Hellraiser II: Svázaný s peklem

• český

Svázaný s peklem: Pekelník druhá část

Hellbound: Hellraiser II

• slovenský

Pekelník II - Zviazaný s peklom

Horor / Thriller

Velká Británie, 1988, 90 min (Director's cut: 99 min)

„On ti pomôže.“ – „Má lístok do pekla?“ Nie som fanúšik série, prvej a piatej časti dávam 80%, ale inak ma Pinhead nevzrušuje a niektoré časti, ktoré som videl, sú pekelne zlé. Druhý diel je v podstate rovnako dobrý, ako hororovými fanúšikmi cenený originál Clivea Barkera. Takže odporných efektov je ešte viac a sú ešte odpornejšie, Cenobiti prichádzajú na scénu ešte pred koncom prvej hodiny (minule mali skôr záverečné cameo) a samozrejme nesmie chýbať, ako sa na 80. roky 20. storočia patrilo, otvorený koniec. Atmosféra je pekelná, audiovizuálna (triky, hudba, výprava) stránka miestami až monštruózna (Leviatan, labyrint), smršť „fyzického humusu“ neuveriteľná, scenár je v rámci možností dobrý a snaží sa dať fanúšikom presne to, čo čakajú, ale nedojiť rovnakú kravu ale vedľa nej stojacu, ktorá sa na ňu podobá, ale nie úplne.(21.1.2011)

Tohle pokračování už není tak konzistentní, jako byla jednička, ale nápaditost a atmosféru mu v žádném případě nelze upřít. Některé scény byly ještě působivější než v prvním díle, takže nechám přes některé slabší momenty druhé poloviny filmu 75 % celkového dojmu stejně jako u jedničky. Je to opět už starší, ale klasická hororová podívaná.(11.11.2006)

Perfektná atmosféra v prvej polovici ("I'm in hell. Help me!") sľubovala film o triedu lepší než skvelý, no predsalen komorný a low-budget prvý diel - vyzeralo to na podobný upgrade, ako PHANTASM 2 versus originál. Pekelne temný horror sa ale v druhej polke mení na fantasy naháňačku v zadymených kulisách s debilnými trikmi.(18.7.2007)

Tak v tomto horore je všetko hnané až do krajnosti. Explicitné scény sú nádherne explicitné, lakačky nahradila nádherná hororová atmosféra. Peklo je ako od Dalího a som rád, že sme sa tam na konci príbehu dostali. Spolu s nostalgickým feelingom 80tych rokov som maximálne spokojný. To, že boli cenobiti kedysi ludia, je pre mňa, na rozdiel od mnohých, pekná myšlienka.(24.9.2009)

Jednotka sa mi páčila a dvojka ničím nezaostávala.Ešte by som povedal že bola drsnejšia a krutejšia.Ale zas príbeh oproti jednotke bol veľmi skromný na logiku a aj predvídateľný.Film sa zameriava na ľudské postavy a ich utrpenie a Cenobiti hrajú až druhé husle a v tom vidím chybu,dal by som 5* keby tam boli viacej.No ale triky boli strašne slabé a niekedy mi privodili úsmev.(23.11.2014)

• - Hlava, která na konci filmu položí otázku "What's your pleasure, sir?", patří podivnému muži, který v prvním díle v obchodě se zvířaty jedl cvrčky. (Chatterer)

• - Zvuk sirény, který neustále vydává Leviatan v Labyrintu, je Morseův kód pro „BŮH“. (TroiMae)

• - Scénárista Peter Atkins dostal od fanoušků několik nenávistných dopisů, jelikož nechal velmi lehce dr. Channarda zabít Pinheada a ostatní cenobity. (Chatterer)