George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

tom88

Jeden z najnechutnejších a najpriblblejších filmov čo som videl. Je to taká kravina, no tak geniálne zahraná a natočená. Robert Rodriguez má fakt pozoruhodnú fantáziu podobne ako Quentin Tarantino, Robov starý kamarát. Quentin s Georgom Clooneym zahrali dobre a svoje postavy si užívali. Vyzerá to ako dva filmy v jednom, najprv ako thriller o dvoch zabijakoch a neskôr je to upírsky film. Každopádne je to dobrá zábava a nudiť sa nebudete. Všetko pôsobí príšerne béčkovito, no nie je to pre škodu. Tarantino si mohol scenár viac prepracovať. Ťažko sa mi hodnotí, je to medzi 3 a 4 * , prikláňam sa k tej vyššej vďaka mojim obľúbeným tvorcom a za Dannyho Treja. 73% ()

3n3my

Výborná až skvelá záležitosť - až po premenu na upírov. Po nej akoby to už Rodriguez nezvládol, a ku koncu filmu mi už dokonca dochádzali hviezdy na hodnotenie. Škoda toho, ale ako sa vraví: "Na chybách sa človek učí" a určite mi dáte za pravdu, že v Planéte Teror to už predsa bolo o niečom inom :-) ()

Benjamin-L

Skvělý film myslel jsem že to bude nějaká kravina ale zmílil jsem se.Clooney a Tarantino jsou dobří herci a Tarantino je i dobrý režisér ale zde oba neměly chybu. ()

Qualdezar

Mám slabost pro pulpovou a brakovou estetiku. Ne že by se mi líbil každý brak, spíše jen ten opravdu dobrý a těch zase není tak moc. Tarantino a Rodriguez patří mezi ty režiséry, kteří mnohdy dokáží brakovou estetiku zachytit a funkčně spojit s artovými postupy. Ta hranice je ovšem tak tenká, že stačí jen trochu přešlápnout a celá ta křehká konstrukce spadne. To je z části případ i From Dusk Till Dawn. Film, který má neskutečně vysoko nastavenou laťku, co se týče estetického stylu ,a to nejen vizuálního, který ubýhajícím filmem stále udržuje velmi vysokou úroveň a v nemálo případech dosahuje absolutnbího vrcholu. Celá ta stylovost dokáže prodat i tak přímočarý příběh, konec konců je to adaptace braku. Vše vrcholí příchodem do Titty twister, kde stylovost celého filmu vyvrcholí vystoupením Selmy Hayek. Bohužel pro mě, vyvrocholí právě tady a následná "upírská část" kvalitativně klesne. Ne že bych nedokázal pochopit i lacině vypadající a chovající se "béčkovost", ale odmítám ji příjmout jen proto, že staví na béčkové estetice (tím by šlo omluvit cokoliv). Jde o to jak na ni staví. V tomto souhlasím s tím co říká POMO. Rodriguez to dokázal pro mě ideálním způsobem natočit až v Planetě Terror, kde ten styl je od začátku do konce v nebi a ani na okamžik nespadne. I přesto všechno nemůžu říci, že upírská část mě vyloženě nudila, jen prostě nebyla tak dobrá jeko předešlá část filmu a pro mě tak nějak nekonzistentní s počátečním estetickým nastavením. I přesto dávám nakonec čtyři a ne tři hvězdičky, ale s vykřičníkem! ()

SoolenJV

Ještě před dvojfilmem Grindhouse natočili pánové Tarantino něco, co Grindhouse svým konceptem silně připomíná. Sice je celý film zaštítěn jménem Roberta Rodrigueze, ale je víc než jasné, z čí hlavy vyšla první polovina (typicky Tarantinovská - 5/5) a z čí polovina druhá (jasný Rodriguez 3/5). Mám raději tu první. Ta druhá má nadhled, humor, svižné tempo, ale je už spíš jen zábavná. Přidaná hodnota je spíše v té první, pohříchu poněkud kratší, půlce. Ale stejně patří Od soumraku do úsvitu k mým nejoblíbenějším filmům od Rodrigueze. Možná je to pro Tarantinův nezpochybnitelný vliv a nebo že si QT konečně zahrál šťavnatou a plnohodnotnou roli. A taky je to jediný film, kde snesu Clooneyho. ()

Nivenx

Velice povedená upířina s Georgem Cloenym a Tarantinem v hlavních rolích. Více snad ani není potřeba dodávat, jen pustit a bavit se. 70% ()

SeanLSD

Scenáristicky to bol iba taký Tarantinov úlet, narýchlo zbúchaný zo zábavy. Réžijne ďalší test pre Rodrigueza, či si zaslúži vstup do vyššorozpočtovej kinematografie. Dokopy čistý grindhouse, dva filmy v jednom, prvý tarantinovský ( a to z toho najepšieho. čo kedy stvoril! ), druhý rodriguezovský ( ale zatiaľ nevyzretý, neskôr teda Robert predviedol ďaleko lepšie kúsky v oblasti zábavného gorefestu ). Veľká škoda druhej polovice, mohol to byť nesmrteľný kult, a nielen zábavka dvoch nadšencov... Prečo ani po rokoch nezapadol, je neuveriteľná Clooneyho charizma, Tarantinova úchylnosť a sexepíl Salmy Hayek, tie sa dajú krájať.. v živote som videl máločo tak vzrušujúce. Ale desperádovský fenomén sa nezopakoval, Raimimu vyšla jeho pseudowesternová estetika v RÝCHLEJŠÍ AKO SMRŤ lepšie... nie je to také zlé ako Carpenterovi UPÍRI, ale odkedy sa preskočí z gangsterskej na upírsku notu, je z toho prekvapivo nezáživný film. Spomínam, ako som sa naň roky tešil a potom prišlo sklamanie. Od moderne spracovaných vrcholov klasickej upírčiny v INTERVIEW S UPÍROM a Coppolovom DRACULOVI ich do novej videoklipovej éry a mladíckej podoby štýlisticky (a štýlovo) prenieslo nie duo Rodriguez/Tarantino, ale BLADE. ()

Deyw

tarantino me bavil jako prase..scena v motelu je nezapomenutelna...celkove film jak ma bejt..je to sranda je to rezba je to sileny mam to rad! ()

Radiq

Tohle je už legandární. Kdo neví, do čeho jde, se bude hodně divit. Ze začátku to vypadá na road-movie gangsterku, pak komediálně mexická atmosféra mexického pajzlu napoví, že tady něco nehraje (kromě té kapely) a nakonec z toho zničehonic vyleze upírská vyvražďovačka, která těžce černohumorně hraje na struny vyrobené ze střev. A je to fakt prdel. Jediná a největší škoda jsou ty zastaralé digitální efekty při morfingu z lidí na upíry. Jo, v době natočení jsem to tak nevnímal, ale zub času na sebe nenechal dlouho čekat, takže tahle béčkoidně áčkoidní věcička dostala trochu po piči. Co se mi na tom líbí nejvíc, tak často se tam stane něco, co absolutně nečekáte. A scénář se taky nebojí vymírání jednotlivých postav. A postavy jsou tam skvělé - ať už bráchové Geckovi nebo pak spolubojovníci v pajzlu. A taková trojrole Cheeche Marina, to už je jen chuťovka pro vyvolené znalce. Je to pro mě skoro kultovka, ale absolutně chápu, že pro někoho to je kultovka úplně. Tarantino a Rodriguez, dobrá kombinace... ()

Cedr

Po Sin City Rodriguezův druhý nejlepší film. Je to sice béčko jako řemen, ale tak skvělé až... nevím co. Scénář napsal Tarantino, takže to mluví asi za vše, ne? ()

hans500

Prní polovina výborná, skvělý Tarantino i Clooney, scénář (opět Quentin) taktéž perfektní, ale s druhou částí s upíry už je to značně horší (scénář jde hodně stranou), druhá část mohla být o polovinu kratší, pak by to šlo. První část za 5*, druhá za 2* - 3*. Celkem za 4*. ()

COF_666

Vystřihnout upíry a bylo by to vynikající, takhle z toho mám jen výborného Clooneyho, ultranádhernou Salmu, věčně vyjukaného Tarantina,povedenej scénář a super úvodní scénu. 3,5* ()

SniperG1

Škoda těch upírů co přišly po půli filmu, jinak to mohl být luxusní krimi thriller.. A George Clooney předvedl pro mě zatím nejlepší herecký výkon co jsem viděl...75% ()

LeoH

Připomnělo se mi u toho, jak loni v květnu Kamil Fila ohlásil světu, že Mirka Spáčilová nerozumí hlubinným tématům v Avengers, protože se její cynické recenzentské povědomí o populárních žánrech utvářelo na malém množství vzorků v superpovrchních 80. letech. Nějak přitom pozapomněl, že pravý vrchol povrchní, cynické, dekadentní, eklektické, apolitické, bezhodnotové žánrové zábavy ze zkaženého Západu přišel až v devadesátkách, kdy už jsme si jí mohli užívat, co hrdlo ráčilo. A že to byla vážně jízda, to zrovna tenhle spontánní, energický, nadhledem bublající vzorek arcikomiksového filmu bez komiksové předlohy i superhrdinů dokládá víc než přesvědčivě i po dvaceti letech. ()

David.Darco

Tak to bol riadny odvar. Nevedel som o tom nič, náhodou som to zapol v televízii a som za túto nevedomosť vďačný. Mnohým možno nechutí, no ide o stupídne intelektuálnu hru s konvenciami a ich porušovaním rôznych žánrov. Dlho som sa takto nezasmial a neostal naozaj milo prekvapený takou blbosťou. Neviem ani prečo tomu nedám 5*, asi sa rozhodnem pri druhom zhliadnutí, každopádne veľká pecka. ()

Zemřel herec John Saxon

23.10.2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)