Hraje skupina Spinal Tap

• slovenský

Toto je Spinal Tap

Komedie / Hudební

USA, 1984, 82 min

A já si pořád říkal, kdo jsou ti Spinal Tap (Nová míza!) ze Simpsonů! Zatraceně zábavné parodování heavy metalu jako hudby i životního stylu - texty, vzhled muzikantů, produkce (turné) a vše kolem ("11 !!!"). Doporučuji všem, kteří mají tenle styl hudby alespoň trochu rádi. Stajně tak všem pozérským posluchačům progresivního metalu (a dalších moderních odnoží, které občas zapomínají na své kořeny), ale těm neřikejte, že je to fikce.Tak z toho budou mít mokrý trenky ještě za týden. Skvělý úlet, skoro 5*. // Edit: ok, po druhé projekci dávám jedenáct z deseti.(26.12.2013)

{714/1001} Pár momentů ve filmu je vtipných, pár zajímavých, ale pokud bych se ještě někdy chtěl podívat na kvalitní hudební dokumentární mystifikaci, tak volím Rok Ďábla, který Spinal Tap v některých momentech zlehka připomíná. Bohužel mi ani není příliš blízká hudba, kterou Spinal Tap hráli, takže za mě spíše nespokojenost. Necelá hodina a půl se ale vydržet dá. 50 %(1.12.2016)

No tak tohle me vcelku zklamalo. Nevadil by mi ten dokumentarni styl natoceni, ale Reiner precejen jeste nebyl zkusenej, takze to neni uplne doladeny. Problem je, ze ve filmu jsou bud rozhovory s clenama kapely, zabery jak jedou na turne, jsou na pokoji atd. a zabery z koncertu. Obcas se sice povede nejakej vtipek nebo hlaska, hlavne diky tomu, ze clenove kapely jsou fakt pohodari, jenze jako komedii bych to rozhodne neoznacil. Tak jediny, co stoji za pozornost, pak jsou ty koncerty, chytlavy pisnicky s perfektnima textama, ale tech je bohuzel malo, aby to vytahli na vic nez 3*. Jeste, ze ma film jen 80 minut.(12.8.2009)

"Stop wasting my time, You know what I want, You know what I need, Or maybe you don't"... Hudební skupinu Spinal Tap zná snad každý, stejně jako jejich geniální texty, které navždy změnily tvář rock´n´rollu. Pokud snad patříte mezi těch pár, kteří netuší o čem je řeč, sežeňte si tenhle dokument a na vše vám bude odpovězeno. (Nebo že by to celé bylo jinak? ;) 8/10(27.10.2009)

Pokud vám přijde zábavná parta dlouhovlasých rockerů z 80. let, která nosí elasťáky, pravidelně přichází podivným způsobem o bubeníky, a jeí členové mají v pravdě filozifický pohled na svět (který obecně odpovídá průměrnému IQ v hudební branži), bude se vám tenhle rockument líbit. Nechybí tu ani muzikantské lidušky a amnželky hudebníků, co přesně vědí, jak by mělo vypadat nové album ("hlavně aby bylo v dobly"), Mně se to líbilo hodně. Ještě teď si občas pobrukuju jejich hity jako "holka s velkou prdelí", "vánoce s ďáblem", "pekelná díra" nebo "holka ze sexuální farmy". :) enjoy!(19.2.2012)

• - Rob Reiner měl původně hrát jednoho z členů kapely, ale rozhodl se pro režii poté, co o něm Harry Shearer prohlásil, že vypadá příšerně v elastanu. (hot_spot)

• - Keď v roku 1992 Metallica vyhlásila, že ich turné s Guns N' Roses bolo "komplet Spinal Tap", chcela tým naznačiť, že bolo trápne, plné absurdít a nie úplne vydarené. (Zdroj: sme.sk)

• - Dôkazom, že ide o fikciu, je aj zmienka o džezovom festivale na Isle of Lucy, pretože žiadny takýto ostrov patriaci Veľkej Británii neexistuje. [Zdroj: Cinema] (gogo76)