Outsider

• USA The Outsider
Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, 2020, 9 h 29 min (Minutáž: 49–60 min)

Tvůrci:

Richard Price

Předloha:

Stephen King (kniha)

Ben Mendelsohn, Jason Bateman, Cynthia Erivo, Bill Camp, Mare Winningham, Paddy Considine, Julianne Nicholson, Yul Vazquez, Jeremy Bobb, Marc Menchaca (více)

Epizody(10)

Desetidílný seriál Outsider, inspirovaný stejnojmenným bestselerovým románem Stephena Kinga, sleduje policejního detektiva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn), který se pustí do vyšetřování vraždy jedenáctiletého Frankieho Petersona, jehož zohyzděné tělo bylo nalezeno v lesích Georgie. Tajemné okolnosti obklopující tento děsivý zločin přimějí Ralpha, stále truchlícího nad nedávnou smrtí vlastního syna, aby do případu zapojil netradiční soukromou vyšetřovatelku Holly Gibneyovou (Cynthia Erivová). Doufá, že její nadpřirozené schopnosti pomohou vysvětlit nevysvětlitelné. (HBO Europe)

deLaFere

Nechápu kritiku posledního dílu. Prázdné hlavy očekávaly superakčňárnu nebo hyper napínavou záležitost? Úplně by se tím odpískal celý seriál, který měl jinak velmi slušnou atmosféru. Hlavní hrdina mi moc neseděl, ale ti ostatní byli výborní. Především Cynthia Erivo byla skvělá. Úžasně napsaná postava Stephenem Kingem a skvěle zahraná Byl jsem trochu rezervovaný, seriozní detektivka namíchaná s mysteriozní zápletkou ve mě vzbuzovala obavy, ale tvůrci se s tím poprali velmi dobře. Neochota věřit v ďábla spojená s postavami, které chápou, že je něco víc, tvořila ve snímku základní kostru, spolu s výbornou atmosférou, chvílemi už malinko roztahané, ale jen malinko. V hlavě mi zůstal jeden skvělý argument, spousta lidí věří v Boha, kterého nikdo neviděl, tak proč by nemohl být i ďábel. ()

LabySo69

nevim, do jaký míry je seriál inspirovanej knížkou, ale nechce se mi věřit, že by King takhle prostoduše doprcal finále něčeho tak atmosféricky dobrýho..poslední dva díly jsou plný logickejch lapsů a ten poslední navíc totálně kurví pohled na celek jako takovej, a to to celý zpočátku vůbec nevypadalo špatně, ba naopak ()

Hellknight12

Konečne som sa odhodlal na tento seriál. Nápad je fajn a je aj zaujímavý. Nič nového pod slnkom, keďže je to podľa predlohy od D. Kings. Herci sú sympatický a aj hrajú veľmi dobre. Atmosféra je kolísavá na jednej strane je pekne napínavá a na druhej je niekde fuč. To robí aj dĺžka seriálu, ktorá je 10x60 min. Stiahnuť ho o polovicu by bohate stačilo a atmosféra by bola celý čas rovnaká. Prvých pár časti mi pripomínalo seriál True Detective, hlavne atmosférou, škoda, že si to neudržalo po celý čas. Seriál môžem odporučiť, každému kto má rád Kinga. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. Škoda a malo to naviac. ()

boo-boo

Prvé tri diely sú neskutočná pecka, čo do atmosféry, réžie (Bateman!), scenára, proste všetkého. Len v momente, keď sa to naozaj stane žánrovou kingovkou, prestáva fungovať napätie a osudy ľudkov zároveň prestávajú byť zaujímavé. Proste cuco sem, cuco tam, ale čo z toho, keď dilemy z nadprirodzena šumia do prázdna (aj keď Mendelsohn sa mračí v svojom štandarde a stále je ako herec totálny frajer), všetci sú vo všetkom nevinne, každý je vydesená obeť a bubák v podstate celú dobu mimo obraz. Finále by som nazval rozpačitým, "potitulkovú" scénu rovno úsmevnou. ()

pushover

Dokud se seriál drží stylu temné krimi, funguje parádně, bohužel se těsně před polovinou přepne do standardní klišé kingovky podle léty prověřeného mustru a díly jsou nastavované hromadou vaty. O odfláklém finále a béčkové mezititulkové sekvenci škoda mluvit. ()

Brooks

Spojenie mravenčej detektívnej práce v štýle True Detective a kingovských hororových motívov je zaručený recept na úspech. Úvodné diely diváka zaháčkujú, nabudia dojem žánrovej udalosti a ukážkovo budované mystérium okolo identity páchateľa vydráždi očakávania na maximum, ale odbité rozuzlenie neknokautuje adekvátne. Nehovoriac o tom, že v prostredných dieloch je toho jazdenia autom a kecania predsa len príliš. Nie som divák, ktorý by sa sťažoval na nudu, keď sa chvíľu nič nedeje, ale tu to presiahlo hranicu. Treba pochváliť vydarený casting, duo Mendelsohn/Erivo bezchybné. ()

alldo.raine

Dlouho jsem váhal mezi 3* a 4*. Začátek je jízda, 5* jak vyšitých. Nemám co vytknout, byl jsem na trní, prvních cca 5 dílů jsme sjeli takřka za jeden večer. Zbytek za další týden, možní více. Bohužel už zhruba od 5 dílů se to dost vleče. Určitě by tomuto seriálu neuškodilo méně dílů,, ideálně 7-8. S pointou, která je jasná velmi brzy, mám bohužel jakožto fanda klasických detektivek taky velký problém. Co za mě ale seriál zachraňuje a drží nad vodou je Ben Mendelsohn. Tento chlapík zde dostal hromadu prostoru a naložil s tím skvěle. Herectví tohoto pána mě baví a já mu věřil naprosto vše. Kniha by ale mohla být také velmi zajímavá. ()

Franche

Dlouho to bylo opravdu skvělé. Až to začalo být strašně, strašně špatné. Finále nekomentuji. Mohli se plácat rovnou plácačkama ()

syphoon

Po třech usínacích dílech a přečtení vašich komentářů, že nadálé se má naopak seriál upínát k nepřílíš povedenému konci, jsem se rozhodl rezignovat a funkci spícího diváka! Ušetřím si 7h, které raději věnuji nějakému jinému seriálu (NARCOS). ()

Cooller

nerozumím tomu proč se desetidilny serial snaži děj protahovat, daleko radši bych viděl tohle v třeba 5-ti dilnem provedení, ale bez toho natahování okolo.. ()

incognito

Adaptace knih od Kinga jsou docela těžký oříšek. Tady bylo špatné rozhodnutí už na začátku děj knihy natáhnout do 10ti dílů. Stačila by polovina.  Líbila se mi atmostéra prvních dílů i to jak postupně se seriál mění v různé žánry. I herecké obsazení se mi líbilo. Co je opravdu mimo je finále, které jako by vypadlo z akčňáku z 80. let a vůbec to nezapadá do toho co seriál celou dobu budoval. Za zmínku určitě stojí i příšerný dabing, kde od výběru hlasů, které věkově prostě nesedí s představiteli se dostáváme ke změnám dabérů i u hlavní role!!! Tady je vidět obrovská slabina toho jak HBO dabuje svoje seriály. ()

Najt

Naprostý luxus. Seriál začínající jako běžná detektivka, byť s drsným případem, kdy se najde zohavené tělo dítěte a začne vyšetřování. Stopy vedou k pachateli, jenže časem se ukáže, že vše je úplně jinak, než jak to vypadá, a ještě hůř, protože někde číhá mnohem větší nebezpečí. Tím seriál postupem casu začne nabírat mysteriózní prvky a atmosféra začne houstnout a to dost bravurně. Herecky se taky jedná o naprostý top a co se týče hudby, tak ta jen podkresluje tíživou a temnou atmosféru. První polovina je naprosto neskutečná, druhá sice poleví, ale pořád se jedná o skvělou podívanou. Ke konci se pak začne vytrácet to tíživé mysterično, seriál se trochu změní a konec i když je nejslabší, tak je stále kvalitní. Musím hodnotit plným počtem, protože většina seriálu je skvělá a za mě se jedná o jeden z nejlepších temných krimi seriálů. ()

iz67

Dobrej rozjezd, ale nakonec je to spis takova anekdota. Napeti se zmenilo v Nedelni chvilku poezie, pohřeb v taskarici ()

PaulCZE odpad!

Po prvním dílu se dostavila pruda i když tématicky to mohlo být zajímavé. Špatné zpracování, extra nesympatičtí herci (zejména Mendelsohn) a debilní postavy (vědma). Neustálé natahování k uzoufání nudného a nezajímavého děje. ()

oasismanik

Neviem do akej miery to ide podľa knihy, ale HBO sa podaril opať husársky kúsok. A to zo seriálovej udalosti roku spraviť postupom času totálne podpriemernú sračku. Pri Game of thrones im to trvalo roky, tu to zvládli doslova za pár týždnov. Nejdem ani zbytočne vymenovávať všetky chyby, všetko tu už je spomenuté, spomeniem snáď len tie totálne, totálne dementné dialogy, pri ktorých som mnohokrát krčil obočie a v duchu si hovoril "wtf?!" Škoda, škoda, škoda...prvá aj druhá časť ale absolútne excelentná. A že nové True Detective vraveli...ja vám dám boha vášho! ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ještě více Kinga

Ještě více Kinga

14.07.2020

Knihy a příběhy Stephena Kinga jsou v Hollywoodu v posledních letech extrémně populární. Snad žádný jiný autor nedostává takovou péči, jako právě King. A nyní byly oznámeny hned tři nové adaptace.… (více)