Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

entronov

Jediná věc, která je opravdu vtipná na tomto filmu je hodnocení 85%, to je opravdu snad vtip. Po shlédnutí filmu jsem byl opravdu zklamaný, podle hodnocení jsem čekal komedii na úrovni a inteligentní humor, bohužel ani jednou jsem se neusmál, prostě to nešlo. Chápu, že některé generace to asi oslovilo, ale že až tak moc, to mě překvapuje. ()

Otan

Nestřílejte po mě,ale docela mi trvalo,než jsem se u této komedie zasmál.Jestě dlouho mi bude trvat,než to celé někam zařadím,ale do komedie určitě ne a rozhodně mi to nepříjde tak strašně dobré,jak se tady hodnotí.Film mě po 20 ti minutách začal nudit a vydržel jsem u něj do konce jen proto,abych tady o něm mohl podat zprávu.Dvě hvězdy jen proto,aby jste si nemysleli,že jsem divnej.38% ()

StanGoodspeed

Velmi milá romantická komedie :-) Mrzutý Phil se po probuzení do stále stejného dne po marných pokusech o sebevraždu (komu by z toho nehrabalo) začne skutečně snažit o změnu. Světe div se, se znalostí okolností začne měnit a zachra'novat i lidi kolem sebe a postupně se dokáže přetvořit k obrazu svému-teda spíše k obrazu své Milované Rity :-) ()

revere

Skvělý film o charakterové proměně a nalezení smyslu života. Kéž bychom na své dozrání dostali také tolik času, jako světák Phil. Nic naplat, dostali jsme alespoň Groundhog Day. ()

2sistem

Jelikož jsem nejprve viděl 50x a stále poprvé, nedal jsem moc tomuto filmu šanci a ze začátku mě trošku nudil, než se začalo něco dít. Jak si začal užívat, i já jsem se začal bavit, jak dokáže využívat situace, které se stále opakují. Nejvíce uletový je únos sviště a skok ze skály. Chvilemi mě to přišlo už časově přehnaný a za tu stále opakující smyčku, by se každý zbláznil. Smrtelníci takovou trpělivost nemají, on měl čas na sobě pracovat. Otázka je jestli k lepšímu. Když o tom nebudu přemýšlet, tak film byl originální a zábavný nad moje očekávání. ()

spevacisko

Už jste někdy přemýšleli nad tím, jaké by to bylo, kdyby ste si mohli svůj život uložit do sejfu jak v nejaký počitačový hre a dělat co by se vám zachtělo?Nemuset si čistit zuby, chcát z mostu na policajti a pak se třeba jít zabít ješte lépe jak predevčírem?Já jo!A mnohokrát!A hlavní hrdina se u tohodle filmu pomát kvůli lásce. ()

BlackVelvet

Dej se krasne vyviji, je to inteligentni a usmevny film. Chvilema mne to pripominalo Woodyho Allenda dialogama. Skoda jen, ze konec je takovy laciny a narychlo zplacany, ale jinak je to prijemne pokoukanicko. ()

Wolfvater

Jeden by nevěřil, co všechno lze stihnout za jeden jediný den. :)) Velmi příjemná oddechovka, dobře se na ni kouká, když chce člověk jen tak vypnout. ()

raru

Tak to je moja srdcovka so skvelým Billom Murrayom a krásnou Andie MacDowel.Originálne,vtipné,výborne zahrané. ()

malyLibor

Tenhle film prostě miluju. Viděl jsem ho už snad 20x, ale vždy znovu v něm najdu něco, co mi dosud unikalo, vždy mne skvěle pobaví i dojme. Škoda, že je takových skvělých komedií jen pár. Edit: Snes po třicáté na Hromnice, v mezidobí nepočítaněkrát. A s každým dalším shlédnutím miluji tento film více a více. Je to skvělá komedie, ale je to i jeden z nejlepších romantických filmů vůbec. Jakže to říkají ti puberťáci? Romkom? Ano, je to nejlepší romkom.... tedy... Ano, je nejlepší, spolu s Láska nebeská, Mamma mia 1 i 2 a pár dalšími. Ač nesnáším tohle inverzní počasí u nás, vždy se těším na Hromnice, protože s nimi přijde i večer a k němu patří tento film. ()

navel

Žádný film nedokázal využít nápad neustále se opakujícího momentu tak vtipně a dokonale, jako tahle romantická komedie, kterou bych si dovolil zařadit mezi deset nejlepších komedií, které znám. ()

Milos74

Bezva kino, který si vždycky znova rád pustím, a nemusí to být jen 2. února. Výborný nápad, dobře natočeno. ()

P@\/EL

Nečekal bych, že film s romantickým podtextem se mi bude tak moc líbit. To vše díky originální zápletce a spoustě srandovních situací, které vyložené baví. Navzdory tomu, že se příběh odehrává de facto během jednoho dne, je díky nápaditému scénáří, rozmanitostí situací a osobnostnímu vývoji hlavního hrdiny více než zajímavý. Bylo super prožívat znovu opakující se kostru příběhu, když vždy přinesl trochu něco nového a udržoval si po celou dobu skvělý humor. ()

Pignon

Dávám 10 hvězdiček, 5 je málo. Neskutečně! Viděl jsem hned v době premiéry a od té doby je pro mě srdcovka. Cynický Bill Murray byl pro mě zjevením, i když jsem byl poučený už z Krotitelů duchů. Scénárista je originallní zjevení, které se nezastaví před ničím. Nejvíc mě baví setkávání se spolužákem na ulici. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky