Princezna Nevěsta

• USA The Princess Bride (více)

Hrdinové bez bázně a hany, chrabří piráti, všemocní kouzelníci, démoničtí zlouni a princezna čekající na záchranu – prostě pohádka, jak má být, jen tentokrát trochu lépe a s nadhledem... Žila, byla překrásná dívka jménem Pomněnka, která vyrůstala na statku. Tam také pracoval mladý čeledín Westley a jak už to tak bývá, postupně oba zjistili, že je k sobě něco pojí. Přísahali si věčnou lásku, ale aby mohli být svoji, odešel Westley do světa vydělat si peníze. Jenže loď, na které se plavil, přepadl Strašný pirát Roberts, jenž jak známo nebere zajatce. Truchlící Pomněnka padla do oka rozmarnému princi Humperdinckovi a ten oznámil, že si ji vezme za ženu. Ale než dojde ke svatbě, odehraje se sousta věcí, počínaje únosem princezny a konče znovuzrozením Westleyho. A to nemluvě o nezměrných dobrodružstvích, která naši hrdinové cestou za láskou a svobodou budou muset podstoupit, a setkáních s roztodivnými postavami jako jsou veršující obr Fezik, strůjce zázraků Divotvorný Max a především mistrovský šermíř Inigo Montoya. (Česká televize)

Bubble74

Přijemná, nenáročná, občas vtipná pohádka se sympatickými postavami, která vcelku pobaví, ale nemá šanci mě, jakožto milovnici klasických, českých pohádek úplně okouzlit. ()

jahol

Shlédnuto na doporučení v komentáři, který se věnoval (vynikajícímu) Hvězdnému prachu. A částečné zklamání - přijde mi, že nadšené komentáře v somě musejí nést velký díl sentimentální vzpomínky na něco, co se mi kdysi líbilo a nechci si připustit, že to již poněkud vybledlo. Zase jeden film, který nepatří mezi ty výjimečné, zcela odolávající zubu času. A není to ani tak v jednotlivých scénách, natočených v mezích tehdejších možností (tj. bez digitálních efektů) hodně dobře, ale v tom, jak postaru, staticky jsou ty základní dějové motivy pospojovány do celku a přetaveny v nijak nadnášející atmosféru. Pokud chcete chytrou pohádku natočenou za pár šupů, která vás svou atmosférou uchvátí, a nemáte v lásce (často vynikající) holywoodské spektákly (zmíněný Stardust!), stáhněte, chci říci pusťte, si třeba Barvu kouzel podle Pratchetta. ()

corpsy

Peknééé. Naozaj inteligentná zábava, povedal by som ani nie tak pre tých najmenších. Podarená fantasy, ktorá má tu jedinú vlastnosť. Pobaviť vás a zabudnúť na všedné problémy. A darí sa jej to. ()

DDT

Panoptikum praštěných hrdinů, naprosto nepředvídatelný děj, štěpné hlášky..... Bezpochyby kultovní kousek. ()

curunir

Vôbec nechápem prečo má tento film také vysoké hodnotenie. Veď mu úplne chýba logika. Keď sa dostane do nejakej slepej uličky, naivný scenár všetko vyrieši (hlavný hrdina je imúnny proti najsmrteľnejšiemu jedu) a tiež je plný náramne zábavného humoru typu: Čo je to HNV? - Hlodavce neznámej veľkosti. Okrem toho nie je ani veľmi napínavý, priam otrasný záverečný súboj medzi hlavným kladným a záporným hrdinom. Tie 2* dávam preto, že keď som bol malý celkom sa mi to páčilo. Čo už... Mladosť - pochabosť, sociológia tiež veda. ()

Philippa

Co dodat? Snad jen ,že tentokráte ten přiblble milej výraz ve tváři naskočil asi tak v 10 minutě ,zůstal až do konce a přetrvává i při psaní těchto řádků.....Z cizích hraných pohádek je v těsném závěsu za mou nejoblíbenější Ronjou. ()

Kryton

Tuto pohádku si více užijí dospělí než děti, ale to není špatně! Princezna nevěsta je hodně netradiční pohádka. Výprava je sice televizní, ale dohání to sympatickým hereckým obsazením (Elwes,Wright) a dialogy, které nejsou tupé. Jestli někdo tvrdí, že to nemá (fantasy) atmosféru, tak to si nemyslím. Malý a skrytý skvost mezi fantasy/pohádkami. Hodnocení OST: Mark Knopfler utvořil krásnou hudbu. 8/10 ()

Francik

Kouzelné, vtipné, krásné a s nadsázkou. Phodádka, jak má být. A ačkoli je americká, ze své země si žádné neduhy neodnesla a obsahuje jen tolik archetypů, kolik má mít. ()

zdepapepa

Na rok výroby je to pořádná kvalitka. Přirovnal bych to k nedávno natočenému Hot Fuzz, ten taky se posunul nad rámec svého žánru a jakoby mu vzdal hold. Navíc tahle pohádka je překvapivě neinfantilní (a nemá předraženou výpravu), spousta vtipných dialogů žene děj a graduje ho až k vítěznému konci. Jo a Inigo Montoya a jeho šílená catch-phrase válcuje hlášky všech ostatních. ()

MartinezZ

Zvláštní. Byl by to žřejmě nejlepší krátký film, kdyby končil po pěti a půl minutách. Takové rychle odvyprávěné romantické drama. Na druhou stranu se jedná o... zvláštní pohádku s několika ne úplně špatnými vtipy (Chceš říct, že já odhodím meč, ty kámen a zabijeme se jako slušní lidé?). Poněkud příliš protahovaná televizní konina ála "máme dobrou náladu, natočíme si střelenou pohádku". ()

Vxxx

"Life is pain, Highness. Anyone who says differently is selling something." Krásná pohádka, plná vtipných dialogů. Škoda že jsem ji neznala jako škvrně, možná bych si jí ale tak neužila. 5* ()

kobejn

Kdyby se nesnažili o ten humor, kerej nebyl vtipnej, mohla to bejt alespoň pěkná pohádka, takhle to byla jen pěkná blbost. ()

ArsenalEagle

Skvělá neortodoxní pohádka, která si dělá srandu ze všech možných klišé a vtipnou formou servíruje nijak originální příběh. Jde ale právě o onu až absurdní formu, co skvěle paroduje žánr pohádku jako takovou. Výborné herecké obsazení. ()

Tommass95

Ještě jsem nikdy žádnou takovouto pohádku neviděl, byla to spíš parodie na pohádku, ale o to víc jsem byl potěšen a překvapen. ()

GodComplex

Neskutecne zabavne "fantasy", ktere si narozdil od jednoho nedavno vydaneho nejmenovaneho fantasy "veledila" alespon na nic nehraje. Je neco lepsiho, nez kdyz vam porucik Columbo cte pred spanim pohadku? Nope. 8/10 ()

Orlau32

Myslela jsem si : "Americká pohádka - to bude ptákovina..." Omyl !! Je to velmi pěkná pohádka, zvláště když jako dědeček malého chlapce vystupuje PETR FALK a oba děd i vnuk jsou vtipní při čtení pohádky. Princezna je velmi hezká, Mandy Patinkin hraje skvěle (jak jinak) a vůbec je to roztomilá pohádka, zajímavě pojatá, kde zvítězí dobro a láska, která je věčná. ()

Macejko

Množstvo vtipu a ironických hlášok v podaní plejády sympatických a dobre zahraných postáv. Výborná rozprávková fantasy a zrejme hlavná inšpirácia skvelého Hviezdneho prachu. Bavil som sa, ak nie priamo kráľovsky, tak princovsky určite. UPDATE: Po druhom pozretí dvíham na najvyššie hodnotenie, ten film je jednoducho neodolateľne skvelý. ()

blackrain

Malý chlapec leží doma nemocný. Příjde dědeček a začne mu předčítat pohádkovou knihu. Svému vnukovi čte příběh o velké lásce chudého čeledína a pricezny. Jejich láska musí projít různými překážkami, aby mohla být naplněna. Ta část, která je ve středověku, působí humorně, než aby jsme ji mohli brát vážně. Robin Wright Penn historické kostými sluší, vypadá velmi dobře a je okouzlující. Dobrý nápad promíchat současnost a pohádkový příběh. Čekala jsem od toho trochu víc. Pořád jsem si říkala, koho mi připomíná hudba. V titulkách se objevilo jedno jméno, které mě překvapilo, Mark Knopfler. ()