Prvok, Šampón, Tečka a Karel

• Slovensko Prvok, Šampón, Tečka a Karel (více)
Česko, 2021, 118 min (Alternativní 112 min)

Režie:

Patrik Hartl

Předloha:

Patrik Hartl (kniha)

Scénář:

Patrik Hartl

Kamera:

Tomáš Sysel

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Daniela Kolářová (více)

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč… (Bontonfilm)

Snoove

Hlavní postavy byly napsány skoro až karikaturně. Nechyběl ani trapný product placement. Někteří herci hrají všude úplně stejně ()

Bedro

Prvýkrát som to po 40 minútach trápnosti a smútku vzdal (a udelil tu 2 hviezdičky), ale manželka to dopozerala, a vraj už to potom bolo lepšie, tak som tomu dal druhú šancu a naozaj. ()

Shifty86

Po delší době slušnej českej film. Super obsazení, role chlapům sedly. Konec mi přišel trochu useknutej, a celkový zpracování trochu slabší, ale nudit se nebudete. ()

Sopholojong

Upadok (nielen) ceskej civilizacie. Chlastanie (u niektorych i drogy), podvadzanie a problemy s erekciou - tri hlavne problemy dnesneho sveta. Ak vsak prestanete s tym prvym, nemate problemy s tym tretim a tym padom dostatocne obstastnite partnerku/partnera, tak vsetko je O.K. Viem z vlastnej skusenosti... Prijemna situacna komedia s dramatickymi prvkami, ktoru taha hlavne kvarteto zabavnych hercov a scenar z kazdodenneho zivota. Po formalnej stranke ale televizna zalezitost a to ja nerad. PS: Jana Kolesarova je nadherna zenska. ()

DK197

Mně se snad ten film líbil víc než kniha. Skvělé obsazení, tempo, humor. Možná to bude tím, že to režíroval i psal scénář stejný autor jako knihu , takže se neztratila žádná důležitá myšlenka. A je vidět že i režisér a scénárista je to velmi schopný. ()

maticka90

Film jako takový zachraňuje výkon všech hlavních protagonistů, kteří jsou herecky skvělí. Rozervaný Švehlík, asertivní Hofmann, drsný a přesto zranitelný Čermák nebo zmatený Pechlát. Hodně mě bavilo, že tam vyloženě štěky hráli i hodně slavní herci - Schneiderová (vedoucí obchodu), Hádek nebo Mádl (gayové). To bylo takové zajímavé zpestření. Jinak Hartl je šovinista, a to je bohužel na filmu znatelné všude. ()

Kritickej

7/10 Asi jsem divnej, ale mě to teda připadalo dost smutný. Čtyřka chlapíků s evidentní krizí identity, kteří neví, co si počít se životem a dělaj kraviny. Ty jsou možná vtipný, ale důvod, proč je dělají je vlastně strašně smutnej. Párkrát jsem se usmál, ale spíš přemýšlel, jak tohle skončí, aby to mělo aspoň trochu optimistický vyznění. Jako film se mi to líbilo, ale za komedii bych to teda určitě neoznačil. Každopádně silně nadprůměrný český film, určitě se mi to líbilo víc než Zátopek, Šarlatán a vlastně většina českých věcí za poslední roky. ()

tata22

Celkem koukatelný, místy i vtipný český film. Čtvrtou hvězdičku dávám právě proto, že je to české, což je poměrně unikát. Většina české produkce se stěží plouží k 2 hvězdičkám, většina je pak jasný "odpad", a je zřejmě určena jen opravdu zoufalým divákům. Výborný výběr herců, kteří si myslím s chutí tyhle role zahráli. Snad první role kde se mi líbil i Martin Pechlát. Doufejme, že úspěch filmu povzbudí i ostatní tvůrce a přiměje je k zamyšlení co vlastně chce český divák vidět, že to nemusí být jen Langmajer a spol. v přihlouplých rolích... ()

T3NK

Svěží vítr v české kinematografii. Knihu jsem nečetl, ale film dal vzpomenout na to, že i u nás se dá natočit něco co má hlavu a patu. ()

Bohdy67

První hodnocení bylo na průměr, ale po shlédnutí několika dalších českých "komedií" hvězda navíc. Film jako takový asi těžko zaujme příběhem a už jen to narvat čtyři osudy do dvou hodin je těžké.  Na druhou stranu ve filmu se najdou vtipné momenty, které ani v podstatě nepůsobí trapně až nuceně. Docela se povedlo i obsazení. Ušlápnutej Pechlát, hezounek Švehlík, vyhořelej pesimista Čermák a Martin Hofmann....Charakteristika jeho postavy je složitější, přesto asi nejlepší v celém filmu. Komedií roku bych to asi nenazval, ale za shlédnutí to stojí a jako kulisa na nenáročný večer se to dá pustit klidně i znovu...68% ()

quokam

Jo, povedenej film. Osobně tak nějak předpokládám, že výzva č1 by se v reálu neobešla bez trestněprávních důsledku, minimalne výtržnictví, pohl zneužití, příp znásilnění ve stádiu pokusu. Obecně film občas zbytečně zabrousil do hlubin pornografie. 7.5/10 upd 10012024 muj maly bezcenny osobni divacky oscar. Udeluji pani Daniele K cenu za nejlepsi herecky vykon v seniorni komedialni roli. ()

boudic

Na český poměry výborná komedie s hlubším společenským rozměrem, výborné obsazení, žádný velký kýč, klišé tak akorát. Nečekal jsem moc, jsem příjemně překvapen. ()

FuLister

Četl jsem knihu a musím říct, že ta mi přišla tak nějak mnohem vtipnější a lepší. A to přitom to obsazení je super, ale nějak jsem se u filmu moc nesmál, spíš to byla tragédie. A nejlepší na tom je asi ten song na konci. Celkem zklamání. ()

Vlkopec

Patrik Hartl je v mnoha ohledech talentovaný, ale chybí mu vkus a cit pro míru, a pak se mu, podobně jako pejskovi a kočičce, pod rukama zrodí z dobrých ingrediencí něco, z čeho má divák břichabol, resp. neodbytný pocit vyplácaného času. Jednu hvězdičku přidávám za to, že se Pechlátovi nenarodil chlapeček. ()

domeniqeue

Nejsem cílovka, ale nakonec se mi to vlastně líbilo. Určitě to nepovažuji za komedii, na to se to snažilo i o nějaký přesah- co vlastně se životem, kam jsme se to dostali. Nejvíc se mi líbila postava Pechláta, ale líbily se mi i všechny malé role. Naopak mi vadila přemíra sexu a vulgarit. Myslím, že dobrý film se dá natočit i bez toho, aby měl člověk vše do detailů naservírované. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+