V Redemptionu se koná střelecká soutěž. Tentokrát má opravdu výbornou účast. Kdo z účastníků zvítězí? Záhadná pistolnice Ellen, která z nějakého důvodu nenávidí pořadatele – „starostu“ Heroda, zkorumpovaný a krutý Herod, zvyklý vítězit za každou cenu a vládnoucí celému městu, mladík Kid, prodávající zbraně a střelivo a tvrdící o sobě, že je slavný bandita a Herodův syn, padre Cort, bývalý Herodův partner ve zločinu, který se dal na cestu pokání a soutěže se účastní proti své vůli, nebo neznámý zabiják, kterého si na Heroda najali zoufalí obyvatelé Redemptionu? (TV Prima)

Deimos

***Celkem 92%***TV/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// PLUS: hvězdná herecká sestava, tehdy již veterán Gene Hackman a pro mě již známá tvář Leonarda DiCapria a taky méně okoukaná Sheron a skoro nezmámí Russle Crowe, dnes jsem si však všechny herce užil trochu jinak, líbila se mi hudba, napětí a emoce, které ve mě film vyvolal a rovněž mě oslovil systém soubojů MINUS: řekněme že by mi nějaký remake nevadil, ale zatím o žádném nevím./// Shrnutí: Pro mě jeden z nejlepších westernů 90. let, který jsem poprvé viděl, když mi bylo asi 12 let. Zanechal ve mě zvláštní pocity a zároven ve mě probudil hravého ducha, kdy jsem si na papírky sepsal všechny známe kladné, ale i záporné postavy a hrdiny, stejně tak i kamarády a udělal největší westernový souboj všech dob. Vlastně mi to vydrželo dodnes (pořádání turnajů). Tak mi řekněte jak by jste hodnotili film, který vás tolik ovlivnil :-) ()

Disk

Viděno poprvé v životě a neuvěřitelná pecka, byť hodně průhledná. Sam Raimi natočil svůj první větší film a zbytek je historie. Boží kamera, geniálně vtipný střih, skvělé herecké obsazení (slaďoučký Leo) a Raimiho ostré tempo od začátku do konce. Úžasná zábava. ()

Ruut

UPDATE 2020: EVIDENTNĚ JSEM MUSLE MÍT V LETECH 2006-2007 NĚJAKÉ OBDOBÍ, KDY JSME MĚL ČAS POŘÁD KOUKAT NA FILMY PODLE PŘEDCHOZÍCH HODNOCENÍ :-) Rychlejší než smrt je stále pěkná stylovka, kdy za nuzný peníz šlo udělat docela dost muziky. Docela se divím že Russell Crowe nikdy zcela nenaplnil archetyp hezounského dobrodruha. Tady k tomu měl sakra našlápnuto. -----Rychlejší než smrt je přehlídkou efektních soubojů a rázovitých pistolníků. Ale to je vše. Zápletka filmu je prachbídná a i ty hvězdy v rolích prapodivných soutěžících se časem omrzí. Na Raimiho zatraceně slabé. ()

Allien.9

Obrovské zklamání! Hlavní hrdinka je nesympatická, celý film slyšíme pořád dokola jednu a tu samou hudbu, která už nemá na konci vůbec žádné kouzlo a vůbec... Celkově mi to vyznělo jako menší westernový vtip. V každém případě se mi nejvíc líbili Russell Crowe (jinak ho nemám ráda) a Leonardo DiCaprio. Gene Hackman jako záporák ujde (máte chuť ho umlátit pažbou už ve chvíli, kdy vstoupí do dveří), jinými slovy svou roli splňuje. Je mi líto, ale téma je absolutně a úplně zbytečně nevyužité. Vzniká tak westernová nuda s několika akčními scénami, které však ve výsledku vyznívají hloupě... P.S.: Gary Sinise má v tomto filmu opravdu velkou roli! Ale mezi námi - drsná scéna s ním a jeho malou dcerkou je asi jediná, kterou si z tohoto filmu zapamatuji.;-) ()

HAL

Raimiho mám rád - a tady z toho už jen atypickým obsazením rolí nejrychlejších pistolníků západu dělá co největší komedii, a nejde mu o nic jiného než je nějak skloubit do zajímavých duelů a vykrást přitom všechny slavné westerny historie. Blbina, která je na svou primitivnost zbytečně dlouhá a často i zbytečně vážná. Ani ten Leonardo DiCaprio to nezachrání, když byl tehdy ještě ve věku kdy byl spíš za fracka na facku, než za sympatického pana herce jak ho známe teď. ()

Vančura

Přijde mi škoda, že to má nesporné filmařské kvality (zvlášť pokud má člověk možnost to vidět na velkém plátně v kině, kde to vynikne nejvíc), jakož samozřejmě i perfektní obsazení (btw. Sharon Stone je zde fakt nádherná), ale co je to platné, když western byl v té době už dávno totálně vyčpělý a mrtvý žánr, a tento jeho konkrétní zástupce není složen z ničeho jiného, než nejohranějších klišé a stereotypních postav (i ten soundtrack zní, jak kdyby to člověk už slyšel stokrát jinde), a dějově se to strašně táhne a současně je to dokonale předvídatelné. Snažil jsem si užívat tu hravost, kterou jsem z toho cítil (Sam Raimi se prostě nezapře), ale pravda je taková, že jsem se u toho spíš celou dobu nudil a pokukoval po hodinkách, kdy už bude konec, což je prostě špatně. ()

k212

Já v tomhle minidílku spatřuji hlavně černohumorné narážky na odkazy dob minulých. A pokaždé, když tuhle násilnou frašku z dob Divokého Západu vidím, obdivuji čím dál tím víc Raimiho režijní styl (který si značně pošramotil -pardon- dovařil až Spidermanem). No a také zásadní zlom v jeho kariéře, kdy už začal prstíky strkat do hollywoodské bezedné truhličky. Moc dobře mu to jde s herci, tedy spíš tím mám namysli výběr herců pro určité typy postav. ()

kingik

Když si v jednom městě dají dostaveníčko nejlepší pistolníci světa, je jisté, že o vzrušení nebude nouze. Sam Raimi si zase jednou vyzkoušel jiný žánr, a tentokrát prubnul western. A nutno dodat, že western s kvalitním obsazením se mu povedl. Sharon Stone, Leonardo DiCaprio a Gene Hackman zde na sebe strhávají veškerou pozornost, a co na tom, že ve filmu si zahrál tehdy ještě nepříliš známý Russell Crowe nebo veterán filmového plátna Lance Henriksen. Pistolnické souboje v dešti nebo za slunečného dne vypadají dobře i napínavě, a nějaké to překvapení se také uděje. Celkově tedy netradičně pojatý a zajímavý western. 60% ()

Snorlax

Váhám mezi čtyřmi a pěti. Ale vzhledem k tomu, že mi tu nevadil DiCaprio, přidám. Film je z doby, než mu zcela odumřely mimické svaly, takže jsem se ani od samého prvopočátku netěšila na jeho skon. Stonová je skvělá, její ženskost kontrastuje s pocitem bezmoci, který se časem přeměnil v touhu po pomstě. Roli velekladného hrdiny s trošku monotónním výrazem zvládl Crowe. Hackman je velmi dobrý vždy, ale zde je až démonický. Občas tomu dopomáhá kamera, nejvýrazněji když si prohlíží Heroda z podhledu hvězdy. Raimiho režie mi zde stylově připomíná Tarantina, byť si každý z nich kráčí vlastní cestou. ()

JosefGruber

Prý Raimiho úlet. Řekl bych spíše jeden z mála jeho filmů, který je koukatelný a nenudí. Škoda jen té předvídatelnosti. 4*, 6.7.2014, pc ()

Anderton

Raimi sa snaží ťažiť najmä z nadhľadu, lenže ten je bohužiaľ podsadený na nejakom nesprávnom levele. Čo má byť paródia na klišé vyznieva iba ako klišé a tým pádom aj film pôsobí akosi zbytočne vážne. Niekedy humor ale funguje tak ako by mal po celý čas, napríklad nesmrteľný indián a jeho záverečná prestrelka, prípadne kňazovo porušovanie kresťanských zásad. Naopak strih a kamera, najmä pri prestrelkách, je zvládnutá bravúrne. Bohužiaľ scenár je čistý priemer a ani keď si uvedomíme zdroj inšpirácie, ako dostatočná motivácia mi to nestačilo. Sharon je kráska v nesnázích, ale nie drsná baba západu túžiaca po pomste. Už z castingu je zrejmé, kto si ukradne celý film pre seba a tak sa aj stalo. Hackman to mal v čerstej pamäti z Unforgiven, tak mu stačilo ísť iba na autopilota a jednoznačne filmu dominuje. ()

Kothy

Tenhle Raimiho western mě moc nevzal. Ani hvězdné obsazení na mě velký dojem neudělalo. Celé je to příběh o pomstě, který se odehrává v jednom městě. Místní starosta lidi terorizuje a zorganizuje střelecký turnaj. Lidi postupně vypadávají a blíží se konec. Sharon Stone si jako drsná pistolnice jde pro svou pomstu. "Teď už to bude fér." ()

nash.

Vymazlená westernová hračička, ve které jsou všechna obvyklá klišé a žánrové manýry dotaženy na maximum a občas provokativně lehce přetaženy. Spousta malých fórků, některé balancující na hranici comicsové nadsázky (stín s průstřelem), skvělé obsazení, slušné tempo, byť poněkud jednotvárného děje, kterému chybí skutečné napětí, protože cíl, ke kterému se směřuje je jasný od první minuty, stejně jako je předem jasné, jak který souboj dopadne. Nejvíc ovšem překáží Sharon Stone a její postava. Herečka působí jako ochotník, nebo nadšený turista, který dostane kostým a šanci motat se chvíli ve westernovém světě, a její postava degraduje příběh do tuctové neoriginální ozvěny "tenkrát-na-západě". Kdyby ji tvůrci zcela vyškrtli a postavil to všechno na střetu Heroda s Cortem, mohli jsme dostat nejen efektní vymazlenou westernou zábavu, ale také originální příběh. ()

klerik

Vcelku rýchly westerník, len škoda toho scenára s podtitulom "Ako som vyhral turnaj". Strielačka určená skôr mladšiemu publiku, ktoré netuší, že western je aj o inom ako o napínavých dueloch a ktoré si nepamätá, čo dokáže napríklad taká obyčajná harmonika... A tí starší si aspoň nostalgicky zaspomínaju na časy, keď sa točili filmy za hrsť dolárov... ()

iamek

Skvělý režisér + hvězdné obsazení by mělo znamenat taky skvělý film. jenže tady se bohužel tak nestalo a film je příliš čitelný, lineární a až moc hollywoodský. Naštěstí příjemně rychle utíkal, ale bohužel jsem čekal trošku větší pecku. ()

Arsenal83

Rýchlejší ako smrť. Toto je na filme jedine pozitívne, a to že skončil rýchlejšie, ako som zomrel. Super herecké osobnosti v niečom, čo sa chcelo stať westernovou legendou, ale klasike nesiaha ani po päty. Mladému DiCapriovi rola ani nepasovala s tým mladistvým výrazom, Sharon Stone v kovbojskom výstroji je všetko len nie sexy a to je jediná poloha, ktorú kedy vedela hrať. ()

marhoul

Nemám ráda filmy, kde si holky hrají na kovbojky, čest výjimce. Tento komiksový western je libový, Sharon je přesná, vyloženě jako nakreslená, Gene tradičně odporný, Russell tehdy ještě nebyl rozplizlý, těstovitý, ničím nezajímavý, tuctový gaučák ze sousedství, se sex appealem menším než jakým disponuje nákupní taška a Leo už taky uměl svoje. S odstupem let mě Rychlejší než smrt baví víc, než původně, což svědčí o kvalitě tohoto veskrze příjemného snímku. ()

heyda

Rychlejší než smrt aneb jak se dělá pravá westernová atmosféra. Překrásné kulisy, kostými k tomu fantastická kamera a skvělé herecké obsazení. Že samotný příběh filmu je provařený mi vůbec nekazí celkový dojem a 4 hvězdičky si to bez pochyby zaslouží. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Leonardo DiCaprio a další western?

Leonardo DiCaprio a další western?

02.08.2011

Hrál mladého pistolníka v Rychlejší než smrt, brzy si zahraje hlavního padoucha v Tarantinově Django Unchained... a poté se na Divoký západ možná vrátí i potřetí. Je totiž hlavním kandidátem na roli… (více)