Hraje skupina Spinal Tap

This Is Spinal Tap

Komedie / Hudební

USA, 1984, 82 min

"Stop wasting my time, You know what I want, You know what I need, Or maybe you don't"... Hudební skupinu Spinal Tap zná snad každý, stejně jako jejich geniální texty, které navždy změnily tvář rock´n´rollu. Pokud snad patříte mezi těch pár, kteří netuší o čem je řeč, sežeňte si tenhle dokument a na vše vám bude odpovězeno. (Nebo že by to celé bylo jinak? ;) 8/10(27.10.2009)

Něco jako Zoolander v (death) metalovém hippie hávu. Totální ujetost, která se tváří smrtelně vážně (Volume! Mimové! Kompromis! Kokony! Nájezd hlavního DVD menu! Závěrečné titulky!). Navíc jde zřejmě o jedinou filmovou mystifikaci, která to dotáhla až ve skutečnost. Takže - Spinal Tap´s not dead!(20.2.2009)

fiktívny dokument o vzniku, vrchole a páde rockovej legendy, kde sa s iróniou a vtipom prepierajú niektoré notoricky známe míľniky (či už konkrétne alebo vo všeobecnosti) rockovej a rock n rollovej scény západnej pologule druhej polovice 20. storočia (smrte bubeníkov, Beatles, rôzne podoby pódiovej show, cenzúra - názvy a obaly albumov). dobrá muzika, vtipné texty, nezabudnuteľné momenty a naozaj dobrý scenár. nechápem, prečo sa rob reiner etabloval po tak vydarenom debute ako režisér romantických filmov.(13.5.2011)

V roce vzniku tohodle praštěného dokumentu jsem přišel na svět, premiéra mi tak tehdy unikla jen o fous. V rádiích tenkrát točili pecku Lick My Love Pump pořád dokola, máma s tátou na ni pařili jak ztrhaní. Lidi venku chodili v zařezaných elasťácích a na okurky se stála fronta delší než na banány. Po letech jsem se konečně k tomuhle zaprášenému klenotu vysokého umění dostal i já a musím uznat, že v osmdesátkách se točili mnohem lepší hovadiny než dneska. Břitké a v některých momentech až imbecilní humory pronášené s vážnou tváří zde fungují na jedničku, třešinkou trhající bránici jsou pak samozřejmě vražedné texty písní. Rob Reiner je magor v tom nejlepší slova smyslu. Můj oblíbený Happy End se tímto dočkal důstojného nástupce (nebo je to obráceně?). Spinal Tap forever! Jo a dávejte si bacha na cizí zvratky…(27.8.2013)

Pokud vám přijde zábavná parta dlouhovlasých rockerů z 80. let, která nosí elasťáky, pravidelně přichází podivným způsobem o bubeníky, a jeí členové mají v pravdě filozifický pohled na svět (který obecně odpovídá průměrnému IQ v hudební branži), bude se vám tenhle rockument líbit. Nechybí tu ani muzikantské lidušky a amnželky hudebníků, co přesně vědí, jak by mělo vypadat nové album ("hlavně aby bylo v dobly"), Mně se to líbilo hodně. Ještě teď si občas pobrukuju jejich hity jako "holka s velkou prdelí", "vánoce s ďáblem", "pekelná díra" nebo "holka ze sexuální farmy". :) enjoy!(19.2.2012)