V Redemptionu se koná střelecká soutěž. Tentokrát má opravdu výbornou účast. Kdo z účastníků zvítězí? Záhadná pistolnice Ellen, která z nějakého důvodu nenávidí pořadatele – „starostu“ Heroda, zkorumpovaný a krutý Herod, zvyklý vítězit za každou cenu a vládnoucí celému městu, mladík Kid, prodávající zbraně a střelivo a tvrdící o sobě, že je slavný bandita a Herodův syn, padre Cort, bývalý Herodův partner ve zločinu, který se dal na cestu pokání a soutěže se účastní proti své vůli, nebo neznámý zabiják, kterého si na Heroda najali zoufalí obyvatelé Redemptionu? (TV Prima)

Shit

Western určenej hlavně na zábavu, kterej se nesmí brát moc vážně, aby člověku některý scény nepřišly trapně směšný, mimochodem aspirantů na ně je tady celkem dostatek, ale zároveň se to nesmí brát zase moc zlehka, aby to bylo aspoň trochu napínavý, což se mě osobně podařilo a já se tak celkem dobře bavil, i když Sharon sem tu pistolnici moc nežral, ale to zase vyvážil perfektní Hackman ()

choze

Scenáristicky dobře vystavěný western (se skvělým nápadem střelecké soutěže), který shazuje i ozvláštňuje Raimiho okázale braková režie. Stone ne úplně přesvědčivě střídá drsňačku s citlivkou, DiCaprio a Crowe jsou nepřehlédnutelní, Hackman si vystřihl dalšího solidního padoucha a vedle nich to prosvětluje i pár hvězd nižší svítivosti. I když jsem ten film nikdy nepovažoval za vyloženou pecku, už jsem ho viděl x-krát a mám ho dost rád. ()

Gilmour93

Tenkrát na manýře.. Hackman je spíš než Frank zase Malým Billem z Unforgiven, pomstychtivé Harmonice Sharon, která nezuje dlouhé kožené boty ani při spaní, musejí hrozně smrdět nohy, Crowe je tajemný jako Cheyenne a Leo je tu za slizké dvanáctileté děcko, jehož výšku ve stopách a palcích byste mile rádi nahlásili truhláři. Celkem to funguje při soubojích (teď nemyslím průstřely, přes které jde denní světlo), nebo když při flashbacích nechá Silvestri zavzpomínat na vesmírného lovce, ale jinak je Raimiho výstřední vize divokého západu jen fraškovitý balast. Dobře, že scény s Brucem Campbellem byly vystřiženy, jinak by to už moc připomínalo mix trojky Evil Dead a Brisco County Juniora.. ()

Hal_Moore

Režisér Sam Raimi (Spiderman) nám přinesl snad jeden z nejlepších westernů, jaké jsem viděl. Ale stejný názor na film jako já si uděláte až ve chvíli, kdy se na něj podíváte z té správné strany. Zapomeňte na skutečnost, že Sharon Stoneová (Specialista) zde moc hereckého umu nepředvádí, jen odpočívejte a užívejte si. Gene Hackman (Nepřítel Státu) je vhodná volba pro hlavního záporáka, který ani na okamžik nezměkne. Russel Crowe (Gladiátor) dal svému charakteru život a ani ostatní herci nezůstávají pozadu. Je to nepředvídatelné, jiné než ostatní westerny, prostě je to film Sama Raimiho. ()

TeeAge

|| Scenár: Simon Moore | Hudba: Alan Silvestri | Produkcia: Joshua Donen, Patrick Markey, Allen Shapiro | Distribúcia: TriStar Pictures | Rozpočet: 35 miliónov $ | Tržby: 26 miliónov $ || ()

Ainy

Leonardo ještě takové ucho! Ovšem herecký potenciál je už evidentní. Sharon to jako drsné mstitelce, schopné ustřelit mouše tykadélko, v kovbojském oblečku a širáku velmi slušelo a u Genea jsme měla pocit, že je ztělesněné zlo, a to i k vlastní krvi. Námět sice ohraný, ale zahraný dokonale. ()

kitano

Western, ktory sa s klasikami zanru porovnavat neda, to mi vsak vobec nevadi. Dejovo neprekvapi, ale ma vinikajuce herecke obsadenie ( Gen Hackman je podobne ako v nezmieritelnych proste bezchybny - hnusny zaporak) a kaubojsky turnaj, ktory je takou obdobou arenovych bojovych filmov, kde sa stretavaju bojovnici s roznymi umeniami. Proste Krvavy sport medzi westernami. Podarena popcornova zabava. (7.7/10) ()

Kaka

Má to rychlost, dynamiku, režijní invenci a překvapivě i styl, což se o hloupoučkém a klišovitém Spidermanovi ani zdaleka říci nedá. Příběh o pomstě je překvapivě velice koukatelný a v lecčems se připomene legendární Tenkrát na západě. Snad jen tu drsnost Sharon Stone jaksi příliš nevěřím. Oproti tomu Hackman je klasicky brutální, ale na to jsme si od Nesmiřitelných již zvykli. Souboje jsou zajímavě inscenovány a rozhodně se divák nudit nebude. Nicméně vzhledem ke hvězdnému obsazení se dalo čekat přece jen trochu více. Nikdo z tvůrců vyloženě nic nepokazil, přesto se snímek za chvíli vykouří z hlavy a zbyde jen matná vzpomínka. ()

sud

Sam Raimi si trochu hraje na Leoneho, avšak nikterak ho nevykrádá a nepůsobí to vůbec špatně. Napínavé to je (a hodně), kulky sviští, na nic si to nehraje, Gene Hackman je démon a Sharon Stone je i v kovbojském neodolatelně sexy (a to superhrdinky vůbec nemusím). 70%. ()

castor

Gene Hackman je fajn, Russell Crowe je fajn, Leonardo DiCaprio je fajn, ale hlavní hvězda tohohle kousku je krokem vedle. Sharon Stone dokazuje, že Casino nebo Základní instinkt byly výjimkou, protože hrát tahle dáma prostě neumí. Místy stylový western moc nepřekvapí, prostě se točí výhradně kolem výročního pistolnického souboje. Jde tu samozřejmě o pomstu, ale vítěz zároveň bere slušné prachy. A ostatní skončí v dřevěných truhlách. V kožených legínách přijíždí i žena štvaná temným andělem pomsty, jenže je tak nezajímavá, že divák se bude raději zaměřovat na předčasně pokřiveného, ctižádostivého mladíka nebo zloducha s lidským rozměrem. Dramatický účinek chybí, diváci výsledek na pokladnách kin tak trochu ignorovali. Jelikož se tu neustále především vyklízí hlavní ulice, aby pistolníci mohli tasit své kolty, a snaží se tu navodit řádné napětí (nedaří se), jsme nakonec rádi, že Sharon sedne na svého oře a vyběhnou závěrečné titulky. ()

D.Moore

Rychlejší než smrt, to je western, na který se vždycky rád podívám. Láska Sama Raimiho k tomuhle žánru, který o tři roky dříve vzkřísili Eastwoodovi (nepřekonaní a nepřekonatelní) Nesmiřitelní, je vidět v každé minutě. Raimi cituje slavné filmy, nebojí se dokonce vykrást jeden z nejslavnějších (ano, Tenkrát na západě), dělá si, co chce, dělá to zábavně a dělá to spolu s plejádou špičkových herců. Jasně nejlepší jsou Gene Hackman (skvěle dabovaný Vladimírem "To jsem bláázen" Brabcem), Leonardo DiCaprio a Russel Crowe. Sharon Stone je coby hrdinka zajímavá, nicméně vyčnívat mezi ostatními (nebo s nimi držet alespoň krok) se jí nedaří. Pochvala patří Silvestriho "morriconeovské" hudbě i parádní kameře. Zábava za čtyři hvězdy. ()

Xmilden

Sam Raimi dal dohromady luxusní partičku a vydal se točit soubojový western. Škoda že jsem nedával pozor a nezachytil jsem Bruce Campbella, který pochopitelně nesměl chybět. Sharon Stone opět ukázala jako v zpočátku 90. let několikrát, že se může čím chlubit, bohužel to není kvalitní herecký výkon. 65% ()

Hrabka

Fajnový western s hereckými esy. Je to o něčem jiném než hromada westernů a to je dobře. Napínavé souboje se mísí s děním v malém městečku, ve kterém vládne pevnou rukou šerif - Gene Hackman. Sharon Stone si přijíždí pro pomstu... 75% ()

LiVentura

Přítomnost Japonců jde silně cítit ve scénáři, který je opravdu pitomý!!!! Obsazení dobré, Raimi se trochu ustřelil. Ten konec by zasloužil vystřihnout... :-() ()

cheyene

Vyloženě westernová pohádka pro oddech, v níž je předem jasné, jak vše dopadne a jak budou mnohé scény probíhat. To ovšem není na škodu, protože divák má možnost se pobavit nejen netradičním nápadem - turnajem v zabíjení - ale i výkony herců, jejichž jména jsou hvězdně zářivá. Sharon Stone jako pistolnice mi sice moc nepasovala, ale překousl jsem to. Leonardo DiCaprio coby mladičký holkař s rychlými kolty potěší, Russell Crowe se svoji postavou nebezpečného "otloukánka" je postava, která je dost čitelná od počátku. Celému obsazení pak vévodí bezchybný záporák Gene Hackman, který si obdobnou roli zkusil již v Eastwoodově westernu Nesmiřitelní. Závěrem tedy hodnotím lepšími 3*, jelikož jsem se nenudil a sledoval snímek se zaujetím, ale na druhou stranu mi vadila nadsázka v mnohých scénách (prostřelené tělo skrze které je vidět; postřeh postavy R. Crowea, kdy dokáže chytit náboj hozený slepým klukem, atd.). ()

Fiftis

Zrejme najobľúbenejšia westernovka. A to vďaka ešte vtedy sexi Sharon Stone. Jej bradavky v tomto diele roztopili nejedného muža a to je ten správny dôvod tešiť sa stále na tento film znovu a znovu. Snáď som vás správne navnadil. ()

Boogeyman

Sice se Stoneová do svojí role moc nehodí a ani jí moc nezvládá, alespoň je ale fakt sexy. Ostatní postavy jsou již ale zahrány dokonale. Hackmanovi skutečně sedí westernoví záporáci. K tomu přidejte nádhernou hudbu a opravdu odvázaný a divoký příběh a dostanete skvělé, odlehčené westernové překvapení. ()

salahadin

Znáte to, americké celebrity jezdí na měsíční dovolenou 12x ročně. A tak se stalo, že si několik těch našich amerických celebrit nezávisle na sobě řeklo, že tentokrát nepojedou na Seychely, ale na nějakou originálnější dovolenou. A tak se jich v jednom westernovém městečku několik sešlo. Měsíc chlastali, odpalovali petardy, stříleli slepými náboji a že měl Raimi u sebe náhodou kameru, něco málo natočil. Scénárista byl zrovna na Seychelách, takže se nemýlíte, za scénář vážně honorář nikdo nedostal. A pokud se vám zdá, že se ve filmu nic neděje, pak máte rovněž pravdu - ano, nic se tu neděje. Jediný kdo neměl dovču, byly maskérky. Jinak by tu Sharon Stone nevypadala tak dobře (což je minimálně podivné na Divokém Západě). Jinak souhlasím s canakjou a flankerem.27, jak se ze ženský stane zabiják, je konec. A PS: Celou dobu jsem fandil Hackmanovi, ten jedinej na něco stál. Ještě jsem neviděl, že by chlap po koupi kulky udělal přemet směrem dozadu. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Leonardo DiCaprio a další western?

Leonardo DiCaprio a další western?

02.08.2011

Hrál mladého pistolníka v Rychlejší než smrt, brzy si zahraje hlavního padoucha v Tarantinově Django Unchained... a poté se na Divoký západ možná vrátí i potřetí. Je totiž hlavním kandidátem na roli… (více)