Outsider

• USA The Outsider
Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, 2020, 9 h 29 min (Minutáž: 49–60 min)

Tvůrci:

Richard Price

Předloha:

Stephen King (kniha)

Ben Mendelsohn, Jason Bateman, Cynthia Erivo, Bill Camp, Mare Winningham, Paddy Considine, Julianne Nicholson, Yul Vazquez, Jeremy Bobb, Marc Menchaca (více)

Epizody(10)

Desetidílný seriál Outsider, inspirovaný stejnojmenným bestselerovým románem Stephena Kinga, sleduje policejního detektiva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn), který se pustí do vyšetřování vraždy jedenáctiletého Frankieho Petersona, jehož zohyzděné tělo bylo nalezeno v lesích Georgie. Tajemné okolnosti obklopující tento děsivý zločin přimějí Ralpha, stále truchlícího nad nedávnou smrtí vlastního syna, aby do případu zapojil netradiční soukromou vyšetřovatelku Holly Gibneyovou (Cynthia Erivová). Doufá, že její nadpřirozené schopnosti pomohou vysvětlit nevysvětlitelné. (HBO Europe)

MyrnaAlec

Vražda malýho kluka a prokazatelné důkazy o tom, kdo to byl, akorát že ten člověk byl na dvou místech zároveň. Mysteriózní a především skvěle natočený, super atmosféra. ()

2scha

Úvodních 7 dílů bylo takřka dokonalých, atmosfera by se dala krájet a mě mrazilo, bohužel závěrečné 3 díly to trochu táhnou dolů ()

Vera2613

Zo začiatku skvelé, naozaj. Avšak postupne sa to len ťahalo a ťahalo až ma to nudilo. Koniec chabý. Atmosféra však vynikajúca. Ťažko hodnotiť, ale asi pôjdem zlatou strednou cestou. ()

epoh

První dva díly jsou na úrovni divackeho orgasmu. Tak dobře natočený, vymyšlený, překvapující... A pak až do 7 dílů sesup dolů. 8 a 9 to zase leze nahoru, ale ten konec je jalovej jak kráva ()

curfew77

Předlohu jsem (zatím) nečetl, ale protože mám mistra mnohonásobně nastudovaného, jsem si jist, že takhle nudná a nevstřícná ke čtenářům určitě nebude. Seriálový OUTSIDER u mě klesal od slibně rozehrané první epizody níž a níž, jak přecházel od temné detektivky k utahanému hororu, kterému naprosto chybějí sympatičtí a ztotožnitelní protagonisté, a co hůř, také působivější protistrana. Když k tomu přičtu v některých dílech naprosto nesnesitelné režisérské manýry, čítající nekonečné záběry autobusu přejíždějícího molo a rádoby originální opakující se podhledy, vychází mi z toho ty nejupocenější tři hvězdy a po pěti dílech utrum - jak to dopadlo, se (možná) dozvím z knihy. Bezvýrazných 50 %, i proto, že mám mnohem radši díla, kde hlavním hrdinům nějakým zázrakem neumře tragicky ani dítě, ani manželka, ani rodiče. PS: Na závěrečný příspěvek pod taktovkou rutinéra Bernsteina bych po tom, jak úmorným výkonem se předvedl ve čtvrté epizodě, tak jako tak marně hledal sílu. ()

Trixcze

Být u žánru uvedené, že se jedná o mysteriozní thriller, tak s tím ani neztrácím čas. Takhle se člověk v prvním díle namotá na zajímavou zápletku a pak už ten shitstorm dokouká kompletně konsternovanej, že se jedná o předlohu od Kinga. ()

STORM70

Nedokázal jsem se oprostit od knížky a seriálovou Holly jsem opravdu neskousl ač jsem se fakt snažil. Holly je v knize podle mého mnohem zajímavější. Je křehká, drobná, roztomile vystresovaná osůbka což mě v seriálu hrozně moc chybělo. Nechápu proč se scénárista nedržel dokonalé předlohy kde má vše svoji logiku, důvod, řád a smysl. Ale jinak vcelku dobrá atmosféra, herecké výkony a hlavně skvělá hudba. 7/10 ()

Dweep

Seriál mě naprosto nadchnul, celou dobu měl perfektní atmosféru a já jsem se strašně těšila na každý díl. Bohužel ten poslední díl mě trochu zklamal, člověk u takhle dobrého seriálu čeká na konci nějakou "sladkou tečku" nebo pořádnej mindfuck a vono nic... jako určitě mohlo být i hůř, jsem ráda, že to nějak totálně nezabili a hlavně jsem si řekla, že nebudu kvůli jednomu dílu hudlat, takže ubírám pouze jednu hvězdu ()

shedlo

Asi nejlepsi serial na motivy Kingovych knih. Clovek z nej ma podobny feeling jaky ma pri cteni, to napeti (skvela hudba ho perfektne dokresluje), jistou melancholii a pak onu soudrznost nesourodych postav, ktere bojuji proti neporazitelnemu zlu. Za ten pomalejsi stred ubiram jednu hvezdu, ale clovek by se nemel nechat odradit! ()

JohnCoffe

Až na poslední díl, který jsem si představoval úplně jinak, není seriálu moc co vytýkat. Vyzdvihnu hlavně excelentní hudbu a ústřední duo detektivů. Šáhlá černoška a šišlající chlap co ztratil syna prostě dohromady ladili. Slupnul jsem to jako malinu a dost si pošmáknul. ()

JuveIt

První dva díly jsou dokonalé, dalších sedm dílů je výborných. Bohužel finále je hodně slabé, kterému nakonec nejvíc uškodila potitulková scéna. Nicméně z celkového pocitu mi to zase tolik nesebralo. Outsidera jsem si užil. Atmosféricky výborně natočené a okořeněné skvělými hereckými výkony (kromě otravné Cynthie Erivo) v čele s brilantním Benem Mendelsohnem. ()

DonBraso

Jak pohřbít seriál?Mám tu adepta roku.Po vynikající první půlce se nám dostalo finále hodné někam do páté cenové skupiny.Já si neustále nepřipouštěl,že nějaký El Cuco je a bavil se atmosférou,která byla vynikající,ale do jaké doby.Deset dílů je doopravdy kvanta a někdo kdo na to přišel už od třetího dílu udělal dobře.Natahovaný seriál,který měl plno předností,začal hrát hru,že vlastně ten nejhorší článek ukážema až na konci,protože je to vlastně hrozný blaf.Stephen King je žoviální spisovatel,kdy ten konec podle knihy sejmul takhle bravurně nebo tvůrci?Je defacto jedno!Postavy jsou sice perfektně napsaný,nechtějí stále věřit tomu,že nějaký nadpřirozeno je,ale rozuzlení,že on nějaký frajer je v jeskyni a jeden policajt co se pořád škrábe za hlavou rozjede na konci devítky a začátek desátého dílu inferno.Really?Takže jak vykreslené postavy poslat do kopru,prostě se sejdeme v lese a čau.No tleskám ve stoje.Proč se přestane řešit,že někdo někoho škrábnul a nedostane to taky je záhadou bermudského trojúhelníku.Vlastně už jsem konec vypustil,protože přestal bavit.To co byla rozehraný jak fotbalové utkání za stavu 4:0,nakonec dopadlo 4:5.Zklamání velký,přesto první půlku musím pochválit o tom žádná,ale za jakou cenu?Že dostanu patvar či neuspokojení z hotového?60% ()

B3n

Z fantasticky dynamického úvodu sa po strate tempa v tretej časti stala "len" veľmi príjemná žánrová jednohubka, ktorú by som bez problémov odporúčal zhliadnuť aj nefanúšikom Stephena Kinga, ak takí vôbec sú. Opäť sa mi potvrdilo pravidlo o ťažkej sfilmovateľnosti Kingových diel. Tu sa minimálne atmosféra a hudba, ktorá ju dotvára, podarili na jednotku. Takisto výborná kamera. Pre tých, ktorí si chcú seriál pozrieť, odporúčam, aby si ho najprv pozreli a nečítali komentáre, pretože budú mať veľa vecí prezradených dopredu. Neviem, prečo to ľudia robia, ale robia to. ()

hasacisko

take to bolo cele rozvlacne, miestami nudne, zdalo sa mi, ze polovicu serialu sa odohravalo po ceste autom od niekial niekam... Myslim, ze ovela viac by tomuto nametu svedcalo filmove spracovanie. Ale holt dnes su v mode serialy... ()

srolyma

Málokdy se podaří převést skvělou Kingovu knížku do seriálové (nebo filmové) podoby tak, aby to nebyl průšvih. U Outsidera se to naštěstí podařilo. Knižní předlohy se jakž takž drží, pár postav sice chybí, jiné jsou zase navíc, jsou přidané i dějové linky a navýšil se překvapivě i celkový počet mrtvých, ale dohromady to funguje a ničemu to nevadí. Co mi ale vadí, je současný trend očerňování hlavních postav. Stejně jako Roland z Temné věže nebyl (a logicky ani nemohl být) černoch, tak ani Holly Gibney není v žádné z knih (a seriálů), ve kterých její postava vystupuje, černoška s dredy. No nic, i tak se seriál povedl na výbornou. ()

J.Mayen

Prvni tri temne dily mne dokonale navnadily, typicka kingova, i kdyz knizni predlohu se chystam teprve cist, jiz mam doma. Od 4 teho dilu se ze serie stava naopak dokonala nuda, radoby vedma, samozrejme musi byt cerna a kazdem bilej by ji chtel do postele, to tu nesmi samozrejme chybet, navic opravdu oskliva jak noc. K tehle pani se ovsem zacina od 4 teho dilu upoutavat veskera pozornost, jako by jiz prosazovani cerne postavy nestacilo. Dokonce dostava tolik prostoru, ze i samotnej el cuco upada postupne do zapomneni, ted to mozna zni z me strany rasisticky, ale rasista nejsem, jen me stve, jak se cerni netalentovani herci cpou vsude mozne podle rasove vyvazenosti. Skoda, prvni 3 dily asi snad na podivani se bohate staci. ()

Knightey

Bohužel díky závěru celé série nemohu dát plý počet hvězd. A celkově dost věcí je takových hodně zmatených a člověk se tam hůř orientuje skoro po celou dobu seriálu. Asi to vidět po druhé, tak to bude mnohme jasnější. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ještě více Kinga

Ještě více Kinga

14.07.2020

Knihy a příběhy Stephena Kinga jsou v Hollywoodu v posledních letech extrémně populární. Snad žádný jiný autor nedostává takovou péči, jako právě King. A nyní byly oznámeny hned tři nové adaptace.… (více)