Reklama

Reklama

Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlap středního věku, jehož život se smrsknul na otravné každodenní rituály prokládané manželčiným pohrdáním a pubertálními výlevy vlastních dětí. Když do jejich domu vniknou dva lupiči, nechá je beztrestně loupit a praštit svého syna. On se hájí tím, že nechtěl hrotit nebezpečnou situaci, ale všichni v jeho okolí ho mají za zbabělce. Hutch si původně myslel, že to ustojí, ale když se stane jedním z cestujících, které v nočním autobuse obtěžuje banda grázlů, bouchnou v něm nahromaděné saze. A že jich je. Než se usadil, živil se Hutch tím, že s pomocí násilí řešil problémy, na které si nikdo jiný netroufal, a absolvoval kvůli tomu hodně speciální trénink. Krvavá výchovná lekce v autobuse spustí lavinu událostí, které Hutche prověří víc, než cokoliv dosud prožil. Tenhle pan Nikdo má ale pořádně tuhý kořínek. A tajný sejf plný zbraní. (CinemArt)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (847)

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Hardcore Henry bol síce údernejším zážitkom ako Nobody, ale Ilja Najšuller znovu potvrdzuje, že v ňom drieme nesporný talent. I z toho nie ​veľmi objavného scenára Dereka Kostaltda totiž dokáže svižnou réžiu vykresať zábavnú variáciu na Johna Wicka a Pravdivé Lži a to sa jednoznačne počíta. Najväčším prekvapením je však nesmierne charizmatický a uveriteľný akčný hrdina, čo je fráza, ktorá by ma pri obsadení Boba Odenkirka do hlavnej úlohy rozhodne nenapadla. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

JW před důchodem? Proč ne. Rozhodně jsem nečekal, že se to tak povede. Bob Odenkirk nám dokazuje, že i v pokročilém věku se člověk může stát akčním hrdinou. Akce je tu dost a je velmi originální. Bavil mě i příběh. Sledujeme příběh muže ve středním věku, který žije se svou rodinou. Vše se změní, když k nim do domu jednou v noci vtrhnou zloději. Něco se v něm hne a probudí se jeho staré já, které takzvaně nikdo nechtěl potkat před svým prahem, protože znamenalo konečnou. Na neštěstí ale zkříží plány místnímu ruskému mafiánovi a je v maléru. Ten se chce pomstít a rodina se octne v ohrožení. Vše jde stranou a začíná neskutečná řežba. Hodně se mi líbila jak scéna v autobuse, domácí invaze nebo závěr v továrně, prostě nářez. Určitě bych rád viděl pokračování, případně crossover s JW. Christopher Lloyd tu je jako jeho otec dost vtipný. Je tu i dost stylově zvolená hudba. "Má ten dům sklep?" ()

Reklama

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Bob si svojí akční roli sice užívá jak blázen, všechno je bráno s nadsázkou a má to švih, tempo, brutalitu i slušnou akci, ale jakmile dostanete prostor k oddychu, zjistíte, jak zoufale moc je to neoriginální. Soundtrack od Davida Buckleyho navíc jenom ruší (výběr songů je ale skvělej) a finále je zbytečně přestřelený. Dvojku si ovšem dám s radostí. ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Skvělý úvod do děje, v podobě denní rutiny hlavní postavy a nasledné rychlé vysvětlení situace s pozvolnou gradací zápletky dopomohlo vzniku tohoto pouze hodinu a půl dlouhého mistrovského díla. Jde o film ve stylu Johna Wicka, ale do zelí mu rozhodně neleze, neboť je ve všech směrech originální a tak jistá podobnost nastává jen v míře akčnosti a síly hlavního představitele. Není to však jen propracovaná akce, co činí tento filmový počin tak velkým. Ačkoli, je film od neznámého začínajícího režiséra, tak si na jedničku poradil se všemi rovinami. Neboť zde máme velice sympatické hlavní postavy, skvělé hlášky a velice humorné momenty. Mimo to Bob Odenkirk likviduje své nepřátele jako na běžícím páse, při čemž vzniká nejedna legendární scéna. Jako ta nejlepší scéna se u mě zapsala bitka v atobuse a budu na ni ještě nějaký čas vzpomínat. Zasloužených pět hvězd. 95% ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Úvod ma bavil. Prestrihy na pracovný stereotyp, rodina, fajn humor. "Kočičí náramek" to začal komplikovať, no ešte stále fajn. Potom jedna skvelá scéna z nočného autobusu po ktorej to išlo postupne dole. Ruský herec to oživil, skvelý týpek na záporáka , ale ten záver...Kde sú tie časy keď kritizovali Schwarzeneggerove akčňáky a počítali mu mŕtvoly? Arnold je popri našom 50 kilovom hrdinovi iba komparz. Tie ruské zdochliny sa už ani nedali počítať, všetko prestrely z dvojmetrovej vzdialenosti, chodili k nim ako ovce, nenašiel sa nikto, kto by to do nich napáral z väčšej vzdialenosti...Ja viem, má to byť akčná komédia, ale co je moc to je moc. MrPierc to tu trefne vystihol Nobody=Sám doma, stracen v ocelárne". Stačilo v závere ubrať, pridať viac scén s rodinou a výsledok by bol o dosť lepší. 60%. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (20)

  • Hlavný predstaviteľ Bob Odenkirk absolvoval veľkú časť prípravy na bojové scény u Daniela Bernhardta, choreografa a stuntmana, ktorý sa predstavil aj v tomto filme ako jeden z útočníkov v autobuse. Daniel Bernhardt bol tiež záporák vo filme John Wick (2014), na ktorom sa podieľalo množstvo tých istých choreografov, ako na tomto filme. (kazatelSVK)
  • Tetování na Hutchově zápěstí zobrazující karty 2 a 7 je v karetní hře Texas Hold'em považováno za nejhorší startovní pozici, protože z ní nelze utvořit žádnou výhodnou kombinaci. V kartářském významu pak tato kombinace znamená špatné zprávy, případně brzkou smrt. (NiWi)

Související novinky

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Rok 2021 proběhl z hlediska kinematografie v o něco menší nejistotě než rok 2020, kdy byly v důsledku virové epidemie zavírány kinosály a filmové premiéry se houfně odsouvaly, což trvalo až do… (více)

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (více)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (více)

Reklama

Reklama