Outsider

• USA The Outsider
Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, 2020, 9 h 29 min (Minutáž: 49–60 min)

Tvůrci:

Richard Price

Předloha:

Stephen King (kniha)

Ben Mendelsohn, Jason Bateman, Cynthia Erivo, Bill Camp, Mare Winningham, Paddy Considine, Julianne Nicholson, Yul Vazquez, Jeremy Bobb, Marc Menchaca (více)

Epizody(10)

Desetidílný seriál Outsider, inspirovaný stejnojmenným bestselerovým románem Stephena Kinga, sleduje policejního detektiva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn), který se pustí do vyšetřování vraždy jedenáctiletého Frankieho Petersona, jehož zohyzděné tělo bylo nalezeno v lesích Georgie. Tajemné okolnosti obklopující tento děsivý zločin přimějí Ralpha, stále truchlícího nad nedávnou smrtí vlastního syna, aby do případu zapojil netradiční soukromou vyšetřovatelku Holly Gibneyovou (Cynthia Erivová). Doufá, že její nadpřirozené schopnosti pomohou vysvětlit nevysvětlitelné. (HBO Europe)

Klajnik odpad!

První dva díly jsou docela dávají příslib solidního a mysteriózního seriálu, který však dále jen kvalitativně upadá. Postavy začínají být čím dál tím víc nesympatické, mysteriózno se vytratilo, tempo zpomalilo, protože obsahově to přestalo být na několik dílů interesantní. Konec je pak zcela bez nápadu. Zbytečné. ()

rotel

Po prvej časti absolútne očarenie a po poslednej kruté vytriezvenie. Prvá polovica bola po každej stránke super, no čím viac sa to posúvalo k záveru tým to bolo slabšie. Ako celok - 3*, no ak bude ďalšia séria, tak už nemám záujem... ()

Flopik

Ako pribúdali dieli tak klesalo hodnotenie. Ja osobne som sa tešil na parádny mysteriózny, krimi seriál plný napätie , no a v podstate som to dostal, akurát to bolo celé strašne pomalé a po čase som úplne o to stratil záujem. Chápem, že sa to musí postupne budovať ale aby seriál stál na mieste niekoľko častí nie je dobré. Chválim herecké výkony a zápletku. Inak ale skôr sklamanie. ()

SatyR.film

Excelentný úvod seriálu dával náznaky, že sa bude jednať po dlhej dobe o 5* záležitosť.  Ale áno, máme tu Stephena Kinga, takže po dvoch dieloch výbornej krimi sa nám primesilo niečo mysteriózne, ktoré každou ďalšou časťou uberalo laťku nadol. Ku koncu bez napätia zbytočne roztiahnuté, posledné tri diely určite. 3*  a jedno zhliadnutie si ale zaslúži, a seriál môže ísť do zabudnutia. ()

warrenur

Vynikajuci atmosfericky pocin, ktory je prvych pat az sest casti takmer na plny pocet. Naopak posledne tri su po takom nastupe takmer o dve urovne nizsie. Perfektna doprovodna hudba a uveritelne charaktery. Po tom, ked uz divak tusi, s cim sa potykame, zial napatie trochu opadne a je nutne niecim vyplnit minutaz. Zaverecny diel divakov rozhodne rozdeli na tych, ktori ho zbastia a na tych, co chceli nieco epickejsie. Co vrati ten tiesnivy pocit z prvych piatich epizod. K tym druhym patrim i ja a vo vysledku je to prave zaverecna cast (a i dve pred nou), ktora mohla vystrelit serial uplne inde. Skoda. Rozhodne vsak drsne osviezenie a originalny serialovy kus, ktory odporucam vsetkymi desiatimi. Velmi by som si prial dalsiu seriu. Ak by bola v podobnom duchu, stalo by to za to. Malokedy sa podari vystihnut atmosferu a nezmrvit to niecim detinskym, nedomyslenym. ()

Druury

Prvni polovina 5/5, druha polovina 1/5. Druha polovina me fakt zklamala.. na to jakej to melo mystickej nabeh, kterej me fakt bavil, tak konec to uplne zhatil. Tak to ale byva ve vetsine filmech kdyz se to neviditelne zlo zhmotni.. skodaw ()

JoSte

Spousta prapodivného chování/smýšlení/mluvení postav a také vcelku slušná dávka klišé a bizarních scén, ale jinak zajímavá mysteriózní krimi jednohubka, kterou drží při životě kvalitní herecké obsazení. Finále bylo vyloženě otřesné. ()

Gastovski

První tři díly navnadí - svou tajemností člověk vzpomene na Temný případ, ale tím to vše končí. Další díly už jsou jen neustálé tlachání zádumčivých postav o bubákovi. Ze zvědavosti jsem vydržel, říkajíc si, že finále bude uspokojivě vysvětlující. Chyba! Žádný zvrat, žádné vysvětlení "Proč", prostě jen zase kecy o ničem, tupá přestřelka a najednou je konec. Druhou řadu už ne! Slabé 3*. ()

Untentrauer

První díl mě velice navnadil. Dokonce jsem si na chvíli myslel, že tam nebude nic nadpřirozeného, ale vzhledem k tomu, že vím, kdo napsal předlohu tak je to nepravděpodobné. Seriál o "masovém vrahovi", vraždícím děti (protože mají prý nejsladší maso - jak prostý důvod a já čekal kdo ví co), který na sebe dokáže brát podobu různých lidí, které ale před tím musí škrábnout. Vrah, který se vyžívá v lidském neštěstí a čerpá z něj sílu. I tohle bylo zajímavé. Celý seriál je ale velmi natahovaný - mohl mít klidně 6 - 8 dílů. Herecké obsazení bylo celkem fajn. Našel jsem si tam oblíbence. Poslední díl byla naprostá katastrofa. Otázky na které jsem čekal odpověď např. - Jestli je takových bytostí víc, co to je za stvoření a odkud se vzalo, nebo jak dlouho na planetě tyto bytosti jsou ale nedostanete. Prostě to tak je. Zklamalo mě, když na konci povraždili většinu lidí z vyšetřovacího týmu a zklamala mě i pojistka možného pokračování. ()

kowalski

Skvělej hudební podklad. Mohlo to mít šest dílů a rychlejš to odsejpat a dal bych pět hvězd. Dobrá byla i afroamerická verze Sagy z Mostu ;-) ()

derek007

Seriál, jehož temná atmosféra funguje tak maximálně do půlky, než to začne být jasný i tomu největšímu zabedněnci. Dokoukal jsem do konce hlavně proto, abych zjistil, jestli to skutečně bude tak fádní, jak mi vnitřní hlas napovídal. Přiznávám, že jsem možná trošku rozmazlenej, moc jsem chtěl další true detective a bohužel to navnadilo… ()

Ben Nevis

Kabelová televize Kingovi sluší. Už je to x-tý povedený seriál podle jeho knížek. Až na závěr se to drží věrně předlohy, což může způsobovat roztahanost. Přece jenom román se hodně zabývá záhadou pachatele na dvou místech zároveň. Akorát mi vadí, že neobsadili Holly stejnou herečkou jako v Panu Mercedesovi. Dokonce úplně odstřihli, že je to stejná postava. Cynthia Erivo není špatná, ale když je člověk zvyklý na Justine Lupe, tak je to šok. A to už neřeším, že Holly v Kingovi je úplně jiná. :-) ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ještě více Kinga

Ještě více Kinga

14.07.2020

Knihy a příběhy Stephena Kinga jsou v Hollywoodu v posledních letech extrémně populární. Snad žádný jiný autor nedostává takovou péči, jako právě King. A nyní byly oznámeny hned tři nové adaptace.… (více)