Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlap středního věku, jehož život se smrsknul na otravné každodenní rituály prokládané manželčiným pohrdáním a pubertálními výlevy vlastních dětí. Když do jejich domu vniknou dva lupiči, nechá je beztrestně loupit a praštit svého syna. On se hájí tím, že nechtěl hrotit nebezpečnou situaci, ale všichni v jeho okolí ho mají za zbabělce. Hutch si původně myslel, že to ustojí, ale když se stane jedním z cestujících, které v nočním autobuse obtěžuje banda grázlů, bouchnou v něm nahromaděné saze. A že jich je. Než se usadil, živil se Hutch tím, že s pomocí násilí řešil problémy, na které si nikdo jiný netroufal, a absolvoval kvůli tomu hodně speciální trénink. Krvavá výchovná lekce v autobuse spustí lavinu událostí, které Hutche prověří víc, než cokoliv dosud prožil. Tenhle pan Nikdo má ale pořádně tuhý kořínek. A tajný sejf plný zbraní. (CinemArt)

zdenzo

VYPLÝTVANÝ POTENCIÁL. Odenkirk je excelentní, bohužel co se týká scénáře, všechno už tu bylo v Johnu Wickovi, Equalizeru, Harry Brownovi... ()

wowylgu313

Co se stane když smícháme Volejte Saula a John Wicka ... ? Pan Nikdo ! ;) Super filmek, super obsazení, super kamera, promyšlený až ujetý styl boje počínaje autobusem. Příběh trochu v pozadí, dá se říct že vlastně zbytečný. To ovšem u filmů tohoto typu není prioritou.  Lahoda je že na začátku vidíte obyčejnýho typka od rodiny a tadá je z něj něco na to každou chvíli čekáte že ukáže v plné parádě. Více takových filmů ;) ()

Slayaphine

2 roky potom čo séria John Wick spáchala naratívnu samovraždu prichádza Nobody. Film na ktorý mal Wick nepochybne veľký vplyv- zápletky sa veľmi podobajú, Hutch je zo začiatku iba variácia na Wicka. Nobody sa však chytro oddeľuje v detailoch- humor je ostrejší, výsmešnejší; akcia je špinavšia a menej monotónna; príbeh je napínavejší, v stávke je pre Hutcha oveľa viac než pre Wicka; kompozícia záberov a využitie licencovanej hudby je hravé. Príbeh filmu je podaný skvelým spôsobom hlavne vďaka dokonalému tempu, výborne využitými elipsami. Herci sú výborní, Odenkirk zase preukazuje svoj nesmierny talent (ktorý si odmieta priznať, mimochodom prečo tu vyzerá ako Daniel Plainview?), Alexej Serbjakov sa vyžíva vo svojej roli, už dlho som nevidel záporáka ktorý tak miloval že je záporák. Toto však neplatí len pre neho Hutch aj jeho otec- MILUJÚ to čo robia. V porovnaní s monotónnym Wickom, kde každá postava sa tvári tak dôležito že to prechádza do výrazov nudy a večne spravodlivých "musím to robiť" hrdinoch súčasných akčných filmov (ehm ehm snáď každý komiksový film) je toto vítaná zmena. Dodatočne- Najšuller skvele narúša nudnú ustálenú hollywoodsku akciu mixovaním rôznych inšpirácii- záverečných 20 minút sa môže človek len diviť kde na to všetko prišli. ()

Drozdo57

Presne takto sa to robí. 90 minút krásnej, nenáročnej zábavy s perfektným tatkom Odenkirkom. Ľahké parodovanie všetkých tých Bourneov a Takenov. S celkom solídnou prácou s kamerou. Bez epileptického pol sekundového strihu. Úmyselne sa nepitvá veľmi v tom, kto Hutch je alebo respektíve bol, čo je trochu škoda, ale rozumiem. A finále s parádnym Christopherom Lloydom a jeho upilovanou brokovnicou ma donútilo preklopiť k plnej paľbe. Aj preto, že, ako stále píšem, v závale týchto generických tupých komixoviek a všelijakých poučujúcich moderných pseudofilmov je niečo ako toto veľmi svieža oddychová jazda. ()

rashaverak

Vynikajici akcni komedie, ktera mi nekolikrat pripomnela posledniho skauta, na konci se pak meni v cistou parodii. Plna napadu, ne nezbytne o tom jak zlikvidovat zaporaka, ale kolem chovani hlavniho hrdiny. Kdyz muze delat akcniho hrdinu Liam a Keanu, proc by nemoh Bob. ()

mata77

Násilie v tomto filme je podané naozaj vulgárnym spôsobom až tak, že dostať, alebo dať nakladačku vypadá ako poézia. Scenár je strohý, ale trefný, v úvode príjemne satirický. Finále sa nakoniec odtrhlo z reťaze a keby sa nepridali prvky paródie na Sám doma, celkový dojem by bol oveľa lepší. ()

jack_scott

Ilja má talent. Cross-over mezi Hardcore Henry, John Wick, a kdovíčím se mu opravdu povedl. Člověk už se těší na to, co přijde příště. 80%. ()

Cinemagoer

Nikdo začíná nenápadně, ale brzy se změní v akční nářez, což platí stejně pro film jako pro stejnojmennou hlavní postavu. Rodinné drama vystřídá krimi, druhá polovina je již v duchu akční práce sem tam stylizované do akční černé komedie.  Boba Odenkirka vidím v jakékoliv filmové roli prvně, svého Hutche (Nikoho) však ztvárnil velmi přesvědčivě, jak v melancholických rozpoloženích, tak brutálních soubojích, honičkách nebo přestřelkách. Dokáže bez problémů zaujmout, i když je na scéně úplně sám, jednoznačně nejvýraznější tvář příběhu. Příběh sice začíná záměrně tuctově, poněvadž Nikdo v této fázi ještě skrývá své pravé já za fasádou nudného opatrného táty a manžela, ale přesto je to záživné, a rychlé střihy denní rutiny dodávají ději spád. Po amatérské vloupačce a nalezení zlodějů se Nikdo naplno projeví ve skvěle natočené autobusové rvačce. Přehledně nasnímané chvaty a údery, brutalita, celková dynamika doplněná o několik krátkých pauz, přesvědčivá práce maskérů a další aspekty z ní dělají nejlepší akční scénu filmu. Zdařilá je taky přestřelka v domě, likvidace mafiánů v autě a konečně i velkolepé finále uvedené noční honičkou. S příchodem starého táty je akce chvílemi pojata komediálně, čemuž napomáhá i hudební doprovod, ale i jako akční komedie film funguje dobře, i když méně komediální stylizace by se mi líbila více (např. scéna z Pentagonu byla už ztřeštěná, nebo ne?). Po celou dobu se projevovala zajímavá práce s kamerou, občas dlouhé záběry bez střihu, noční scény dobře osvětlené, během přestřelek skvělé zpomalené záběry... Rodinné epizody, probíhající hlavně v první polovině, většinou nepůsobily kýčovitě ani duchaprázdně, uvěřitelně zahrané odcizení manželů dodalo potřebnou vážnost a emocionalitu, paralelní sbližování s manželkou a aktivace zabijáckých sklonů utvářely z Nikoho hrdinu z těla a kostí, kterému máte tendenci fandit. Záživných 88 minut v nově pojatém akčňáku.   8/10 ()

Fin_429

V rámci žánru, je tento kousek dokonalý. Režijně kreativní a scénaristicky (pomyslně) trošku výše než průměrný. Ale to je vše. Jinak to je parodie na sám doma v dražším a modernějším stylu. Dejme tomu, že to má nějaké své moudro atd., to ano, a člověk si to i užije, ale od doby co vzal do rukou tatík brokovnici, film nedává smysl. Samozřejmě ale oceňuji aspoň to, že tvůrci nesázeli na akci, ale mysleli i na ten scénář. A to i když jsem zásadně hledal jednoduchý film na večer. 6/10 ()

DenisR

Bitka v autobusu? Jedna z nejlepších scén s famózní choreografií, luxusní kamera a ještě lepší střih. ()

uhlerado

ako po stránke akcie a vyplneného priestoru rambo srandičkami solídne, ale pointu a hodnotu film nemá. už nás unavuju tieto nasilnosti a bitky, vraždy. je to jednoduché a plytké, no z pohľadu hodnotenia akčného filmu a chladného prístupu Odenkirka sa to dá. na uvolnenie večer pri rume v pohode. bitka v buse je top. ()

KolarikKing

Zatím akční nářez roku. Srovnání s Johnem Wickem je na místě ( ten scénář je hodně podobný ). A i když se mi John Wick líbil více ( zřejmě díky Keanu Reevesovi ), tak Nobody nezůstává tak moc pozadu. Akční scény vynikající, soundtrack mi většinou taky seděl a hlavní hrdina je sympatický chlápek. Jo a děda s brokovnicí? Lahůdka. 7,5/10 ()

Davidaxik

Svižné, hudba dobrá. Mlátičky suprové. Konečně další brutální způsob ukázky a originální, jak někomu nakopat prdel! ()

Adaaamecek

Film, který si jde nekompromisně za svým cílem. Úžasná, nápaditá a skvělá audiovizuální osmdesátková akční jízda! Film, na který si moc rád zajdu podruhé do kina. A to si myslím, že mluví za vše. 8/10 ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (více)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (více)