít se svojí bývalou láskou Libuší Šaránkovou jako zde Bartoška s Vašáryovou. Jenže kromě tohoto jsou tu ještě další příběhy, které měly v kontextu působit jako LÁSKA NEBESKÁ made in Slovakia. Bohužel do slavného britského filmu to má hodně daleko. Spíše mi to celkově připadá jako THE PERFECT KISS, který se tentokrát odehrává v luxusním hotelu ve Vysokých Tatrách a ne v Kanadě. Tak debilně napsaný scénář, podle kterého museli hrát všichni herci, se jen tak nevidí. Je to vyloženě snobský film, který se může líbit jedině zlatokopkám a hvězdám instagramu. Však také jediné vtipné na této "romantické komedii" byla ta influencerka, co kvůli menstruaci nemůže lyžovat, ale rozhodně musí si pořídit fotky na instagram. [3980. hodnocení, 177. komentář, 48%] ()

Bozvav

V podstatě neškodná, oku lahodící blbinka, která je zde silně podhodnocená. Ano, vy všichni milí intelechtuálové, vy, co kde jaké bezduché a nevtipné sračce napálíte plný počet, aby jste se mohli plácat navzájem po zádech, jak ohromní jste chytráci, vy jste příčinou, že já místo tří hvězdiček, dávám čtyři. Film před divákem rozvíjí v podstatě banální vztahový příběh, ovšem s takovou něžnou poetikou, prokládanou povětšinou docela vtipnými momenty a co se klišé týče, v únosné míře a snesitelné podobě, navíc s pěkným vizuálem. Obsazení sedí dobře a já se bavila lépe, než je u Československých komedií posledních let obvyklé. Tudíž dávám 75% a komu se to nelíbí, ať se jde klouzat. Jsem zvědavá na druhý díl. ()

Sydonai

Jsem patriot, ale tuzemskou tvorbu moc nemusím a pokud mohu, často se jí vyhnu. Na ŠNR jsem se těšil už od momentu kdy jsem zjistil, že obsazení dominují má oblíbená jména - Pauhofová, Norisová, Vašáryová a Maštalír. Po shlédnutí filmu musím konstatovat následující - pecka! Sice je film plný starých klišé a leckdy ohraných zápletek, ale funguje to tak krásně svižně a zábavně, že to nakonec vůbec neberu jako špatnou věc. Na nic se netlačí, film uteče a já mám pocit, že jsem letos konečně dostal film z našich krajin, po jehož shlédnutí se nemusím opět klepat strachy, co uvidím příště. Po takových blábolech jako Ženská na vrcholu a Špindl 2 se do třetice tahle romantická komedie z hor povedla! 80% ()

Gaia.M

Dost mě překvapilo, že se ve filmu mluví převážně slovensky. Vůbec bych se nedivila, kdyby někoho napadlo to honem rychle předabovat do češtiny, jako se to celkem nedávno stalo s jedním slovenským seriálem (aby bylo pochopeno, já to neschvaluji, slovenštinu miluji). Na jedno podívání se mi to líbilo, znova to už vidět nepotřebuji. Je to takové ze života. Která z nás nezažila rozchod, flegmatického manžela, který někde zapomene dítě, příšernou novou ženskou bývalého partnera a mnoho dalšího. A jako velké plus je pro mě Ján Koleník, kterého prostě miluju. Takže za mě ano, ale stačí jednou. ()

Rathalos

Prijemna,vtipna a pohodova romanticka komedia odohravajuca sa v nadherne zasnezenych Vysokych Tatrach vo vianocnom obdobi,ktora ma pobavila,na cesko-slovenske pomery velmi dobre...:-) ()

chrispe

To jsem se zase nechala nachytat. Nezlobte se na mě... ale tohle bylo hrozný. Prvních dvacet minut jsem ještě doufala sic v průměrnou, ale milou podívanou, no potom, co se na scéně objevila postava Valiky, jsem doufat přestala a jen se ptala, zda TOHLE může někomu připadat vtipný a co je to proboha za člověka, kterej tohle napíše do scénáře. Kam na to chodí? Ve zkratce - bylo to velký špatný. ()

Wargoo

Pomiešané lokality Tatier, ktoré poznám ako vlastné boty ma trošku pobavili, ale úprimne musím priznať, že som čakal väčší brak. Ale vyhlásenie producentky Adriany Kronerovej o "pocte starým filmom, a očakávaní, že sa aj z tohto stane "klasika" je asi najvtipnejšia hláška v rámci filmu a jeho aury ;) Nechápem, prečo všetky postavy v súčasnej dobe musia byť z vyššej spoločenskej vrstvy a dávať nám to vizuálne jasne najavo. Marcinková nahodená jak Berlusconiho kurva, ostatní tiež nechodili v klasických odevoch, o trápnej scénke z nakupovania ani nevravím... Ak si spomínam na staršiu klasiku, ktorej chcú dať týmto filmom hold, tak Homolkovci, S tebou mňe baví svět, Pelišky a podobne, to všetko boli civilisti z tzv. strednej, až nižšej triedy, a nikomu nevadilo že sa nevyvážajú v drahých autách a niesu naobliekaní v ultra značkovom oblečení.. Toľko môj postreh. Inak slabšie 3*** a 54,011% ()

Luk Skywalker

Příliš mnoho bab a film pro baby v prostředí, kde se jen tak někdo nepodívá, bo Tatry nejsou zrovna levná dovolená, kor po Vánocích a v lepším hotelu. ()

fablefavorit odpad!

U ničeho se nenaseru tak, jako u české filmové novotvorby. Postavy jsou vždy stejné; přemoudřelé dítě, sarkastický teenager, hejno cynických a vychlastaných 40tnic, manželé ňoumové pod pantoflem. Zbytek party jsou buď dementi, kurvy nebo obojí. Scénář to pak dorovná tím, že dementy udělá ze všech. Nakonec to chce zabrnkat na strunu lidství, jež se snaží evokovat pocity ze starších československých děl, ale tón je to vskutku falešný. ()

Olík

Zasněžená sváteční „komedie“, pro fanoušky nekonečných seriálů. Zřejmě mělo jít o novoroční romantiku aka „na každého na v tento magický čas čeká jeho kus lásky“….no každopádně tuctové komedie ukazují nulovou invenci tvůrců tady mám co chvíli….a tuctové komedie ukazující nulovou invenci tvůrců z hor už tady byly také. Mrknete se na dokola se opakující zápletky, dokola se opakujících herců. Dvakrát se zasmějete totální infantilitě a na závěr zkonstatujete, že jsme tam, kde jsme byli. Ale když přimhouříte obě oči, jako nenáročná oddechovka……ať nežeru, když jsou ty svátky. ()

MickeyStuma

Životy několika párů i tzv. singles během Silvestra, které se nejrůznějšími způsoby vzájemně propletou. I tak by se dala pojmout etuda Slovensko - Českého filmového projektu, mající po tvůrčí stránce jeden cíl. Přiblížit se v jednoduchosti ve vyprávění nejrůznějších osudových citových vzplanutí, milostných etud, trapasů i zklamání a to na sklonku roku, v tomto případě v prostředí Tatranských hor na Slovensku. Není od věci, že vše je dle známého hollywoodského snímku ´Láska nebeská´ (2003), dle kterého vzniklo několik málo dalších podobných filmových počinů a to i během silvestra. Vznikl tak i jeden paradoxně pod stejným názvem ´Šťastný nový rok´ (2011). A tak to vcelku i nutí porovnat. Nic naplat, hollywoodský jednoznačně vítězí, ale to neznamená, že by byl ten náš nepovedený. Naopak. Je vidět, že se tvůrci hodně snažili nabudit stejnou atmosféru jak to jen možnosti dovolili. To už ostatně ukázali snímkem ´Přijde letos Ježíšek?´ (2013). Stále to jen sráží na kolena scénář, který sice také nepatří k nejhorším, ale postrádá ten správný drive. Příběh či nějakou zápletku to vlastně ani nemá. Jen povrchnost nejrůznějších životních etud s velkým P. Každá postava má své strasti i radosti, každá to řeší jak nejlépe umí či jak osud určí. Setkání i odluky, prostě romantizující odvětví daného žánru se vším všudy, co k tomu patří. Tvůrci se ještě stále mají co učit k dosáhnutí dokonalosti, ale jsou na dobré cestě. ()

Pat_rick_fan

Jediný dôvod dopozerať tento film, a zrejme tiež príčina, prečo nie odpad, bolo uzavretie linky Bartošku a Vášaryovej. Teda, nie kvôli "kvalite" uzavretie danej linky, ale kvôli nim dvom. Už dávno sa mi nestalo, aby mi tak strašne nezáležalo na žiadnej postave. Mám chuť rapídne zvýšiť hodnotenia všetkých nielen Bajgaroviek, ale ešte aj Evitoviek a iných českých aj nečeských vzťahoviek, lebo mi v kontexte tejto záležitosti prídu ako filmové veľdiela. Prázdne, maximálne neromantické, ničnehovoriace trápenie toxických a hlúpych figúriek, kde mi konečnú katarziu spôsobil fakt, že v reálnom živote nikoho takého našťastie (zatiaľ) nepoznám. ()