Outsider

• USA The Outsider
Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, 2020, 9 h 29 min (Minutáž: 49–60 min)

Tvůrci:

Richard Price

Předloha:

Stephen King (kniha)

Ben Mendelsohn, Jason Bateman, Cynthia Erivo, Bill Camp, Mare Winningham, Paddy Considine, Julianne Nicholson, Yul Vazquez, Jeremy Bobb, Marc Menchaca (více)

Epizody(10)

Desetidílný seriál Outsider, inspirovaný stejnojmenným bestselerovým románem Stephena Kinga, sleduje policejního detektiva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn), který se pustí do vyšetřování vraždy jedenáctiletého Frankieho Petersona, jehož zohyzděné tělo bylo nalezeno v lesích Georgie. Tajemné okolnosti obklopující tento děsivý zločin přimějí Ralpha, stále truchlícího nad nedávnou smrtí vlastního syna, aby do případu zapojil netradiční soukromou vyšetřovatelku Holly Gibneyovou (Cynthia Erivová). Doufá, že její nadpřirozené schopnosti pomohou vysvětlit nevysvětlitelné. (HBO Europe)

gazogazo

Ona to není moc soutěž, ale Outsider je asi nejlepší zpracování Kinga. Bohužel to ke konci strašně spadne na prdel a ta ohromná postavová energie odezní do prázdna .. ()

Hpatrik

Trochu jsem od toho chtěl první sezónu True Detective, a víceméně jsem to od toho i dostal, i když příběh už zasahuje do jiným žánrů. Má to nádherně temnou atmosféru a skvělé herce, závěrečný díl to trochu sráží nelogickou přestřelkou a slabším vyvrcholením. Nic co by se ale nedalo překousnout. Mě bavili především postavy Ralpha a Holly. ()

Killingjoke

Těžko hodnotitelná věc. První díl mě nechytl a k dalším jsem se nechal přemluvit po několika týdnech. Jo, šel jsem jsem do toho znovu a chytlo mne to neuvěřitelně. Hltal jsem atmosféru, chtěl jsem vědět co bude dál a... a od nějaké půlky to šlo prostě do Kingovy prdele... Kinga jsem nikdy moc rád nečetl, až na díla, která si z hororem moc netykají. Protože ty hororové příběhy mi přijdou jak přes kopírák a King za ty roky cyklicky vykrádá sám sebe. U Outsidera jsem tedy předlohu vynechal a hodnotím jen seriál. Seriál který byl ze začátku super, se rozplynul v totální průměr až podprůměr v posledních třech dílech, které předvedly jednu akční stupiditu za druhou. Ale budu shovívavý... ()

Rockerman

Nejsem vyloženě zklamaný, ale je pravda, že po slibném začátku se začíná přešlapovat na místě. Napětí sice opadá, ale zajímavé je to pořád. Doufal jsem, že přijde parádní finále, ale bohužel bylo dost nepřesvědčivé. Takže hodnotím jen lehce nadprůměrně, protože na Kinga je to přece jen trochu slabé. P.S. Mimochodem Kuka znám, ale nebezpečný není. Ten si raději lehne na lehátko, má všechno v p..i a pečené klobásy mu padají rovno do papule! ()

katmandzoo

Pre všetkých milovníkov mysterióznych thrillerov je tento seriál, natočený podľa knihy majstra hororu Stephena KInga, ako stvorený. Záhadná rituálna vražda, postupné nejednoznačné vyšetrovanie, z ktorého sú detektívi zúfalí, keďže sa im rovno pred nosom rozpadajú rukolapné dôkazy a celková zápletka, spojená s nečakaným odhalením, robí tento seriál jedným z naj vo svojom žánri. Výborná mrazivá hudba, komorná atmosféra a skvelo zobrazená psychológia hlavných postáv dodávajú seriálu na ešte väčšej kvalite. Je dôležité povedať, že v dnešnej dobe je trh presýtený množstvom snímok, ktorých motívom je vyšetrovanie záhadnej či neobjasnenej vraždy, no Outsider je svojou originalitou výnimočný, asi ako King samotný. 4/5 ()

bif

První dva díly vynikající, poté se z toho stane atmosferická a skvěle zahraná nastavovaná kaše, kde se King celkem slušně recykluje. Mám ze seriálu rozporuplné pocity, protože kdyby neměl tolik dílu (neduh dnešní doby), tak by mohl být vynikající. V této podobě ale nevybočuje moc nad průměr. Délka někdy není všechno :) ()

deLaFere

Nechápu kritiku posledního dílu. Prázdné hlavy očekávaly superakčňárnu nebo hyper napínavou záležitost? Úplně by se tím odpískal celý seriál, který měl jinak velmi slušnou atmosféru. Hlavní hrdina mi moc neseděl, ale ti ostatní byli výborní. Především Cynthia Erivo byla skvělá. Úžasně napsaná postava Stephenem Kingem a skvěle zahraná Byl jsem trochu rezervovaný, seriozní detektivka namíchaná s mysteriozní zápletkou ve mě vzbuzovala obavy, ale tvůrci se s tím poprali velmi dobře. Neochota věřit v ďábla spojená s postavami, které chápou, že je něco víc, tvořila ve snímku základní kostru, spolu s výbornou atmosférou, chvílemi už malinko roztahané, ale jen malinko. V hlavě mi zůstal jeden skvělý argument, spousta lidí věří v Boha, kterého nikdo neviděl, tak proč by nemohl být i ďábel. ()

Jakubik

Povedený temný seriál. V druhé polovině ale začíná ztrácet dech, byť závěr příjemně vygradoval. Herci, atmosféra a napětí. Všechny tyhle věci jsou v pohodě. Skřípe to trochu po té scénáristky stránce. Jinak ale velká spokojenost… ()

elessar04

Každý, kdo mě zná, ví, že nejsem žádným velkým zastáncem seriálů. Ale jsou seriály a seriály. A tento seriál je opravdu velmi kvalitní kus. Od prvního dílu jsem hltal temnou atmosféru, která mě chytla tak, že jsem tento seriál zhltnul během dvou dnů 🤣. Stálo to za to. Po technické stránce nemám absolutně co vytknout. Fincherovsky laděná režie byla bravurní, kamera skvěle fungovala a hudba, ta neměla absolutně chybu. Ale!!! Seriálu musím vytknout umělé natahování, což mi upřímně lezlo krkem. Ano, budování atmosféry super, ale místy to bylo opravdu až moc. Umím si seriál představit tak alespoň o dvě hodiny kratší. Jak už je vidno, tak seriál je adaptací knižního bestselleru posledních let - Outsider od Stephena Kinga. Takže jsem trochu věděl, do čeho jdu. Stephen King prostě neumí konce. To je známá věc. Tento konec nebyl vyloženě špatný, ale taky nebyl úplně dobrý. Doopravdy je toto to, co jsem chtěl po těch deseti dílech vidět? To asi ne. Ale shrnuto: seriál byl skvělý a moc se mi líbil. Moc vám ho doporučuji vidět. (chvilkami jsem se doopravdy bál) ()

Kadas97

Veľa som si od tohto seriálu nesľuboval, nakoľko knižná predloha mi prišla zbytočne úchylná, téma pedofílie a vecí s tým spojených je pre mňa niečo neznesiteľné. Seriál sa však na rozdiel od predlohy nerochnil v zbytočných detailoch a to mu len prospelo. Musím pochváliť výborne zvolenú predstaviteľku detektívky Holly, nedalo sa jej nefandiť. Po scénaristickej stránke by som vytkol len rozsah. Určite by dynamike deja prospelo zostrihať stopáž na 8 epizód. Outsider je slow-burn mysteriózna detektívka, ktorá mi sadla do vkusu oveľa lepšie, než jej knižná predloha. hodnotenie 8 z 10 ()

Jaxx84

I přes ten závěr si to zaslouží 4*. Scénář je jinak perfektní, casting úžasný, kamera, hudba pecka. Ale holt bez finiše, kterej ti vyrazí dech, to není ono. ()

Shaddy1

Vynikajících prvních 7-8 dílů, úplně vymazal finální díl. Mé zklamání je srovnatelné s bitvou o Winterfall v GoT. Jakmile se člověk dozví, v čem celá zápletka vězí a vytratí se tajemno, rapidně klesá kvalita dalších dílů. Pro spoiler viz můj komentář u posledního dílu. ()

rublik05

Další skvěle zpracovaný seriálový hit od společnosti HBO podle knižní předlohy od Stephena Kinga. Desetidílná série má výbornou, místy doslova mrazivou atmosféru, skvělé herecké obsazení a trikově je taktéž na co koukat. Příběh je velmi temný a tajemný, sice se místy velmi liší od knižní předlohy, přesto musím uznat, že se filmařům povedlo dílo zpracovat kvalitně a se ctí. Celkově sérii nemám moc co vytknout, hltal jsem každý díl a doslova týden od týdne čekal na další a další nový díl, jen abych se dozvěděl zase o něco víc a příběhově se posunul dál. Ani trochu rozpačité a jednoduché finále mi nějak extra nevadilo. Série jako celek funguje skvěle a od prvního dílu dokáže udržet divákovu pozornost a každý díl má co nabídnout. Seriál The Outsider jednoznačně patří k těm nejlepším seriálovým thrillerům, které jsou doposud k vidění a já jen doufám, že se tvůrci brzo vytasí s něčím podobně kvalitním a napínavým. 10/10. ()

kukkik

Relativně zajímavý příběh, celkem zajímavá zápletka.. Ale celé je to hrozně unavené a mdlé. Hudba je fajn, postavy ujdou, ale k srdci mi nepřirostla žádná a pár hodin od posledního dílu si prakticky nevybavím ani jejich jména. Pocity napětí či úzkosti se bohužel nedostavily vůbec, asi protože to bylo celé takové hrozně roztahané a nudné. Další velká chyba, kterou zmíním a kterou si tvůrci asi vypůjčili z Game of Thrones, je tmavá kamera. Já nechci rýpat ale ať už na televizi, monitoru, mobilu nebo notebooku (podle toho na čem jsem se zrovna díval) všude jsem tak přes polovinu každého dílu neviděl prakticky nic než tmu. Tenhle rádoby novátorský trend mě pěkně trhá žíly, jelikož nevím, co si mám odnést z prakticky hodinové epizody, když větší část času civím na černou obrazovku, kde se sem tam něco zablýskne. Tenhle seriál šel pro mě jedním uchem dovnitř a druhým ven. Celkově hodnotím 2/5 ()

ER

První 3 epizody dokázali navnadit, až jsem si říkal, že tady máme jednu z událostí roku. Jenže to,co následovalo dál, všechny naděje pohřbilo. Jakoby se vyměnil scénář, vše se zpomalilo,identita "záhady" byla odhalena a napětí bylo pryč. A pak v podstatě jen sledujeme takové"civilní" pojetí, jak se vypořádat s nastálým zjištěním, které nemá šanci zaujmout. ()

bono22vox

S odřenýma ušima 4*. Skvělá první polovina, která se pak zhoupla do nudné a předvídatelné báchorky. Škoda že Outsider ztratil dech a originalitu v závěru... ()

Lupes

Epochální rozjezd! Atmosféra i zápletka se zdála na 5*, připomínalo to zlaté časy Temného případu či Farga. Hlavní hrdinka hrála v intencích další švédské inspirace, prostě paráda. Jenže pak se to nějak zvrtlo. Nepřemožitelné "zlo" ala baba Jaga působilo směšně (především hrdelní zvuky pobavily) a nezachránila to ani snaha autorů se intelektuálně blýsknout např. skrze Goyu. Celé to dostalo punc béčkových hororů, scénář se nevyvaroval logických lapsů (proč např. neovládnout kohokoli, mám-li tu schopnost), mix genetiky a strašidla působil komicky. Vše završil zpackaný závěrečný díl, který mohl být skvělým a napínavým akčním finále v duchu druhé série Farga, leč proměnil se ve frašku a hra na schovávanou za stromy se pistolkami ozbrojeným policistům moc nepovedla... Škoda nevyužité příležitosti. ()

Inozuka

Rozjezd skvělý, prostředek mdlý a finále strhující. Outsider si libuje v budování atmosféry a se spádem děje si moc starostí nedělá. Ale paradoxně v tom je jeho síla. Všechny díly provází těžko popsatelný pocit tíživého děsu, nedefinovatelná úzkost a racionalitě se vzpírající události. Celá ta banda detektivů je naprosto skvěle vystavěná a zahraná, nejvíc pochopitelně vyčnívá Ralph Bena Mendelsohna a Holly Cynthie Eriv. Řemeslně bezchybné, hudebně vysoce nadprůměrné s opravdu nezapomenutelnými motivy. ()

LordMysti

Rozjezd parádní, ale postupem času jsou jednotlivé plné hluchých míst a prázdných roztahaných záběrů. Je také škoda že už poměrně brzo známe jak to dopadne, škoda že to negraduje až do posledního dílu. Ale zde chápu knižní předlohu. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ještě více Kinga

Ještě více Kinga

14.07.2020

Knihy a příběhy Stephena Kinga jsou v Hollywoodu v posledních letech extrémně populární. Snad žádný jiný autor nedostává takovou péči, jako právě King. A nyní byly oznámeny hned tři nové adaptace.… (více)