Outsider

• USA The Outsider
Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, 2020, 9 h 29 min (Minutáž: 49–60 min)

Tvůrci:

Richard Price

Předloha:

Stephen King (kniha)

Ben Mendelsohn, Jason Bateman, Cynthia Erivo, Bill Camp, Mare Winningham, Paddy Considine, Julianne Nicholson, Yul Vazquez, Jeremy Bobb, Marc Menchaca (více)

Epizody(10)

Desetidílný seriál Outsider, inspirovaný stejnojmenným bestselerovým románem Stephena Kinga, sleduje policejního detektiva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn), který se pustí do vyšetřování vraždy jedenáctiletého Frankieho Petersona, jehož zohyzděné tělo bylo nalezeno v lesích Georgie. Tajemné okolnosti obklopující tento děsivý zločin přimějí Ralpha, stále truchlícího nad nedávnou smrtí vlastního syna, aby do případu zapojil netradiční soukromou vyšetřovatelku Holly Gibneyovou (Cynthia Erivová). Doufá, že její nadpřirozené schopnosti pomohou vysvětlit nevysvětlitelné. (HBO Europe)

Saxos

Kingovi je potřeba prijít na chuť, protože jeho styl je hodně specifický. Seriálový Outsider je zbytečně roztáhlý. Ve chvílích, kdy to chtělo pořádně zatlačit na pilu, šumí nuda. Klady: přesto dobrá atmosféra; perfektní music která mě udržela do konce. Zápory: dlouhé. Závěr: moc nadšený jsem nebyl, čekal jsem víc, škrábající bubák zklamal. ()

kokofek

Moc se mi líbilo to pomalé tempo.Nějak to k tomu patřilo.Asi to některým nesedí,ale nedovedu si představit akčnost,která by se hodila k záhadám tohoto typu.I závěr byl pro mne uspokojivý! Nedovedu si představit jak jinak by to šlo ukončit. ()

panki9922

Všetka tá skvelá práca - herecké výkony, pomalšie tempo, dobrá kamera, dôraz na problematiku nadprirodzeného v našom "prirodzenom" svete - nakoniec vyšumela šmahom prútika, keď sa z obávanej entity menom El Cuco stal priposraný jaskynný muž. Navyše, ak som záverečnú potitulkovú scénu pochopil správne, stalo sa tak iba kvôli tomu, aby sme mohli mať ďalšiu sériu/série. Prvých 5,6 dielov výborná práca, sledovanie každého dielu bolo slastne nepríjemných. Potom som si už čoraz častejšie hovoril že sa seriál zbytočne vlečie ( a to mám pomalé tempo a prepracované postavy/scenáre veľmi rád!). ()

Gregor_Samsa

No helemese, v Reflexu jsem četl chválu na atmošku, takže jsme to dali. 10 kusů, 10 hodin, to je dost velká investice. Začátek parádní, ale jak se to zvrhlo do nadpřirozena… to spíš už jako ne. Chtělo by to ještě jeden velký twist a vrátit zpět do reality. Suma sumárum, odkoukáno za 4 dlouhé večery a příště zas něco normálního, kapišto? [60%; 2021-04-06 Home sweet home] ()

vlada-xxx

Značná pravděpodobnost, že se dostaví smrtící nuda. Takže pokud to chcete vidět a odškrtnout si položku ze seznamu, stačí vidět první dva a poslední dva díly. ()

Ace.A.T.L.

Mě se to líbilo. Bylo to zase něco novýho a kupodivu to skvěle šlapalo. Byla tam správná surovost, realičnost a atmosféra parádní. Těžko by se to víc popisovalo, aby člověk něco neprásknul. Takže za mě osobně 4* a DOPORUČUJU ()

Dr.Abe

Mě se to líbilo. Dokonce zhlédnuto 2x po delší době nezáměrně. Neokoukané tváře mi sedli do rolí vyšetřovatelů. Kniha musí být určitě o to zajímavější. Přišel jsem na to po Archivu 81, kde mi to tempo  a postupná i když pro někoho možná delší gradace přišla podobná. Tím, že jsou tyto dva seroše pouze na několik dílu, to dělá mnohem stravitelnější, než nějaké další x série pokračování (viz nejukecanější WD). ()

Lacro

Nejvíc mě to bavilo v pasážích, když případ byl ve fázi vyšetřování a El Kokot se náhodně objevoval v kapuci a byl velkou neznámou. Seriál pracuje s hutnou atmoškou a má na ní vliv výborná hudba. Když ho párkrát načapali u sebe v baráku dělat nekalosti, tak jsem vážně seděl naprosto přišpendlený. Tak moc se mi líbil ten nápad toho celého. Škoda, že ty konečné díly mě tak úplně neuspokojily, ale celkově můžu říct, že Outsider je slušná podívaná. ()

Lovin

Tak nevím no... The Outsider a jeho hodnocení a doporučování... Prostě je to klasická Kingovka takže začátek super a udržování napětí a mysteriózna pecka ale jak se vždycky zjeví bubák, strašák, mimozemšťani, démon nebo zlo všeobecně je to zase další jízda nebo lov na To. Skoro pokaždé to má někdo v hlavě nebo něco podobného prostě samý klišé a vykrádačky sama sebe pane Kingu. Kouká se na to pěkně to jo a kdo nezná tvorbu Kinga je v pohodě ale mě ty omílačky pořád dokola jak se pár skvěle vykreslených postav dá nakonec dohromady aby odvrátilo zlo tady v tom případě i s docela nevýraznými herci už moc nebaví. Každopádně je to koukatelné na seriál dost roztahané ale to je účel a jsem zvědav jak to dopadne před posledním dílem. Každopádně to dokoukám a na poslední díl se těším což nebyl případ Pod Kupolí ani Castle rocku tam jsem to vzdal. Jako nezávislej pozorovatel tak tři a půl hvězdy z pěti... Aktualizace takže jsem to dokoukal a je to teda pěknej vopruz... King o sobě říká, že neuměl konce a neumí je opravdu dodnes. Tento seriál byl ztráta času.... Takže slabý 3. ()

smartynaf

Škoda. Mohlo to zůstat více misterio a méně akční aby si člověk spíše domyslel, než aby měl z kýženého vyvrcholení (které si myslím ve filmu nikdy přijít nemohlo) smíšený pocit. ()

Lali19

Konečne som sa tešil, že to bude bomba seriál.... Prvé dva, tri diely ma vcelku vtiahli...no a potom, keď sa na povrch dostávala hlavna pointa príbehu, tak som si povedal, že som nad týmto seriálom akurát stratil čas...hlúpe a nadhodnotené. Spoiler : radšej keby to spravili na štýl dvojníkov a nie nejaky EL ČÚČO 🤣🤣🤣 otras ()

pájap

King.. prostě king.krasny příběh.pekne natočeno..pravdou ale je že jsem nečetl knihu...četl jsem pana mercedesa a proto mne překvapilo že je Gibneyova afro....ale pohoda.byla skvělá.. ()

JB001

Za mne velké zklamání. Po prvních dvou dílech jsem byl natěšenej, ale bohužel to mělo sestupnou tendenci. Dokoukal jsem to jen ze zvědavosti. Ztráta času... ()

zipS

prve diely top za 5*. dalsie uz pre mna isli uplne mimo kolaj. posledne dva diely ma sklamali. Celkovo 3* ()

LoArmistead

Wau! Knížku jsem četl loni v létě téměř jedním dechem a na seroš se tak moc těšil. Čekal jsem, až budou venku všechny epizody a bez obav ze spoilerů si tady pročítal komenty. Sledoval jsem, jak hodnocení pomalu klesá a zdálo se, že seriál postupně ztrácí dech, což mělo vyvrcholit velmi rozpačitým koncem. Ale já nic takovýho neviděl! Seriál je prostě kingovka (i když knížku doslovně nekopíruje, což je za mě fajn, protože změny jsou většinou k lepšímu), má svoje pomalejší tempo. Ta pozvolnost mu sedí, protože postupné "vysvětlování nevysvětlitelného" musí mít v rámci uvěřitelnosti svůj pozvolný vývoj. Tohle nemůžete na diváka nasypat za dvě epizody. A tvůrci to zvládli skvěle. Je tu i skvělý casting: Mendelshon je super, Erivo taktéž, Howie, Alec a Jack Hoskins vypadají přesně tak, jak jsem si je představoval při čtení. Hoskins je navíc oproti knize ještě plastičtější a uvěřitelnější. Co do castingu mi tak nesedl asi jen Claude Bolton, mohl být výraznější. Přidané postavy jsou super. I proklínaný závěrečný díl mě bavil a to přesto, že v knížce mě konec lehce zklamal. Tady mi přišel lepší. Já opravdu nemám co vytknout, dávám pět hvězd a doufám, že si pro všechny, kdo Outsiderovi nedali alespoň čtyři, si dneska v noci přijde El Cuco. ()

pencho

Seriál, který by byl opravdu kvalitní, kdyby se nevyřešiténé vyřešilo nějakým reálným způsobem a ne žádnou záhadou. Nepopírám, že mě snímek do sebe vtáhl a že byl dobře udělaný, pouze si myslím, že vyřešení záhady bylo od začátku dost očividné, jen jsem čekal, že se snad vyřeší nějak jinak. Bohužel. Vytvořit seriál postavený kolem mystérie, která se vyřeší něčím nadpřirozeným (tedy další mystérií), jelikož je moc těžká na to, aby se vyřešila, si myslím, že není moc dobré. ()

johnysd

Po prvních třech dílech jsem musel koupit knihu. Takže jsem pak věděl jak to skončí. Seriál je vynikající, nicméně mě zklamal závěr. A ten nádech na druhou sérii to snad ne. Ale pokud chcete pořádnej atmosférickej seroš s atmosférou pomalu tekoucího asfaltu, tak rozhodně doporučuju. A určitě se nebojte přečíst knihu. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ještě více Kinga

Ještě více Kinga

14.07.2020

Knihy a příběhy Stephena Kinga jsou v Hollywoodu v posledních letech extrémně populární. Snad žádný jiný autor nedostává takovou péči, jako právě King. A nyní byly oznámeny hned tři nové adaptace.… (více)