El Camino přímo navazuje na seriál Perníkový táta. Jesse Pinkman (Aaron Paul) je na útěku před policií. Jeho plán je utéct ze země a začít nový život. Na to potřebuje spoustu peněz, které nemá. Díky vzpomínkám na staré známé tváře si uvědomí, kde bude moci nějaké peníze najít. Jenomže to nebude tak snadné, jak se zdá. (HonzysKISS)

ilemas

El Camino není špatný navazující film Perníkového táty, ale po skvělém stoprocentním seríálu mě přes svou pomalost, zdlouhavost a natahovanost připadá jak studená sprcha. Pár zajímavých napínavých situací tam sice je, ale chtělo by to více zvratů a dynamiky. ()

M.i.k.e

solidní epilog k dnes již pomalu kultovnímu seriálu.Pro mě sice Breaking Bad není nejlepší seriál všech dob (i když by v mém žebříčku byl celkem vysoko) a už je to nějaký pátek co jsem ho viděl (tudíž sem si úplně přesně nepamatoval co se všechno stalo),přesto na mě El camino zafungovalo hlavně díky nostalgii.Dějově totiž El Camino seriál nijak zvlášť nerozvíjí a na ploše dvou hodin se místy lehce vleče,takže šance,že by oslovil i nefanoušky je celkem malá.A počítám,že o to tvůrcům ani nešlo,protože tohle je jasně fanouškovská záležitost...70% ()

Rocky88

Výborně natočené, odkazy na seriálové dění překypující, přesto místy hluché. Přijde mi vhodné, že Jesseho osud byl vyřešen filmem, byť po šesti letech (vepř Todd), než v rámci seriálu. Felina byl totiž (jak jinak) vynikající závěrečný díl a nikoho by po TAKOVÉM konci moc nezajímalo, jak to Jesse dopinkmanuje do bezpečí. Kromě divokého západu ve svařovně tu moc akčního vzrůša není, druhá půlka je obecně lepší než ta první. Rád jsem se dozvěděl i tuto část příběhu, ale ze židle mě to nijak nezvedlo. ()

Nach

Skvělá koncovka Jesseho Pinkmana ze světa Braking Bad. Viděno krátce po seriálu a skvěle to vše na sebe navazuje. Ano, někteří herci výrazně zestárli či ztloustly. U jiných bych ta léta ani nehádal. Byl jsem nicméně tímto kouskem velice potěšen a nijak jsem se v těch časových sférách neztrácel, i když některé flashbacky by mohly být prostříhané. Přesto ale zvedám velký palec nahoru. 80% ()

C0r0ner

Seriál pro mě není taková dokonalá genialita jako pro ostatní, i když kvalitní samozřejmě je. Film zapojuje mnoho postav ze seriálu, takže ten kdo ho neviděl, se nebude chytat. Je to pěkná poslední kapitola, která ovšem nemá lepší parametry než je jednorázové zabavení. 70% ()

campix

Dle mého názoru poměrně zbytečný apendix ke kultovnímu seriálu. Pokračuje se přesně v momentu, kde seriálový předchůdce končí, a tak se nám zde objevují některé postavy, které se dožily až sem. Nutno říct, že pro mě ty méně oblíbené, a tak mi zde citelně chybí moji oblíbenci. Řemeslně je všechno v pořádku, ale El Camino pokračuje v pomalém seriálovém vyprávění, takže to vypadá jako další epizoda seriálu, ale vlastně se nic moc nestane. V seriálovém podání by následovala další epizoda a pak někdy finální katarze, tady tomu tak úplně není. Vidím v El Caminu must see pro seriálové fandy, ale jinak spíše snahu Netflixu parazitovat na své úspěšné značce. ()

LasT_Olt

V podstatě se jedná o velký fan-service a oslavu seriálu Breaking bad. Nebral bych to jako ukončení ságy, ale spíš jako takový malý bonus. Vůbec ničím neurazí, ale pokud nejste vyloženě skalní fanoušci tak z toho rozhodně nepotečete. ()

FrankSusta

Strašně smutný film coby pokračování a krásné zakončení za ještě smutnějším seriálem (i když o té smutnosti a depresy by se dalo diskutovat co působí více). Filmařsky vypiplaný celek... ale co jiného očekávat od Vince Gilligana, jehož geniální mysl vymyslela ten nejlepší seriál všech dob, na něhož tento film přímo navazuje. Takže ta kvalita se dala dost očekávat. Inu, samo o sobě to je hodně nadprůměrný snímek. Ale mám pár poznámek, co mi přeci jen trochu vadí... zaprvé širokoúhlá kamera a celková mnohem větší ostrost, která snímek ladí do takové tmavé a modré barvy, která mi prostě do té nálady nepasuje. Rozměr v seriálu i celková ostrost a barva mi přišly mnohem výstižnější jak pro náladu tak prostředí. No a zadruhé že mi to na NETFLIXu hlásilo, že jediný problém proč to (pochopitelně) schytalo rating R je jazyk... a ne násilí. Byl jsem za to rád, protože v Perníkovém tátovi dokázali postavit napínavou a úchvatnou epizodu bez jediné kapky krve. Tady se to násilí bohužel objeví, ale naštěstí jen v jedné scéně (která nebýt dostatkem krve, působí mnohem víc westernově). Ale naprosto to chápu. Jinak se mi to opravdu líbilo, AAron Paul předvedl v této one-man-show úžasný výkon (i když mnoha seriálovým epizodám se to nevyrovná) a sem tam nějaký ten herec v pozadí to hezky obohatí. Třeba BRyan Cranston mile překvapil (fakt se mi líbí tam ta jeho nafouklá pleška (že by se nechtěl pro pár blbejch minut znovu holit?)). Ach můj Bože, miluju tohle universum a ty produkty. Já prostě nevím co říct. Perníkový táta je něco prostě víc, co se nedá vyjádřit slovy. ()

tomeek

Naprosto zbytečný dovětek pro všechny, kteří si nebyli schopní sami domyslet, co se s Jessem po konci seriálu stalo. Za mě teda absolutně bez překvapení, ale s několika hezkýma momentama. 3* ()

adamicka

Film je velmi pěkně natočen ať už mluvím o kameře, hereckých výkonech, scénáři atd. Osobně, ale nevidím příběh, vývoj, nějaké rozuzlení a tak mi přijde, že je film zbytečný a udělaný pouze za cílem zisku více peněz. Proto musím hodnotit pouze 3 hvězdičky. ()

kocik1

Dovětek skvělému seriálu si ostudu neuřízl, i když pochopitelně těžko mohl rozehrát jemné předivo vztahů jako předchozí seriálová exhibice a bez ní taky postrádá jakýkoli smysl. Jesseho linka je uzavřena, popřejme mu slunce v duši. 75% ()

Deyw

miluju jessieho ! a jsem rad, ze dostal film, stary postavy here a flashbacky na jeho utrpeni + dustojnej konec..jsem rad ze tohle vzniklo a s jessiem jsme se mohli dustojne rozloucit. ()

CinemaRanger

Rozlučka s nejen s Jessem Pinkmanem, ale s celým seriálem. Objeví se tu hodně postav, což je fajn, ale Vince to neutáhl na tak dlouhou stopáž. Příběh je na jednu epizodu, což je tak těch 50 minut a proto je tu hodně nudy. Je to veliká škoda, protože to mělo potenciál. Herci hrají skvěle, režie je zvládnutá, ale ten scénář tentokrát trochu zanedbaný. Nicméně zhlédnutí nelituji. ()

Remivsremi

Epilog za příběhem Jesseho Pinkmana. Zvládlo se to s bravurou. Poslední díl skládačky jménem Breaking Bad se může pyšně zařadit do této výborné série. Je to natočené s grácií, Aaron Paul znovu dokazuje, že je pán herec a camea potěší. Kéž by více tvůrců mělo stejný cit pro svou tvorbu jako Vince Gilligan. ()

Lamprea

Perfektní zakončení, přesně ve stylu Breaking Bad - tedy velmi decentní a velmi civilní. Má to jen jednu vadu, a to tu, že je to vážně pure fan záležitost, to znamená, že pokud je pro vás Breaking Bad jen další seriál v řadě, tak vás to do kolen asi nepoloží. Já jsem dostal přesně to, co jsem si přál a jsem maximálně spokojený. Mimochodem, jedná se o první Vincův "celovečerák", ale znát to není ani trochu. Gilligan má neskutečnej smysl pro detail, díky kterýmu se některý scény stávají opravdu geniální, ale mnohdy to vše secvakne až na další shlédnutí. ()

David.Darco

Asi úplne nerozumiem komentárom typu povinná jazda pre fanúšikov a tak ďalej. BB movie ja skutočne nostalgickou bodkou, tak ako mnohí spomínajú. Problémom však je, že nie je ničím viac. Skutočne sme potrebovali vedieť ako to dopadne s Pinkmanom ? Pri flashbackoch sujet rozbíja fabulu a skutočne poteší, či rozosmeje iba pár scén. Napriek svojej nesamostatnosti a všetkému vyššie spomenutému je BB movie filmom ktorý (fanúšika seriálu) nenudí. Jedná sa tak viac-menej o priemerný film, zadosťučinenie pre divákov zbožňujúcich doslovnosť a SPOILER: ( h...y-e..y) ()

Dado

Divácka túžba po ďalšom pokračovaní už ukončeného príbehu vypovedá o jeho kvalitách. Reálna snaha autora o vytvorenie takéhoto pokračovania po rokoch však obyčajne smrdí nedostatkom nápadov či neschopnosťou prekročiť vlastný tieň. Je možné, že niečo z toho bolo skutočne motiváciou i v prípade Vinca Gilligana, no po zhliadnutí výsledného produktu mu rozhodnutie vrátiť sa k jeho najúspešnejšiemu počinu ani náhodou nemienim vyčítať. Je pravda, že El Camino neobsahuje v podstate nič, čo vyslovene chýbalo pre ucelenosť príbehu o dvoch nepravdepodobných „partneroch v zločine“. Aj tak však ide o zaujímavý dodatok, ktorý si kvalitou rozprávania určite nerobí hanbu a okrem očakávaného vykúpenia hlavného hrdinu prináša i niekoľko vskutku skvelých momentov (predovšetkým prostredníctvom retrospektívy), ktoré oživia v človeku spomienky na to, čo robilo Breaking Bad takým obľúbeným seriálom. (80%) ()

karlik4801

Moc hezky natočené, avšak musím konstatovat, že vcelku zbytečné. Dle mého skromného názoru povedená jednohubka, nicméně by se celý svět bez ní obešel. Bylo příjemný zase vidět ten Jesseho ksicht a proto velmi vysoké hodnocení. ()

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster