Hellraiser II: Svázaný s peklem

• Česko Svázaný s peklem: Pekelník druhá část (více)

Volné pokračování úspěšného hororu se odehrává jenom pár hodin po událostech prvního dílu. Kirsty (Ashley Laurence), která jediná přežila řádění Franka (Sean Chapman) a cenobitů v domě svého otce, tráví noc v nemocnici vedené uznávaným psychiatrem, doktorem Channardem (Kenneth Cranham). Ten je však ve skutečnosti šíleným sadistou posedlým okultismem, který oživením a přeměnou mrtvol způsobí mnoho hrůzy... (ScreamJay)

Lewaso

Velmi slušné pokračování jedničky rozkrývá některé zamlčené věci z předchozích dějů. Nevím proč, ale dá se říci, že pekelné postavičky mi byly v tomto díle trochu sympatičtější... ()

Kalkulon

Tak dvojka mě teda moc neoslovila. První půlka je lepší, ale i tak je to už jen čerpání z jedničky. V půlce jsem si už řikal, že bych docela uvítal konec. Fakt nuda no. ()

djbarrel

"Já jsem doktor, vizita ! Doporučuju Vám amputaci !" - O velký kus zábavnější než první díl. I když v první půli filmu to tak nevypadalo, stále se vkrádala ta samá nuda jako v jedničce, od druhé poloviny získal film svěží tempo a hned se vše v dobré obrátilo. Za zapamatování stojí rozhodně scény s nástupem doktora a úplně poslední scéna. Zábavnější a svěžejší než jednička, i když se to zprvu nemuselo zdát. 77 % ()

J.Mayen

Zde bych musel hodne premyslet, ktery dil byl lepsi jestli jednotka nebo toto pokracovani, nicmene, hruzy, krve a silenosti je tu vic nez dost a ja jsem velmi spokojen, Nestava se casto, ze by volna pokracovani dokazala prekonat sve uspesne predchudce,ale i tak by se dalo jmenovat, jako v tomto pripade, dale tez treba Vetrelci, Nocni Mura v Elm Street, Texasky Masakr Motorovou Pilou, Demoni apod. ()

Skokan

Tady musím souhlasit s ostatními. Na dnešní dobu je to trochu problémový film, vždyť je to 35 let, ale pokud na to budete koukat očima filmového fandy, filmu natočeného v té době (1988), tak člověk opravdu musí obdivovat, jak se s tím maličkým rozpočtem podařilo udělat, očima té doby, hrozně zajímavý film. Recenze si přečtěte od ostatních, to jak se na to dívat, jsem popsal a jako, tenkrát ten druhý díl "spíchly" za necelej rok. Jen doplním, že jsem viděl remasterovanou verzi, ve které se podařil remaster obrazu a film mám moc hezký film grain, a můžeme si vybrat z několika zvukových stop, včetně té původní. Zrovna u téhle série si dokážu představit nějaký remake, protože se jedná o unikátní svět, který se vymyká bežným hororům a jeho přiblížení novým generacím a novým postupům, by mu hrozně pomohlo. ()

Modeus

Lepší než jednička, konec trochu zbytečný, ale pokud v tomto filmu poznáváte svoje sny tak tu hvězdičku přidat musíte. ()

Brainback

Skvělá atmosféra a potoky krve, to je laické popsání tohoto filmu. A abych nezapoměl, musím tento horor pochválit za to, že tam nejde jen o vraždění, ale že tam jde i o příběh. ()

Skretule

Mnoho lidí tvrdí, že 2-ka je ještě temnější, strašidelnější a hrubší. Mně tohle pokračování nějak nesedlo. ()

veverysiak

Tak toto je ten film, ktorý mi nedovolil pri jeho sledovaní dojesť moju obľúbenú krvavú tlačenku s cibuľou a octom, na dlhší čas som sa potom nepokúšal konzumovať určité jedlá počas krvavejších hororov, keďže Jednotka bola značne originálna, pokračovanie muselo staviť na drsnejšie scény a posunutie príbehu do iných dimenzií, lenže to druhé chlapi tak prekombinovali, že vo viacerých smeroch stráca príbeh a jeho súvislosti akúkoľvek logiku a pôsobí hrozne násilným a nezrozumiteľným dojmom,, takže 35%. ()

kolly13

Zvrácené, scénárista musel být trochu blázen a hodně šílenec, s dobrými nápady. Někdo v tom vidí art, já ne. Spousta krve, násilí, schované za pa-umění. ()

Jayk19

Osobně pro mne lepší jak první sušší díl.Konečně je tam nějaká ta potvora a člověk alespoň trošku bojí.Jinak opět slabota. Pořád málo vytěženo z démonů.Příběh navazuje na první díl,a alespoň tu bylo větší kadence strašidelných situací. ()

spawnxp

Pro mě film definující žánr - po létech sice vnímám kazy (papíroidní bludiště například nebo křiklavý "neherectví" Ashley Laurence - což v prvním filmu série kupodivu nevadilo) ovšem "herr" doktor (Kenneth Cranham) je nepřekonatelnej stejně jako scény z blázince a nebo Julie (Clare Higgins) zamotaná ve fáči. Hodne "působivá" je scéna s obsedantem na matraci. Bez ohledu na finální happy end je hodně "znepokojivá" i postava Tiffany (Imogen Boorman). Pinnhead je ve formě a perlí. ()

Jason13

U mě určitě spokojenost. Temná atmosféra se nevytratila a zastínila i některé slabší efekty. Líbilo se mi, že se tu zabrouzdalo i do historie vzniku cenobitů.. Scény z pekla vypadali jako by hlavní postavy zrovna usnuli v Elm Street (což taky nepovažuju za zápor). Herecké výkony sice opět slabší, ale lepší než kdyby se obsazení měnilo.. Upřímně jsem byl sám překvapen, že mě i dvojka tak moc bavila... "Your suffering will be legendary, even in hell!" ()

JesterKruger odpad!

Co tohle byla za úchylarna zatraceně? Z tohohle filmu mám Noční můry už od dětství. Navíc je to nudná nuda, která mě nikdy nezaujala, a ani nezaujme. Jinými slovy je to dost připálené mauzoleum. Tohle mauzoleum mě bude strašit asi do smrti. ()