Princezna Nevěsta

• USA The Princess Bride (více)

Hrdinové bez bázně a hany, chrabří piráti, všemocní kouzelníci, démoničtí zlouni a princezna čekající na záchranu – prostě pohádka, jak má být, jen tentokrát trochu lépe a s nadhledem... Žila, byla překrásná dívka jménem Pomněnka, která vyrůstala na statku. Tam také pracoval mladý čeledín Westley a jak už to tak bývá, postupně oba zjistili, že je k sobě něco pojí. Přísahali si věčnou lásku, ale aby mohli být svoji, odešel Westley do světa vydělat si peníze. Jenže loď, na které se plavil, přepadl Strašný pirát Roberts, jenž jak známo nebere zajatce. Truchlící Pomněnka padla do oka rozmarnému princi Humperdinckovi a ten oznámil, že si ji vezme za ženu. Ale než dojde ke svatbě, odehraje se sousta věcí, počínaje únosem princezny a konče znovuzrozením Westleyho. A to nemluvě o nezměrných dobrodružstvích, která naši hrdinové cestou za láskou a svobodou budou muset podstoupit, a setkáních s roztodivnými postavami jako jsou veršující obr Fezik, strůjce zázraků Divotvorný Max a především mistrovský šermíř Inigo Montoya. (Česká televize)

Lenakf

Pro mně zatím nejoriginálnější a nejzábavnější pohádka jakou jsem kdy viděla.České pohádky už se mi prostě tak trochu přejedly (všechno je to na jedno brdo),takže při shlédnutí téhle,sice americké pohádky jsem byla nadšená,hlášky (kterých je tam vcelku dost) si opakuji stále dokola,jako např. HNV-hlodavci neobvyklých velikostí:).Romantika zde samozřejmě nechybí s happyendem na konci -možná kýčovité,ale v pohádce to jinak nejde:).Komu už se přejedly ty stereotypní české pohádky,tak ho tahle zaručeně pobaví a zaujme. ()

Fixa

Tak tohle je opravdu pohádka pro všechny! Petr Falk čte knihu, která je plná humoru, magie a důvtipu. Kulisy zapadají přeze všechny zápory výborně do atmosféry. Pohádka odsejpá svižně a je radost se na ní dívat. A znova připomínám, že dialogy jsou opravdu vtipné a není zde potřeba nějakých "akčních" pomůcek, aby se člověk u toho zasmál. Semtam bylo sice nějaké hluché místo, ale opravdu pouze nepatrně. A kdyby se to vašim malým dětem nelíbilo, stačí si vzít k srdci dědův proslov:,,Dřív lidi měli taky televizi - říkalo se jim knihy" ()

lajkee

Ja nevidím na tejto "rozprávke" nič extra. Američania klasické rozprávky proste nevedia točiť. Toto sa hrá skôr na nejakú paródiu. No a to im celkom vyšlo, keďže som sa celkom bavil :) Ale čakal som niečo iné, možno viac romantiky. ()

Lodovico

Dedko namotáva vnuka, príbeh namotáva mňa: Jak si přeješ... Je to také dosť televízne spracovanie, po úpravach a s väčšou výpravou by to mohol byť blockbuster, takže remake alebo silná inšpirácia pre štúdio sa nedá do budúcna vylúčiť. Napriek mnohým nedostatkom, režijnej a hereckej ochablosti ma príbeh zaujal a zabavil. Neviem akurát či je to rozprávka pre deti alebo pre dospelých. ()

Acner

Celý film jsem se musela usmívat a místy i smát. Ironie i vtip byly dávkovány přesně na míru mému vkusu. A přiznám se, že jsem zprvu nechtěla uvěřit, že tento pěkný příběh byl natočen již na konci 80. let... ()

JARDAHONDA

V pohádkovém fantasy příběhu, který četl dědeček ( Peter Falk ) svému vnukovi, byli on a ona. On byl chudý, ona bohatá a oba žili v bájném království Florin. Každý den jezdila Buttercup povýšeně okolo chlapce jménem Westley a dlouhý čas se zdálo, že jeho láska k ní je bez naděje. A tak se vydal do světa hledat slávu a bohatství, aby se stal rovným své vyvolené. Padl však do rukou ukrutných pirátů a o krásku se začal ucházet princ Humperdinck, který si ji vybral za nevěstu. Buttercup je unesena trojici darebáků a tak se Westley musí pustit do boje o svou vyvolenou nejen s lidskými zloduchy, ale i s obry, hady a obludami z říše fantasie.. Tak bych stručně definoval obsah této velmi pečlivě zpracované pohádky, která si získala i mou přízeń. Závěr = 85 % ()

mark.benford

Nezabudnuteľné hlášky, láska, priateľstvo, súboje, napätie, zrada, dobrodružstvo, čary, to všetko sa prepletá s vtipom a spája do bezchybného celku. Výborný výber hercov, ktorí si svoje role evidentne užívajú. Túto rozprávku som od rodičov drankala takmer pokaždom, čo sme zašli do videopožičovne. v destve som tento film videla aspoň 50x a aj dnes sa k nemu minimálne raz-dvakrát ročne vrátim. ()

mimka

Nádherná rozprávka. Ako dieťa som tento film doslova ,,žrala" a pred pár dňami som si ho po pár rokoch opäť pozrela a musím povedať, že pre mňa ani trošku neubral na kvalite. Jediné čo bolo iné, bol rozdiel vnímania príbehu a jednotlivých scén dieťaťom a dospelým človekom (vtedy som to brala moc vážne ;) ). Krásnej Robin Wright tá úloha dokonale zapasovala a musím vyzdvihnúť aj výnimočnosť všetkých hercov vzhľadovo aj prejavom. Nádherné šermovacie scénky doprevádzané pútavými inteligentnými rozhovormi, vtipné dialógy, prostredie a celý príbeh robia túto rozprávku výnimočnou. Túto rozprávku si pozriem rovnako rada a rovnako často ako napríklad 3 oriešky pre Popolušku a to už je čo povedať. Môžem len odporúčať. ()

Miso1985

Už sa ani nepametám kedy bolo v nejakej rozprávke tolko humoru.Trochu paradox je že som si to uvedomil až teraz keď som ju videl druhý krát až ako dospelý.Postavy ma bavili asi všetky.Najviac asi španielsky šermiar.Súboje boli na úrovni,dialógy tiež,k čomu prispel aj kvalitný a podarený český dabing.Nenapadá ma nič čo by som tomuto dielu mohol vytknúť.Ešte aj to rozprávanie toho príbehu pánom "Columbom" do toho zapasovalo a bolo podľa mňa dobre vymyslené.Takže za 5* ()

karelondatra

Ten příběh miluji z knižní podoby. Proto jsem i poněkud shovívavý k filmovému podání, které neskryje jistou dávku lacinosti. Ač bych tedy ocenil kvalitnější formu, jsem s výsledkem v podstatě spokojený a rád, že i jako film tento příběh existuje. ()

Sofius

Jeden z nejoriginálnějších příběhů, jaké jsem viděl. Film příjemně překvapuje téměř na každém kroku a při prvním shlédnutí si nikdy nebudete jistí, co bude následovat dále. Dalším plusem je spousta dnes už kultovních hlášek z brilantních dialogů a jeden z nejlepších šermířských soubojů v dějinách filmu. Prostě, když se vezme kvalitní předloha, kvalitní film je napůl zaručen. ()

Gattolino

Nádhera, krásně plynoucí romantická pohádka s občasnými nepohádkovými vstupy, které ovšem paradoxně nijak to plynutí nezlehčovaly, jen ji obzvláštňovaly. Okořenění snovými podivnostmi ji naopak činí mimořádnou. Trochu jsem váhal mezi čtyřmi hvězdičkami (nádherné, silné a nezapomenutelné) a pěti (úžasné, naprosto zásadní, nutno vidět znovu), a písnička Willyho de Ville a Marka Knopflera "Storybook Love" to překlopila nahoru. ()

Pupon

Nechápu to mega hodnocení. Pustil jsem si s obrovským očekáváním, protože je to údajně kultovní kousek, něco na co se dají najít odkazy v x pozdějších filmech, od Robina Hooda po Zorra. Něco, co je údajně nabušené sebeironií a vtipem od začátku až do konce. Byla to nuda, vtipné byly asi dvě hlášky a jedna scéna. Ta jedna hvězda je za hudbu. Jinak fakt hrůza. Kniha je asi o 300% lepší... a i ta je dost zdlouhavě nudná. ()