Princezna Nevěsta

• USA The Princess Bride (více)

Hrdinové bez bázně a hany, chrabří piráti, všemocní kouzelníci, démoničtí zlouni a princezna čekající na záchranu – prostě pohádka, jak má být, jen tentokrát trochu lépe a s nadhledem... Žila, byla překrásná dívka jménem Pomněnka, která vyrůstala na statku. Tam také pracoval mladý čeledín Westley a jak už to tak bývá, postupně oba zjistili, že je k sobě něco pojí. Přísahali si věčnou lásku, ale aby mohli být svoji, odešel Westley do světa vydělat si peníze. Jenže loď, na které se plavil, přepadl Strašný pirát Roberts, jenž jak známo nebere zajatce. Truchlící Pomněnka padla do oka rozmarnému princi Humperdinckovi a ten oznámil, že si ji vezme za ženu. Ale než dojde ke svatbě, odehraje se sousta věcí, počínaje únosem princezny a konče znovuzrozením Westleyho. A to nemluvě o nezměrných dobrodružstvích, která naši hrdinové cestou za láskou a svobodou budou muset podstoupit, a setkáních s roztodivnými postavami jako jsou veršující obr Fezik, strůjce zázraků Divotvorný Max a především mistrovský šermíř Inigo Montoya. (Česká televize)

eagle-eye

...hodně povedená pohádka, která i po letech působí nadčasově, díky humoru a trefnému obsazení (Robin,Elwes, Patinkin)... ()

Hanys_

Dost zvláštní fantasy pohádka. Nějaké klady bych možná našel (hlavně souboje se třemi bandity při cestě za princeznou), ale jinak je to dost nuda. Rozhodně jsem od téhle US klasiky čekal mnohem víc. Nekonečný příběh a Hvězdný prach pořád nepřekonáni. ()

Gogo333

Nedávno jsem narazil na remasterované blu-ray a musel jsem si zopakovat tuto klasiku. I po těch letech stále velice příjemná fantasy pohádka, která pobaví ať už vtipem nebo akcí. Slušné herecké obsazení potěší. Nyní jsem si i všiml drobností, které by neměli být vidět, jako třeba žíněnky při šermířském souboji, ale tak nějak mi to vůbec nevadí a spíše to mile potěšilo. ()

Prochy38

Tak tuhle dobrodružnou pohádku si pamatuji ze školy v přírodě v první třídě, kdy jsme ji za dešťového odpoledne sledovali na videu. Už tehdy mě to neuvěřitelně chytlo. Cary je výborný, příběh vymyšlený opravdu bravůrně. Hrozně se mi líbí! Nemůžu jinak než doporučit! - 10 let po tomto komentáři musím říct jediné... od té doby jsem to viděl zase několikrát a čím jsem starší, tím víc mi to v srdci zůstává a stala se z toho moje nejoblíbenější pohádka ze zahraničí.... že by navždy(?!) ()

Wishkah

Moc pěkná pohádka. Má moc dobrý scénář a je správně ukecaná. Jen ji kazí taková neuspořádaná režie, skoro až televizní. Ale to je jen jedna chyba na kráse............P.S: taky vám to trošku připadalo jako romantický příběh ze Zeměplochy??? ()

peetriss

Roba Reinera považuji za jedno z nejlepších romantiků mezi režiséry, dokáže si však poradit s každým žánrem. Princezna Nevěsta je povedenou fantasy pohádkou o nepřekonatekné síle lásky, která (jak jinak) vždy zvítězí nad zlem. Reiner se ovšem nezdráhal toto dílo ozvláštnit prvky parodujícími zaběhnutá žánrová schémata. Vzhledem k vysokému hodnocení a jménu režiséra jsem od tohoto filmu však čekal trochu více - chybí údernost ze všech žánrových úhlů. Především se jedná o romanci, ale ta nejvrcholnější romantická díla na Reinera teprve čekají, jako pohádce tomu chybí více kouzla, jako komedii větší vypointovanost. Tato pohádka není přímo špatná, za shlédnutí určitě stojí, ale jakoby zůstala někde na rozcestí. ()

jasiska

Trochu lacná výprava a pomerne neoriginálny príbeh zabalený do parádnych vtípkov s veľmi príjemnou atmosférou. ()

Darth Maul

Princezná Nevesta je dosť netradičná a poriadne svojská rozprávka. Divák v nej môže nájsť skoro všetko. Šermovanie, boj, mučenie, pomstu, obrov, príšery, naháňačky, úteky, čistú lásku i zázraky. Celým príbehom sa vinie inteligentný slovný humor a pozornosť si zaslúžia aj skvelí herci. Núka sa mi napísať aj istú paralelu. Princezná nevesta je akoby staršou sestrou Hviezdneho prachu (starší súrodenci majú dôležité úlohy, jednou z nich je vychodenie chodníčkov pre tých mladších). Rob Reiner dal svojej rozprávke švih a nápaditosť. O dvadsať rokov neskôr dotiahol Matthew Vaughn tieto prvky do absolútnej dokonalosti. ()

Alf

neotřelý příběh, působivé zpracování, které stálo určitě víc než 20 dolarů :-), charimatičtí hrdinové, (kdypak tohle budu moci napsat o nějaké současné české pohádce) ,rušivě působily jen návraty do přítomnosti, které ale šlo vydržet ()

mazadlo

Nejkrásnější , nejtemnější a nejvýpravnější pohádka všech dob. Dostali jsme ji s bráchou na VHSCE a viděli jsme ji milionkrát a nikdy neomrzela. A kdyby mi někdo řekl že ten náš hrdina v černé masce bude později hrát v Saw a řezat si hnátu asi bysme mu to nikdy nevěřily. Jinak na obra a jeho zápas nikdy nezapomenu. Dokonce jsem měl pocit že cítím jak ten mameluk smrdí :D No prostě kdo neviděl musí napravit protože tohle je prostě paráda. ()

Mikino00

Příjemná vtipná pohádka, která je až překvapivě jednoduchá, ale v jednoduchosti je síla, takže se na to dá v pohodě dívat. Čekal jsem jen akčnější konec a větší finále. ()

gumolit

Zhliadnute skoro po 30 rokoch na Blu ray a stále nádherná nostalgia tento film nezostarol. Vtipné, dobrodružné, fantasy, romantika proste pekná rozprávka. Mladá Robin Wright bola neodolatelna a ostatní herci skvelí.Jedna z mojich najobľúbenejších ()

Oralfabet

Tenhle film jsem si několikrát zkusil pustit a po pár minutách jsem vždy usoudil, že na něj nemám náladu a vypnul jsem ho. Včera jsem ale měl pocit, že možná konečně nadešel čas, stejně jako ten nemocný chlapec, jemuž děda čte knížku (celkem ucházející framing device) jsem dal této pohádce šanci, a musím dát dědovi za pravdu - tenhle film má fakt tak nějak všechno. Učebnicový příklad crowdpleaseru, dalo by se říct. Jo a Mandy Patimkin si to jednoznačně krade pro sebe, i když Andre the Giant je taky celkem cool a i Westley je kupodivu celkem sympatickým protagonistou, ač to tak na začátku moc nevypadá. Dread Pirate Roberts by byl super název pro kapelu. Reiner točil dobrý filmy!!! (důraz na minulý čas?) 9/10 ()

Cement73

Stará dobrá rozprávka zo všetkým, čo dobrý príbeh potrebuje. Akurát Westley si mohol odpustiť tie priblblé fúziky :) ()

Kill Bill

Pohádka, která překračuje hranice žánru a její umístění (93. v TOP 250) na imdb to jenom potvrzuje. Výborný scénář a obsazení v té době nepříliš známými herci, ze kterých se v mnoha případech staly časem hvězdy. Nelze než doporučit - jak dětem, tak dospělým. ()

thunnus

Neuvěřitelné...Američané dokázali natočit příjemnou, optimistickou, inteligentní a zároveň milou pohádku (nemluvím o Pretty Woman ;-) ). Dost se divím, že v té záplavě násilností a nechutností nebo stupidit (které ve mně vyvolávají agresivnější reakce než prvně jmenované), dokázali za velkou louží natočit takový "protistresový" film, který šlape jak hodinky, má vtip i originální příběh (Pirát Roberts), obejde se bez velkých profláklých hvězd a hlavně opravdu pohladí na duši. Něco mi ale říká, že ten minulý čas je tady bohužel na místě... ()

DaeGurth

Nemám rád Amíky. Nechápu, proč zrovna my jim dáváme kolikrát lepší hodnocení, než oni sami sobě...., ale zrovna tahle pohádka je něco, co se vyrovná těm našim. Tohle je naivní, triky jsou někde v kategorii C...., ale co na tom. Vracím se k ní, stejně jako k těm našim. ()

kariii

Vůbec nechápu, jak jsem mohl o tomhle filmu tak dlouho nevědět. Není až tak moc originální, ale něco tady neuvěřitelným způsobem funguje. Když jsem to dokoukal, tak jsem se usmíval ještě hodně dlouhou dobu. Jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl. ()

Pawlisman

Jako atraktivní dobrodružná pohádka pro děti -s přimhouřenýma očima k dějové lince a jednotlivým motivacím - prostě se neptejte proč - a pak skvělé. ()